Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Nieco rozrywki - quizy o HoMM
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 20 - 21 - 22

Hayven PW
29 marca 2013, 07:46
1. Mała anielica w H3 na dużego Archanioła
5. A w Edycji Complete tego budyneczku nie ma! D:
6. H5

Hubertus PW
29 marca 2013, 09:43
2. Może chodzi o Uratuj/zniszcz krasnoludy?

10. Prawdopodobnie chodzi o Nicolaia w wersji Rycerz, jest postacią związaną z fabułą, ale nie ma możliwości nim zagrać bo zawsze na niego czekamy, albo go gonimy :P, potem jako Wampirzy Lord jest wrogiem.

Alamar PW
29 marca 2013, 09:53
Cytat:
6. W której części homm można było mieć umiejętność na najwyższym poziomie (w sensie, że było najwięcej poziomów)?

Nie, dobrze myślałeś na początku, że chodzi o umiejętności drugorzędne, tylko podałeś złą odpowiedź.

Jako wskazówkę podam, że najwyższy poziom umiejętności wynosi 8.

H4. W H1 ich nie ma, w H2-3 są tylko trzy poziomy, w H4 jest 5, w H5 znów 3 (plus Ultimate dla rasowych), zaś w H6 umiejętności nie ma.

W H4 każda umiejętność ma 5 poziomów oraz 3 umiejętności drugorzędne (też po 5 poziomów).

H5 oprócz umiejętności/talentów (skills) ma też zdolności (abilities), ale pytanie dotyczy tylko umiejętności, a nie umiejętności i zdolności drugorzędnych, wtedy H4 znów wygrywa. :P

H6 ma tylko zdolności (abilities).

Kastore PW
29 marca 2013, 11:07
Hayven:
1. Mała anielica w H3 na dużego Archanioła
To nie jest anielica. Zwykłe anioły nie mają płci.

Hayven:
10. Podaj nazwę bohatera z h5 (i jego klasę postaci), którym nie można była kierować, nie był też wrogiem, ale był postacią związaną z fabułą (bohater, nie jednostka, czy inna postać, np. nie Beatrycze).
Giovanni, nekromanta.

desmond PW
29 marca 2013, 11:57
Cytat:
1. Mała anielica w H3 na dużego Archanioła
Źle.
Cytat:
5. A w Edycji Complete tego budyneczku nie ma! D:
Bo on jest tylko na mapach z PoL.
Cytat:
2. Może chodzi o Uratuj/zniszcz krasnoludy?
Nie, tam warunek jest podbij wszystkich, a krasnoludy to tylko tło.
Cytat:
10. Prawdopodobnie chodzi o Nicolaia w wersji Rycerz, jest postacią związaną z fabułą, ale nie ma możliwości nim zagrać bo zawsze na niego czekamy, albo go gonimy :P, potem jako Wampirzy Lord jest wrogiem.
Źle, ale chociaż wskazałeś dobrą klasę postaci dla bohatera, którego mam na myśli.

Cytat:
6. H5
W zasadzie mógłbym Ci to uznać (4 poziomy umiejętności rasowej + 4 przyporządkowane jej zdolności, tylko że mi chodzi o same umiejętności), i jak napisał Alamar:
Cytat:
H5 oprócz umiejętności/talentów (skills) ma też zdolności (abilities), ale pytanie dotyczy tylko umiejętności, a nie umiejętności i zdolności drugorzędnych
Także wciąż nikt nie udzielił dobrej odpowiedzi.
Cytat:
H4. W H1 ich nie ma, w H2-3 są tylko trzy poziomy, w H4 jest 5, w H5 znów 3 (plus Ultimate dla rasowych), zaś w H6 umiejętności nie ma.
Jedno z tych twierdzeń jest błędne (osobiście ja bym się wstydził napisać taką głupotę ;P)
Sprecyzuję, że umiejętność to, np. mądrość, mistycyzm, czy logistyka. Mądrość na poziomie eksperta = 3 poziom umiejętności, arcymistrz taktyki = 5 poziomów taktyki itd. A ja mówię, że maksymalnie można mieć 8 poziom umiejętności i wskażcie przykład i w której części homm.
Cytat:
Giovanni, nekromanta.
Gdyby chodziło o samą kampanię, to miałbyś rację, ale można nim sterować w scenariuszu fabularnym, więc odpowiedź jest zła.

Alamar PW
29 marca 2013, 13:47
Cytat:
6. W której części homm można było mieć umiejętność na najwyższym poziomie (w sensie, że było najwięcej poziomów)?
Poziomy umiejętności miałeś następujące w Heroesach: Podstawowy (Basic), Zaawansowany (Advanced), Ekspert (Expert), Mistrz (Master) i Arcymistrz (Grandmaster). Nie było wyższego poziomu niż arcymistrz w H4.

Może chodziło Ci o H2:

...ale zauważ, że nadal poziom nekromancji to 3. Dodatkowe premie nie wpływają na maksymalny poziom, który nadal jest zwany Expert (a nie jak sugeruje polska wersja Mistrz).

Jeśli faktycznie chodziło Ci o nekromancję z H2, to następnym razem dokładniej sprecyzuj pytanie.

desmond PW
29 marca 2013, 14:08
Tak, chodziło mi o nekromancję z PoL i można tam osiągnąć łącznie 9 poziomów (3+6) wcześniej pisałem o 8, bo się pomyliłem w tym trudnym działaniu.
Cytat:
następnym razem dokładniej sprecyzuj pytanie.
Przecież napisałem precyzyjnie. Użyłem słów "najwięcej poziomów", a to, że w h2 poziomy raz się określa opisowo (ekspert, podstawowy), a raz liczbowo (2; 3+2), to inna sprawa. Zaznaczyłem, że pytania są podchwytliwe.
Cytat:
zauważ, że nadal poziom nekromancji to 3
Nie, poziom nekromancji to 3+6.

DOWN:
Cytat:
Tak samo jest w H2, tyle że tu owe premie są pokazane na ekranie bohatera.
...and that makes a difference.
Cytat:
Po najechaniu myszką na skill nekromancji, podpis informuje nadal o Expercie, czyli 3. poziomie skilla.
A po spojrzeniu na skill nekromancji widzimy równanie 3+6, czyli 9 ;P

Alamar PW
29 marca 2013, 14:18
Bez przesady - tę samą metodę masz w H3, gdzie premie za ołtarze/nekromatrony oraz artefakty są wliczane do skilla, ale nie powodują zwiększenie poziomu poza Eksperta. Tak samo jest w H2, tyle że tu owe premie są pokazane na ekranie bohatera.
Po najechaniu myszką na skill nekromancji, podpis informuje nadal o Expercie, czyli 3. poziomie skilla.

Cytat:
w h2 poziomy raz się określa opisowo (ekspert, podstawowy), a raz liczbowo (2; 3+2)

A po spojrzeniu na skill nekromancji widzimy równanie 3+6, czyli 9 ;P
Jeśli dobrze pamiętam, to tylko w polskiej wersji. W oryginale masz chyba nadal basic/advanced/expert, ale ktoś musiałby to sprawdzić.

desmond PW
3 kwietnia 2013, 20:50
Cytat:
Jeśli dobrze pamiętam, to tylko w polskiej wersji.
Dobrze pamiętasz.

Uzupełniłem brakujące odpowiedzi i mam kilka nowych zagadek:
1. Który bohater ma takie samo imię jak nazwa zamku? (dla ułatwienia dodam, że chodzi o h2 i czarodzieja).
Alamar - Kirin
Kalindra - imię wizardowej oraz nazwa zamku czarodziejki w ostatniej misji Archibalda
2. Który bohater starego uniwersum był "królem świata"? - Uwaga podchwytliwe.
Rex Mundi, co po łacinie znaczy "król świata". - Kirin
3. Jaka jednostka występowała w 4 różnych zamkach (stare uniwersum)? - Jeszcze bardziej podchwytliwe.
Pikinier przed gildią złodziei w każdym zamku w h1 - Nerevar
4. Który bohater zmienia rasę pomiędzy poszczególnymi częściami homm starego uniwersum? (Czyli, np. w h2 był ogrem, a w h4 elfem).
Mephala (w H3 człeczyna, w H4 elfka) - Nerevar
Luna (człowiek -> martwy człowiek), Gretchin (brzydka goblinka -> brzydka orka) - Hobbit

AmiDaDeer PW
3 kwietnia 2013, 20:53
3. Gryf? W końcu Haven to nie to samo co Castle. (EDIT: Stare Uniwersum? Przecież ledwo trzy razy zdarzyło się w nim przetasowanie...)
4. Luna mi przychodzi do głowy.

desmond PW
3 kwietnia 2013, 20:58
Cytat:
3. Gryf? W końcu Haven to nie to samo co Castle.
Lepiej przyjmijmy założenie, że Haven to odpowiednio Castle i Knight itd. Jako wskazówkę powiem, że na to pytanie trzeba spojrzeć z trochę innej strony niż przynależność do frakcji ;)
Cytat:
4. Luna mi przychodzi do głowy.
Mogę to uznać przy założeniu, że nieumarły to inna rasa niż człowiek (wtedy Lord Haart też się liczy). W takim razie trzeba podać jeszcze jakiś inny przykład, mniej kontrowersyjny ;)

EDIT:
Cytat:
(Stare Uniwersum? Przecież ledwo trzy razy zdarzyło się w nim przetasowanie...)
Cytat:
Jeszcze bardziej podchwytliwe.
:P

AmiDaDeer PW
3 kwietnia 2013, 21:06
4. Jeszcze bodajże Gretchin była goblinem, a w H4 wygląda raczej jak ork... ale to też jest kontrowersyjne.

Hayven PW
3 kwietnia 2013, 21:16
3. Smok

desmond PW
3 kwietnia 2013, 21:20
Cytat:
4. Jeszcze bodajże Gretchin była goblinem, a w H4 wygląda raczej jak ork... ale to też jest kontrowersyjne.
Tu się z Tobą zgadzam, rzeczywiście wygląda w h4 jak ork, chociaż gra podaje, że to wciąż goblin. Także uznaję, ale jeśli ktoś poda bardziej oczywisty przykład...

Cytat:
smok
Bardzo to naciągane i w zasadzie nie chciałem tego uznać, ale że moja odpowiedź jest jeszcze bardziej naciągana, to w ostateczności mogę zaliczyć ;)
W każdym razie chodzi mi o jednostkę, która występuje w 4 różnych zamkach i zawsze jest to taka sama jednostka (czego nie można powiedzieć o różnych rodzajach smoków).

Nerevar PW
3 kwietnia 2013, 21:40
4. Mephala (w H3 człeczyna, w H4 elfka).

desmond PW
3 kwietnia 2013, 22:00
Cytat:
4. Mephala (w H3 człeczyna, w H4 elfka).
Dobrze, właśnie o nią mi chodziło.

Kirin PW
3 kwietnia 2013, 22:37
1. Alamar
2. Rex Mundi z HoMM4?

desmond PW
3 kwietnia 2013, 22:44
Cytat:
1. Alamar
Miałem na myśli inną odpowiedź, ale jak teraz pomyślę, to był taki bohater o imieniu Alamar, a w h1 trzeba było zdobyć Castle Alamar, więc odpowiedź jest dobra.
Cytat:
2. Rex Mundi z HoMM4?
Tak, "rex mundi" to po łacinie "król świata", ale w tym przypadku nomen nie idzie w parze z omen.

Nerevar PW
4 kwietnia 2013, 01:47
3. Coś, co wygląda jak pikinier (jest elementem gildii złodziei w H1 - a że tam w każdym zamku ta wygląda identycznie...)

Hayven PW
4 kwietnia 2013, 07:01
1. To na tej samej podstawie Ironfist, Lamanda i Slayer :D
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 20 - 21 - 22
temat: Nieco rozrywki - quizy o HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel