Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Nasze pomysły, życzenia, oczekiwania
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 9 - 10 - 11

Hellburn PW
21 stycznia 2017, 10:04
Limit statystyk chyba nie jest aż takim problemem, biorąc pod uwagę maksymalną różnicę między atakiem, a defensywą i defensywą, a atakiem (kolejno 60 i 28) oraz faktem, że rzadko kiedy dobija się do 99 na zwyczajnych mapach.

Moim zdaniem ważniejszy by był pomysł na "puste poziomy", czyli te, które nie oferują już żadnej umiejętności drugorzędnej.

Fandor PW
21 stycznia 2017, 15:46
Może nie jestem wybitnym graczem, ale naprawdę rzadko zdarza mi się przekroczyć 30lvl, a wy mi tu z ponad 80 wyjeżdżacie, rozumiem, że dla największych wyjadaczy ten limit sprawia, że tracą część przyjemności ze zdobywania umiejętności i podrasowania swoich statystyk, ale jak widać dla większość jest to sprawa bardziej drugorzędna niż nowe jednostki neutralne.
Według mnie HotA Crew bardziej zależy na poprawie grafiki, dodaniu smaczków graficznych, rozszerzeniu zawartości itd. balans zmieniają tylko w koniecznych przypadkach jak Conflux, a mechaniki chyba wcale.
Janosik, skończ tych bzdur się odechciewa czytać, naucz się angielskiego albo rosyjskiego i męcz na Heroes Community albo na DR2 ludzi z HotA.

Kastore PW
21 stycznia 2017, 16:15
Zgadzam się we wszystkim, co powiedział Fandor. Dodatkowo uważam, że wbijanie stat jest wystarczające.

Alistair PW
21 stycznia 2017, 18:53
Z jakimi ponad 80? Ponad 80 to można zdobyć punktów w ataku, obronie itd., a nie level. Jeśli ktoś pisał o ponad 80 levelu, to się pomylił, albo ktoś źle zrozumiał czyjąś wypowiedź. Co nie zmienia faktu, że 8 umiejętności razy 3 poziomy daje 24 poziom bohatera, co akurat osiąga się całkiem szybko. To WoG dodał 2 umiejętności co dało 30 leveli na pozyskanie umiejętności i ich poziomów. Oczywiście ja nikogo nie zmuszam do zmian, ale propozycja zmian czy dodania czegoś dla urozmaicenia expienia na większych mapach nie jest czymś złym.

avatar PW
21 stycznia 2017, 19:11
Ja widziałbym po uzyskaniu mistrzostwa we wszystkich umiejętnościach system runiczny na kształt tego w Diablo II. Po uzyskaniu kolejnego poziomu, gracz miałby przedstawione powiedzmy osiem sylab słowa runicznego, z których z każdym levelem mógłby składać sobie runy. A złożona runa byłaby de facto artefaktem, ale nie zabierałaby miejsca na artefakty,nie wyspępowałaby na mapie i już na trwale "wrosłaby" w bohatera. I tak np. runa dwusylabowa dodawałaby jakąś śmieciową premię, ale powiedzmy już taka runa 6-cio sylabowa (więc dostępna koło poziomu 30-tego) już miałaby jakąś większą wartość. Taki system aż tak strasznie nie zaburzyłby ani balansu, ani za mocno nie ingerowałby w mechanikę. Ot, to kolejny artefakt składany, z tą różnicą, że składanie następywałoby przy levelowaniu.

Alistair PW
21 stycznia 2017, 20:31
Tak swoją drogą, zmiany czy dodatki do rozwoju bohatera dotyczyłyby każdego bohatera, więc gdzie tu zaburzenia balansu?

avatar PW
21 stycznia 2017, 21:21
... gdyż trudno takich nowinek nauczyć AI.

Alistair PW
21 stycznia 2017, 23:22
I co z tego? AI i tak do najinteligentniejszych nie należy. Poza tym nie chodzi o jakieś diametralne zmiany, tylko o coś co urozmaici rozwój bohatera. W czwórce można było rozwijać bohatera do znacznie większego poziomu. Każdy z bohaterów mógł nauczyć się 5 umiejętności głównych + 3 umiejętności podrzędnych. Każda z tych umiejętności miała 5 poziomów. Czyli dawało to (1 gł. + 3 podrz.)*5 * 5 umiejętności ogółem = 4*5*5 = 100 poziomów, przy założeniu, że wybieraliśmy umiejętności tylko przy awansach, pomijając wszelkie szkoły, uniwersytety, gildie czy chatki, które odpowiednio zmniejszały poziomy bohatera. Jak widać da się sprawić, że rozwój bohatera będzie ciekawy, a nie zakończy się przy dwudziestym którymś poziomie.

Hayven PW
21 stycznia 2017, 23:47
Jednak z kolei w H4 było to trochę frustrujące, że nie można nauczyć bohatera wszystkiego, czego chcielibyśmy go nauczyć, bo już się gra kończy :/

Saki PW
22 stycznia 2017, 00:31
Zapominacie chyba jednak, że HoMM3 to w głównej mierze turówka. Bliższe cRPG-om smaczki w postaci rozwoju postaci są, ale jest to sprawa bardzo drugorzędna. Cała rozgrywka w zasadzie skłania grę ku temu. HoMM4 to dużo mocniejsze skierowanie się w stronę RPG-a. Oczywiście, mówienie tu o pełnoprawnym RPG-u byłoby co najmniej kiepskim żartem, jednak faktem jest, że akcenty RPG-owe, zarówno w rozwoju postaci, jak i w fakcie, że ten nasz rozwijany bohater uczestniczy w walkach, może wędrować po mapie bez armii, jak i nie potrzebuje żadnego miasta, by móc sobie zwiedzać (spore znaczenie przy kampaniach), znacznie zmieniają charakter gry.

EDIT:

Racja, naćpałem się. Sens jednak pozostaje ten sam;p

Fandor PW
22 stycznia 2017, 00:46
Według mnie jedynym sensownym rozwiązaniem, jest zwiększenie ilości poziomów umiejętności, i to może tak, aby ostateczna premia pozostała taka sama (ot zrobić kilka poziomów między standardowymi trzema), ostatecznie na poziomie eksperckim premia byłaby trochę wyższa, AI nie głupiałoby podczas uczenia się tego tylko uczyło jak dotychczas tylko dłużej.

Tarnoob PW
22 stycznia 2017, 01:41
Nie RTS, tylko TBS. Moderatorze, przybywaj.

Dydzio PW
22 stycznia 2017, 12:09
Moje zdanie jest takie, że o ile pomysły urozmaicenia gry mogą być sensowne, o tyle gryzą się z założeniami HoTA. Czy ktoś tego chce czy nie chce to HoTA minimalizuje zmiany w rozgrywce i trzyma się z dala od filozofii WoG-a, którego to założenia dodawania gruntownych zmian "które ktoś może polubić" bardziej mogą niektórym przypaść do gustu. Osobiście nie czekam na nową wersję HoTA, bo fajerwerków, które dodadzą mi coś do rozgrywki i spowodują, że będę chciał wrócić do heroes i nawalać w HoTA nie będzie. Jak wydadzą Kronverk to wtedy zapewne mnie to zaciekawi, ale pewnie między każdym wydanym miastem będzie cała masa mikrozmian żeby rozłożenie pracy było proporcjonalne. Jeśli chcą robić dodatek w stylu oficjalnych dodatków do heroes 3 to dosyć dziwne byłoby dodanie 5 nowych miast i niewiele reszty.

Janosik PW
26 stycznia 2017, 14:19
Ogólnie to gra powyżej 10 miesiąca to tylko windowanie statystyk i zręczne zbieranie wojska.
Każdy następny zamek prawie wybudowany na maxa a jeśli nie to mozolne (ale co turę) budowa nowego budynku.
Sam komputer nie ma "jaj" aby sam z siebie zaatakować, tak atakuję ale gdy widzi znaczną przewagę swoich wojsk. Gdy jest +-5% raczej tylko zręcznie mija nas albo używa teleportu do innego miasta swojego.

W grze po 10-11 miesiącu nie musimy już nawet starać się o herosów ponieważ można w karczmach przy odrobinie szczęścia rekrutować już gości z artefaktami i umiejętnościami.

No i w tak zaawansowanej grze dobijamy do 99 lvl swoich stratystyk. Gra ma blokade na 99 i już dalej nie pójdzie. To hota powinna odblokować. Głownie dotyczy to map G. <- to już powinni zrobić w 1.4.2

Janosik PW
27 stycznia 2017, 10:12
I jeszcze trzeba dodać, że sakwa na artefakty jest za mała. Trzeba rozdzielać na wszystkich bohaterów gracza i druga rzecz - nawet jak już ma ona zostać to niech zrobią coś aby można było kilka artefaktów przełożyć za jednym razem.


I przypomniało mi się gdy jest sytuacja, że mamy pełną sakwę i wygraliśmy z topowym herosem to ... nawet jeśli on ma artefakty to one przepadają po walce bo nie ma ich gdzie umieścić, trzeba by było po wygranej walce dać możliwość graczowi aby mógł sobie wybrać jakie artefakty wyrzuca i czy przyjmuje artefakty po przegranym. Czy coś takiego....

val-gaav PW
27 stycznia 2017, 11:18
@Janosik:
W VCMI nie ma limitu ani na umiejętności podstawowe ani na poziom bohatera. Sakwa na artefakty też jest nieograniczona z tego co wiem. Jest też przeportowana HoTA z małymi różnicami względem oryginału.

Ze złamaniem istniejących limitów w exe heroes 3 może być różnie, biorąc pod uwagę jak ciężko przyszło chociażby złamanie limitu 9 miast. Pownineś więc rozważyć VCMI, jeśli opisywane rzeczy to dla Ciebie wielki problem.

Saki PW
27 stycznia 2017, 15:09
Naprawdę tak często zdarza Ci się przekraczać w grze dziesiąty miesiąc? Że też Ci się chce... Nie wiem, czy to dlatego, że nie jestem najlepszym graczem, czy co, ale na palcach jednej ręki mógłbym policzyć, kiedy w ciągu osiemnastu lat grania w tę grę zdarzyło mi się przekroczyć dziesiąty miesiąc. Już nie wspomnę o dwudziestym czwartym miesiącu rozgrywki. Może dlatego nie rozumiem zbytnio tych utyskiwań.

Drwal PW
27 stycznia 2017, 16:03
Zgadzam się z Janosikiem. Ja także jestem graczem, który lubi długie potyczki na ogromnych mapach. Generator map losowych HotA generuje mnóstwo obiektów, które dają jakieś artefakty, ze Smoczą Utopią na czele. Ja zazwyczaj po 2-3 miesiącach nie mam gdzie tego upchać, a przekazywanie tego innym bohaterom jest męczące. A pełna sakwa to brak możliwości zbywania cennych artefaktów od wrogów i w skrajnych sytuacjach nie można nawet przejść dalej - artefakt leży i zasłania drogę.
Co do bohaterów ponad 99 level - jest mi to raczej obojętne. Akurat zwykle dochodzę do 80-90 poziomu.

VCMI nie jest żadnym rozwiązaniem. To póki co zupełnie inna gra i niekoniecznie szybko musi się to zmienić.

Magiellan PW
27 stycznia 2017, 19:42
Saki

A co cię tak to dziwi? To nie chodzi, o bycie nie wiadomo jakim graczem, ale dobić epizod do 10 miesiąca to żaden problem... Wprawdzie Drwal i Janosik piszą o Hocie, a ja bardziej bazuje na WOGu, ale ostatnimi czasy ściągnąłem mod z mapami XXL i gram na nich... Osobiście jestem graczem, który grając jakiś epizod musi odkryć całą mapę i zebrać wszystko co się da... I szczerze mówiąc sam epizod na mapie XL to jest w moim przypadku zwykle 8-10 miesięcy... Natomiast jeśli chodzi o mapy XXL to zwykle jest 15-18 miesięcy... Rzadko grywam mniejsze mapy, bo nie lubię. Lubię właśnie dużą najlepiej na 8 graczy i bez lub z jak najmniejszą ilością wody... Tak więc dla osób takich jak ja fakty o których pisze Janosik są faktycznie dość ważne i uciążliwe... Nie da się ukryć, że grając na większych mapach rozwój bohatera faktycznie kończy się gdzieś na 10 miesiącu a potem już tylko nabijanie statystyk, a artefaktów to jest tyle, że nie wiadomo co z nimi wszystkimi począć...

Ulepsz.Wiesniak PW
27 stycznia 2017, 22:46
Saki piszesz, że

Saki:
VCMI nie jest żadnym rozwiązaniem. To póki co zupełnie inna gra i niekoniecznie szybko musi się to zmienić.

Nie wiem czy zgadzasz się ze wszystkim co pisał wcześniej janosik, ale jego pomysły tak mocno ingerowały w rozgrywkę że to także z homm3 3 uczyniłoby kompletnie inną grę. Podobnie jak z wogiem.

Zresztą co do czasu gry: 10 miesięcy... Gracie z ludźmi czy botami? Bo mi także nawet na bardzo dużych mapach nie zdarzyło się grać aż tyle czasu zbyt często. Może lepiej, w ramach tego byłoby usprawnienie AI przeciwnika, jednak grzebanie w sztucznej inteligencji w grze nie posiadając jej kodu źródłowego może się okazać syzyfową pracą.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 9 - 10 - 11
temat: [HotA] Nasze pomysły, życzenia, oczekiwania

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel