Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Nieco rozrywki - quizy o HoMM
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 20 - 21 - 22

Nerevar PW
2 października 2012, 21:36
Cytat:
O zaćmieniach już wspomniałem :)...
Nie mam co robić, tylko pilnować każdej edycji posta ;P

Cytat:
Wydaje mi się, że Irollan jest źle, gdyż chyba to było Syris Thalla.
Być może - pamięć nie ta, a sugerowałem się tym http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes5/sylvan_intro.shtml

Irhak PW
2 października 2012, 21:36
A już miałem przygotowane pytania, ech...

1. Vehicular Astropod Research Nacelle 4
2. Eye of Goros; H1
3. Hmm... Acvalander? (czy jak mu tam)
4. Człowiek lub elf... obstawiam człowieka :P
5. Artemus
6. Necropolis? :D
7. Mutare i nie kojarzę :P
8. Wymiarem pierwotnej pustki bodajże
9. Uhm... gdzieś jakaś postać to chyba mówiła. Myślałem, że to było coś ze szkieletami, ale się pomyliłem.
10. Rude/czerwone?
12. Sar-Shazzar
13. 6?
14. Lord Bloodcrown
15. Zniszczony przez jakieś zaklęcie Arantira tak, że Markal nie może się odrodzić w żaden sposób.

Resztę to już nie chce mi się nawet szukać :P

Alamar PW
2 października 2012, 21:41
Cytat:
8. Chaosu
Zgadza się

Cytat:
10. Dowolnego poza czerwonym.
No nie wiadomo, bo nigdzie to nie jest podane, ale właśnie chodziło o to, że Gelu ma inny kolor włosów, niż elfy z Vori.
Ma kolor włosów Katarzyny Ironfist... i Tarnuma.

Cytat:
12. Sar-Shazzar
Zgadza się

Cytat:
13. 6
Too late

Cytat:
14. Nie było takiego - Azh Rafir chciał nim zostać, ale przeszkodziła mu grupka wścibskich dzieciaków.
Zgadza się

Cytat:
15. Nie pamiętam szczegółów, ale skończyło się jeszcze jedną porażką w walce z Zehirem.
Nie, nie skończyło się na tym.

Cytat:
17. Srebrne Miasta - Al-Safir; Ygg-Chal - Konos; Imperium - Talonguard (wcześniej Falcon’s Reach); Heresh - Nar Ankar; Irollan - Shataqua; Grimheim - Tor Myrdal; Hashima - Nariya. Jeśli uznać Wyspy Pao za państwo to Taumata-Kunyak.
Irollan źle, orków nie liczę ale też się zgadza.

Cytat:
18. Temkhan, Master of Sands
Zgadza się


Cytat:
1. Vehicular Astropod Research Nacelle 4
Nazwa prawidłowa, ale niepełna. Jednak uznaję.

Cytat:
2. Eye of Goros; H1
Zgadza się

Cytat:
3. Hmm... Acvalander? (czy jak mu tam)
Zgadza się

Cytat:
4. Człowiek lub elf... obstawiam człowieka :P
Źle

Cytat:
5. Artemus
Źle

Cytat:
6. Necropolis? :D
Zgadza się

Cytat:
7. Mutare i nie kojarzę :P
Za mało

Cytat:
8. Wymiarem pierwotnej pustki bodajże
Źle

Cytat:
10. Rude/czerwone?
Źle

Cytat:
12. Sar-Shazzar
Too late

Cytat:
13. 6?
Too late

Cytat:
14. Lord Bloodcrown
Too late

Cytat:
15. Zniszczony przez jakieś zaklęcie Arantira tak, że Markal nie może się odrodzić w żaden sposób.
Źle

TopFunny525 PW
2 października 2012, 21:47
Co do Gelu, wydaje mi się, że ma takie brązowawe włosy, nie wiem jak to dokładnie określić... Ciemny Brąz? :>

Alamar PW
2 października 2012, 21:49
Rude :P

Nerevar:
6. Nijak, bo nazwa świata to XEEN, a Xeen to był ino Lord :P
VARN, CRON oraz XEEN były też nazywane Varn, Cron, Xeen, więc obie te nazwy są prawidłowe.

Nerevar:
7. Mederon i Mutare
Zgadza się

Pozostały pytania:

4. Jakiej rasy był pierwszy druid w świecie Mocy i Magii?
5. Jak nazywał się doradca króla Burlocka z MM4?
9. Czego podobno boją się smoki z Chedianu (MM9)?
15. Co się tak naprawdę stało z Markalem po jego porażce z Godrykiem, Findanem i Zehirem?

EDIT:
Jak jeszcze ktoś urządzi sobie zgadywanki, wypisując wszystkie możliwości, to zamieni się w kamień.

TopFunny525 PW
2 października 2012, 22:09
@Alamar, takie pytanie, czy mógłbyś udzielić podpowiedzi co do doradcy króla i druida? Bo to trochę trudne pytania są... Odnośnie smoków z Chedianu, mam mgliste podejrzenia, ale się jeszcze nad tym zastanowię...

Alamar PW
2 października 2012, 22:11
Xeen jest też przedstawiony w Opowieści o Dwóch Strażnikach w Danse Macabre.

Za godzinę podam odpowiedzi, jeśli nikt nie zgadnie.

Irhak PW
2 października 2012, 22:19
Cytat:
5. Jak nazywał się doradca króla Burlocka z MM4?
Wybacz, ale wszelkie dostępne mi źródła (tak, zę mogę je szybko przejrzeć) mówią, ze na Castle Burlock Royal Advisor to Artemus. Taka jednomyślność chyba nie może być wprowadzaniem w błąd :P

Cytat:
4. Jakiej rasy był pierwszy druid w świecie Mocy i Magii?
Próbowałem człowieka, ale to nie to, więc... przeglądając manual do MM3 obstawiam KRASNOLUDA :D

Cytat:
9. Czego podobno boją się smoki z Chedianu (MM9)?
hmm... kości bydła? Kapłani zastąpili swoją relikwię kością krowy i nie można było "przyzwać" żadnego, więc...

Alamar PW
2 października 2012, 23:12
1. Jak brzmi pełna nazwa świata z Might and Magic I?
Pełna nazwa w MM1 to: 120-VARN-161 POD #41
...ale Vehicular Astropod Research Nacelle 4 też uznaję, jako że jest bardziej znane i też jest pełną nazwą.

2. Jak zwał się artefakt w MM1, który posłużył do zdemaskowania Uzurpatora?
Pojawił się też ten przedmiot w Heroesach - w której części?
Eye of Goros; HoMM1

3. Kto stworzył pierwszego megasmoka (wg kolejności wydania gier)?
Acwalander (MM2)

4. Jakiej rasy był pierwszy druid w świecie Mocy i Magii?
Krasnolud (MM3)

5. Jak nazywał się doradca króla Burlocka z MM4?
Crodo. Nie bez powodu jest on w intrze i outrze. Jego status doradcy króla Burlocka jest potwierdzony w instrukcji. :P

6. Jak nazywa się miasto, w którym urzęduje Sandro z Xeenu?
Necropolis - a jakże. ;)

7. Wymień znanych władców całego Nighonu (dwóch).
Mederon (MM8) i Mutare (AB). Nighon znany był z tego, że nie miał jednego władcy, poza tymi wyjątkami. Orwald był tylko jednym z wielu tamtejszych suwerenów.

8. Istnieją Wymiary Ognia, Powietrza, Ziemi i Wody. A czego wymiarem był Wymiar Między Wymiarami?
Wymiarem Chaosu

9. Czego podobno boją się smoki z Chedianu (MM9)?
Jak stwierdził jeden z NPC-ów - rosołu. ;)

10. Jakiego koloru włosy mają elfy z Vori?
Jedna z pogłosek w tawernach w AB jasno określała, że włosy Gelu nie są charakterystyczne dla Śnieżnych Elfów z Vori. O włosach samych elfów nie wspomina jednak.


Ashan

11. Jaka jednostka pojawiła się (bez swoich tekstur) tylko w Kuźni Przeznaczenia, lecz później została na dobre usunięta?
Yeti - z aparycją chłopów.

12. Jak nazywał się mistrz Belketha?
Sar-Shazzar

13. Ile dotąd było zaćmień Krwawego Księżyca?
6

14. Kim był Ósmy Smok?
Antagonista z Clash of Heroes, który sam się tak określił.

15. Co się tak naprawdę stało z Markalem po jego porażce z Godrykiem, Findanem i Zehirem?
Wprawdzie w HV niby zginął, a jego kości Zehir rozsypał na proch, ale w Kuźni Przeznaczenia w scenariuszu Pokusa (Tempation), Zehir podróżuje do wnętrza Pierścienia Nieskuszonego, gdzie ponownie musi zmierzyć się z Markalem, który jakoś się tam ukrył. Wrócił już z czaszką nekromanty.

16. Jak się zwał przywódca Rebelii Orków, a także jak się zwał jego odpowiednik wśród goblinów?
Ork Kunyak oraz goblin Batu.

17. Podaj nazwy stolic państw w Ashanie.
Srebrne Miasta - Al-Safir
Ygg-Chal - Konos
Imperium - Talonguard/Gniazdo Sokoła
Heresh - Nar Ankar
Grimheim - Tor Myrdal
Hashima - Nariya
Irollan - Syris Thalla
Orki, podobnie jak Wolne Miasta, nie mają stolicy, gdyż nie są jednym państwem.
Aha - brakuje demonów i nie chce mi się już dzisiaj szukać tego Ur-nazwastolicy.

18. Jak się zwie ten bohater i jaka była jego specjalizacja?
Temkhan - Master of Sands

Irhak PW
2 października 2012, 23:18
To teraz mój zestaw. Nie powiem jaki zakres ma, sami zobaczycie ;)

1. Jak nazywa się bogini leczenia, do której odnosi się czar Boska Interwencja w MM6?
Eyla (Eiwa z Avatara? o.O)
2. Podaj imię siostry Tarnuma.
Anada
3. Podaj imię choć jednego z bogów barbarzyńców.
Vorr
4. Co oznacza słowo "Tatalia"?
Społeczeństwo
5. Którego z "normalnie" dostępnych bohaterów Stronghold z H3 NIE uświadczymy w "Wojownika Pustkowi"?
Crag Hack
6. Jak miała na imię opiekunka Waerjacka z czasów przed Rozliczeniem?
Adrianne
7. Ile różnych biografii posiada Tarnum w HC?
2 (3 licząc drobną zmianę w CotU)
8. Jak miał na imię syn Szalonego Króla Gryphonheartha?
Niven
9. Co oznacza w Chedianie słowo Scramasax?
Narzędzie do zadawania ran
10. Wymień 5 imion bogów z MM9.
Fre, Njam, Krohn, Wielki Gęg, Skraelos
11. Kampanie "Sword of Frost" i "Revolt of Beastmasters" można było nabyć osobno. Prawda czy fałsz?
Prawda
12. Ile listów Tarnuma zostało przetłumaczonych na język polski? (nie liczyć fanowskich tłumaczeń i listów w grach)
3
13. Jak nazywała się postać, która awansowała smoki na Wielkie Żmije na Jadame?
Deftclaw Redreaver
14. W której części MM i w jakiej lokacji możemy ujrzeć podobiznę smoczego faraona poza Xeen?
MM9, Tysiąc Strachów
15. Jak nazywał się władca Imperium/Cesarstwa Ursańskiego w czasach Verhoffina?
16. Jakie miano nosiła lokacja (istniejąca przed Wielkim Kataklizmem), w której krzyżowcy przechodzili test na awans na paladyna?
Rękawica Ognia
17. Na jakiej postaci wzorowani są Strażnicy VARNu?
Anubis, egipski bóg-strażnik świata zmarłych
18. Jak miała na imię siostra Allerona z Warriors of Might and Magic?
Daria
19. Jak nazywał się założyciel Akademii Ta'Sar?
20. Co trzeba zrobić, aby zapalić ostatni z 6 Ogni Pokuty, Odrodzenie?

PS. wszystko można znaleźć ;) I prosiłbym o wstrzymanie się z odpowiedziami strażników wzwyż do godziny 16-17 ;)

Alamar PW
2 października 2012, 23:37
1. Elya
2. Anada
3. Krewlod nie ma bogów. Barbarzyńcy wierzą w Przodków, a tylko Vorr był znany z imienia, które sam sobie przywłaszczył.
4. społeczeństwo
5. Tego, którego kartę ma Tarnum - Craga Hacka.
6. Adrianne
7. 6
8. Niven
9. Wound-making implement :P
10. Fre, Skrelos, Njam, Krohn oraz Filip :P
11. Były sprzedawane osobno od pozostałych Kronik. :P
12. 3
13. Deftclaw Redreaver
14. MM9 w 1000 Strachów
15. Nijak, bowiem nie było nigdy czegoś takiego jak Imperium Ursańskie czy Verhiffin. :P
16. Rękawica ognia
17. Anubis
18. Daria
19. TSR :P
20. Nic


Cytat:
PS. wszystko można znaleźć ;) I prosiłbym o wstrzymanie się z odpowiedziami strażników wzwyż do godziny 16-17 ;)
Too late :P

Irhak PW
2 października 2012, 23:50
1. źle :P
3. zdążyłem poprawić :P
5. tylko z imienia go nie uświadczymy ;)
7. chyba jednak nie :P (a jak wyjedziesz z tym, że dwie wersje językowe to zaczną latać pociski żywiołów :P)
10. nie zaliczam za Filipa :P Filip to gąska Fre, a co za tym idzie to nie bóg... nawet licząc kult ze świątynią w Guberlandzie
11. nie zaliczam; pyt. dotyczy tych dwóch części tylko... czy były od siebie do kupienia niezależnie czy tylko razem :P
14. mam podstawy, aby nie zaliczyć ]:->
15. czepiasz się jak tonący Brzechwy :P i nie zaliczam *mhuahahahaha*
19. źle :D
20. Skraelos co innego mówi ;)

Reszta jest dobrze (3 i 5 właściwie też zaliczam) :P

Wiedziałem, że odpowiesz na któreś źle :D

PS. poprawiłem w pyt. dot. władcy za czasów Verhoffina

Alamar PW
3 października 2012, 00:47
1. Masz
The pinnacle of light spells, Divine Intervention does just that – calls for Eyla, goddess of healing

10. Pytałeś się o bogów, a Gęg też jest za niego uważany. Nie mówiłeś nic o podziale na bogów i "bogów".

11. Kampanie "Sword of Frost" i "Revolt of Beastmasters" można było nabyć osobno.
Pytanie odnosi się do tego, czy można je było kupić osobno. Można było. Nie pytałeś się czy osobno od części 1-4 czy osobno od siebie (jako pojedyncze wydania).
Następnym razem napisz dokładnie, o co Ci chodzi. :P

15. Jak autor zadaje błędne pytania, to niech ma pretensje do samego siebie. :P

19. A zobacz sobie skąd nazwa akademii się wzięła. :P

20. Może sobie mówić, a bugi sobie. :P

Irhak PW
3 października 2012, 01:10
1. Skoro ty się czepiasz innych to ja mogłem tej literówki :P
10. Czczony jest Wielki Gęg, a nie Filip, na którym jest wzorowany :P (wciąz zostala ci tu literówka :P)
11. zaliczam
15. Nie zaliczam :P
19. A zobacz sobie co pisze w grze o tym posągu i sali kielichów :P
20. I tak nie zaliczam :P

TopFunny525 PW
3 października 2012, 09:41
Odnośnie Tarnuma, miał on 2 biografie, jednak zupełnie inną oczywiście miał w wojownikach pustkowi. :>

Cytat na dowód:
W przeciągu całej serii Tarnum miał dwie biografie. Wojownicy Pustkowi z oczywistych względów musieli mieć inną.

Odnośnie Cesarza, jedynie znalazłem coś takiego :

Cytat:
Nieudane skrytobójstwo na Verhoffinie. Zabójstwo zlecił cesarz ursański. Mag rzuca zaklęcie, które niszczy kontynent...[bla bla bla ;P]

Nie było nic podane o jego imieniu, jeśli jednak jest, to możesz powiedzieć odnośnie jakiej gry? :>

Irhak PW
3 października 2012, 10:08
Cytat:
Odnośnie Tarnuma, miał on 2 biografie, jednak zupełnie inną oczywiście miał w wojownikach pustkowi. :>
Nie do końca poprawnie. Fakt, że napisałem, że miał dwie, ale przyjrzyj się im ;) Tutaj pytam się o szczegółowy, a nie ogólny, rozrachunek. Chociaż powinienem uznać. W końcu między wersją z Szarży Smoków a wersją z Podboju Podziemi jest niewielka różnica (zaledwie kilka słów więcej w CotU).

Cytat:
Nie było nic podane o jego imieniu, jeśli jednak jest, to możesz powiedzieć odnośnie jakiej gry? :>
Było. W manualu do MM9 jest jeden, a drugi masz w samej grze. Popatrz na pamiętnik mrocznusia-magusia :)

EDIT - jak do godziny 17:30 nie będzie poprawnych odpowiedzi to podam je (wraz z cytatami w niektórych przypadkach) ;) (koło 15 dam podpowiedzi :P)

TopFunny525 PW
3 października 2012, 10:23
Z tego co przeczytałem miał z trzy biografię...

1. Oddzielną w podboju podziemi
2. Odzielną w wojownikach pustkowi
3. Te same w kilku innych częściach z Tarnumem.

Zaliczysz jeśli powiem, że trzy? :>

PS. Zaraz z edytuje jeśli chodzi o tego cesarza, wpadłem chyba na dobry trop :)...

EDIT : Odnośnie ognia "Odrodzenie" :

Cytat z komnaty:
Odrodzenie.
Wszystkie ofiary, jaki złożyli, zostały im zwrócone. Zapalili Sześć Ogni Pokuty i przeżyli, żeby móc o tym opowiedzieć. Skraelos pozwolił ich wojsku na opuszczenie Hallenhaltu i zmartwychwstanie, aby mogli stawić czoło hordom.

EDIT 2 : Ok, ale co powiesz na temat odrodzenia? :>

Irhak PW
3 października 2012, 10:27
Już właściwie zaliczyłem ci wcześniej, naginając nieco do tego co sam napisałem wcześniej w dziale HC (konsekwencja -.-').

Warto przejrzeć jeszcze post z pytaniami, gdyż wciąż brak odpowiedzi na 15, 19 i 20 i nie zaliczyłem Alamarowi w pełni 10 i 14 (wyjaśniałem dlaczego :P).

@EDIT - to jest z dziennika przygód, prawda? Nie nadaje się więc. Zresztą... gdzie tu masz powiedziane co Skraelos kazał im zrobić, aby zapalić ten Ogień? :P

Alamar PW
3 października 2012, 11:14
Cytat:
Warto przejrzeć jeszcze post z pytaniami, gdyż wciąż brak odpowiedzi na 15, 19 i 20 i nie zaliczyłem Alamarowi w pełni 10 i 14 (wyjaśniałem dlaczego :P).
A Skraelos to gdzie się zapodział? :P

Co do 14 - ten labirynt zwie się 1000 Strachów (1000 Terrors) w odróżnieniu od Grobowca 1000 Strachów w MM4-5 (Tomb of 1000 Terrors).

Co do 19, to odpowiedź jest poprawna, tylko że odnosi się do humoru twórców. :P

Irhak PW
3 października 2012, 11:44
Cytat:
A Skraelos to gdzie się zapodział? :P
Teraz dopiero poprawnie to imię napisałeś :D

Cytat:
ten labirynt zwie się 1000 Strachów (1000 Terrors) w odróżnieniu od Grobowca 1000 Strachów
No dobra, nie zauważyłem tego, mój błąd. A tak z ciekawości... gdzieś czytałem o tym, że to grobowiec kogoś na a, ale nie pamiętam kogo i gdzie to czytałem :( Wyjaśnisz może jeszcze to? (tak poza kolejnością i quizem :P)

Cytat:
Co do 19, to odpowiedź jest poprawna, tylko że odnosi się do humoru twórców. :P
To podaj jeszcze to imię, które pojawia się wewnątrz gry :P
A spoglądając na stronę Flamestryke... TSR NIE założył Akademii Ta'Sar, a stworzył Dungeons&Dragons (czyt. nie uznaję odpowiedzi, bo odpowiedziałeś na inne pytanie niż zostało zadane :P)

Tak więc zostały pytania:
15. Jak nazywał się władca Imperium/Cesarstwa Ursańskiego w czasach Verhoffina?
19. Jak nazywał się założyciel Akademii Ta'Sar?
20. Co trzeba zrobić, aby zapalić ostatni z 6 Ogni Pokuty, Odrodzenie?

Powodzenia :P

EDIT - wybiła 15, pora na podpowiedzi...
15. było dwóch w tym czasie, jedno imie zostało podane w manualu, a drugie na pewnym stojącym zwoju w Ruinach Verhoffina.
19. odpowiedź znajduje się na jednym ze zwojów w akademii Ta'Sar ;)
20. wystarczy wyjść z mapy, ale jak? :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 20 - 21 - 22
temat: Nieco rozrywki - quizy o HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel