Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Nieco rozrywki - quizy o HoMM
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22

Vatras PW
16 lipca 2006, 13:52
To może podasz odpowiedź na to 5 pytanie wiesz mógłbym się później przed kolegami pochwalić że taki mądry jestem :D

vinius PW
16 lipca 2006, 14:10
odpowiedź brzmi: nie :P

Vatras PW
16 lipca 2006, 21:17
Dzięki Viniusie za oświecenie. A teraz żeby wam było (nie)miło postanowiłem uraczyć was kolejnym quizem mojego autorstwa :)
A więc quiz będzie dotyczył historii świata HoMM.
1. Jak mieli na imię synowie Morglina Ironfista
2. Kto został regentem Erathii po tym jak Katarzyna zrezygnowała z tronu
3. Kto był królem a jednocześnie kuzynem Morglina Ironfista zanim ten przybył na Enroth
4. Jak nazywał się namiestnik Starożytnych na Enroth przed Ciszą?
5. Podaj imię pierwszego Gryphonhearta
6. Jak nazywa się miasto, zniszczone przez Władców Podziemi, do ruin którego trafia Katarzyna bo przybyciu do Erathii?


Alamar PW
16 lipca 2006, 21:27
1. Roland i Archibald
2. Morgan Kendal
3. Ragnar
4. kolonialny gubernator Padish
5. Rion
6. Nie chce mi się sprawdzać

Vatras PW
16 lipca 2006, 22:08
9/10!
Miasto o które chodziło to Cloudfire, mowa o tym w intrze do RoE.

Alamar PW
17 lipca 2006, 08:44
Teraz moja kolej na zagadki:
1. Jak nazywają się dwaj sędziowie, którzy doradzają odpowiednio Xeronowi i Katarzynie w H3:AB (są oni również w MM7)
2. Co się stało z doradcą Xerona (to znaczy co z nim zrobił Xeron)?
3. Krewny którego z bohaterów walczył w poprzednim Festiwalu Życia (30 lat przed AB)?
4. Jak nazywali się lordowie z H1?
5. Który z bohaterów H1 wystepuje w kampanii H2, choć nie ma go w grze (tzn. nie ma swojego portretu w H2)?
6. Jak się nazwywał przywódca Kreegan, którego zastąpił Lucifer (są dwie możliwe odpowiedzi)?
7. Kim byli rodzice Yoga (wg. H3:SoD)?
8. Ile czasu zajęło flocie Katarzyny przepłynięcie z Enroth na Antagarich?
9. Co zawiera Fiołka Smoczej Krwi (pytanie podchwytliwe - odpowiedź jest zarówno w H3:AB jak i w HC:Szarża Smoków)?
10. Co się stało w poszczególnymi wieszczami (wg. słów narratora), którzy mieli wybrać następcę Morglina Ironfista?
11. Co oznacza imię Wearjack (H4)?

Pytania dodatkowe (łączą się z MM6 i MM7):
12. W którym roku po Ciszy toczyła się akcja H3:RoE?
13. Ile lat minęło między końcem Wojen o Sukcesję a Odnowieniem Erathii?

vinius PW
17 lipca 2006, 09:20
4. Lord Ironfist
Queen Lamanda
Lord Alamar
Lord Slayer
5. Alamar
6. xenofex?
7. człowiek i dżinn (nietypowe połączenie ;))
11. Wkładaćkurtkę :) ?

EDIT: w takim razie zwie się Wkładaćwaleta, Wkładaćlewarek, Wkładaćgniazdko lub Wkładaćbiałąkulę.

Trang Oul PW
17 lipca 2006, 09:26
9. Krew czerwonego, czarnego, złotego i zielonego smoka. Kwasowego zabrakło :P .
BTW Kurtka to jacket.

Alamar PW
17 lipca 2006, 10:05
@Vinius
Jedno źle, jedno zbyt ogólnikowo (więcej szczegółów), zaś na to ostatnie nawet nie mam co udzielać komentarza.

@Trang
Nie


BTW:
Jack też oznacza kurtkę - skrót od jacket (tyle, że zazwyczaj jest podany rodzaj tej kurtki, np. leatherjack).

Vatras PW
17 lipca 2006, 10:18
1. Xeronowi służył sędzia Sleen natomiast Katarzynie sędzia Fairweather
2. Nie wiem Xeron groził mu że pożre jego serce ale nie pamiętam czy ostatecznie tak zrobił.
3. W festiwalu życia brała udział matka Dracona
4,5,6,7 Vinius odpowiedział nie będę się po nim powtarzał.
8. 7 tygodni
9. Trang napisał że krew czarnego, czerwonego, zielonego i złotego smoka, ale mi się wydawało że krew ojca smoków. Czyżbym się mylił?
10. Pierwszy zginął na morzu, drugi (Robert chyba) wypadł z okna, trzeci (Fredrik) został zabity przez smoka a czwarty (Johan) otruł się winem. Oczywiście to wszystko były tylko nieszczęśliwe wypadki i nikt nie maczał w tym palców ;)
11 Wearjack znaczy "gryf"
Pytania bonusowe
11 1165-1167
12 około 10 lat
No i jak?

Alamar PW
17 lipca 2006, 10:41
Odpowiedzi (podkreślone to te, na które nikt prawidłowo nie odpowiedział):
1. odpowiednio Sleen i Fairweather
2. sługa Xerona wyteleportował Sleena na pole walki między "jakimś magiem a czarodziejskimi smokami"
3. matka Dracona
4. Lord Ironfist, Lord Slayer, Królowa Lamanda, Lord Alamar
5. Lord Haart
6. Xenofex lub Zenofex (po angielsku oba te słowa czyta się podobnie)
7. ojciec człowiek-barbarzyńca, matka dżin
8. 7 tygodni
9. krew Ojca Smoków (wg. AB), krew Matki Smoków (wg. HC)
10. cytat z Gildii Mrocznych Tajemnic: Jednak zginał on w "tragicznym wypadku" na łodzi. Jego następcy też nie mieli szczęścia - jeden z nich "wypadł" z okna, drugi został zabity przez "przypadkowo" przelatującego smoka, a trzeci "zatruł się" jedzeniem.
11. gryf

Pytania dodatkowe (łączą się z MM6 i MM7):
12. 1165 (od gdzieś marca do sierpnia)
13. około 10 lat


Podsumowanie
Vinius 3/11
Vatras 6/11 +1

Vatras PW
17 lipca 2006, 11:15
Takie drobne pytanie do Alamara gdzie lord Haart pojawia się H2 bo jakos nie moge sobie przypomnieć a grać mi się nie chce?

Alamar PW
17 lipca 2006, 11:19
Kod 911 lub 1911 (aby szybko "dostać się" do wybranej misji) - kampania Rolanda, chyba przedostatnia misja - ma portret Sir Gallanta jeśli dobrze pamiętam.

Alamar PW
7 maja 2008, 14:39
Moje wypociny odnośnie fabuły Might and Magic - na razie wersja beta.
Czekam na sugestie co poprawić, usunąć, dodać (jak ktoś ułożył jakieś pytania), błędy ortograficzne, stylistyczne, logiczne, itp.

I proszę odpowiedzi zachować dla siebie, a nie chwalić się w tym temacie (chyba, że ktoś chce poznać swój wynik drogą prywatną - mój e-mail jest w profilu).

EDIT:
Jeśli ktoś znajdzie jakieś pytanie, które zostało (wg niego) niewłaściwie sformułowane, to zgłaszać.

Field PW
8 maja 2008, 23:19
Powiem tak: faktycznie ostry quiz i przy okazji widać, które części Might and Magic lubisz najbardziej :) Może wreszcie zagram w pierwszą trójkę... :D

Alamar PW
9 maja 2008, 20:33
Co do pytań, to starałem się w miarę po równo z każdej części coś dać. Może w wolnej chili postaram się coś ułożyć do MM6-9 (każda część z osobna) - tym razem łatwiejsze i bardziej "życiowe" pytania.

Alamar PW
10 maja 2008, 10:29
Kolejny quiz - tym razem krótki i łatwiejszy (oraz bez ładu i składu :P), bo o HV.

MCaleb PW
5 listopada 2008, 01:44
Dziś odnalazłem dwa quizy z HoMM:
Pierwszy, nieco słaby oraz z powtarzającymi się pytaniami (potrafi zirytować), ale za to traktujący o HoMM 4 - Which Heroes of Might and Magic IV hero are you?
Oraz drugi, bardziej oklepany, lecz trochę lepiej z wykonaniem: Heroes of Might and Magic 3 - Which city is your preference?

Jakby ktoś był zainteresowany, to wyszło mi w pierwszym ex aequo Nercomancer i Sorcerer, w drugim zaś (również ex aequo) Necropolis i Stronghold. Kolejność nieprzypadkowa, gdyż system wybiera "bardziej prawdziwe" 100% na zasadzie rozstrzygającego pytania.

Trang Oul PW
5 listopada 2008, 14:34
W 1. ex aequo czarnoksiężnik i nekromanta, w 2. Inferno. Jakoś nie jestem zdziwiony.

Field PW
5 listopada 2008, 15:34
Pierwsze (strasznie wku****cy ten test, chyba było łącznie z 20 pytań na krzyż): ex aequo: Necromancer, Lord i Rogue. Drugie: Dungeon i Rampart (błeee!).
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22
temat: Nieco rozrywki - quizy o HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel