Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Nieco rozrywki - quizy o HoMM
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 20 - 21 - 22

Nerevar PW
25 marca 2013, 22:58
1. W księżycu. Nie. Łyknąć świeżej krwi ;)
5. Ma więcej punktów w atrybutach i o jeden poziom umiejętności mniej niż normalnie.

desmond PW
26 marca 2013, 07:56
Cytat:
Ale ta interpretacja jest niewłaściwa, bo odnosi się do tłumaczenia, a nie oryginalnego tekstu - tam nie było nic o radości ani podglądaniu.
Myślę, że w Polsce wydano po prostu nieocenzurowaną wersję i dlatego należy ją uznać za kanoniczną (podobnie jak za kanoniczny należy uznać głos wampirzycy z polskiej wersji językowej m&m8) ;)

Cytat:
3. Orlando w H5
Brawo, jeszcze tylko ośmiu sześciu :P

Cytat:
1. W księżycu. Nie. Łyknąć świeżej krwi ;)
Dobrze; dobrze, ale wypadałoby podać przykłady; źle, trzeba podać nazwę konkretnej krainy, do której tuptał.

Cytat:
5. Ma więcej punktów w atrybutach i o jeden poziom umiejętności mniej niż normalnie.
Dobrze.

Hayven PW
26 marca 2013, 10:37
3. Ornella (H5) i Raelag/Agrael (H5)

Nerevar PW
26 marca 2013, 11:46
Cytat:
dobrze, ale wypadałoby podać przykłady
Nie chce mi się nad tym myśleć, więc tylko jeden - pomógł uratować braciszka z łap Kreegan.

Alamar PW
26 marca 2013, 12:13
...i zamiast jak Katarzyna, pozbywać się niewygodnych krewnych, obdarował pokonanego Rolanda "potężnym królestwem" w Zachodniej Wieży. Co i tak było lepszym rozwiązaniem, niż zaklęcie w kamień jak to uczynił Roland. :P

Cytat:
Myślę, że w Polsce wydano po prostu nieocenzurowaną wersję i dlatego należy ją uznać za kanoniczną
Liczy się oryginał, a nie wymysły tłumacza (patrz H6 :P).

EDIT:

2. Roland I Archibald Ironfostowie, Brat Brax i Siostra Eliza z Gildii Nekromantów i Czarodziejek, Lord Corlagon, Lord Halton i Lord Haart.

desmond PW
26 marca 2013, 13:09
Cytat:
3. Ornella (H5) i Raelag/Agrael (H5)
Dobrze

Cytat:
Nie chce mi się nad tym myśleć, więc tylko jeden - pomógł uratować braciszka z łap Kreegan.
Dobrze.

Cytat:
i zamiast jak Katarzyna, pozbywać się niewygodnych krewnych, obdarował pokonanego Rolanda "potężnym królestwem" w Zachodniej Wieży. Co i tak było lepszym rozwiązaniem, niż zaklęcie w kamień jak to uczynił Roland. :P
To jeszcze podajcie przykład z m&m6 (a jest taki) jego dobroci, to wyjdzie na to, że w każdej grze, w której się pojawiał robił coś dobrego ;)

Cytat:
Roland I Archibald Ironfostowie, Brat Brax i Siostra Eliza z Gildii Nekromantów i Czarodziejek, Lord Corlagon, Lord Halton i Lord Haart.
Dobrze.

Brakuje już tylko odpowiedzi na 1 pytanie (o Thanta) i 3 pytanie (zostało 4 bohaterów).

Alamar PW
26 marca 2013, 13:12
W MM6 to nie jest dobroć, to jest instynkt samozachowawczy. :P

Alamar PW
28 marca 2013, 13:03
Cytat:
1. Dokąd tuptał nocą jeż Thant?
Po Zmierzchu, szukając Belli, tudzież pijąc krew mieszkańców tej wioski.

Cytat:
3. Wymień bohaterów, którzy w ramach tej samej części homm należeli do 2 różnych frakcji (chodzi o homm 1-5); (ja naliczyłem 9).
Yog, Gem, Lord Haart, Orlando, Ornella, Ag/Rael/ag, Nicolai.

Technicznie można dodać też Sandra (przedstawiał się w SoD jako czarodziej z Bracady), sir Christiana z AB czy Gelu (dowodził oddziałami Erathii a walczył wojskami AvLee). Orwald z AB był zaś druidem w Lochu.
Nie pamiętam też, czy Vidomina z SoD była już nekromantką czy jeszcze magiem.
Na upartego jeszcze Izabelę i Shadyę można doliczyć (Biara).

No i pozostają jeszcze generałowie z H2 i neutralnych kampanii H3 (czyli gracz, który zmieniał strony konfliktu).

desmond PW
28 marca 2013, 15:37
Chodziło o takich, którzy mają 2 razy inną klasę postaci, więc: Biara, Agrael, Orlando, Nicolai, Ornella, Yog, Gem, Haart, Vidomina 9w kampanii jest czarodziejką).
A odpowiedź na to, gdzie nocą tuptał Thant to Phynaxia. Wtedy ugryzł go wampir i już nie tuptał tylko lewitował.

Tymczasem nowe pytania, cześć z nich jest podchwytliwa i trudna, więc ewentualne dobre odpowiedzi potraktuję jako zniewagę ;)
1. Jakie jednostki zmieniają płeć w heroes w starym uniwersum (naliczyłem pomiędzy 4 a 6, bo mam wątpliwości), i które z nich świadczy o tym, że twórcy uważają że mężczyzna>kobieta.
łucznik -Hayven
Dżin(kobieta) na wielkiego dżina(mężczyzna) - Heroes 3, forteca. - Maciej
Elfy, zombie - Nerevar
trol, niziołek oraz być może harpia
2. Podaj warunek zwycięstwa w kampanii w h2, który nie występuje w standardowych scenariuszach.
Zdobyć smocze miasto.
3. Jaki czar został zmodyfikowany w PoL i dlaczego.
Wrota wymiarów zmieniły wymaganą ilość many do rzucenia tego czaru na 10 - wynika to prawdopodobnie z tego, że w jednej z misji trzeba użyć tego czaru grając rycerzem
4. Czy Yog po staniu się barbarzyńcą nadal mówił językiem literackim? Czy też jak jak przystało na barbarzyńce posługiwał się bezokolicznikami? Podaj przykład.
Mówił łamaną barbarzyńszczyzną , np. w instrukcji - Alamar oraz:
"You no use boat...boat belongs to Yog. Touch and die!" - tekst w jednej z misji w Festiwalu życia.
5. Jaką frakcję wzmacniał dodatek PoL i w jaki sposób.
Nekromanta. Dodatkowy budynek w zamku nekromanty, artefakt zwiększający nekromancję oraz kurhan, z którego można było rekrutować duchy. - Nerevar
6. W której części homm można było mieć umiejętność na najwyższym poziomie (w sensie, że było najwięcej poziomów)?
W h2 PoL można było mieć nekromancję na poziomie 3+6 - Alamar
7. Jaki dodatek do homm jako pierwszy wprowadził możliwość łączenia artefaktów?
Price of Loyalty - Nerevear
8. Jaki bohater pomiędzy poszczególnymi częściami zmienił imię, ale nie wizerunek (nie chodzi o drobne literówki)?
Barbarzyńca z h1 i h2, nazwany kolejno Kelzen i Fineus.
9. W której części homm pojawiła się postać w skafandrze kosmicznym i co to była za postać?
Elf astronauta . - Hayven
10. Podaj nazwę bohatera z h5 (i jego klasę postaci), którym nie można była kierować, nie był też wrogiem, ale był postacią związaną z fabułą (bohater, nie jednostka, czy inna postać, np. nie Beatrycze).
Rycerz-Duch Lord Fulbert z 5 misji Wola Ashy.

Alamar PW
28 marca 2013, 15:54
Cytat:
A odpowiedź na to, gdzie nocą tuptał Thant to Phynaxia. Wtedy ugryzł go wampir i już nie tuptał tylko lewitował.
Nie do końca:

Cytat:
Some say he fought for Erathia during the Timber Wars, but fell prey to a Vampire during an all-night march through Phynaxia.
To tylko przypuszczenia. Poza tym wampiry chodzą normalnie, jak to masz zaprezentowane w MM8 (gdzie spotykamy Thanta).


Cytat:
4. Czy Yog po staniu się barbarzyńcą nadal mówił językiem literackim? Czy też jak jak przystało na barbarzyncę posługiwał się bezokolicznikami? Podaj przykład.
Tak - instrukcja do SoD, która napisana została po wydarzeniach z kampanii.

Reszta... jeśli nikt inny nie odpowie.

Hayven PW
28 marca 2013, 15:58
1. Łucznik
2. Zdobycie artefaktu :)
7. Armaggeddon's Blade do H3
9. W Heroes 5 elf astronauta

desmond PW
28 marca 2013, 16:13
Cytat:
Tak - instrukcja do SoD, która napisana została po wydarzeniach z kampanii.
Hmmm, dobrze, ale może jakiś przykład z gry?

Cytat:
1. Łucznik
Jest to jedna z jednostek, co do której mam wątpliwość.
Cytat:
2. Zdobycie artefaktu :)
A czemu nie od razu "pokonaj wszystkich przeciwników"?
Cytat:
7. Armaggeddon's Blade do H3
Nie ;P
Cytat:
9. W Heroes 5 elf astronauta
Dobrze.

Nerevar PW
28 marca 2013, 16:38
3. Jaki czar został zmodyfikowany w PoL i dlaczego.
5. Dał nekromantom nowy budyneczek.
6. W czwórce.
7. Price of Loyalty

Alamar PW
28 marca 2013, 16:45
Cytat:
Hmmm, dobrze, ale może jakiś przykład z gry?
Chciałeś przykład, nigdzie nie napisałeś, skąd ma on dokładnie być.

Cytat:
Jest to jedna z jednostek, co do której mam wątpliwość.
W H2 masz Łuczniczkę i Łowczynię - kobiety.

desmond PW
28 marca 2013, 16:48
Cytat:
3. Jaki czar został zmodyfikowany w PoL i dlaczego.
Nie przedrzeźniaj mnie ;)
Cytat:
5. Dał nekromantom nowy budyneczek.
Tak, ale jest jeszcze coś.
Cytat:
6. W czwórce.
Nie i bardzo liczyłem na to, że ktoś to napisze ;P
Cytat:
7. Price of Loyalty
Tak, z połączenia miecza, hełmu i napierśnika Andurana powstawała Kapitan Planeta tarcza (nazywana strojem bitewnym).

Cytat:
Chciałeś przykład, nigdzie nie napisałeś, skąd ma on dokładnie być.
Dlatego zaliczyłem odpowiedź, chociaż myślałem, że bez problemu wskażesz przykład z gry... ;P

Lyokoheros PW
28 marca 2013, 20:03
Cytat:
1. Jakie jednostki zmieniają płeć w heroes w starym uniwersum (naliczyłem pomiędzy 4 a 6, bo mam wątpliwości), i które z nich świadczy o tym, że twórcy uważają że mężczyzna>kobieta.
Dżin(kobieta) na wielkiego dżina(mężczyzna) - Heroes 3, forteca.


A co do Kyrre... ludzie przecież już twierdzenie na podstawie polskiego tekstu, że jest on zoofilem to daleko idąca nadinterpretacja... Polski tekst świadczy jedynie o jego uwielbieniu natury... i również w nim nie ma nic o podglądaniu. Po prostu obserwował inne żywe istoty ciesząc się pięknem natury - od tyle i tylko tyle, bez żadnych podtekstów.
A oryginalny tekst jak - zauważył Hobbit - tym bardziej wyklucza tą interpretacje.

Nerevar PW
28 marca 2013, 20:47
1. Elfy i zombie między H3 i H4, duszki po H2

Cytat:
Nie przedrzeźniaj mnie ;)
Meh, miałem to skasować.

Cytat:
Tak, ale jest jeszcze coś.
Budynek do rekrutacji duszków i artefakcik z plusem do nekromancji.

Cytat:
Nie i bardzo liczyłem na to, że ktoś to napisze ;P
Rozumiem, że w tym momencie idzie o umiejętności główne. Nie znam limitów z poszczególnych gier, strzelę, że w H3 ;)

desmond PW
28 marca 2013, 21:19
Cytat:
Dżin(kobieta) na wielkiego dżina(mężczyzna) - Heroes 3, forteca.
Dobrze.

Cytat:
1. Elfy i zombie między H3 i H4, duszki po H2
Elfy i zombie dobrze, ale nie wiem skąd duszki. Duchy i duszki zawsze były żeńskie w homm.

Cytat:
Budynek do rekrutacji duszków i artefakcik z plusem do nekromancji.
Dobrze.

Cytat:
Rozumiem, że w tym momencie idzie o umiejętności główne.
Nie, dobrze myślałeś na początku, że chodzi o umiejętności drugorzędne, tylko podałeś złą odpowiedź.

Nerevar PW
28 marca 2013, 21:55
Cytat:
Nie, dobrze myślałeś na początku, że chodzi o umiejętności drugorzędne, tylko podałeś złą odpowiedź.
Cytat:
W której części homm można było mieć umiejętność na najwyższym poziomie (w sensie, że było najwięcej poziomów)?

HI - brak pobocznych
HII i HIII - 3 poziomy
HIV - 5 poziomów
HV - 3 poziomy (4 dla umiejek rasowych)
HVI - ciut inny system, ale zdaje się, że do 3 poziomów

Gdzie tu masz więcej poziomów niż w IV?

Cytat:
Duchy i duszki zawsze były żeńskie w homm.
W H3 nie widać tego tak bardzo ;P

desmond PW
28 marca 2013, 22:04
Cytat:
Gdzie tu masz więcej poziomów niż w IV?
Przypominam, że:
Cytat:
pytania, cześć z nich jest podchwytliwa i trudna, więc ewentualne dobre odpowiedzi potraktuję jako zniewagę ;)
Jako wskazówkę podam, że najwyższy poziom umiejętności wynosi 8.

Cytat:
W H3 nie widać tego tak bardzo ;P
W h3 duszki (sprites) są wybitnie żeńskie, duchów nie ma, a jeśli masz na myśli zjawy to też mi bardziej kobieco wyglądają.
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 20 - 21 - 22
temat: Nieco rozrywki - quizy o HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel