Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/Projekt] Vori Mod Godzilli/Nitja
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 19 - 20 - 21

Kurek PW
12 lutego 2017, 22:39
Bardzo dobrze! Sugerowałbym zsunięcie dolnego "daszku" wieży trochę do dołu, a wyższy daszek bym trochę zaostrzył, chyba, że planujesz aż tak płaskie dachy w całej architekturze miasta. "Elf Siepacz" brzmi dziwnie. Może lepiej "Elf goniec" lub "Elf skaut"? Brzmi bardziej elficko, a mniej orkowo.

Nitj'sefni PW
12 lutego 2017, 22:49
Kurek:
"Elf Siepacz" brzmi dziwnie. Może lepiej "Elf goniec" lub "Elf skaut"? Brzmi bardziej elficko, a mniej orkowo.
Planowaliśmy wzorować Vori na kulturze nordyckiej, więc elfy z Vori będą się różnić od elfów z bastionu i stereotypowego fantasy.

Mistrz PW
12 lutego 2017, 23:19
Nowy line up macie?

Nitj'sefni PW
13 lutego 2017, 07:56
Mistrz:
Nowy line up macie?
Mamy na razie ogólny zarys, ale musimy jeszcze dopracować szczegóły.

Godzilla PW
13 lutego 2017, 12:28
Kuri:
Wymodeluj taką jak na obrazku z h4 :)
Proszę bardzo.



Może zabraknąć kilku detali, zdaję sobie z tego sprawę.

Mistrz PW
13 lutego 2017, 14:22
Imponujesz Godzillo. Gdybyś tak połączył oba i wieżyczkę wstawił asymetrycznie w róg placu wyglądało by to IMO znacznie praktyczniej i ciekawiej ;)

Fandor PW
13 lutego 2017, 14:30
Wieżyczki w rogach nie byłyby zbyt praktyczne, z drugiej strony jako, że jest to przede wszystkim plac strzelecki, proponuje w obecnej formie zostawić jako podstawowy budynek, a w ulepszeniu postawić wieżyczkę na wejściu, z tym że, niech będzie prosta i tylko na górze ma jakiś daszek, albo nawet jakieś pomieszczenie uwydatnione.

Mistrz PW
13 lutego 2017, 14:36
Źle mnie zrozumiałeś. Tą jedną jedyną wieżyczkę dał bym w rogu,z wejściem od strony placu. W ten sposób nie ograniczała by ona przestrzeni placu treningowego i jednocześnie spełniała by swoją funkcję obserwacyjno - obronną.

Fandor PW
13 lutego 2017, 19:20
To wciąż, nie lepsza byłaby wieżyczka nad bramą na plac? Inna sprawa, że w zależności od położenia może być problem, aby wieżyczka placu nie zasłoniła. Tak czy siak, można dać 4 malutkie wieżyczki w rogach bo efekt na pewno będzie, ale według mnie znacznie lepszą opcją jest właśnie wejście.

Godzilla PW
13 lutego 2017, 20:38
Pomysł Nitjego na line-up:
1.Gnom -> Kobold (strzelec)
2.Elf siepacz -> Elf berserker (brak kontrataku)
3.Irbis -> Mistyczny irbis (podwójny atak)
4.Mroźny demon -> Lodowy demon (jak żywiołak lodu, tylko trochę silniejszy)
5.Wendigo -> Starożytny wendigo (teleportuje się, rzuca klątwę przy ataku)
6.Linnorm -> Nighoggr (tutaj nie wiem, ale coś mocnego na pewno)
7.Lodowy olbrzym -> Jotun (jak wyżej)

Nitj'sefni PW
13 lutego 2017, 20:48
Co do jednostek, to myślę, że pasują i mogłyby już takie pozostać. Jednak co do umiejętności, to jest to tylko luźny pomysł i z pewnością ulegną jeszcze dopracowaniu.

Mistrz PW
13 lutego 2017, 20:56
Jest nieźle, zamiast Lodowego Demona dał bym Walkirię, a z Jotuna zrobił podstawkę; ulepszenie Ettin.

Nitj'sefni PW
13 lutego 2017, 21:08
Mistrz:
zamiast Lodowego Demona dał bym Walkirię
Można, ale nie jestem pewien czy pasuje. Wszystko zależy od tego, jak by ją zaprojektować.
Mistrz:
a z Jotuna zrobił podstawkę; ulepszenie Ettin
Podoba mi się ten pomysł. To by odróżniało go od giganta z Fortecy.

Mistrz PW
13 lutego 2017, 21:25
Pisaliście że chcecie iść w bardziej nordyckie klimaty, a to taka świetna niezagospodarowana jednostka jest.

Nitj'sefni PW
13 lutego 2017, 22:02
Oczywiście, ale trzeba ją dobrze przemyśleć. Jeśli będzie siedzieć na koniu, to będzie zbyt podobna do pegaza. Z kolei latająca, ale bez skrzydeł, może wyglądać dziwnie. Ze skrzydłami będzie zbyt podobna do anioła, szczególnie, że powinna mieć jako umiejętność leczenie lub nawet wskrzeszanie. No i czy ma to być duch, czy istota materialna?

Mistrz PW
13 lutego 2017, 22:20
Włócznia, tarcza i skrzydlaty hełm. Szybka piechota, albo teleporter. Może zamiast wskrzeszenia, raz na walkę niech przyzywa jakiegoś nieumarlego neutrala?

Nitj'sefni PW
13 lutego 2017, 22:35
Mistrz:
Włócznia, tarcza i skrzydlaty hełm.
To raczej oczywiste. :)
Mistrz:
Szybka piechota, albo teleporter.
Tak sobie myślę... może niech dosiada Sleipnira? Koń, latający ale bez skrzydeł, ośmionogi. To by się wyróżniało.
Mistrz:
raz na walkę niech przyzywa jakiegoś nieumarlego neutrala
Ja bym raczej obstawał przy wskrzeszaniu raz na bitwę, podobnie jak u archanioła.

Mistrz PW
13 lutego 2017, 22:51
Widziałem ją jako piechotę, ale na Slipnirze też by było ok. Wskrzeszenie tu oczywiście pasuje, ale dublowało by to Archanioła, jedną z mocniejszych 7 levelowych jednostek. Wasz wybór, ale przyzwanie np. Wojowników z Zaświatów, to by było coś niezwykłego.

Fandor PW
13 lutego 2017, 23:30
Rozumiem zainteresowanie nordyckimi klimatami, rozumiem chęć umieszczenia ich jako motywu przewodniego, ale bardzo proszę, uzupełnijcie zamek także innymi motywami, zdecydowanie zamek stricte "wikingowy" będzie nudniejszy niż jeżeli zechcecie zastosować więcej motywów.
Rasowość, w Heoresach nie ma rasowości, Vori jest duże i może występować tam wiele różnorakich stworzeń i ras. Dzikie elfy? No cóż jeżeli fajnie wykonacie, to będę za was trzymać kciuki, ale wydaje mi się, że Vorijskie Elfy były nawet bardziej arystokratyczne niż mieszańcy Rampartu (mogę się mylić jest to subiektywne, i w tej chwili nie mogę podać żadnych konkretnych argumentów). Także proponuję, żeby domyślną rasą (czyli tą, której najwięcej reprezentantów będzie bohaterami bo militarnie będą mieli zapewne jedną, maks dwie jednostki) było coś nowego lub lekko związanego z MM. Zaproponować mogę szroniaki które przewijają się gdzieś tam po różnych grach np. Age of Wonders. Innym przykładem są niebieskoskóre istoty występujące bodaj w MM3, których reprezentował tamtejszy Yog (wiem, że w H3 jest inny i jest dżinem), jakieś Gnomy (w MM1 bodajże miały łuk i strój jak czarodziej, w sensie szata niebieska i taki jakby kaptur/kapelusz). Ostatecznie jakiś bardziej od czapy pomysł - ucharakteryzowani lodowo Bezimienni.
Także najważniejszym pytaniem jest dzikość czy wyższa cywilizacja, jakie motywy dodać do nordyckich bo uzupełnienie line-upu bestiami już nie będzie takie trudne. :P

Lord Baffourd PW
13 lutego 2017, 23:42
Jakoś walkirie przeważnie kojarzą się z motywem skrzydeł - albo same mają skrzydła, albo ich rumaki, więc całkiem bezskrzydły wariant może nie być dobrym pomysłem.

Co do wskrzeszania, to można (o ile to możliwe, nie znam się) trochę osłabić w jej przypadku tą zdolność, cyferkami zagrać, albo uniemożliwić całkowite wskrzeszenie martwego oddziału - tak, by wskrzeszane mogły być tylko istoty z oddziału, w którym żywa jest przynajmniej jedna jednostka.

Chociaż można nie dawać im wskrzeszenia wcale, tylko wykombinować coś innego. Jeśli oryginalne walkirie odprowadzały duchy padłych wojów do Walhalli, to te z Vori mogą np. dodawać morale reszcie sojuszników po śmierci jednego z oddziałów. Możliwości jest mnóstwo.

Co do owych smoczków z nazwami, od których język wyjeżdża na urlop - to mogłyby być one na 7 stanowisku, no chyba że będzie podobnie jak z wiwernami. Zabrakło mi też stworzenia, chyba najbardziej charakterystycznego dla mitologii nordyckiej - czyli Fenrira, albo jakiejś jego inkarnacji.

Elfy, podobnie jak pan wyżej, uważam że powinny zostać "ujarzmione" i wciśnięte w szlacheckie rajtuzy, a ich miana zmienione nieco, bo trudno mi sobie wyobrazić chudego literata o rudych włosach, który wbiega z mieczem w tłum wrogów i z okrzykiem na ustach rzeza na prawo i lewo.

Szacuneczek natomiast za modele. Wyglądają zgrabnie i ciekawie.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 19 - 20 - 21
temat: [VCMI/Projekt] Vori Mod Godzilli/Nitja

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel