Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnaty Smoczych Władcówtemat: Zmiany w Grocie i tymczasowe zasady
komnata: Komnaty Smoczych Władców

Acid Dragon PW
3 października 2016, 10:30
Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy proces zmian organizacyjnych w Grocie. Nie ograniczą się do tego, co będzie napisane poniżej, ale poniższe decyzje są już wiążące. Zostały podjęte przeze mnie, acz po dyskusji w gronie Akolitów, Strażników i Starożytnych.

1. Konstytucja Groty przestaje obowiązywać.
Przez długi czas spełniała dobrze swoje zadanie, lecz ostatnio stała się przyczyną szukania "haków" i "obejść". Nasze prawo stało się powodem wielu sprzeczek, kłótni i niezbyt konstruktywnych "rozpraw". Było też stanowczo za długie.
Grono Akolitów, Strażników i Starożytnych dostało możliwość ustalenia nowej Konstytucji.
Do czasu ustalenia nowych zasad - lub zasad tymczasowych - obowiązywać będą w Grocie ogólne zasady Netykiety. W skrócie - jeśli sądzisz, że jakieś zachowanie jest nieodpowiednie na forum, to pewnie takie jest i należy się od niego powstrzymać.

2. Sąd Najwyższy zostaje zamknięty.
Podobnie - przez długi czas spełniał swoją rolę, lecz ostatnio tamtejsze rozprawy były wręcz kuriozalne i przyjmowały tak żenujące formy jak np. długa analiza czy wyraz "dupa" jest wulgaryzmem lub czy czasowy ban na czacie jest odpowiedniej długości. Na miejsce Sądu powstanie nowe miejsce, z nowymi zasadami, a określenie tych zasad również w tej chwili jest po stronie grona Akolitów, Strażników i Starożytnych. Do tego czasu, jeśli ktoś ma uwagi co do działań Strażników, proszę się kontaktować prywatnie (np. przez pocztę "Hermes") ze Starożytnymi, w szczególności z Dark Dragonem. W przypadku uwag co do działań Starożytnych, proszę się kontaktować bezpośrednio ze mną.

3. Zmiany organizacyjne na Czacie.
Dotychczasowy system, w którym Strażnicy z Forum są automatycznie Strażnikami na czacie przestaje obowiązywać. Wybór grona "strażników czatu" i sposobu ich funkcjonowania jest obecnie ustalany przez grono Akolitów, Strażników i Starożytnych, podobnie jak kwestia uprawnień dotyczących czarów na czacie oraz nowego regulaminu. Do czasu ustalenia tych kwestii na czacie będzie obowiązywać Tymczasowy Regulamin Chatu. Traci też moc "dekret czatowy" z 22 listopada 2015r.

4. Zmiany techniczne na Czacie.
Doszliśmy do wniosku, że niektóre "czary" utrudniają korzystanie z czatu. Takie jak "Oaza" i "Time Distorion" zostaną poprawione (w tych przypadkach odpowiednio - tło i czcionka), a inne - jak "Rain of Badgers" i "Storm of Elements" - zostaną usunięte (za wyjątkiem bardzo rzadkich okazji przez pojednycznych ludzi). Zostanie też dodany przycisk blokujący użytkownikowi zmianę wyglądu chata (przywracający domyślny "Cmentarz").

5. Zmiana w hierarchii Groty.
Do hierarchii Groty zostanie dołączony jeden stopień. Jego nazwa nie została jeszcze ustalona, ale będzie to stopień między "Starożytnym" a "Smoczym Władcą". Stopień ten charakteryzuje się dostępem do globalnej administracji portalu. Nie daje żadnych uprawnień w sensie prawnym, ale daje większe możliwości techniczne, które mogą być wykorzystane do pomocy w zarządzaniu Grotą, do globalnej moderacji w przypadku braku właściwego Strażnika lub poprawiania tekstów w różnych działach, o ile nie ingeruje to w prawa autorskie twórcy. W chwili obecnej takie uprawnienia (poza mną) mają Starożytni: Qui, Alamar i Dark Dragon oraz Ambasador Jaskini Behemota - Gnom.
temat: Zmiany w Grocie i tymczasowe zasady

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel