Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Zasady korzystania z Przeklętej Machiny
komnata: Przeklęta Machina

Qui PW
12 września 2016, 15:47
Komnata "Przeklęta Machina" przede wszystkim służy do zgłaszania propozycji dotyczących funkcjonalności Kwasowej Groty, a także błędów w działaniu tejże.


Jak zgłaszać propozycje?

W celu zgłoszenia propozycji usprawnienia Groty należy założyć nowy temat. Nazwa tematu powinna stanowić podsumowanie propozycji. Pierwszy post natomiast powinien zawierać rozwinięcie propozycji (jeśli jest potrzebne) oraz jej uzasadnienie. Chciałbym zwrócić uwagę, że Grota tworzona jest hobbystycznie, czyli generalnie żeby ktoś coś zrobił, musi zostać do tego przekonany. A jeśli propozycja brzmi "chciałbym X", a cel rzeczonego X jest nieznany, propozycja ma duże szanse zostać zignorowana.

Dopuszczalne jest zgłoszenie wielu podobnych lub powiązanych propozycji w jednym poście. Natomiast jeśli ktoś chce zgłosić dwie propozycje dotyczące zupełnie różnych rzeczy, powinien otworzyć dwa tematy.


Jak zgłaszać błędy?

W celu zgłoszenia błędu w Grocie również należy założyć nowy temat. Nazwa tematu powinna stanowić podsumowanie błędu. Pierwszy post natomiast powinien zawierać dokładniejszy opis (jeśli jest potrzebny). W przypadku błędów "wizualnych", tzn. coś się źle wyświetla, prosimy o podanie systemu operacyjnego i używanej przeglądarki wraz z wersją. W przypadku błędów które powstają w wyniku wykonywania konkretnej czynności (np. dodawanie posta, pisanie wypowiedzi na czacie) prosimy o podanie kroków, które doprowadzają do wystąpienia błędu.

Dopuszczalne jest zgłoszenie wielu podobnych lub powiązanych błędów w jednym poście - np. jeśli ktoś chce zgłosić 5 literówek w jednym dziale, jeden temat będzie wystarczający.


Dyskusje

Wszelkie posty w tematach powinny dotyczyć bezpośrednio tematów.
Mile widziane: argumenty za i przeciw propozycjom, tudzież alternatywy.
Niemile widziane: offtopy, memy, śmieszki. Np. rzucanie w Tarnooba Snickersami (wiem, że to kuszące, ale się opanujcie :P), kiepsko fotoszopowane kartofle, itp. Wszelkie tego typu posty będą usuwane bez ostrzeżenia.

Gdy osoba odpowiedzialna za daną część Groty podejmie decyzję w sprawie danej propozycji lub błędu, temat zostanie zamknięty.


Inne

Jeśli ktoś chce napisać o czymś, co nie podchodzi pod zgłoszenie propozycji lub błędu, ale uważa, że pasuje do tej właśnie komnaty, również niech założy nowy temat. Ktoś coś z tym zrobi w zależności od tego, co to będzie.
Prośby o zmianę nicka nadal kierujemy do tematu "Zmiana nicka".


Tagi

Opcjonalnie, można rozpocząć nazwę tematu od tagu określającego część Groty, do której odnosi się temat. Np. [główna], [forum], [czat], [H1]. Jest to póki co nieobowiązkowe. Chcę sprawdzić, czy się przyjmie.
temat: Zasady korzystania z Przeklętej Machiny

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel