Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Nasze pomysły, życzenia, oczekiwania
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11

luk3Z PW
31 stycznia 2017, 14:30
Moja propozycja zmian z HC:

"What are you thinking about:

1. new ability of range attack for archers - not 1 hex but few - something like Fireball/Inferno spell (dmg inflicting friends & foes) ?

2. Fire Elementals +100% dmg to Dendroids & Vulnerable to water."

Co o tym myślicie ?

Hiro PW
31 stycznia 2017, 15:08
Myślę, że dodatkowe obrażenia dla żywiołaków ognia (i energii) to dobry pomysł, są one dość słabymi jednostkami jak za ich cenę, poza tym Conflux został absurdalnie osłabiony w Hocie. :)

Czy pierwszy punkt nie odnosi się do strzału np. magoga lub lisza?

Kastore PW
31 stycznia 2017, 16:10
luk3Z:
Co o tym myślicie ?
1. Nie, bo jest zupełnie niepotrzebne. I jak sobie to wyobrażasz? Strzela kuszą w górę serią, która spada na wroga? Od grania w HV można oślepnąć. :P
2. Nie, bo jest zupełnie niepotrzebne i źle zbalansowane. Żywiołaki ognia zadają już 150% żyw. wody i vice versa. Nie wiem, po co wrzucać w to jeszcze drzewce.
Hiro:
poza tym Conflux został absurdalnie osłabiony w Hocie. :)
Niby dlaczego? o_0

Andruids PW
31 stycznia 2017, 16:44
1. Coś w stylu "gradu strzał" musiałoby być uzależnione od liczby jednostek w oddziale, ale wydaje mi się to przekombinowane.

2. Tak jak napisał Kastore. Ale to czasem nie są podwójne obrażenia? Tak podaje Jaskinia.

Kastore PW
31 stycznia 2017, 17:05
Być może są podwójne. ;P

Mistrz PW
31 stycznia 2017, 17:12
Jeżeli chodzi o punkt pierwszy, to zgadzam się z przedmówcami. Drugi pomysły niezły, ale w takim razie czemu tylko Żywiołaki, a nie Smoki, Gogi, Ifryty etc. ?

Hiro PW
31 stycznia 2017, 18:47
Kastore:
Niby dlaczego? o_0

Głównie z powodów ekonomicznych. Feniksy mają mniejszy przyrost, driady nie są prawie wcale "ulepszalne", a ceny jednostek i siedlisk są znacznie wyższe.

ShEv441 PW
31 stycznia 2017, 18:51
Ciężko to jednoznacznie ocenić. W teorii Conflux został strasznie osłabiony - znacznie zwiększone koszty 6 i 7 poziomu, zmniejszony przyrost feniksów, konieczność zakupu magicznego uniwersytetu do ulepszenia rusałek. W praktyce dalej radzi sobie, w mojej opinii, przyzwoicie na tle innych miast.

zmudziak22 PW
31 stycznia 2017, 20:36
Na losowych mapach mamy Czerwone Wieże, gdzie możemy zbierać ptaki jak Wiwerny/Anioły.

luk3Z PW
31 stycznia 2017, 21:23
Mistrz:
Jeżeli chodzi o punkt pierwszy, to zgadzam się z przedmówcami. Drugi pomysły niezły, ale w takim razie czemu tylko Żywiołaki, a nie Smoki, Gogi, Ifryty etc. ?

To była tylko ogólna koncepcja co można jeszcze zmienić. Obecnie wykoncypowałem takie coś:

- new vulnerabilities:
Fire Elementals (& other burning creature - Dragon, Efreet etc.) +100% dmg to Dendroids (catapults ?)
Dragon, Efreet (& other burning creature) + Vulnerable to ice [water magic]
Dendroids + Vulnerable to fire [fire magic]
Stone/Mechanical Golems + Vulnerable to ice [water magic]
Stone Gargoyle + Vulnerable to ice [water magic]
Phoenix + Vulnerable to ice [water magic]

- new charge abilities [like Cavaliers]:
Centaur
Pegasi
Unicorn
Black Knights
Wolf Riders
Gorgon
Nomad

Kastore PW
31 stycznia 2017, 22:00
luk3Z:
Obecnie wykoncypowałem takie coś:
NIE!
Przed dodaniem czegoś zastanów się, czy jest to potrzebne i nie zepsuje balansowego status quo.

A Conflux nawet w Hocie jest najbardziej OP frakcją, także ten... :P

Kammer PW
31 stycznia 2017, 22:10
To mnie w sumie zawsze zastanawiało - czemu trzeba się tak uparcie trzymać tego mitycznego balansu? Czy gra nie powinna w pierwszym szeregu dawać frajdę?

Kastore PW
31 stycznia 2017, 22:19
No właśnie. To zastanów się jeszcze ile by było frajdy z rozgrywki, gdyby twórcy zrobili balans na odwal.

Alistair PW
31 stycznia 2017, 22:19
A tak naprawdę to jest balans w tej grze? Bo ja nie sądzę. Conflux jest OP, Cytadela czy Inferno są uważane za słabsze od innych.

Kastore PW
31 stycznia 2017, 22:23
Alistair:
A tak naprawdę to jest balans w tej grze? Bo ja nie sądzę.
To może zrewiduj swój pogląd i na przykład naucz się grać? Ta gra jest zbalansowana, tylko niektóre taktyki są trudniejsze od innych. Inferno dla przykładu może być najsilniejszą frakcją w grze, jeśli umiejętnie farmisz demony umiejką czarcich lordów, a Cytadela to najlepszy zamek defensywny w grze.

Kammer PW
31 stycznia 2017, 23:00
No ja bym tam się cieszył, jakbym słabym zamkiem pokonał jakiś OP zamek.

Anyway, Kastore, pisz spokojniej, bo znów uderzasz w agresywne nuty, co nie jest korzystne dla rozmowy.

Shin0bi PW
31 stycznia 2017, 23:15
Witam wszystkich, po raz kolejny praca wysłała mnie na pół roku na drugi koniec świata wiec przepraszam za nieodpisane privy^^ w kwestii balansu to oczywiście że conflux i troche też nekro zostaly strącone w niebyt w Hocie, a najlepszym zamkiem jest bez dwóch zdań Cove. Gra też nigdy nie byla zbalansowana, wszak nie można nazwać balansem sytuacji, w której na balance l jak grasz fortecą wpada ci w 2 tygodniu crag z behemotami pod miasto albo na jebusie jako dung dostajesz pod miastem legowisko smoków i z samego portalu stworzeń masz 8 dnia 4 smoki, nie mówiąc o reszcie armii :D nie wspominając o nekro czy confluxie o których szkoda pisać :D (choć co by nie mówić o nekro to na mniejszych templach dało sie z nimi wygrać) no ale nie o bezwzględny balans w tej w grze chodzi, wazne by miło sie grało. Nawet jak przez takie smaczki traciłem mase punktów na WCL to nigdy sie nie wkurzałem, ot całe hirki :P

Kastore PW
31 stycznia 2017, 23:17
Kammer:
No ja bym tam się cieszył, jakbym słabym zamkiem pokonał jakiś OP zamek.
To może ustaw sobie wyższy poziom trudności? :P
Shin0bi:
Gra też nigdy nie byla zbalansowana, wszak nie można nazwać balansem sytuacji, w której na balance l jak grasz fortecą wpada ci w 2 tygodniu crag z behemotami pod miasto
Zależy od wielkości mapy.
A Cove ~ Conflux

Shin0bi PW
31 stycznia 2017, 23:23
Hmmm? Co cove ~ conflux? Z całym szacunkiem ale cove jest teraz znacznie lepsze w czyszczeniu mapy, ma lepszych bohaterów i znacznie więcej powerstacków a conflux jest obecnie bardzo biedny. I nie - nie zalezy od mapy. Na xl crag tez wygra zawsze taki matchup nawet i w 2 miesiącu. A i na xl-u tyle gry zwykle nie trwają.

Kastore PW
31 stycznia 2017, 23:33
Shin0bi:
Z całym szacunkiem ale cove jest teraz znacznie lepsze w czyszczeniu mapy
Żywiołaki burzy i lodu się nie zgadzają.
Shin0bi:
ma lepszych bohaterów
Tu też bym powiedział, że bohaterowie w obu zamkach są na bardzo podobnie wysokim poziomie.
Shin0bi:
I nie - nie zalezy od mapy. Na xl crag tez wygra zawsze taki matchup nawet i w 2 miesiącu.
Są mapy większe od XL.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11
temat: [HotA] Nasze pomysły, życzenia, oczekiwania

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel