Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Nieco rozrywki - quizy o HoMM
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 20 - 21 - 22

desmond PW
4 kwietnia 2013, 09:18
Cytat:
1. To na tej samej podstawie Ironfist, Lamanda i Slayer :D
Nie, bo nie ma takich bohaterów jak Lamanda, Slayer, czy (Morglin) Ironfist, to są władcy, ale nie herosi, w przeciwieństwie do Alamara ;P

Cytat:
3. Coś, co wygląda jak pikinier (jest elementem gildii złodziei w H1 - a że tam w każdym zamku ta wygląda identycznie...)
Tak, o to mi chodziło. Pikinier w h1 jest Murzynem, więc wygląda na to, że każdy zamek ma swojego Murzyna. NWC widocznie nie tylko promuje zoofilię (Kyrre), ale i szowinizm (ulepszony dżin-mężczyzna, nieulepszony-kobieta) oraz rasizm.

desmond PW
4 kwietnia 2013, 16:39
A do tego dochodzi także niszczenie więzi rodzinnych (bratobójcza walka Rolanda i Archibalda) oraz okultyzm (diabły, demony, czarty). Herosi muszą być dziełem szatana, ewentualnie masonów.
Zagadki zostały odgadnięte, więc jak ktoś ma jakiś pomysł to może przedstawić własne. Jak nikt do końca tygodnia nie wymyśli, to dam swoje (a na zachętę powiem, ze jedna z nich dotyczy transseksualizmu - tak, tak, on też występuje w herosach).

DOWN:
Tak, ale odkryłem drugi przypadek w h2. Także o ile w odniesieniu do samej/samego Kyrre można było by mówić o niedopatrzeniu przez twórców, to 2 transseksualistów nie może być przypadkiem. To zorganizowana akcja ;)

Hayven PW
4 kwietnia 2013, 20:25
Hmm... o ile mi wiadomo, to jest jedna czarnoksiężniczka-czarnoksiężnik wśród "trójkowych" minotaurów i chyba jedna wiedźma z Cytadeli (Fortress), która jest tak jakby facetem... :P

AmiDaDeer PW
4 kwietnia 2013, 22:56
Barbarzyńca Atlas jest w H1 facetem, podczas gdy w H2 ma już bardziej kobiece rysy twarzy.

desmond PW
4 kwietnia 2013, 23:46
Cytat:
Hmm... o ile mi wiadomo, to jest jedna czarnoksiężniczka-czarnoksiężnik wśród "trójkowych" minotaurów i chyba jedna wiedźma z Cytadeli (Fortress), która jest tak jakby facetem... :P
Nie jestem na tyle odważny żeby pokusić się o odróżnianie płci minotaura/gnolla/jaszczurki ;P

Cytat:
Barbarzyńca Atlas jest w H1 facetem, podczas gdy w H2 ma już bardziej kobiece rysy twarzy.
To, że trochę przytył nie czyni z niego od razu bardziej kobiecego ;)

Podaję rozwiązanie tej arcytrudnej zagadki, bo widzę, że już się nie możecie doczekać:

(Screen pochodzi z ostatniej misji Archibalda; przy okazji zauważyłem, że nazwy miast w tym scenariuszu pochodzą z wcześniejszych części m&m).
Jak widać wujek Milty jest kobietą, a do tego robi "dzióbka". Także w tym jednym kazusie mamy do czynienia z konfliktem 3 rodzajów płci (płeć biologiczna wujka Milty'ego to sądząc po portrecie kobieta, skoro nazywa się Milty to zapewne czuje się mężczyzną, i do tego przypisał jeszcze sobie męską rolę społeczną w postaci wujka, no i jak wytłumaczyć różnicę między kobiecym portretem a wizerunkiem siwego starca na koniu? U mnie to wywołuję skrajny dysonans poznawczy).


AmiDaDeer PW
5 kwietnia 2013, 00:11
Cytat:
To, że trochę przytył nie czyni z niego od razu bardziej kobiecego ;)
Nie przytył - kości policzkowe się uwydatniły, a do tego zaczął się malować. :P

Hayven PW
5 kwietnia 2013, 20:55
@Desmond - idzie czytać biografie :D

Kastore PW
5 kwietnia 2013, 21:43
desmond:
Nie jestem na tyle odważny żeby pokusić się o odróżnianie płci minotaura/gnolla/jaszczurki ;P

Hmmm... Hmmm... Nie pytajcie mnie, ja nie wiem :)

Xelacient PW
7 kwietnia 2013, 11:42
Ja za to jestem na tyle odważny... obejrzenie setek futrzakowych artów robi swoje i wyrabia... gust. :P

Zapodany powyżej portret oczywiście należy do samicy (gnolki?). Prosze zwrócić uwagę na te delikatne rysy pyska, drobne zęby oraz niezbyt masywne ciało.
Ponadto dochodzi kwestia makijażu w postaci malunku na czole.

Irhak PW
7 kwietnia 2013, 11:47
Cytat:
Zapodany powyżej portret oczywiście należy do samicy (gnolki?).
Tak, Rosic to gnollka. Jej biografia potwierdza płeć :P

Rosic:
Kiedy Rosic była dzieckiem, dostała tak strasznej gorączki, że nikt ze starszyzny jej wioski nie dawał jej żadnych szans na przeżycie. Uszła jednak z życiem, a dziś uważa, że to właśnie ta gorączka obdarzyła ją magicznymi mocami.

Kastore PW
7 kwietnia 2013, 12:00
U połowy bohaterów (dobra trochę przesadziłem) z Cytadeli płeć jest trudna do rozróżnienia. Np. pani Styg:

AmiDaDeer PW
7 kwietnia 2013, 12:23
U mnie płeć Styg sugeruje naszyjnik oraz dość spokojny wyraz twarzy. Zdecydowanie gorzej jest z Voy, której portret jest wręcz ohydny i prawdopodobnie miał być portretem bohatera-mężczyzny:


Kastore PW
7 kwietnia 2013, 14:35
Hobbit:
U mnie płeć Styg sugeruje naszyjnik oraz dość spokojny wyraz twarzy. Zdecydowanie gorzej jest z Voy, której portret jest wręcz ohydny i prawdopodobnie miał być portretem bohatera-mężczyzny
Tak samo jest z Rosic (btw. jak to się w ogóle wymawia? Rosik? Dziwnie to brzmi;), wystarczy ją porównać do Tivy. Ach... Cytadela.

Hayven PW
8 kwietnia 2013, 20:00
No to ja mam pytanie - gdzie w starym uniwersum Heroes of Might and Magic (Enroth konkretnie) można było odnaleźć przejaw postępu?

Irhak PW
8 kwietnia 2013, 20:08
Jedyne co mogę stwierdzić bez sprecyzowania kategorii postępu to... armaty u piratów :P

desmond PW
8 kwietnia 2013, 20:13
Nie do końca rozumiem co znaczy słowo postęp w tej zagadce. No i masz na myśli Enroth jako planetę, czy jako krainę? Ale jeśli założyć, ze chodzi o jakaś zaawansowaną technologię w krainie Enroth, to przychodzi mi do głowy amulet, za pomocą którego Archibald/Roland porozumiewał się ze swoim najwierniejszym wasalem. Taki prekursor walkie-talkie.

EDIT:
W zamkach barbarzyńcy, nekromanty i czarnoksiężnika są śpiewane fragmenty z "Tak rzecze Zaratustra" Nietzschego. To chyba dosyć postępowe ;)

Kastore PW
8 kwietnia 2013, 20:30
desmond:
No i masz na myśli Enroth jako planetę, czy jako krainę?
Co do nomenklatury - Enroth nie był planetą tylko kontynentem lub państwem (jak to napisałeś w drugiej części cytatu). Planeta nazywa się Colony.

AlamarAlamarPlaneta nazywa się Enroth, o czym możesz przeczytać w Might and Magic 8.

EDIT:
Offtopic o nazwie planety przeniesiony do Pytań bez odpowiedzi w Bibliotece.


Hayven:
gdzie w starym uniwersum Heroes of Might and Magic (Enroth konkretnie) można było odnaleźć przejaw postępu?
Trudno doszukiwać się jakiś przejawów postępu, gdyż wszystko dzieje się w dosyć małym odstępie czasu.

Hayven PW
9 kwietnia 2013, 15:32
Uściślę, że chodzi o Heroes 2, a tą "technologią" jest przedmiot niemagiczny (choć nie do końca), pochodzący z epoki nowożytnej (czyli futurystycznej w stosunku do większości fantasy).

desmond PW
9 kwietnia 2013, 15:45
Sekstant został wynaleziony w XVIII wieku, więc stawiam, że o niego chodzi. Jest jeszcze złoty zegarek, ale on został wynaleziony w XVI wieku.

Hayven PW
9 kwietnia 2013, 17:57
@Desmond - tak, chodziło mi o złoty zegarek... :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 20 - 21 - 22
temat: Nieco rozrywki - quizy o HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel