Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Nieco rozrywki - quizy o HoMM
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 20 - 21 - 22

Irhak PW
16 października 2012, 22:15
Odpowiedzi zostaly podane.

desmond PW
23 marca 2013, 18:00
Trochę odświeżam temat i daję 4 zagadki:
1. Jaki bohater w kolejnych częściach homm miał 4 różne kolory włosów i należał do 3 różnych frakcji?

Luna - Alamar

2. W której części homm i w jakim utworze muzycznym pojawia się charakterystyczny dla m&m 6-8 odgłos przechodzenia w tryb turowy?

W heroes 2; desert theme około 48 sekundy.

3. Wymień 8 bohaterów, którzy w ramach tej samej części homm mieli 2 różne portrety (chodzi o stare uniwersum i pomijam Tarnuma).

Yog, Sandro, Gem, Katarzyna, Mutare, Christian, Lord Haart - Kastore_pl + Vidomina - Alamar

4. Jaka jest odpowiedź na pytanie sfinksa z ostatniej misji dla Rolanda w homm2 odnośnie do tego kto jest prawdziwym królem?

Archibald - Hayven

Hayven PW
23 marca 2013, 18:08
4. Archibald :P

Chad PW
23 marca 2013, 18:19
1. Sandro? XD

desmond PW
23 marca 2013, 18:42
Cytat:
4. Archibald :P
Dobrze

Cytat:
1. Sandro? XD
Sandro tylko raz zmieniał frakcję i tylko raz włosy (w homm4 miał fryzurę "na Kleopatrę", wcześniej był skinem).

Kastore PW
23 marca 2013, 20:06
3. HoMM3: Nagash, Yog, Sandro, Gem, Katarzyna, Mutare, Christian, Lord Haart.

Hayven PW
23 marca 2013, 20:07
1. Crag Hack

Alamar PW
23 marca 2013, 20:09
Cytat:
2. W której części homm i w jakim utworze muzycznym pojawia się charakterystyczny dla m&m 6-8 odgłos przechodzenia w tryb turowy?
Combat music i chyba H3 (albo H2), ale dokładnie nie pamiętam.

Cytat:
3. Wymień 8 bohaterów, którzy w ramach tej samej części homm mieli 2 różne portrety (chodzi o stare uniwersum i pomijam Tarnuma).
Yog (Barbarzyńca i Czarodziej), Gem (Czarodziejka i Druidka), Lord Haart (żywy i nie-żywy), Sandro, Katarzyna Ironfist (portrety z RoE i AB), Sr Christian (H3 i AB), Mutare, Vidomina (kampania Sandra).

Cytat:
1. Jaki bohater w kolejnych częściach homm miał 4 różne kolory włosów i należał do 3 różnych frakcji?
Luna Guma

desmond PW
23 marca 2013, 20:24
Cytat:
3. HoMM3: Nagash, Yog, Sandro, Gem, Katarzyna, Mutare, Christian, Lord Haart.

A możesz wyjaśnić skąd Nagash, bo nie brałem jej pod uwagę.

Cytat:
1. Crag Hack
Nie, bo:
Cytat:
Luna Guma
Zgadza się.

Cytat:
Combat music i chyba H3 (albo H2), ale dokładnie nie pamiętam.
Inna. To znaczy może combat też, ale nie mam akurat możliwości żeby odsłuchać i sprawdzić. W każdym razie występuje gdzieś indziej.
EDIT: Dodam, że chodzi o muzykę z homm2.

Cytat:
Yog (Barbarzyńca i Czarodziej), Gem (Czarodziejka i Druidka), Lord Haart (żywy i nie-żywy), Sandro, Katarzyna Ironfist (portrety z RoE i AB), Sr Christian (H3 i AB), Mutare, Vidomina (kampania Sandra).
Taką odpowiedź miałem na myśli.


Alamar PW
23 marca 2013, 20:47
Cytat:
A możesz wyjaśnić skąd Nagash, bo nie brałem jej pod uwagę.
Jego:
Nagash:
Nagash was a powerful wizard before sacrificing himself to an 'eternal life' as a lich. He owns much land, though most of it now lies in the desolate lands of Deyja.
Nagash dostał nowy portret w WoG-u.

desmond PW
23 marca 2013, 20:59
Cytat:
Nagash was a powerful wizard before sacrificing himself to an 'eternal life' as a lich. He owns much land, though most of it now lies in the desolate lands of Deyja.

Zmyliło mnie jego kokieteryjne spojrzenie na portrecie ;)

Cytat:
Nagash dostał nowy portret w WoG-u.
Mody się nie liczą ;P Poza tym, jak rozumiem, wtedy nie ma 2 portretów w grze jednocześnie tylko dochodzi do zamiany.

Kastore PW
23 marca 2013, 22:54
desmond:
Mody się nie liczą ;P Poza tym, jak rozumiem, wtedy nie ma 2 portretów w grze jednocześnie tylko dochodzi do zamiany.
Tak jak to z Katarzyną było...

desmond PW
25 marca 2013, 11:56
Odpowiedź na drugie pytanie to: w heroes 2; desert theme około 48 sekundy.
Jak nikt nie ma nic przeciwko to mam kolejne zagadki.
1. Gdzie jest słonko Asha kiedy śpi? Czy wilk Archibald zawsze bywa zły? Dokąd tuptał nocą jeż Thant?
Na księżycu - Nerevar
Nie, (dał, np. drużynie z m&m 7 kapiszona, żeby uratowali jego brata), mianował Rolanda królem zachodniej wieży -a mógł zabić - Nerevar, Alamar
Thant tuptał nocą do/przez Phynaxii/ę
Cytat:
Nikt nie zna prawdziwego wieku Thanta. Podobno walczył za Erathię podczas Wojen Drzewnych, ale padł wtedy ofiarą wampira w czasie całonocnego marszu przez Phynaxię.
Cytat:
No one is really sure how long Thant has been alive. Some say he fought for Erathia during the Timber Wars, but fell prey to a Vampire during an all-night march through Phynaxia.
2. Wymień wszystkich bohaterów w h2 niedostępnych w normalnych scenariuszach (pomijam PoL); (ja naliczyłem 7).
Roland i Archibald Ironfistowie, Brat Brax i Siostra Eliza z Gildii Nekromantów i Czarodziejek, Lord Corlagon, Lord Halton i Lord Haart. - Alamar
3. Wymień bohaterów, którzy w ramach tej samej części homm należeli do 2 różnych frakcji (chodzi o homm 1-5); (ja naliczyłem 9).
h5: Orlando, Ornella, Agrael/Raelag - Hayven Nicolai, Biara/Shadya - Alamar
h3: Lord Haart, Yog - witchking Gem, Vidomina - Alamar
4. W kampanii h2 regułą było, że po stronie Rolanda walczą wszyscy rycerze, czarodziejki i czarodzieje, a po stronie Archibalda wszyscy barbarzyńcy, czarnoksiężnicy i nekromanci. Podaj wyjątek.
Lord Corlagon (goryl Archibalda, będący rucerzem) - Alamar
Barbarzyńca w przedostatniej kampanii Rolanda (zbieranie armii) - Hayven
5. Bohater demon Orlando z h5 ma pewną przewagę i pewien minus nad pozostałymi bohaterami (nie chodzi o specjalizację). Wskaż na czym one polegają.
Ma więcej punktów w atrybutach i o jeden poziom umiejętności mniej niż normalnie. - Nerevar
6. Jaki bohater pomiędzy kolejnymi częściami homm zmienił płeć i czy był/była po tym zdarzeniu szczęśliwy/szczęśliwa, czy też smutny/smutna?
Kyrre (w h3 kobieta, w h4 mężczyzna) - witchking; wg polskiej wersji językowej stał się radosnym zoofilem

EDIT:
w 3 oczywiście pomijam Tarnuma ;)

witchking PW
25 marca 2013, 12:05
3. Oczywiście Tarnum do tego przychodzi mi do głowy Lord Haart i Yog
6. Z tego co pamiętam Kyrre zmieniła płeć miedzy homm 3 a homm 4. To prawdopodobnie efekt uboczny przejścia przez portal;p Zmiana płci była z kobiety w mężczyznę.

Alamar PW
25 marca 2013, 12:12
Pytania zbyt łatwe, więc na razie odpowiedź tylko na jedno z nich:

4. Lord Corlagon - rycerz z nekromancją. I kto powiedział, że chłopi są nieprzydatni? :P

2. Z tego co pamiętam, to w Prince of Loyalty nowi bohaterowie są dostępni na zwykłych mapach, więc i tak by się nie wliczali. Za to jeden z nich nie występuje w ogóle w kampaniach.

Hayven PW
25 marca 2013, 12:19
4. U Rolanda w misji, gdzie zbieramy armię, zaczynamy Barbarzyńcą.

desmond PW
25 marca 2013, 12:19
Witchking - wybacz, ale zapomniałem dodać, że Tarnum się w 3 pytaniu nie liczy ;) Poza tym nie odpowiedziałeś na drugą cześć 6 pytania. Dodatkowo można się pokusić o to jaka była kanoniczna orientacja seksualna Kyrre po zmianie płci.

Alamar - pytania może i zbyt łatwe, ale gdybyś się nie udzielał w tym wątku, to na połowę nikt by nie odpowiedział ;)

EDIT:
Jednak nie takie łatwe, bo jak się okazuje Hayven znalazł dobrą odpowiedź, z której, ani ja, ani Ty nie zdawaliśmy sobie sprawy ;)

DOWN1:
Domyślam się, że nie w trakcie pisania, że pytania są zbyt łatwe ;)

DOWN2:
Cytat:
Pociągają go leśne ostępy, gdzie może obserwować rośliny i zwierzęta oraz cieszyć się ciszą i spokojem.
Z powyższego fragmentu biografii można dojść do wniosku, że Kyree po zmianie płci jest szczęśliwy i jest miękkim zoofilem, bo lubi podglądać zwierzęta.
AlamarAlamarWiesz kiedy ostatnio grałem w kampanie H2? :P

witchking PW
25 marca 2013, 12:30
Niestety nie wiem co masz na myśli pisząc o szczęściu. Biografia bohatera z homm 4 po zmianie płci wskazuje na to, że specjalnie się tym nie przyjął i było mu z tym dobrze;p

Edit: UP Przeszła mi taka myśl przez głowę, ale myślałem, że chodzi o coś więcej;p

AmiDaDeer PW
25 marca 2013, 12:36
Teoretycznie można stwierdzić, że Kyrre przerodził się z odważnej kobiety w spokojnego mężczyznę lubującego się w samotności, więc zamiast stać się bardziej agresywny wręcz się uspokoił... ale nie mam pojęcia jakie miałoby to mieć przełożenie na jego orientację seksualną. ;P

EDIT:

Cytat:
jest miękkim zoofilem, bo lubi podglądać zwierzęta.
:O

Ale ta interpretacja jest niewłaściwa, bo odnosi się do tłumaczenia, a nie oryginalnego tekstu - tam nie było nic o radości ani podglądaniu.

Cytat:
Kyrre volunteers for every scouting mission, often vanishing from camp for days at a time to watch the borders. He is drawn to the solitude of the wilderness where he can study the plants and animals and bask in the peaceful silence.

Hayven PW
25 marca 2013, 14:43
3. Orlando w H5
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 20 - 21 - 22
temat: Nieco rozrywki - quizy o HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel