Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: [forum] Avatary
komnata: Przeklęta Machina

Bychu PW
29 grudnia 2016, 14:49
Wnoszę o wprowadzenie limitu czasowego na częstotliwość zmiany avatarów. Powodem jest fakt, iż użytkownik Ursus zmienia je zbyt często. Ja, oraz pewnie duża część ludzi w Grocie, odpuszczamy sobie czytanie nicków i poznajemy ludzi po avatarach. Kiedyś taki problem dotyczył Topfunny525, teraz dotyczy jego. Normalnego użytkownika taka zmiana nie obejdzie. Wydaje mi się, że miesiąc z jednym avatarem jest wystarczającym limitem.

Kastore PW
29 grudnia 2016, 14:57
Ja bym dał użytkownikom wolną rękę - jak chcą sobie zmieniać awatary to niech sobie zmianiają. A jeśli już koniecznie chcecie taką zmianę to wnioskuję o jeden, maks dwa tygodnie z jednym awatarem. Powód? Okolicznościowe zmiany wizerunku na halloween/święta/wielkanoc/etc.

Andruids PW
29 grudnia 2016, 15:01
Nie podoba mi się ten pomysł. Też przeszkadza mi zachowanie Ursusa, ale to problem tylko jednego użytkownika. Proponuję udzielić mu ostrzeżenia przez moderację i zablokować możliwość zmiany avatara jeśli znowu to zrobi wcześniej niż za miesiąc.

Kammer PW
29 grudnia 2016, 15:06
Też uważam tę zmianę za niepotrzebną.
Ja poznaję ludzi i po nicku, i po avku, więc mi kalejdoskop Ursusa w ogóle nie wadzi.

Bychu PW
29 grudnia 2016, 15:09
Kastore:
Okolicznościowe zmiany wizerunku na halloween/święta/wielkanoc/etc.
Ok, to jest argument, za krótszym czasem.

Andruids:
Problem ten dotyczy tylko jednego użytkownika.
Kiedyś też dotyczył jednego. Teraz jest drugi. Za rok pojawi się trzeci, potem czwarty, każdego będziemy upominać jak w przedszkolu.
Jasiu nie wsadzaj kredek do nosa. Michał nie wsadzaj kredek do nosa. Piotrek wyjmij kredkę z nosa. Czy może po prostu postawimy pudełko z kredkami na szafce?


Ursus PW
29 grudnia 2016, 15:12
Przepraszam, jeśli moja zmiana avatarów jest problematyczna i irytuję mym zachowaniem resztę użytkowników. Po prostu możliwość i mnogość avatarów w galerii jest nader kusząca, ale jeśli trzeba to dam sobie na wstrzymanie.

Drwal PW
29 grudnia 2016, 15:27
Dla mnie może zmieniać codziennie. Mi to nie przeszkadza - działa jedynie na swoją niekorzyść - i nie dlatego, że kogoś to wkurza, ale traci na przez to na rozpoznawalności.

Andruids PW
29 grudnia 2016, 15:29
Bychu:
Kiedyś też dotyczył jednego. Teraz jest drugi. Za rok pojawi się trzeci, potem czwarty, każdego będziemy upominać jak w przedszkolu.

To może w ogóle zamknijmy czat i możliwość zakładania nowych kont, bo przecież problemy sprzeczek i multikont nie są odosobnionymi przypadkami. A może zacznijmy traktować się jak dorośli ludzie? Zakazywanie wszystkiego odgórnie na pewno nie jest tego przejawem.

Moim zdaniem post Ursusa zamyka temat.

Bychu PW
29 grudnia 2016, 15:44
Andruids:
To może w ogóle zamknijmy czat i możliwość zakładania nowych kont, bo przecież problemy sprzeczek i multikont nie są odosobnionymi przypadkami. A może zacznijmy traktować się jak dorośli ludzie? Zakazywanie wszystkiego odgórnie na pewno nie jest tego przejawem.

Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że zaczynasz robić się mocno ofensywny i celowo doskakiwać do innych problemów. Rzuciłem propozycję do avatarów i tego dotyczy ten temat. Chcesz zamknięcia czatu czy zamknięcia rejestracji - załóż do tego temat. :) Co do traktowania się jak dorośli ludzie, cóż, po to założyłem ten temat z propozycją, aby to przedyskutować, rzuciłem ideę - nie spodobała się, ok. Tak chyba robią dorośli ludzie. I zakazywanie wszystkiego odgórnie? Cóż, nie zakazujmy też więc multikony, spamu na czacie, wyzwisk, skoro już do tego uderzyłeś, bądźmy dorośli!

Andruids:
Moim zdaniem post Ursusa zamyka temat.
Też tak uważam.

Drwal:
Dla mnie może zmieniać codziennie. Mi to nie przeszkadza - działa jedynie na swoją niekorzyść - i nie dlatego, że kogoś to wkurza, ale traci na przez to na rozpoznawalności.

Ja uważam, że avatar powinien kojarzyć się z osobą. Lubię, gdy ludzie mają jeden czy dwa avatarami, które widzisz i od razu myślisz O, to Bychu.

Szaman PW
29 grudnia 2016, 15:52
Jeżeli już mowa o awatarach, jest możliwość bym przeforsował swoje postulaty nt: ich rozmiarów;) Chętnie bym sobie zrobił odrobinę podłużny...

Kammer PW
29 grudnia 2016, 16:01
Podłużny w pionie czy poziomie? Na to pierwsze jestem w stanie się nawet zgodzić, ale drugie odpada, bo wtedy zostałby przeskalowany do wąskiego paska i stałby się cokolwiek nieczytelny.

Szaman PW
29 grudnia 2016, 16:13
Kammer:
Podłużny w pionie czy poziomie?...

Oczywiście że w Pionie:) Pominąć już nieczytelność poziomu, ale czytanie forum byłoby irytujące i niewygodne.

Acid Dragon PW
29 grudnia 2016, 16:18
Ta sytuacja dobitnie wskazała, że skuteczniej i lepiej jest po prostu po ludzku komuś powiedzieć "słuchaj, mógłbyś nie zmieniać avatara tak często?". Problem jest jednostkowy i nie ma powodu, by rozwiązywać go systemowo, wprowadzając ograniczenia dla wszystkich użytkowników.

Niniejszym zamykam temat.
temat: [forum] Avatary

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel