Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 83 - 84 - 85

Shin0bi PW
3 stycznia 2019, 21:13
Superancka koncepcja, bardzo mi się podoba.

Kastore:
No tak, miałem z tym wiele funu. ;3

A ja miałem wiele funu czytając te butne komentarze kontrastujące z tak fatalnym angielskim :D

Trith PW
3 stycznia 2019, 21:19
Co do niespójności strojów, pikinierzy i halabardnicy w H3 są dosyć renesansowi, praktycznie gwardia szwajcarska. Ogółem powiedziałbym, że tak jak większość przypadków "średniowiecza" w tego typu dziełach chodziło o jakiś bliżej niezidentyfikowany amalgamat fantastyki o archaicznej estetyce. Zauważmy że stosowane są tam też wpływy antyczne/klasycystyczne. Jeden wielki bałagan.

Co do łamania konwencji "sci-fi pod koniec gry" możemy się spierać o to na najróżniejszych polach. Osobiście mam wrażenie że JvC chodziło bardziej o "nie od samego wstępu", po prostu wrzucać takie wywrotne smaczki gdzieś po fazie początkowej gry w której gracz ma już pewne pojęcie i oczekiwania na to jak działa dany świat i jego klimat. Po prostu inaczej odbiera się element, który pojawia się na samym początku niż ten, który pojawia się dopiero później. Tylko w serii Heroes z o wiele bardziej otwartym dostępem do contentu zrobienie czegoś end-game'owego jest znacznie trudniejsze od strony technicznej niż w bardziej zamkniętym treściowo RPGu.

Kastore PW
3 stycznia 2019, 22:06
Daunosmok
Daunosmok:
Dotyczy on wpychania na siłę sci-fi do fantasy, a nie zwyczajnym korzystaniu z niego w dominującym stopniu przed końcowym plot twistem.
To zdanie jest nielogiczne.
Daunosmok:
W Enroth wciąż funkcjonują na przykład portale, które są wciąż działającymi pozostałościami po dawno minionych zaawansowanych technologicznie czasach. Tego jednak przeciętny gracz nie wie, więc równie dobrze może postrzegać portale jako magiczne twory
Przestań podawać argumenty za moją tezą i udawać, że jest inaczej. To nie jest tak, że nic na ten temat nie mówiłem w poprzednim poście a propos Tower albo Inferno.
Daunosmok:
I ty jako gracz również nie jesteś w stanie tego zdeterminować, nie wiesz bowiem, czy aby czasem to, co jest postrzegane przez nas jako mechaniczne, nie jest czasem wprawiane w ruch przez magię
Ale wygląda jak technologia, więc nie pasuje, bo reszta zaawansowanej technologii wygląda jak magia.
Daunosmok:
Twoim jedynym argumentem jest więc przeświadczenie, że Faktoria JEST z założenia frakcją technologiczną
No takie jest założenie generalnie. ;)
Daunosmok:
nie masz pojęcia jak prezentuje się tło fabularne, wygląd, jednostki i historie bohaterów
Raczej nikogo nie obchodzi tło fabularne i historie bohaterów. To nigdy nie było takie ważne.
Daunosmok:
Nie przekręcaj tego, co powiedziałem wcześniej.
Według mnie nie przekręciłem tego, co powiedziałeś.
Daunosmok:
Poza tym jak napisałem wyżej, ze spójnością problemów nie ma
Jak napisałem wyżej są.
Daunosmok:
Technologia istniała w świecie M&M, więc nie widzę w tej chwili nic złego z Faktorią
Możesz np. nie ignorować tego co napisałem? To, że taki motyw istnieje nie znaczy, że będzie pasować do koncepcji H3 i nie będzie pasować.
Daunosmok:
możesz z tego powodu płakać i guwnopostować ile chcesz, ale tego faktu nie zmienisz, ani mu nie umniejszysz
Twój nick to chyba nie przypadek... heh, po co podawać argumenty, skoro można się obrażać. Tylko się nie obśliń zbytnio.
Daunosmok:
I tu się zgodzę, chociaż jak już wspomniałem, nie wiemy co Faktoria będzie w sobie zawierać.
Jakby steampunk w Factory był na drugim miejscu i nie byłby używany jawnie w ofensywie to raczej będę na tak.
Daunosmok:
Potraktowałbym tą gimnazjalną ripostę poważniej
tę*
Daunosmok:
gdybyś miał po swojej stronie jakiekolwiek argumenty
Mam.
Daunosmok:
konkrety dotyczące Faktorii
Założenie i domysły to za mało na wszczęcie dyskusji? Według mnie nie.
Daunosmok:
Nikt nie zmusza mnie, bym aktualizował grę gdy Faktoria zostanie wydana.
To odwracanie kota ogonem.
Daunosmok:
Mnie za to poraża twoja butna i zaściankowa, konserwatywna ślepota
Dla mnie to Ty jesteś ślepy i zaściankowo bronisz czegoś, co w praktycznie każdej dyskusji w fandomie przegrywało.
Daunosmok:
wykorzystywać odmiennego do swojego stosunku wobec potencjalnego wprowadzenia do gry Forge jako argumentum ad hominem :*
Ty miałbyś używać ad hominem? Po co? Ja nie używałem Twojego stosunku do Forge, żeby argumentować coś z Factory.
Hobbit
Hobbit:
1. Prymitywna technologia steampunkowa jest obecna w starym świecie MM.
I co z tego? Jest obecna też w H3, ale nie o to chodzi, tylko o sposób jej użycia.
Hobbit:
To wszystko z perspektywy jednej kultury i jednego okresu czasu ze sobą nie współgra ani trochę. Ale tu dochodzimy do sedna: świat MM nie jest monokulturowy.
Po pierwsze HIV ma zupełnie inną stylistykę niż H3, nie powinno być odnośnikiem. I raczej widać przesadę miedzy stylistycznym średniowieczem a domniemanym XIX wiekiem.
Hobbit:
...to jednak mu średnio szło, skoro statek kosmiczny obcych w MM1, pierwszej grze w całej naszej ukochanej serii
Ale potem już jakoś mu szło. ;)
ShEv441
ShEv441:
No tak, w końcu już znasz cały line-up
Wiem z jakim miastem romansowało HotA Crew i wiem jaki był odzew fandomu.
ShEv441:
np. facet posiadający strzelba na proch wcale nie musi od razu pokonać maga z fortecy, który przecież strzela laserem z laski (?!?)
Tak samo facet z AK-47 może przegrać z facet strzelającym laserem, ale co z tego.
ShEv441:
Właśnie dlatego Factory nie jest miastem przyszłości jakim miało być Forge
W porównaniu do stylistyki świata jest miastem przyszłości, bo prawdopodobnie opiera się na odstająco zaawansowanej technologii.
ShEv441:
Nie jest przecież tak, że w ostatnich latach Hota robiła content na bardzo wysokim poziomie z dbałością o lore i klasyczny gameplay. A nie, chwileczkę .....
Odwracanie kota ogonem i to bardzo niemiłe.
Shin0bi:
A ja miałem wiele funu czytając te butne komentarze kontrastujące z tak fatalnym angielskim :D
To część funu. ;3
Zawsze mnie to śmieszy.

AmiDaDeer PW
3 stycznia 2019, 23:17
Kastore:
I co z tego? Jest obecna też w H3, ale nie o to chodzi, tylko o sposób jej użycia.
Więc co jest nie tak ze sposobem jej użycia w Faktorii?

Kastore:
Po pierwsze HIV ma zupełnie inną stylistykę niż H3, nie powinno być odnośnikiem.
Ale to ta sama seria i ten sam świat. Zresztą - HotA już wprowadziła obie te jednostki, które pokazałem, w podobnych strojach. Nikogo akurat to nie obeszło.

Kastore:
I raczej widać przesadę miedzy stylistycznym średniowieczem a domniemanym XIX wiekiem.
To, że to jest "stylistyczne średniowiecze" dla Ciebie, to jest Twoje spojrzenie na tę sprawę, a nie podejście zgodne z historią. :P

Kastore:
Ale potem już jakoś mu szło. ;)
Cytując: i co z tego? :P Konwencja została złamana już na samym początku, więc to nie jest jakaś nienaruszalna zasada.

Kastore PW
3 stycznia 2019, 23:55
Hobbit:
To, że to jest "stylistyczne średniowiecze" dla Ciebie, to jest Twoje spojrzenie na tę sprawę, a nie podejście zgodne z historią. :P
Wiem o tym, ale nie musi być zgodne z historią, wystarczy, że będzie zgodne z ogólną (historycznie błędną, cóż,) koncepcją stylistyki średniowiecza i średniowiecznego fantasy w popkulturze.

Mówiłem już, że IMO steampunk w Factory jako motyw przewodni technologicznie zbyt wyprzedza resztę miast przez co będzie nie pasował. Może być motyw steampunku, może być motyw łodzi podwodnych, czy motyw pistoletów u piratów, ale z umiarem, a nie wpakowane ile się da.

A koncepcja co do występowania sci-fi za czasów MM1 mogła nie być jeszcze skrystalizowana i być może nawet tak było patrząc na następne gry.

Daunosmok PW
4 stycznia 2019, 08:53
Kastore:
To zdanie jest nielogiczne.
Ups, mój błąd, przepraszam. Chodziło mi oczywiście o korzystanie z elementów sci-fi w NIEdominującym stopniu.

Kastore:
Ale wygląda jak technologia, więc nie pasuje, bo reszta zaawansowanej technologii wygląda jak magia.
Co z tego, że dla ciebie to wygląda jak technologia? Mówiłem - portale są technologiczne, nie magiczne, ale przeciętny gracz tego nie wie. Równie dobrze Faktoria może być frakcją po części zasilaną poprzez magię, na pierwszy rzut oka wyglądającą na technologiczną. Twoje powierzchowne spekulacje nie mogłyby obchodzić mnie mniej.

Kastore:
Raczej nikogo nie obchodzi tło fabularne i historie bohaterów. To nigdy nie było takie ważne.
W takim razie dlaczego płaczesz na temat domniemanego niewpasowania Faktorii do uniwersum? Skoro tło fabularne i historie bohaterów nie są ważne (po raz kolejny mówisz rzecz jasna subiektywnie), to to samo można powiedzieć o każdym innym elemencie uniwersum, który nie jest graczowi podany na tacy. Tło nadaje uniwersum głębi i spójności, a jego nieznajomość owocuje ignorancją, jak choćby na przykładzie portali, które uważane są za magiczne.

Kastore:
Jak napisałem wyżej są.
Nie, nie ma. Są w twoim czysto subiektywnym mniemaniu niepopartym jakimikolwiek logicznymi argumentami i faktami. Udowodniłem ci już, że nawet jeśli Faktoria jest czysto technologiczną frakcją (obecnie może, ale nie musi taką być), to biorąc pod uwagę fakt, że steampunkowa technologia w Enroth istnieje, i nie widzieliśmy każdego możliwego zakątka tej krainy, nie narusza ona swoim istnieniem niczego, na czym byłby zbudowany świat M&M.
Ty natomiast upierasz się przy swoim bezensownym "ale technologia nigdy nie była na pierwszym planie", co nie jest argumentem, biorąc pod uwagę powyższe.

Kastore:
Jakby steampunk w Factory był na drugim miejscu i nie byłby używany jawnie w ofensywie to raczej będę na tak.
Więc może najwyższa pora otrzeć łzy i skończyć tantrum, skoro nawet nie wiesz czy steampunk (czy raczej to, co rozumiemy jako steampunk w konwencjonalnej formie) będzie faktycznie dominującym motywem?

Kastore:
Założenie i domysły to za mało na wszczęcie dyskusji? Według mnie nie.
Wszczęcie dyskusji? Oczywiście, że nie. Ale opowiadanie głupot bez jakiegokolwiek podparcia faktami i konkretami z uniwersum, przy jednoczesnym uważaniu swojej subiektywnej opinii na temat generalnego konceptu, który jest jedynym co wiemy na temat miasta, za obiektywny i niezaprzeczalny fakt, już tak. Po raz n-ty, nie udowodniłeś, by technologiczna frakcja kategorycznie nie pasowała do świata M&M.

Kastore:
To odwracanie kota ogonem.
Czyli dokładnie to, co robisz od samego początku, argumentując za tym, że Faktoria nie pasuje i już, chociaż ani nie wiesz czym tak naprawdę jest, ani nie wiesz, czy w Enroth rzeczywiście nie miałaby prawa istnieć. Za wszelką cenę próbujesz stwierdzić, że technologicznej frakcji w Enroth być nie może, chociaż tezy tej nie podpierają żadne solidne dowody.

Kastore:
Dla mnie to Ty jesteś ślepy i zaściankowo bronisz czegoś, co w praktycznie każdej dyskusji w fandomie przegrywało.
Skarbie, dalej pokazujesz swoją ślepotę :* Bronienie czegoś, czegokolwiek, niezgodnego z opinią innych, nieważne czy większości czy mniejszości, jest niczym więcej niż posiadaniem własnego zdania. Czego oczekujesz? Że mniejszość zostanie przymuszona przez większość do zrezygnowania z tego, w co wierzy, do ulegnięcia przed nimi, konformizmem? Nie ma w tym momencie nawet jednego logicznego argumentu przeciw Faktorii - jedynie spekulacje, domysły i subiektywne obawy, takie jak twoje. Udowadnianie, że frakcja nie narusza obecnie reguł uniwersum M&M nie jest ślepotą, to zwykłe opisanie faktycznego stanu rzeczy.
Co się tyczy "praktycznie każdej dyskusji w fandomie", chciałbym zobaczyć jakieś dowody potwierdzające to stwierdzenie. Bo jak na razie widzę, że jesteś sam przeciwko wszystkim.

Kastore:
I co z tego? Jest obecna też w H3, ale nie o to chodzi, tylko o sposób jej użycia.
Przy czym zapomniałeś dodać, że nie wiesz w jaki sposób została, czy zostanie ona użyta w Faktorii. Więc wojujesz tak naprawdę o nic więcej niż swoje domysły, co wytłumaczyłem wyżej.

Kastore:
Po pierwsze HIV ma zupełnie inną stylistykę niż H3, nie powinno być odnośnikiem. I raczej widać przesadę miedzy stylistycznym średniowieczem a domniemanym XIX wiekiem.
Ale Hobbit ma zupełną rację, bez względu na to czy mówimy o H3 czy H4. Enroth również jest multikulturowe, a w Heroesach 4 możemy spotkać znajome twarze, które przetrwały kataklizm. Nie wiemy, jaki miały one wpływ na nowy świat i co ze sobą przytargały - wiedzę, technologię, religie, cokolwiek. Nie znamy pełnego tła ani w jednym, ani w drugim przypadku.

Kastore:
Wiem z jakim miastem romansowało HotA Crew i wiem jaki był odzew fandomu.
Czyli nie wiesz nic, bo ani nie wiemy jak wygląda finalny efekt prac nad Faktorią, ani jak faktycznie zareagowali fani na oryginalne Forge. Słyszałem, że NWC dostało przynajmniej kilka gróźb karalnych od skończonych głupców z klapkami na oczach, którzy chcieli, by ich domniemane fantasy pozostało domniemanym fantasy.

Kastore:
W porównaniu do stylistyki świata jest miastem przyszłości, bo prawdopodobnie opiera się na odstająco zaawansowanej technologii.
Prawdopodobnie. Znowu "prawdopodobnie"! Technologicznego zaawansowania Faktorii nie jesteśmy jednak na tą chwilę stwierdzić. Plus pamiętajmy, że "każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii."

Kastore PW
4 stycznia 2019, 10:24
Borze, ty widzisz i nie szumisz.
Daunosmok:
Co z tego, że dla ciebie to wygląda jak technologia?
Wygląd to jedyna rzecz, która się liczy. Zawsze to tak działało, diabły są kosmitami a anioły zaawansowanymi robotami, ale wyglądają jak diabły i anioły, raczej zauważyłbyś, że jakby było na odwrót to coś by było nie tak.
Daunosmok:
Twoje powierzchowne spekulacje nie mogłyby obchodzić mnie mniej.
Bo ich nawet nie rozumiesz.
Daunosmok:
Skoro tło fabularne i historie bohaterów nie są ważne
Tak, bo te opisy to drugi plan, który w H3 pozwala na sporą swobodę, natomiast to co widzimy już nie i tak w MM są budowane tego typu wątki.

I przestań zarzucać, że nie mamy pewnych danych o Factory, bo nie ma to znacznia.

Popcioslav PW
4 stycznia 2019, 13:50
Teraz się zastanawiam czy ja czytam forum Kwasowej Groty czy Fundacji SCP...

Panie i Panowie, przygotujcie się na prawdziwą technologiczną wojnę, Kastorama vs. Nieskończona IKEA.


(głupie nawiązanie, tak wiem.)


Ale serio, ta dyskusja zaczęła się dobrze, ba, nawet nie będąc po obu stronach mogłem zrozumieć argumenty za i przeciw, ale teraz to głównie czepianie się słówek oraz błędów ortograficznych. Jak jedna strona nie chcę zmienić opinii to jej po prostu nie zmieni i będzie się kłócić do reszty życia, że H3 powinno być takie a nie inne.

Tymczasem ja mam lepsze pytanie, Darkem zasugerował Smocze Golemy i Quetzalcoatle (co mi w sumie pasuje) ja mam nadzieje na Humunculusy (Nie wiem czemu FMA mi się przypomniało, albo coś bardziej w stylu Syberii/Guns of Icarus). Macie jeszcze jakieś pomysły lub spekulacje co może się pojawić w Fabryce? Jak zresztą ktoś wspomniał nie wiemy dużo więc warto próbować.

Trith PW
4 stycznia 2019, 14:39
Popcioslav:
Fundacji SCP
Top 10 rzeczy których Król Deyji Kastore ma zakaz robienia na terenie Czeluści.

A tak na poważnie.

Nie, wystarczy im w Factory Steampunk z dzikiego zachodu, nie trzeba im jeszcze FMA.
Mam pewne obawy co do jakości tej frakcji, ratusz(tak zakładam) na mapie przygody już w tamtym miejscu trochę się wybija, ale kiedy dostajemy podgląd ikony frakcji (38. sekunda na filmiku) to kolory budynku, tła oraz ich faktura nasuwa mi na myśl jakiegoś przejaskrawionego, plasteninawego klona H3 na przeglądarkę niż coś jakości Cove. Może work in progress, może przestarzały tymczasowy obrazek, jednak zdarzyło się HotA Teamowi wypuścić rzecz czy dwie poniżej akceptowalnej jakości. Khu-khu... satyry-khe khe

Popcioslav PW
4 stycznia 2019, 15:53
Oryginalne portrety Cove też najlepiej nie wyglądały. Znając życie jeśli Fabryka faktycznie wyjdzie w tym roku to co roku patche będą się głównie skupiały na poprawianiu wyglądu graficznego miasta bo tak.

Daunosmok PW
4 stycznia 2019, 17:01
Papcioslav:
Tymczasem ja mam lepsze pytanie, Darkem zasugerował Smocze Golemy i Quetzalcoatle (co mi w sumie pasuje) ja mam nadzieje na Humunculusy (Nie wiem czemu FMA mi się przypomniało, albo coś bardziej w stylu Syberii/Guns of Icarus). Macie jeszcze jakieś pomysły lub spekulacje co może się pojawić w Fabryce? Jak zresztą ktoś wspomniał nie wiemy dużo więc warto próbować.
Może piaskowe czerwie? Te wydają się niegłupim pomysłem, skoro Faktoria jest położona na skalisto-piaszczystym, suchym terenie. Widziałbym je jako świetne jednostki do oblężeń, gdyby tak jak okeanidy potrafiły teleportować się, czy raczej wydrążyć pod ziemią tunel i pojawić się na drugim końcu mapy.
Myślałem też nad jakąś wariacją ghuli lub wendigo, z których te pierwsze pochodzą z arabskiej mitologii, a drugie z indiańskich, ale sam nie wiem, czy pasowałyby do frakcji mającej uchodzić za neutralną. W złej, tak jak oryginalnym Forge, pewnie, ale trupojady w innych? Już prędzej mogłyby być niepowiązanymi stworami, które mają swój bank, podobnie do mumii.
Chodziły mi jeszcze po głowie jakieś steampunkowe hybrydy żywych istot z maszynami, trochę jak Cyborg z komiksów DC, tylko napędzany siłą pary.

Papcioslav:
Oryginalne portrety Cove też najlepiej nie wyglądały. Znając życie jeśli Fabryka faktycznie wyjdzie w tym roku to co roku patche będą się głównie skupiały na poprawianiu wyglądu graficznego miasta bo tak.
Ja też nie obawiam się co do grafiki - ta zawsze może zostać poprawiona, więc na ten moment nie będę spekulował. Miniaturka Faktorii z filmiku o której wspomniał Trith faktycznie nie powala, ale pożyjemy, zobaczymy. To dopiero pierwszy teaser, wiele może się jeszcze zmienić do premiery, potem w sumie też.

Kammer PW
4 stycznia 2019, 17:13
Wróżsmok:
wydrążyć pod ziemią tunel
Fajnie działałoby to na statkach. :P

---

Tak swoją drogą - jak jest określane Factory na df2.ru? Znajomość oryginalnej czystej nazwy pozwoliłaby na określenie czy jest to Fabryka czy może jednak Faktoria.

Hayven PW
4 stycznia 2019, 17:19
Фабрика. Czyli fabryka (również w postach Picolana). (Sprawdziłem i w Wikisłowniku słowo "faktoria" jest tłumaczone na фактория, więc nie ma mowy o nieścisłości).

Z drugiej strony - nie wiem, kto dokładnie należy do teamu, i używanie takiej a nie innej nazwy mogło wyjść mimochodem od użytkowników forum (nie znalazłem użyć słowa фактория). Poza tym, skąd przekonanie, że nazwa rosyjska powinna być uznana za oryginalną, jeśli zapowiedź była po angielsku? Owszem, jest być może bliższa temu, co autorzy mieli na myśli, ale w tłumaczeniach obowiązuje też licentia poetica :P

Daunosmok PW
4 stycznia 2019, 18:10
Póki nie ma "oficjalnego" konsensusu w tej sprawie, ja nazywam frakcję "Faktoria". Brzmi bardzo bliskoznacznie, ale ma jednocześnie nieco inny wydźwięk niż bardziej... ordynarna "fabryka", według mnie bardziej archaiczny i fantastyczny. Mamy już jakby nie patrzeć Fabrykę golemów i Fabrykę machin wojennych, nie wspominając już o tym, że słowo jest też wykorzystywane współcześnie, a fanem tłumaczeń 1:1 nigdy nie byłem.

Puryści pewnie będą woleli "Fabrykę" skoro tak nazywa się po rosyjsku, a ci, którzy szukają jakiegoś kompromisu lub bardziej kreatywnej alternatywy, z poprawką wziętą na wersję angielską, mogą preferować "Faktorię". Koniec końców i tak wiadomo o co chodzi.

Hellburn PW
4 stycznia 2019, 18:32
Zaraz po publikacji zapowiedzi stworzyłem ankietę nt. polskiej nazwy tej frakcji.
Do wyboru były 3 opcje: fabryka, faktoria, inne (komentarz)
Zdecydowaną większość zebrała fabryka (238), faktoria miała 87.
Z bardziej lajkowanych komentarzy: Manufaktura (około 50 lajków), Kombinat (ok. 25 lajków).

Najprawdopodobniej więc stronnictwo będzie w spolszczeniu nosić miano Fabryki.

avatar PW
4 stycznia 2019, 19:33
Parę googlotranslatorowanych wypowiedzi HotA devów z forum.df.ru

"Fabryka nie jest Forge, łączy je z koncepcyjnego punktu widzenia, z tym, że fakt technologicznej efektywności frakcji (a nawet wtedy mają znaczące różnice zarówno w poziomie, jak i źródle technologii)."

"Zła, po prostu neutralna, mogą być bardzo łatwe. Cóż, nie należy zapominać, że Fabryka nie ogranicza się do tematu technologicznego, są tam również inne obrazy, tradycyjnie neutralne."

"Pomimo faktu, że ogłoszenie Fabryki zostało ciepło przyjęte przez społeczność, nieprzyjemnie zaskoczyło mnie podejście kilku naszych bohaterów, którzy nie powstrzymywali się od spekulacji. Nie naturalne hipotezy, dyskusje i refleksje na temat możliwych treści miasta, a mianowicie daleko idące wnioski oparte wyłącznie na własnych domysłach. Nawet materiał graficzny został opublikowany co najmniej, materiały na temat koncepcji, ideologii, tradycji frakcji - celowo nie zostały w ogóle ułożone. I jedyną rzeczą, na której opierają swoje przypuszczenia na ich temat, są paralele z oryginalną Kuźnią. W myślach, praktycznie łącząc jego koncepcję z koncepcją Fabryki. A to bardzo niebezpieczne i całkowicie błędne założenie. Jeśli chcesz dodać Kuźnię, nazwalibyśmy to. Fabryka jest dość niezależną koncepcją, a plany NWC dotyczące oryginalnej Kuźni służą jako precedens i uzasadnienie możliwości jej istnienia. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni zostanie opublikowany post z popularnymi pytaniami i odpowiedziami na temat aktualnego stanu rzeczy."

"sama idea Kuźni jako miasta nie nosiła w sobie żadnej zbrodni. Ale na poziomie koncepcji / projektu frakcji, miasto naprawdę pozostawia wiele do życzenia - od obrzydliwej linii stworzeń (przynajmniej na poziomie kopiowania istniejących jednostek, nawet jeśli zapominamy o bazookach i innych podobnych do nich) na ekranie miasta. Nie tyle nieporozumienie NWC z publicznością, co banalny brak czasu i brak doświadczenia artystów w tym stylu / gatunku. Ten sam zespół HotA aby dojść do koncepcji fabryki w obecnej formie potrzebował lat, NWC miało miesiące na rozwój miasta Forge z najbardziej optymistycznymi szacunkami (Conflux, nawiasem mówiąc, został zrobiony w ciągu zaledwie kilku tygodni, stąd odpowiedni wynik)."

"Pytanie: Cóż, teraz przynajmniej stało się jasne, gdzie piraci biorą broń palną sami nie produkują.
Odpowiedź: Nie, piraci sami wytwarzają własną broń. Regna jest raczej odizolowanym społeczeństwem, więc ich technologie nie odpływają z granic imperium. Plus, w pobliżu Jadam z oznakami wczesnego społeczeństwa kapitalistycznego, a zatem potencjał postępu technicznego. Początkowo technologia mogła zostać skradziona przez piratów, ale w każdym razie było to przed pojawieniem się Młynów. Na Regnie jest ich dość wielu rzemieślników, inaczej nie mieliby tak potężnej floty (nie wspominając o okrętach podwodnych, tak)."

"Pytanie: Pytanie: jak blisko prawdy są spekulacje, że nadchodzący zamek częściowo pochłonie katedrę i położy kres jej pojawieniu się jako niezależnego miasta w ramach HotA?
Odpowiedź: Tak, więc nie blisko. Pomimo faktu, że z jakiegoś powodu wiele osób ma taką opinię. Koncepcja katedry zmieniła się kilkakrotnie radykalnie, od pierwszych (i publicznie dostępnych) prób, w zasadzie pozostała tylko atmosfera i niektóre podstawowe idee. Fabryka nie pochłania swojej atmosfery ani tych podstawowych idei. Z jednostek, przecięcie jest jedno. Postać, która jest naprawdę blisko Nieczystego Łowcy, ma znaczenie wizualne i częściowo. Ale sam Hunter w ostatnich powtórzeniach Soboru już wyglądał jak piąte koło i prawie nie pozostałby tam.
Biorąc to wszystko pod uwagę, w rzeczywistości osiągnięcie rozwoju Rady może być kwestią wielu lat i nie ma sensu planowanie takich okresów. "





Kammer PW
4 stycznia 2019, 22:16
Wiesz, Hajek, wychodzę z założenia, że to autorzy mają największą wiedzę o swoim modzie i to oni wyrażają się o nim najprecyzyjniej, zatem to na nich słowach powinniśmy bazować.

A skoro są (w większości?) Rosjanami, to, myślę, że rosyjskie określenie byłoby najprecyzyjniejsze.

Trith PW
4 stycznia 2019, 22:47
Zawsze możemy się wykłócać i argumentować, że oryginalne miasta też dostały nieprecyzyjne przekłady (Tower -> Forteca), wtedy jednak w pewnym momencie możemy dojść do sytuacji kiedy konieczna by była żonglerka tymi nazwami szczególnie że istnieje ryzyko sporadycznego pojawiania się nowych frakcji z różnych źródeł, przykładowo kiedyś natknąłem się na frakcję którą po angielsku opatrzono nazwą Citadel, jednak Cytadela w polskiej wersji już jest, zatem nazwiemy ją w polskiej wersji Warownią, ale dalej nie gdyż jedna z wersji Vori za swoich czasów miała się nazywać Warownią.
Z drugiej strony Faktoria kusi bardziej dostojnym brzmieniem, może nawet będzie pasować do klimatu frakcji oraz obie nazwy są tak specyficzne, że nikt raczej z przypadków językowych czy rozmysłu specjalnie nie wkroczy na drażliwe wody.

Andruids PW
5 stycznia 2019, 06:29
Faktoria brzmi moim zdaniem lepiej od Fabryki. Ale dopiero teraz wpadła mi do głowy Rafineria. Myślę, że to też fajna nazwa.

planetavril PW
5 stycznia 2019, 09:57
we hope it is really released,I apologized oasis but nothing, I waited for the mod of mdt but nothing, we hope that hota keep the promises as he did with the cove
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 83 - 84 - 85
temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel