Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Przygody Gunduli - Mini mod-map
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

Szaman PW
12 czerwca 2017, 17:14
Tak jak mówiłem, tak też czynie, nowa szkoła magii... Na razie jest to wersja pre-alfa;) Nazwa robocza "Magia Władymira". Będzie to fuzja magii ciemności z MM i śmierci z H4.



Jak widzicie na chwilę obecną ma tylko 3 zaklęcia:

Hand of Death (ręka śmierci) - Analogicznie jak w H4, zabiera X życia. Tylko że tutaj będzie 1 moc = 1 życie.
Sacrifice (Ofiara) - Czar dobrze znany. Jednakże z drobną różnicą, czar będzie leczył każdą jednostkę, niewybraną. np: poświecę szkielety (będzie działać na nieumarłych) z sumą pkt życia 600, to każda nasza jednostka otrzyma 600 pkt życia.
Dragon Breath (smoczy oddech) - Czar z MM7/8 żadna rewelacja, po prostu zmodyfikowana kula ognia, z olbrzymią bazą obrażeń, basic skill 500pkt obrażeń, ekspert skill 2000pkt obrażeń + 100 za każdy pkt mocy.

Na chwilę obecną to tyle... oczywiście mogą, uleć zmianie.

Potencjalne nowe zaklęcia, też jestem otwarty na sugestie, jakie i jak mają działać:
Wampiryzm-??
Kontrola Nieumarłych-??
Przywołanie Wampirów-??
Odbicie bólu-??
Zamiana w kamień (petramutacja<---Nazwa własna nie czepiać się!)-??

Oczywiście niektóre podstawowe zaklęcia z innych szkół tutaj się znajdą. np: Fala śmierci czy osłabienie.

Kastore PW
12 czerwca 2017, 17:41
Szaman:
petramutacja<---Nazwa własna nie czepiać się!
Petryfikacja.
Szaman:
Nazwa robocza "Magia Władymira"
:)

Szaman PW
12 czerwca 2017, 17:52
Kastore:
Petryfikacja.
Też ładne:P, nie wiedziałem nawet że takie słowo w słowniku istnieje:)

Kastore:
Szaman:
Nazwa robocza "Magia Władymira"
:)

A co tutaj ci się nie podoba xD To nazwa robocza i ulegnie zmianie...

MinosKing PW
12 czerwca 2017, 18:24
Szaman może dodaj te nowe czary które Warmonger dodał do vcmi? Był tam Wampiryzm, Smocza Siła? Władca Marionetek i jeszcze tam jakieś zaklęcia.

Tutaj link do tematu gdybyś potrzebował więcej informacji: http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=2961&page=7

Zaś mod sam w sobie wygląda ciekawie, lecz szkoda że jest tylko pod WoGa/Erę. Gdyby coś podobnego wyszło na VCMI to nie omieszkałbym obczaić. ;]

Szaman PW
12 czerwca 2017, 19:28
MinosKing:
Szaman może dodaj te nowe czary które Warmonger dodał do vcmi?
Na chwile obecną odpada. Ja robię na bazie ERM, a VCMI nie obsługuje ERM.

MinosKing:
Zaś mod sam w sobie wygląda ciekawie, lecz szkoda że jest tylko pod WoGa/Erę.
Gdyby ktoś przeniósł te 20,000 linijek ERM, czemu nie;P

Ogólnie to ja wolę pracować na ERZE, jest stabilniejsza od VCMI.

MinosKing PW
12 czerwca 2017, 19:46
Spoko rozumie. ;] A z czarami chodziło mi raczej o same pomysły, niż przepisanie ich z vcmi na Erę. :P

Wystarczyłoby chyba spisanie tych zaklęć wraz z tym co dawały, o ile oczywiście to możliwe na silniku Era? A dźwięki i defy są już w sumie gotowe więc wiele czasu nie powinno to tobie zająć. :) Zawsze to coś nowego podobnie jak to było w MoP z nowymi zaklęciami jak np. Blizzard, Przywołanie jednostek z miasta itp. Zawsze można się na nich po wzorować.

Ja zaś mogę tylko tobie życzyć powodzenia przy dalszym rozwoju twojego moda no i by wszystko było w nim w miarę stabilne. :D


Szaman PW
15 czerwca 2017, 01:56
Umieszczam tu poradnik w postaci filmiku, jak zainstalować mój mod. Proszę włączyć napisy!. Nagrywałem bez dźwięku... pierwotnie nagrywałem z głosem, lecz kiedy się usłyszałem, to się przestraszyłem;p




Kastore PW
15 czerwca 2017, 02:16
Masz straszny głos?

Szaman PW
15 czerwca 2017, 02:20
no... nawet hordy Kreegańskie, mogliby drżeć ze strachu:P

MinosKing PW
15 czerwca 2017, 13:41
Szaman:
Proszę włączyć napisy!. Nagrywałem bez dźwięku... pierwotnie nagrywałem z głosem, lecz kiedy się usłyszałem, to się przestraszyłem

Szamanie aż tak źle chyba nie brzmisz? Wyobraź sobie jak ja się zdziwiłem gdy pierwszy raz usłyszałem swój zniekształcony głos podczas nagrywania dubbingów do pewnej gry. ;] Lecz pomimo to nie dałem za wygraną i dopiąłem swego. :P

Kastore PW
15 czerwca 2017, 16:55
Do jakiej gry, jeśli mogę spytać? ^^

Szaman PW
15 czerwca 2017, 16:56
MinosKing:
Szamanie aż tak źle chyba nie brzmisz?

Odnoszę wrażanie, jakby miał głos 40-latka po przejściach alkoholowych:P, Choć moje dziewczyna twierdzi, że ja chyba nigdy 40-letniego pijaka nie widziałem, że tak mówię:)

KONKURS!!!
Żeby wypromować mój mod, ogłaszam konkurs:) W najnowszej mapie, czyli Mrok cześć III umieściłem kilka "smoczych jajek".

Każdy, kto poda ich całkowitą liczbę na mapie i pokaże (screenshot) mi, na priv kto jest "finałowym" wrogiem na tej konkretniej mapie. (Mrok Cześć III)

Otrzyma nagrodę w postaci tapety, którą możecie zobaczyć w filmiku z instrukcją:)

Tapeta jest w rozdzielczości 1920x1080

Gorąco zachęcam do grania i spróbowaniu swych sił:)



Do moderatorów forum:
Proszę zmienić nazwę tematu z Przygody Gunduli Mini-map Mod na [Gundula] Przygody Gunduli

MinosKing PW
15 czerwca 2017, 18:10
Kastore możesz zapytać ale na PW. ;] Bo nie chcę robić niepotrzebnego spamu nie na temat.

Szaman PW
20 czerwca 2017, 14:52
Nowa/Stara szkoła magii ukończona. Przedstawiam wam Czarną Magie!.

Welcome to the Guild of Dark...



Jest to nowa szkoła magii, która zastępuje magie ziemi (nie wykorzystane z ziemi zostały wrzucone do innych szkół).

Leczmy z opisem:
Control Undead(Kontrola nieumarłych) - Jak sama nazwa wskazuje, możesz pod władanie wziąć obcą nieumarłą jednostkę. Awansy w magii ciemności tylko dublują siłę zaklęcia.
Secrifice(Ofiara) - Możesz składać w ofierze, nieumarłe jednostki. Awansy zwiększają siłę i wskrzeszają po za pierwotną ilość! (zależy ile hp "poświęciłeś" na wskrzeszenie).
np: miałeś 5 kościanych smoków, poświęciłeś 500 szkieletów, wskrzesisz 15 kościanych smoków!
Dark Aura(Mroczna Aura) - Coś nowego, daje boosty które pierwotnie były zakazane dla nieumarłych np: błogosławieństwo, modlitwa itd.. Kolejne Awansy w tej szkole zwiększają siłę zaklęcia (więcej trwa). Expert, czar ma charakter masowy.
Mass Distortion(Zniekształcenie) - czar o średniej mocy, powoduje obrażenie wewnętrzne w ciele ofiary. Kolejne awansy dublują silę zaklęcia. Uwaga: Jeśli ofiara ma na sobie czar ochronę przed ziemią to czar działa tylko w 50% swojej mocy.
Pain Reflection(Odbicie bólu) - analogicznie jak w MM7, odbija i przekazuje X obrażeń wrogowi. Na no skill - 5pkt obrażeń = 1pkt odbite obrażenie. Podstawa 5pkt=3pkt, zaawansowany 5pkt=4pkt, expert 5pkt=5pkt.
Souldrinker(Wyssanie Duszy) - Jak w MM7/8 Zadaje obrażenia i leczy twoje jednostki! (Nie wskrzesza!). Kolejne awansy tylko zwiększają siłę obrażeń i leczenia.
Toxic Cloud(Toksyczna Chmura) - Działa tak samo jak strzelanie lisza, tylko że zdwojoną siłą. Kolejne awansy zwiększają siłę zaklęcia. (UWAGA!: Jednostki przyległe też otrzymują obrażenia w tym nieumarłe!)
Dragon Breath(oddech smoka) - Tak jak w MM7/8 jest to silne zaklęcie ofensywne, kolejne awansy zwiększają jego siłę.
Hand of Death(Ręka Śmierci) - Najpotężniejsze zaklęcie w tej szkole, zabiera X żyć, nie zależnie od posiadanego HP, ilość odbieranych żyć jest zależne od awansu i pkt mocy. No skill 1pkt mocy=1 życie, Basic 1=2, Advanced 1=3, Expert 1=5. UWAGA: Jeśli dany bohater mające te zaklęcie ma powyżej 40 pkt mocy, to te zaklęcie zabija cały oddział! niezależnie od ilości i HP. Również pochłania całą manę!
Summon Bone dragon(Przezywanie Kościanego Smoka) - Przezywa 5 kościanych smoków, awanse nic nie dają, liczba jest stała.
Summon Vampires(Przezywanie Wampira) - Przezywa 25 wampirów, awanse nic nie dają, liczba jest stała.

To już wszystko, niektóre zaklęcia są nadal dość zbagowane np: ręka śmierci czy ofiara, ale sądzę że do kolejnej mapy naprawie błędy.

MinosKing PW
20 czerwca 2017, 15:53
Czy ja dobrze widzę że Kontrola nieumarłych kosztuje aż 80 many? A jest na poziomie 3! :D

Yhm co do reszty zaklęć to wyglądają jak i zapowiadają się ciekawie, ale niepokoi mnie to że przyzwanie Wampirów kosztuje tylko 20 many a pozwala przyzwać ich aż 25.:O Czy to aby nie lekka przesada? Ale widać że masz talent do grafik bo nie wyglądają źle. :P Część ich jest chyba z homm 5 zgadza się?

Szaman PW
20 czerwca 2017, 16:11
Nad balansem to muszę popracować, faktycznie many i siły zaklęć są przesadzone... i szczerze nie mam pomysłów na balans. Więc jestem otwarty na propozycje w tej sprawie:)

Co do grafik to głównie z MM7 i Heroes 4 brałem.

MinosKing PW
20 czerwca 2017, 18:07
Jeśli masz u siebie program o nazwie MMArchive to wejdź za jego pomocą w:

Data/H3bitmap.lod i znajdź plik o nazwie SPTRAITS.txt są w nim zawarte wszystkie szkoły magii, dzięki niemu łatwiej będzie tobie dopasować nowe czary na potrzeby twojego moda. ;]

Zaś co do samego moda to może nagrałbyś jakiś krótki filmik na YouTube? Który przedstawiłby jak wygląda mod w samej grze i jak działa, bo z samych screenów to niewiele można się o nim dowiedzieć. :P Zawsze to też jakaś mała reklama dzięki której ludzie dowiedzą się że taki mod w ogóle istnieje, mam na myśli ludzi spoza groty. Ja zaś mogę tylko życzyć tobie powodzenia w dalszym rozwoju tego moda i by dalej sprawiało to tobie tyle przyjemności i frajdy co przy pierwszych mapkach z nim.


Szaman PW
21 czerwca 2017, 00:40
Prezentacja wizualna nowych zaklęć.

Kastore PW
21 czerwca 2017, 01:31
Graj na maksymalnej szybkości następnym razem.

Szaman PW
22 czerwca 2017, 18:48
Ciekawostaka:
Nowa zdolność behemotów, pożarcie! They have to eat to, you know?;p

Działa analogicznie jak w H4, 15% szansy że zdolność się uaktywni, 10% jak atakujesz jednostkę 7 poziomową, 8 poziom i wzwyż 5% szans.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
temat: Przygody Gunduli - Mini mod-map

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel