Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Perfidne chamstwo na allegro
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3

TeHniK PW
7 sierpnia 2006, 10:39
Ja swojego WoGa też kupiłem na Allegro i nie żałuję, bo zapłaciłem tylko 10 złotych. Dodatkowo na płycie było mnóstwo mapek, bodajże ponad 700. Wtedy zresztą nie miałem internetu, a WoGa musiałem skądś sobie załatwić.

Adziq PW
7 sierpnia 2006, 13:13
No nie no jak z brakierm internetu to dobra, ale tylko totalny frajer kupiłby ze świadomością, że można sobie pobrać za darmo, a mapki zrobić samemu.

Bethrezen PW
7 sierpnia 2006, 17:27
Tak trzymać Vatras, ale allegro jeszcze nie usunęło aukcji. A ten koleś, który tą gre sprzedaje, pochodzi z Wołowa, to pewnie jest takim głupim wołem!

Ja uważam, że po diabła kupować coś co jest za darmo. A po drugie, jakiś znajomy ma na pewno internet i od niego se sciągnąć. To tylko 10 minut.

Aukcja, o której mówiłem, została zamknięta. Na szczęscie allegro szybko się uwinęło!



Trang OulProszę nie pisać kilku postów pod rząd, tylko edytować pierwszy.


Adziq PW
10 sierpnia 2006, 20:54
On powinien za to bardziej oberwać niż tylko "usunięcie aukcji". Wyrzucenie z allegro i mandat powinien wystarczyć!

Bethrezen PW
14 sierpnia 2006, 19:11
Masz rację, ale nie ma takiego prawa.

Reel Mixer PW
5 lutego 2007, 20:45
Znalazłem wczoraj pewną aukcję, dziś jeszcze jedną. Wzburzyły mnie mocno, a teraz widzę, że problem jest znany:
http://www.allegro.pl/item162387400_heroes_might_and_magic_3_5_wake_of_gods_nowosc.html
http://www.allegro.pl/item163340307_heroes_might_and_magic_3_5_wake_of_gods_nowosc.html

Nie pisałem do Allegro, bo nie wiem, czy oni w ogóle się przejmują. Słyszałem, że są skargi na nich, że wykręcają się sianem i nie ścigają oszustów. Był nawet artykuł w "CD Action" o tym, jak jeden z załogi został oszukany przez sprzedającego i olany przez Allegro. Pewnie ktoś z WoG Teamu napisze do nich. Ja zamierzam napisać do CD Projektu, bo sprawa ewidentnie narusza prawa autorskie do kodu Herosów III, których właścicielem jest Ubisoft, a oni, jako ich przedstawiciel, zobowiązani są do dbania o nie.
Nie grałem jeszcze w WoG, ale z pewnością nie odpuszczę sobie okazji, gdy się nadarzy.

Acid Dragon PW
5 lutego 2007, 21:05
Actually trudno tu będzie cokolwiek udowodnić.

Bowiem po pierwsze: WoG to niesamodzielny dodatek, nie zawiera gry HoMM3, ani elementów kodu źródłowego.
dwa: sprzedawca drobnym druczkiem napisał coś głupiego o licencji GNU - nie jest to prawdą oczywiście, aczkolwiek można to interpretować jako wspomnienie o tym, że WoG jest darmowy. A w istocie takie jest wymaganie ze strony WoG Teamu.

Bowiem legalne JEST sprzedawanie nośnika na którym WoG się znajduje, tudzież pobieranie opłaty za nagranie go, tudzież ściągnięcie.

Nielegalne jest sprzedawanie samego WoGa, nie mniej jednak jeśli się zaznacza, że jest darmowy, to wg interpretacji można uznać, że to nie sam WoG jest przedmiotem transakcji.

Inaczej mówiąc i powtarzając: po prostu trudno prawnie takiemu komuś coś w tej sytuacji udowodnić. Aczkolwiek pisać do allegro zawsze można próbować....

INNA sprawa, że w tej aukcji wykorzystano pliki graficzne wykonane przeze mnie :P (czy to z Groty, czy z dokumentacji WoGa). Opis elementów WoGa zresztą też.

Trang Oul PW
5 lutego 2007, 21:14
W takim razie napisz do Allegro, tudzież do złodzieja, stosując odpowiednie słownictwo oraz zabezpiecz grafiki przed kopiowaniem.

Qui PW
5 lutego 2007, 21:27
Trang, niby jak chciałbyś zabezpieczyć grafiki przed kopiowaniem? O ile mi wiadomo coś takiego nie jest możliwe.

Trang Oul PW
5 lutego 2007, 23:03
Są javascripty na blokowanie prawego klawisza myszy, zaznaczania, a nawet print screena (klik).

Wiem, że można to obejść, jednak podejrzewam, że takiemu złodziejowi nie będzie się chciało grzebać w Grocie dla kilku grafik.

Alamar PW
5 lutego 2007, 23:20
Trang, a jak wtedy wyobrażasz sobie cytowanie czyiś postów?

Qui PW
5 lutego 2007, 23:22
To jest jakaś metoda... tyle że javascripty użytkownik może wyłączyć u siebie, ponieważ działają po stronie klienta, a nie będziemy przecież wymagać włączonego js, bez przesady. Czyli wg mnie szkoda zachodu.

Trang Oul PW
5 lutego 2007, 23:24
Chodziło mi o zablokowanie Groty, nie forum.

Altair PW
6 lutego 2007, 00:37
A nie prościej do grafik dodać "znak wodny" Kwasowej Groty? Wtedy na pewno nikt się na to nie połasi ;P

DEW PW
9 lutego 2007, 15:26
http://allegro.pl/item164587371_heroes_might_and_magic_3_5_wake_of_gods_nowosc.html
nie wiem jak się to zgłasza więc jak kto wie to moze się zajmie

MCaleb PW
9 lutego 2007, 15:30
Zaraz pod tytułem aukcji jest link "Zgłoś naruszenie zasad" - kilkasz na niego i wybierasz powód z menu (wg mnie jest to Zakazany Przedmiot > Oprogramowanie GNU/GPL).

EDIT: Gość już nabił ponad 400 złociszy na jednej aukcji - "czysty" zysk.

red dragon PW
29 czerwca 2007, 22:12
Jakiś kolo chce zarabiać na wogu na allegro


http://www.allegro.pl/item209627997_heroes_iii_in_the_wake_of_gods_4000_map_h_3_4_5_.html

Trang Oul PW
30 czerwca 2007, 01:53
Zgłoszone.

Ginden PW
30 czerwca 2007, 09:50
Cytat:
Do zespołu allegro: opłata za aukcje to opłata za okładkę, pudełko i płytę z nadrukiem mojego wykonania, na której zamieszczony jest darmowy materiał nie objęty prawami autorskimi.
Niestety: on nie sprzedaje WoGa. On sprzedaje pudełko WoGa + gratis WoG.
Jedyne co mu można zarzucić to to, że wykorzystuje czyjeś mapy (chyba, że zrobił losowe, ale wtedy każdy gracz może takie mieć).

Elleshar PW
30 czerwca 2007, 10:13
Tak, ale wykorzystuje na tych jego okładkach i płycie logo Heroes III, które jest własnością 3D... Ubisoftu. Na takiej podstawie raczej można usunąć to z Allegro.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Perfidne chamstwo na allegro

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel