Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: [rysunki] Blaza
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22

Kastore PW
3 października 2016, 22:09
Blaza, szanuję, że się starasz, ale weź w końcu coś zrób z zepsutymi proporcjami, perspektywą i ogólną koślawością Twoich rysunków.

Matikun PW
4 października 2016, 00:02
Może to zabrzmi trochę barokowo, ale ta koślawość jest naprawdę fajna. nadaje to jego rysunkom takiego surowego, charakterystycznego stylu. Z jednej strony są koślawe, a z drugiej jakoś wszystko do siebie pasuje, sprawiają wrażenie celowego zaburzenia wyglądu postaci.

Kastore PW
4 października 2016, 16:15
To zupełnie nie sprawia wrażenia stylizacji, tylko tego, iż autor nie umie rysować, czego zresztą sam prawdopodobnie nie dostrzega, bo na przestrzeni czasu nie widać żadnych zmian na lepsze.

Sir Galuf PW
4 października 2016, 16:18
A moim zdaniem rysunki są bardzo ładne. To jest po prostu taki mroczny styl.

Turtle PW
4 października 2016, 17:00
@Kastore Pojęcie czy coś jest ładne czy nie to sprawa, którą każdy z nas interpretuje inaczej. To, że Tobie się nie podobają nie znaczy, że są brzydkie ale to znaczy, że masz inny gust.
Tłumacząc na ludzki: zrób to lepiej jeśli się nie podoba:)

Andruids PW
4 października 2016, 17:07
@Turtle Perspektywa i proporcje to kwestie raczej obiektywne. Zwracanie rysownikowi uwagi na te sprawy nie jest też niczym złym, więc łaskawie nie rób Blazie niedźwiedziej przysługi, bo zasłanianie się subiektywnością przed każdą krytyką jest wręcz destruktywne.

Turtle:
zrób to lepiej jeśli się nie podoba:)
Tłumaczenie: Nie mam argumentów.

Turtle PW
4 października 2016, 20:29
@Andruids Ja tylko stwierdzam fakt. Czy każde dzieło sztuki to idealnie odwzorowana rzeczywistość? Nie. Co nie zmienia nic, bo może się nie podobać.

Matikun PW
5 października 2016, 20:19
@Andruids

Proponuję popatrzeć na sztukę z różnych nurtów, np. abstrakcjonizmu. Wg mnie niektóre obrazy z tego kierunku są kompletnie bez sensu i brzydkie, ale komuś mogą się podobać ;D.

Fandor PW
5 października 2016, 21:23
Kasore nie wyraził subiektywnej opinii tylko stwierdził fakt, argumenty typu "o gustach się nie dyskutuje" i "sam zrób lepiej" są bezsensowne, gdyż jeżeli coś jest brzydkie to to po prostu widać, nie trzeba być malarzem, żeby wiedzieć o złym cieniowaniu, perspektywie itd, nie trzeba być piosenkarzem, żeby mieć słuch muzyczny i osoba z dobrym słuchem może ocenić, że ktoś nie trafia w dźwięki i zwyczajnie fałszuje, nie sprowadzajmy groty na poziom facebooka, gdzie wychwalamy wszystkie wrzucone prace jakie to one nie są cudne, w grocie panuje konstruktywna krytyka, wskazujemy błędy aby autor mógł je poprawiać, czasami mieszamy z błotem, żeby zbyt się nie zachwycał sobą tylko miał mobilizację, żeby nam pokazać że potrafi lepiej. Podsumowując, nawet niekonstruktywna krytyka jest lepsza niż ślepe chwalenie, bo ktoś już coś umie, i krytykować mogą osoby które nic z danego zakresu nie umieją, ale potrafią autorowi wskazać błędy aby mógł je poprawić.

Asderuki PW
5 października 2016, 23:10
Ja tak napiszę od siebie, jako że sama rysuję. Pierwsze prace w tym wątku podobają mi się najbardziej. Szczególnie drugi i trzeci pejzaż. Mają pewien klimat mimo, że mogłyby by być lepiej wykonane. Kolory są ładnie dobrane co właśnie skutkuje "klimatem". Postacie mniej mi się podobają. Nie specjalnie lubię wykorzystywanie intensywnych kolorów jak ten zielony. Do tego nie maja tła poza gradientem. Można tak robić ale zdecydowanie ciekawiej się prezentują postacie jak w tle jest coś więcej. Mur, rośliny, las, jaskinia. Co pasuje.

Teraz do reszty komentatorów - o ile naprawdę się nie poświęca każdej chwili na ćwiczenie rysunku i obserwowanie przestrzeni w ciągu kilku miesięcy nie osiągnie się widocznej poprawy. Rysowanie jak i inne nauki zajmuje lata aby wypracować poprawny technicznie rysunek. Nie będę pisać o stylu, bo to można już mieć od początku.

A ty Blaza rysuj dzielnie, masz potencjał rozwinąć rysowanie na wysoki poziom o ile będziesz chciał poświęcić na to czas :)

Blaza PW
9 października 2016, 20:28
Autor zdaje sobie sprawę z braków i niedociągnięć takich jak perspektywa czy proporcje. Również jest świadom, że słabo rysuje przez co ogólna jakość rysunków jest niezadowalająca. Rysuję po to by podnieść swoje umiejętności, tak jak napisała moja przedmówczyni potrzeba na to sporo czasu i chęci.
Kończąc ten przydługi wywód przedkładam kolejną prace.

Laxx PW
9 października 2016, 20:33
Żeńska wersja Van Helsinga? :)

Fandor PW
9 października 2016, 22:56
Na tej pracy całkiem nieźle wyszły Ci proporcje, ale bardzo mocno widać, że musisz włożyć dużo pracy w naukę rysowania twarzy.

Zachari PW
9 października 2016, 23:57
W jakim programie rysujesz ?

Blaza PW
10 października 2016, 19:34
Photoshop

Blaza PW
19 października 2016, 21:20

Hieronim PW
19 października 2016, 21:27
Masz ciekawy styl - taki baśniowy =)
Kojarzy mi się ten mag z mnichami z Tybetu, nie wiedzieć czemu :P

Blaza PW
13 listopada 2016, 22:26
Kamienny golem.


Górski Krasnolud PW
13 listopada 2016, 22:56
Taka mroczna wersja kamiennego golema, a'la Necropolis. :D Bardzo fajnie to wszysło, w szczególności podobają mi się te zielona runy. :)

Sir Galuf PW
14 listopada 2016, 07:31
Fajnie wygląda. Trochę jak z disciples.
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22
temat: [rysunki] Blaza

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel