Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Nieco rozrywki - quizy o HoMM
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 20 - 21 - 22

Acid Dragon PW
2 października 2012, 19:24
Hobbit udzielił dwóch poprawnych odpowiedzi.

Przecież mówiłem, że niektóre pytania są podchwytliwe :).

Cytat:
9. Czy przypadkiem Buka Entertainment nie wydało jakiejś wersji "Kronik Gierojów" ze wszystkimi 8 częściami?

Nic mi o tym nie wiadomo :P.

TopFunny525 PW
2 października 2012, 19:31
Czy BOX EDITION to poprawna odpowiedź? Odnośnie zmiany strony w kampanii, chodzi o kampanię Archibalda czy Rolanda? :>

Dark Dragon PW
2 października 2012, 19:38
Nigdy nie zostały wydane w innej niż internetowej formie.

Acid Dragon PW
2 października 2012, 19:41
OK, kończymy ;).

Niestety jestem zmuszony ANULOWAĆ pytanie 5.
Nie potrafiłem dziś tego odtworzyć (przechodząc kampanię na kodach), ani znaleźć tej informacji, więc nie potrafiłbym potwierdzić swego twierdzenia.
Byłem zaś przekonany, że za zdradę w ostatniej mapie gracz jest zmuszony do powrotu do "pierwotnego" króla, ale ma o tyle trudniej, że musi walczyć bez żadnych bonusów z przedostatniej mapy.
Najwyraźniej jednak nie mogę tego potwierdzić.

Zaś co do pytania o Kroniki, to w ostatniej chwili Dark Dragon udzielił poprawnej odpowiedzi - pytanie ponownie było podchwytliwe ;).

AmiDaDeer PW
2 października 2012, 19:52
A jednak miałem (połowicznie) rację - rosyjska wersja Heroes Chronicles była niezgodna z 5 i 6 częścią w języku angielskim, dlatego też Buka wydała obie te części na jednej płycie (co ciekawe - chyba zamiast 7 i 8 :P).

Źródło.

Acid Dragon PW
2 października 2012, 19:59
Hobbit - Nie znam rosyjskiego, ale wydaje mi się, że jednak nie:

translator:
The company "Buka", which is the localizer Heroes III in Russia, issued a similar CD-edition six Chronicles of Heroes, except that the first four parts were produced in double disc boxes - with the first and second part in one box, and the third and fourth in other. [7] [8] The last chapters were also released on a single disc, but the Russian edition of the order they were fifth and sixth, and not the seventh and eighth. [9] This is due to the fact that "Buka" not engaged transfer or distribution of bonus units the World Tree and Fiery Moon from the site 3DO, so these campaigns have been incompatible with the Russian version of Chronicles of Heroes. Ardent fans of the series in Russia, however, managed to get them to work through a number of operations in the Windows registry ; others were able to extract data from the database Heroes Chronicles as custom campaigns for Heroes III. [10]

Dla mnie to oznacza, że wydano części siódmą i ósmą JAKO piątą i szóstą, zaś "darmowych" kronik nie wydano w ogóle i były problemy, żeby je zainstalować na rosyjskiej wersji (na polskiej zresztą też :P).

AmiDaDeer PW
2 października 2012, 20:01
Mea culpa, moja znajomość rosyjskiego jest jeszcze uboga i musiałem coś przeinaczyć, a że nie sprawdziłem w żadnym tłumaczu internetowym to mam za swoje. :P W każdym razie zwracam honor, Dark Dragon miał rację.

Acid Dragon PW
2 października 2012, 20:02
OK, to na deser proste pytanie bonusowe w zamian za anulowane pytanie 5, pochodzące tym razem z Might and Magic VII (ale związane z postacią z H2-3 ;):

Roland Ironfist zostaje ostatecznie uwolniony ze szpon Kreegans przez drużynę poszukiwaczy przygód. Jednak wcześniej, przed wejściem do ich krainy otrzymali oni wartościową pomoc - cenne informacje oraz jeden z miotaczy Starożytnych... od kogo?

Nerevar PW
2 października 2012, 20:15
Od Archibalda Ironfista.

AmiDaDeer PW
2 października 2012, 20:15
Pewnie znam odpowiedź na to pytanie, ale dam się szansę wykazać innym i tylko zapytam: czy na pewno chodzi o postać z H2 i H3? :P

Acid Dragon PW
2 października 2012, 20:18
Oczywiście prawidłowo.

@Hobbit - chodziło mi o postać w pytaniu, a więc o Rolanda Ironfista, który JEST związany i z H2 i z H3.

Nerevar PW
2 października 2012, 20:20
Archibald przewijał się też przez koszmary Rolanda (AB) więc w pewnym sensie był postacią z H3 ;)

Alamar PW
2 października 2012, 20:25
Uniwersum NWC

1. Jak brzmi pełna nazwa świata z Might and Magic I?
Vehicular Astropod Research Nacelle 4 - Irhak

2. Jak zwał się artefakt w MM1, który posłużył do zdemaskowania Uzurpatora?
Pojawił się też ten przedmiot w Heroesach - w której części?
Eye of Goros; H1 - Irhak

3. Kto stworzył pierwszego megasmoka (wg kolejności wydania gier)?
Acvalander - Irhak

4. Jakiej rasy był pierwszy druid w świecie Mocy i Magii?
5. Jak nazywał się doradca króla Burlocka z MM4?
6. Jak nazywa się miasto, w którym urzęduje Sandro z Xeenu?
Necropolis - Irhak

7. Wymień znanych władców całego Nighonu (dwóch).
Mederon (MM8) i Mutare (AB) - Nerevar

8. Istnieją Wymiary Ognia, Powietrza, Ziemi i Wody. A czego wymiarem był Wymiar Między Wymiarami?
Chaosu - Nerevar

9. Czego podobno boją się smoki z Chedianu (MM9)?
10. Jakiego koloru włosy mają elfy z Vori?
Dowolnego poza czerwonym - Nerevar


Ashan

11. Jaka jednostka pojawiła się (bez swoich tekstur) tylko w Kuźni Przeznaczenia, lecz później została na dobre usunięta?
YETI - TopFunny

12. Jak nazywał się mistrz Belketha?
Sar-Shazzar - Nerevar

13. Ile dotąd było zaćmień Krwawego Księżyca?
6 - TopFunny

14. Kim był Ósmy Smok?
Nie było takiego - Azh Rafir chciał nim zostać, ale przeszkodziła mu grupka wścibskich dzieciaków. - Nerevar

15. Co się tak naprawdę stało z Markalem po jego porażce z Godrykiem, Findanem i Zehirem?
16. Jak się zwał przywódca Rebelii Orków, a także jak się zwał jego odpowiednik wśród goblinów?
KUNYAK i BATU - TopFunny

17. Podaj nazwy stolic państw w Ashanie.
Srebrne Miasta - Al-Safir; Ygg-Chal - Konos; Imperium - Talonguard (wcześniej Falcon’s Reach); Heresh - Nar Ankar; Grimheim - Tor Myrdal; Hashima - Nariya. Jeśli uznać Wyspy Pao za państwo to Taumata-Kunyak. - Nerevar
Irollan - Syris Thalla. - TopFunny

18. Jak się zwie ten bohater i jaka była jego specjalizacja?
Temkhan, Master of Sands - Nerevar

Acid Dragon PW
2 października 2012, 20:43
um... Alamarze - a tytuł tematu to przeczytałeś? :P

TopFunny525 PW
2 października 2012, 20:46
Cytat:
11. Jaka jednostka pojawiła się (bez swoich tekstur) tylko w Kuźni Przeznaczenia, lecz później została na dobre usunięta?

Yeti.

Cytat:
13. Ile dotąd było zaćmień Krwawego Księżyca?

Cztery albo pięć

Cytat:
14. Kim był Ósmy SMok?

Sar Issus/Elam

Cytat:
15. Co się tak naprawdę stało z Markalem po jego porażce z Godrykiem, Findanem i Zehirem?

Jego ciało zostało zniszczone, ażeby nie mógł dalej "funkcjonować" na Ashanie :)

Cytat:
16. Jak się zwał przywódca Rebelii Orków, a także jak się zwał jego odpowiednik wśród goblinów?

Kunyak (co do goblina powiem potem)

Cytat:
17. Podaj nazwy stolic państw w Ashanie.

Zastanowię się i zedytuje...

Alamar PW
2 października 2012, 20:49
Cytat:
um... Alamarze - a tytuł tematu to przeczytałeś? :P
Nie. :P
Ale tak się złożyło, że pytania odnoszą się także do Heroesów, a to przez choćby mapki z HVI. :P

Cytat:
11. Jaka jednostka pojawiła się (bez swoich tekstur) tylko w Kuźni Przeznaczenia, lecz później została na dobre usunięta?

Yeti.
Zgadza się

Cytat:
13. Ile dotąd było zaćmień Krwawego Księżyca?

Cztery albo pięć
Źle

Cytat:
14. Kim był Ósmy SMok?

Sar Issus/Elam
Źle

Cytat:
15. Co się tak naprawdę stało z Markalem po jego porażce z Godrykiem, Findanem i Zehirem?

Jego ciało zostało zniszczone, ażeby nie mógł dalej "funkcjonować" na Ashanie :)
Źle

TopFunny525 PW
2 października 2012, 21:03
Cytat:
7. Wymień znanych władców całego Nighonu (dwóch).

Mutare i Orwald

EDIT :

Besides, zaćmień było sześć, a nie pięć :). My fault...
AlamarAlamarOrwald nigdy nie był władcą Nighonu.


Cytat:
16. Jak się zwał przywódca Rebelii Orków, a także jak się zwał jego odpowiednik wśród goblinów

Kunyak i Batu.

AlamarAlamarZgadza się

Alamar PW
2 października 2012, 21:20
I oto masz dowód, dlaczego nie należy wierzyć Wikipedii. Orwald nigdy nie władał całym Nighonem.

I przestań bawić się edycją. ;P

Nerevar PW
2 października 2012, 21:29
6. Nijak, bo nazwa świata to XEEN, a Xeen to był ino Lord :P
7. Mederon i Mutare
8. Chaosu
10. Dowolnego poza czerwonym.
12. Sar-Shazzar
13. 6
14. Nie było takiego - Azh Rafir chciał nim zostać, ale przeszkodziła mu grupka wścibskich dzieciaków.
15. Nie pamiętam szczegółów, ale skończyło się jeszcze jedną porażką w walce z Zehirem.
17. Srebrne Miasta - Al-Safir; Ygg-Chal - Konos; Imperium - Talonguard (wcześniej Falcon’s Reach); Heresh - Nar Ankar; Irollan - Shataqua; Grimheim - Tor Myrdal; Hashima - Nariya. Jeśli uznać Wyspy Pao za państwo to Taumata-Kunyak.
18. Temkhan, Master of Sands

TopFunny525 PW
2 października 2012, 21:33
Nerevar:
13. 6

O zaćmieniach już wspomniałem :)...

Nerevar:
17. Srebrne Miasta - Al-Safir; Ygg-Chal - Konos; Imperium - Talonguard (wcześniej Falcon’s Reach); Heresh - Nar Ankar; Irollan - Shataqua; Grimheim - Tor Myrdal; Hashima - Nariya. Jeśli uznać Wyspy Pao za państwo to Taumata-Kunyak.

Wydaje mi się, że Irollan jest źle, gdyż chyba to było Syris Thalla.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 20 - 21 - 22
temat: Nieco rozrywki - quizy o HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel