Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Nasze pomysły, życzenia, oczekiwania
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 9 - 10 - 11

Kastore PW
28 stycznia 2017, 15:10
Kammer:
tereny z jakimiś premiami (może uśrednienie szybkości jednostek do jednakowego poziomu)
Zrównywanie szybkości? Nee... Może by tak specjalny teren, który działa jak kopalnia? Za spędzenie na nim tury na każdego boha przypadałoby przykładowo 250 sztuk złota.

val-gaav PW
28 stycznia 2017, 16:09
Janosik:
Kolego widzę, że nie znasz się na programowaniu, nie można sobie od tak przejrzeć kodu gry.
Napisałem "kodu" w cudzysłowie, bo sam wcześniej niepoprawnie używałeś tego sformułowania.
Zresztą teraz ponownie:
Janosik:
Ale aby nie było oszustw i samodzielnych modów blokują kod gry. I to jest odpowiedź.
To mają ten kod, że go blokują czy go nie mają? :P Czas się zdecydować.

Co do reszty to nawet nie będę komentował. Proponując cokolwiek należałoby poważnie się najpierw zastanowić jaki wpływ na rozgrywkę to będzie miało w różnych wypadkach. Twoje propozycje zaś, to rzucanie luźnych pomysłów na które na szybko wpadłeś. Część z nich jest już w WoGu i to chyba w WoGa powinieneś grać a nie w HoTę.




marchewsz PW
28 stycznia 2017, 17:46
val-gaav:
To mają ten kod, że go blokują czy go nie mają? :P Czas się zdecydować.
Hota rozpracowali kod h3, ale się tym z nikim nie dzielą, bo to ich praca i ich sukces. Nikomu poza nimi się to nie udało, dlatego taki Janosik nie może nic w nim zmieniać :)


Wszystkie propozycje Janosika poza wyborem artefaktów które zabieramy, są moim zdaniem całkowicie bez sensu bo rozwalą rozgrywkę na mapach <XL.

val-gaav PW
28 stycznia 2017, 19:15
Rozpracowali exeka a nie kod. Pogrzebali w exe przy użyciu dekompilatora, lub podobnych narzędzi i trzymają swoje sztuczki dla siebie, ale to nie zmienia tego, że pełnego oryginalnego kodu nie mają.


Matikun PW
28 stycznia 2017, 21:24
Ja bym sobie życzył, żeby zostawili mechanikę główną w spokoju, bo ta ikonka buta mnie nieco niepokoi, tak samo jak to spowolnienie na gogu na jednym screenie.

zmudziak22 PW
28 stycznia 2017, 23:05
Moją propozycją byłoby rozszerzyć ilość slotów na umiejętności dodatkowe z 8 na 10. Wtedy mamy około 30 poziom aby wymaksować wszystkie umiejętności. Druga propozycja to zmiana z 2 na 4 umiejętności do wyboru przy awansie na wyższy poziom. Trzecia zniesienie limitu 99 w statystykach.

Hayven PW
28 stycznia 2017, 23:21
Druga propozycja nadaje się do odrzucenia, bo:

1) nikt by nie wybierał już Sokolego Wzroku i Nauki Czarów
2) to nie rozwiązuje problemu

Janosik PW
29 stycznia 2017, 09:17
zmudziak22:
Moją propozycją byłoby rozszerzyć ilość slotów na umiejętności dodatkowe z 8 na 10. Wtedy mamy około 30 poziom aby wymaksować wszystkie umiejętności. Druga propozycja to zmiana z 2 na 4 umiejętności do wyboru przy awansie na wyższy poziom. Trzecia zniesienie limitu 99 w statystykach.

1) Jest to jakiś pomysł, ale...
Jak już to dać możliwość odblokowania dodatkowych umiejętności wraz z lvl bohatera. Oczywiście po 25 lvl :)

2)Pomysł zły. Lepiej by było podzielić umiejętności tak aby uzyskać np. 2 ścieżki magiczną oraz hmm nie magiczną. Kilka razy chciałem barbarzyńcą dokonać takich wyborów podczas wybierania umiejętności aby nie skupiać się nad umiejętnościami magii. Niestety nie dało się! np. um. mądrość musiałem w końcu wybrać. Trochę szkoda, że nie można nie iść ścieżką magii.

avatar PW
29 stycznia 2017, 10:51
Cytat:
Hota rozpracowali kod h3, ale się tym z nikim nie dzielą, bo to ich praca i ich sukces. Nikomu poza nimi się to nie udało, dlatego taki Janosik nie może nic w nim zmieniać :)

Nie ma co wystawiać twórców HotA pod niebiosa, gdyż:
Cytat:
Rozpracowali exeka a nie kod. Pogrzebali w exe przy użyciu dekompilatora, lub podobnych narzędzi i trzymają swoje sztuczki dla siebie, ale to nie zmienia tego, że pełnego oryginalnego kodu nie mają.

Czyli robią robią dokładnie to samo co twórcy WoGa, tylko mają zupełnie inne pomysły na zmiany. Jestem przekonany, że gdyby jakiś dobry informatyk się uparł, to i w ERZE znalazły sposób na dodanie nowego miasta. Podobnie zabawiają się kodem gry twórcy dodatku Master of Puppets. Im co prawda nie udało się dodać nowego miasta, ale udało się dodać (chyba) nowe zaklęcia, co nie umieją na obecną chwilę Hociarze.


A i samą HotĘ też da się modować. Moja gra wygląda np. tak:)

Oczywiście, to tylko proste podmienienie istniejących grafik. Ale tutaj jest temat na rosyjskim forum: http://forum.df2.ru/index.php?showtopic=36506&st=0&start=0
gdzie można prześledzić proces tworzenia nowoczesnych modów H3. Grafik tam nie ma, tylko dużo informatycznych hocków-klocków, ale temat powinien dać do zrozumienia, że jeśli chcecie mieć herosów swoich marzeń, to powinniście je zrobić sobie sami (Warmonger TM :))

ShEv441 PW
29 stycznia 2017, 15:43
Mam parę pomysłów, które mogłyby zwiększyć różnorodność wyboru drugorzędnych umiejętności. Właściwie zawsze wybiera się 10-12 umiejętności na głównego bohatera, może jeszcze kilka innych dla bohatera pobocznego (finanse lub odkrywanie). Pozostałe 10-12 umiejętności jest praktycznie bezużyteczna i jedyne co można zrobić to pomodlić się aby nie trzeba było między nimi wybierać podczas awansu.

- Pierwsza pomoc - Główną zmianą byłoby sprawienie, że namiot nie przywraca już tylko punktów życia, ale i zdejmuje negatywne czary. Jak sama nazwa mówi, powinien leczyć nie tylko rany, ale i choroby (gdzie choroby - spowolnienie, pech, klątwa ...)
Mogłoby to wyglądać tak:
- poziom podstawowy - zdejmuje wszystkie czary z danej jednostki, dobre i złe (dispel)+leczy
- poziom zaawansowany - zdejmuje tylko negatywne czary (jak cure)+leczy
- poziom expert - zdejmuje tylko negatywne czary (jak cure)+leczy, ale działa na kilka hexów - podobnie jak np kula ognia = można uleczyć 2-3 jednostki naraz

Poza tym powinno zwiększyć się ilość punktów życia namiotu, zdecydowanie za prosto go "zabić" :
-może wzrost wraz z rozwojem umiejętności - podst 100/ zaaw 125 / exp 150?
-ewentualnie po prostu zwiększyć z 75 do 100 lub 125.
Można też się zastanowić nad siłą leczenia namiotu- może lekki buff z 25/50/75/100 na 50/75/100/125?


Może wydawać się to zbyt OP, ale dalej dość łatwo zniszczyć taki namiot. Jednak podczas bitwy wymagałoby to przeznaczenia 1/2 ataku jednostek lub 1 czaru, zamiast olewać bezużyteczny namiot. Byłaby to też alternatywa dla bohaterów mocy- zamiast iść w magie powietrza/wody, aby kontrować mass slow, bierzemy First Aida. Możemy w końcu 2-3 jednostki odczarować. Zwiększyłoby to też nieco siłę Cytadeli. Nie dość, że jest jednym ze słabszych miast, to ma jeszcze najsłabszą machinę wojenną.


Nauka - Zwiększyć ilość zdobytego extra expa z 5/10/15 % na 10/15/20 %.
+co kilka poziomów dostajemy dodatkowy punkt ataku/obrony/mocy/wiedzy - podobnie jak Oświecenie w HOMM5


+Może warto zastanowić się nad dodaniem umiejętności "dezercja" i "nieszczęście" - przeciwieństwa doświadczenia i szczęście. Hota naprawiła niedziałającą mechanikę pecha, dodała parę artefaktów, ale nie poszła dalej za ciosem. Takie umiejętności wydają się dość naturalnym kolejnym krokiem w rozwoju. Wiem, że to by namieszało nieco w balansie - można we frakcjach zła - bo pewnie generalnie tam będzie występować - zmienić najbardziej bezużytecznego bohatera i zamienić mu coś pokroju eagle eye na właśnie pecha lub dezercje.



Co myślicie o takich zmianach?

Janosik PW
29 stycznia 2017, 16:05
A już najlepiej z najlepiej było by dodać przed załadowaniem mapy opcje w menu jakie ulepszenia chcemy mieć.
W ten sposób każdy by grał jakby chciał.
I nie było by gadania, że mi to popsuje balans.

marchewsz PW
29 stycznia 2017, 16:15
Twój pomysł z namiotem medyka przypomniał mi o braku logiki w kwestii dispeli itd.
Dlaczego bohater lvl 1 z mocą magiczną na poziomie 1 potrafi przy użyciu jednego czaru zniwelować zaklęcie potężnego maga o mocy magicznej 99.
Skoro jesteśmy w temacie o marzeniach to marzy mi się, żeby zostało to jakoś poprawione. Dobrym rozwiązaniem wydaje się skalowanie rozproszenia na podobnej zasadzie jak slow, czyli wraz ze wzrostem mocy magicznej wzrasta ilość tur o którą jest skracany negatywny czar. Nie koniecznie musi być to 1:1 jak w przypadku spowolnienia, ale takie 1mocy–2/3tury wydaje się sensowniejsze.

Ogólnie podobają mi się pomysły z uzdatnieniem badziewnych umiejętności.


Wybieranie z czym chcemy grać a z czym nie, bardzo kojarzy mi się z wogiem. Który pomimo swojego statusu legendy, kompletnie mi nie podszedł.

Kammer PW
29 stycznia 2017, 16:17
Janosik:
A już najlepiej z najlepiej było by dodać przed załadowaniem mapy opcje w menu jakie ulepszenia chcemy mieć.
W ten sposób każdy by grał jakby chciał.
I nie było by gadania, że mi to popsuje balans.
WoooooooG!

Janosik PW
29 stycznia 2017, 17:10
Kammer:
WoooooooG!

Tak wiem, że WOG, grałem ;)

Moim zdaniem skoro fora o Heroes mogły się połączyć, to i połączyć się powinny wszystkie frakcje programistów i zrobić/ pracować nad jednym projektem. A co zrobić jak każdy ma inny pomysł na balans? Ano właśnie wprowadzić multum opcji do zaznaczenia przed załadowaniem scenariusza. Takie coś wydaje mi się było by najlepsze.

Warmonger PW
29 stycznia 2017, 17:21
Kiedy ekipa HoTA wiele razy mówiła, że chcą zrobić dodatek spójny z oryginalną grą. Jeden dla wszystkich. Tak, aby dało się bez problemu grać po sieci / urządzać turnieje.

val-gaav PW
29 stycznia 2017, 20:06
@Janosik
Multum opcji do wyboru to całkowite nieporozumienie jeśli chodzi o Multiplayer. Przed rozgrywką istniałaby konieczność uzgadniania pomiędzy graczami i omawiania każdej z opcji. WoG miał multum opcji i między innymi dlatego swego czasu scena multiplayer miała o nim wyrobione zdecydowanie negatywne zdanie (chociaż były też inne powody).

Janosik PW
29 stycznia 2017, 20:54
val-gaav:
to co napisałeś
Jest na to jedno rozwiązanie:
Podzielić wszystkie opcje na trzy cztery kolumny z których są opcje do zaznaczenia:


HOTA.....WOG......MOD3.......MOD4
---............---............----...............----
---............---............----...............----
---............---............----...............----
---............---............----...............----
---............---............----...............----
---............---............----...............----


Gracze "już" tylko by wybierali między określonymi modami jakie opcje chcą typu:
dzisiaj gramy w HOTE a jutro w WOG'a i tak by było w multiplayer.
natomiast w single player byś już miał większą możliwość dobierania opcji.
Mogło by tak być, że po wybraniu niektórych opcji inne by mogły by się zrobić niedostępne wynikało by to z faktu, że na siebie by nachodziły. Ale to już programiści by zrobili.
I Już.

Doomsday PW
31 stycznia 2017, 09:36
Hej, czy zdarzyło Wam się na losowej mapie znaleźć artefakt Róg Otchłani? Gralem juz w wiele różnych map i nigdy na niego nie trafiłem? Domyślnie jest zablokowany? Da radę to jakos uaktywnić?

Kammer PW
31 stycznia 2017, 09:45
Janosik:
Gracze "już" tylko by wybierali między określonymi modami jakie opcje chcą typu:
A teraz to podałeś VCMI. :P

avatar PW
31 stycznia 2017, 09:59
Cytat:
Hej, czy zdarzyło Wam się na losowej mapie znaleźć artefakt Róg Otchłani? Gralem juz w wiele różnych map i nigdy na niego nie trafiłem? Domyślnie jest zablokowany? Da radę to jakos uaktywnić?
Według tej strony http://forum.df2.ru/index.php?showtopic=32286 :
Do not appear on random maps:
- Horn of the Abyss.

Aby to uaktywnić, musisz wygenerować mapę losową, wejść do katalogu /random maps, otworzyć ją w edytorze map, zamknąć oczy, nacisnąć CTRL+ENTER i nie podglądając wygenerowanej geografii w opcjach edytora w sekcji Artefakty pozwolić na występowanie na tej konkretnej mapie tegoż artefaktu. Innej możliwości nie znam.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 9 - 10 - 11
temat: [HotA] Nasze pomysły, życzenia, oczekiwania

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel