Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Nasze pomysły, życzenia, oczekiwania
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11

Ulepsz.Wiesniak PW
5 lutego 2017, 15:51
Otóż to, nie wiem czemu ludzie mi tutaj wcześniej pisali że Conflux jest na tym samym poziomie co Cove. Uwielbiam Cove ale zdaje się ono na razie mocno przesadzone, bo
- postacie z armatą na samym początku zadają dużo obrażeń,
- genialne jednostki 6 poziomu możesz mieć je ulepszone w pierwszym tygodniu, a przy nawet małej ilości kosisz początku wszystko dookoła siebie bez żadnych strat
- postacie, którym zaskakująco często się trafią przydatne umiejętności
- Do tego jednostki 5 poziomu które "za darmo" mocno osłabiają przeciwnika czarami i zadając mu przy tym obrażenia.
W zasadzie z jednostek w Cove to tylko 7 poziom jest chyba trochę poniżej przeciętnej.


Covem bez żadnego problemu się wygrywa potyczki.

Kastore PW
5 lutego 2017, 16:25
Ulepsz.Wiesniak:
W zasadzie z jednostek w Cove to tylko 7 poziom jest chyba trochę poniżej przeciętnej.
Nie jest. Jego umiejętność Zemsty jest przesadzona, do tego stopnia, że przy takich samych statach bohaterów Wąż wygrywa 1 na 1 z każdą inną jednostką 7. poziomu.

Blade PW
5 lutego 2017, 21:48
Tak poza tematem. Czy przeszedł ktoś mapę "From the depths of hell"? Dochodzę do drugiego przeciwnika przychodzącego po drugim tygodniu i nie mam szans. Próbowałem kilku wariantów i nie nie jestem w stanie odeprzeć ataku. Jakieś wskazówki? Byłbym wdzięczny.

Edit: Myślę, że na tyle ile było to możliwe, to odpowiednio go rozbudowałem. W zależności od decyzji na mapie, mogłem dojść do cytadeli lub zamku. W jednym i drugim przypadku przeciwnik nie dawał mi szans. Rozumiem, gdybym przegrał jakoś nieznacznie, uznałbym wtedy, że popełniam niewielki błąd i muszę po prostu odpowiednio to skorygować. Ale tutaj dostaję baty i nie widzę możliwości poprawy tej sytuacji.

Janosik PW
6 lutego 2017, 10:39
Blade:
...
A Zamek miałeś wybudowany jak on zaatakował?
Co prawda ja miałem wybudowany zamek ale i tak przegrałem. Trochę za mocny przeciwnik :/

val-gaav PW
6 lutego 2017, 10:56
Shin0bi:
Ja nie twierdzę że Conflux niepotrzebnie został znerfiony w kosmos, ale twierdzę, że Cove jest teraz superhiper imbą. Zresztą ich eksperci od balansu też już zdaje się się do tego odnosili (dziwie się że zajęło im to tak długo...)

Nie wystarczy kilka raportów by stwierdzić jednoznacznie, że zamek jest zbyt silny. Trzeba wielu gier, powtarzalności problemów a także próby zniwelowania tej przewagi przez różne taktyki.
Drugie tyle czasu pewnie zabiera wymyślenie i przetestowanie sensownych zmian tak by zamek był słabszy ale nie stracił swojego pierwotnego stylu gry i klimatu.

A, że twórcy HoTA lubią dopieszczać wszystko dokładnie to pewnie na to też trzeba brać poprawkę.

Hiro PW
8 lutego 2017, 03:03
Jeśli ktoś tęskni za starym wyglądem menu... :v





download

avatar PW
8 lutego 2017, 07:11
Ja nie tęsknię bo z wersji Complete są akurat brzydkie ale potęskniłbym za tymi z RoE/AB/SoD na przykład ☺️

Janosik PW
8 lutego 2017, 09:20
Hiro:
post z 3.03

Nocne przemyślenia? :)


Mi się podoba jak jest teraz. Chociaż co 5 odpaleń menu mogło by się zmieniać. Dali by to jako ukrytą niespodziankę :)

Hiro PW
8 lutego 2017, 13:51
Ni ma problemu! Mam nadzieję, że nie narażam się twórcom HotA. :x





download (niestety bez animacji)

Doomsday PW
8 lutego 2017, 22:26
Ursus:
Ja dalej mam nadzieję, że tą nowością okaże się Kronverk bądź Cathedral :).

Mnie osobiście najbardziej brakuje jakiegoś zamku, którego rodzimym terenem będzie pustynia. Chyba jedyny "niezagospodarowany" teren.
Mamy kilka zamków "trawiastych", na śniegu, 2x bagna itp a piasek/pustynia zostały pominięte.
Nie widziałem żeby w Hocie planowali taką zmianę, ale bardzo fajnie prezentował się w sieci zamek w stylu egipskim: https://www.youtube.com/watch?v=8rLiDSgrhio

Kammer PW
8 lutego 2017, 22:35
Jakie tam w sieci?
Przecież ten mod możesz ściągnąć z Groty i nawet masz tam rozbudowany opis. Detal jest taki, że to nie jest dokładnie to samo miasto.

Co zaś się tyczy miasta na piaskach - ta kwestia, pamiętam, była nieraz poruszana w Grocie. Generalnie kończyło się na tym, że miasto na piaskach psuje balans map, gdzie autor dał dużo piasku, by trudno się tam przemieszczać.
Acz zabawną kwestią jest fakt, że kiedyś napisałem minimodzika do VCMI, który ustawiał Twierdzy teren natywny na pustynię.

Fandor PW
9 lutego 2017, 00:23
Osobiście sądzę, że ten argument nie jest wcale taki bezpodstawny, twórcy gry z jakiegoś powodu sami nie umieścili Stronghold na piasku.

Kastore PW
9 lutego 2017, 00:29
A co ma do tego Stronghold? o_0
Rozumiem intencje, ale argumentacja jest bardzo słaba. Równie dobrze można powiedzieć, że "twórcy gry z jakiegoś powodu sami nie umieścili Fortecy na piasku" i miałoby to tyle samo sensu.

Poza tym, zdajesz sobie sprawę z tego, że jakby Twierdza była na piasku to skorupa przejęłaby rolę piasku, prawda? ;P

avatar PW
9 lutego 2017, 16:48
Hiro:
Ni ma problemu!
Awesome! Dziękuję!

Doomsday PW
9 lutego 2017, 21:19
Kammer dzięki za link.
Pawilon wygląda naprawdę całkiem fajnie.
Szkoda, że ekipa od Hoty nie wzięła tego w swoje ręcę bo na pewno zrobiła by to jeszcze lepiej i ładniej ;)


Janosik PW
10 lutego 2017, 00:14
Ciekawe kiedy wydadzą kolejne upadate skoro mamy już 2017 luty. A oni jeszcze przeciągają date ze stycznia.

Może nowy grafik i programista sprawi że coś wyjdzie na grudzień 2017...

Alistair PW
10 lutego 2017, 18:44
Ja bym to ujął w ten sposób - gdy wyjdzie, to wyjdzie :)

Janosik PW
10 lutego 2017, 19:02
Ciekawy jestem tego całego edytora. Fajnie będzie coś tam porobić i zobaczyć efekt.

Niech ten nowy zamek jeszcze pokażą, bohatera bez limitów i będzie ok. Dorzucą z 20 nowych map i mogę przeczekać tak kolejny rok ;)

Andruids PW
10 lutego 2017, 19:14
Nie ma żadnego nowego zamku. Skąd Ci się to uroiło?

Kuririn PW
10 lutego 2017, 19:19
Po prostu siedzi na rozżarzonych węgielkach...
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11
temat: [HotA] Nasze pomysły, życzenia, oczekiwania

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel