Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczą się:
   Andruids
   Kastore
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: Moje Universum
komnata: Jarmark Cudów

KacperNew PW
5 sierpnia 2016, 11:07
Witam wszystkich , Universum Rudtki (Tak nazwałem to Universum) jest wzorowane na kilku innych Uniwersach (M&M,Warhammer, Władcy Pierścieni , Wiedźmina i Gry o Tron)

Na początek parę opowiadań , opis kilku ras i Krainy Sartmaty.

Kraina Ludzi inaczej zwana Sarmata .To kraina większości trawiasta (Ma tam parę lasów i jedną wielką górę) granice tej krainy wyznaczają od zachodu i południa Wielką Puszczą a od północy i wschodu wielki Morzem Niebieskim .Większość istot które tam mieszkają to (100%) ludzie i koźlaki (W postaci czartów) .Później po bitwach Magów, (Leśne Elfy, Demony i Dassergowie ) migrowali do tych terytorii (Z względów politycznych) .W okresach przed Erą Imperialną te terytoria były podzielone na 10 krajów (Chojni,Rulykowicz,Danach,Górnich,Pri-Mor ,Odan,Sławniac,Herak,Lasnik,Reknik) w Erze Imperialnej te kraje zostały połączone w IZPL(Imperium Zjednoczonych Prowincji Ludzi) przez Ujtara przy pomocy armii Orków Cienia.


Dzicy Ludzie-Pierwotnie te istoty zamieszkiwały południe za pasmem górskich Kapar nic nie wiemy o ich historii poza tym że w erze ognia z południa cześć ich plemion wyruszyły na zachód kontynetu. Wyglądem i posturze przypominali Neandertalczyków.
Wysokie elfy – to istoty wysokie na 2,2 m i żyją ok 120 lat.
Jest to rasa zamieszkująca północ kontynentu i tam wybudowali wiele pałacy i dworów i różnych akweduktów.
Uważają wszystkie rasy jako niskie i tak dalej (oprócz Magów(Razem z istotami dla nich pracujących) i Krasnoludach) .
Leśne Elfy- są spokrewnieni z wysokimi Elfami (To są pierwsi Elfowie na tej planecie) . Ich dzieli się na kilka grup
(Elfy Puszczy zamieszkującą Wielką Puszcze Kontynentu,Elfy Równinne zamieszkujące tereny gdzie żyją ludzie,Elfy Pagórków zamieszkujące tereny przy orkach i tereny koło demonów i Elfy Przybrzeżne zamieszkujące plaży Jeziora Pelonian ) żyją około 60 lat i przypominają ludzi .
Bagienne Elfy- istoty które nie są spokrewnione z żadnym rodzajem Elfów a nawet to nie są ssaki tylko gady (Są spokrewnieni z Jaszczurko-ludźmi ) zamieszkują jak nazwa mówi (Tropikalne) Bagna Jasz .

Równiny Nieznane , znajdują się na południu Starego Kontynentu i obejmują jaszcze parę kontynentów takich jak Oran,Unat i Goh. Na tych równinach mieszkają orkowie , pustynne Elfy,część plemion Dasserskich i wiele innych ras. Nikt jeszcze nie odkrył całych równin.
Pustynne Elfy – to rasa tajemnicza (Może nie są tak naprawdę Elfy) ich uszy są długie i żółte na głowach noszą maski i nigdy ich nie zdejmują. Dzielą się na dwa klany Górski i Równinnych(Różnica polega na tym że Górskie poza zamieszkanie noszą maski całe i są jeszcze bardziej tajemnicze niż Równinnych. Równinne za to noszą dwu częściowe maski i mają krwawą tradycję )


,,Orkowie Cienia ,,

Dawno dawno temu na terenach Równin pod pasmem górskim Ilor ,żyli w jaskini i pod smoczym szkieletem Orkowie Cienia .Była to rasa prymitywna żyła jak ludzie bez narzędzi , skórę mieli kolory błota twarze ich miały rysy dość ludzkie jak na orków , część ich miały czarne oczy lub brązowe. Na początku swego istnienia nie mieli żadnych narzędzi , nie umieli nawet używać patyka. Głównie walczyli o pożywienie z Orkami spod rzeki , Ogrami i Smokosami (Oni tez walczyli ze sobą) .Pewnego słonecznego dnia do ich jaskini przyjechał na koniu pewien uzbrojony po zęby w stalową zbroje i złoty pierścień na serdecznym palcu, ten pierścień miał napisane znaki runiczne. Podniósł rękę do góry , wszystkie orki bez wyjątku klęczeli i zaczęli słuchać tej istoty .Po wielu latach nauczyli się wytwarzać broń ,zbroje i błyskotki nawet nauczyli się mówić. Z jaskini Orkowie zaczęli podbijać rzekę Łolk i wielką górę Jake do której później przybyli Krasnoludy. Tak przez setki ich niby państwo rozkwitało, lecz jednego feralnego dnia zaatakowali ich plemię Orków Wysokich z Gór Goblińska .Mieli oni broń ze żelaza (Orkowie wysocy przypominają Ogrów ale są silniejszy od zwykłego Orka).Szybko złupili Krasnoludzkie kopalnie i kilka dni później zniszczyli jaskinię stolicę Orków Cienia .Jednak udało się im uciec w podziemne korytarze Krasnoludzkich kopalń .Dalszy ciąg ich historii to dowiecie się kiedy będzie mówione o IZPL.


,,Powstanie Nekromantów,,
Kiedyś przy górach Skał Żelaza (500 km oddalona od Rozstaju Gór) rozpoczęła się wielka Bitwa po między Elfami Pagórków a Wysokimi Orkami z klanu Łole. Ta bitwa była krwawa, trwała też 5 dni. Żadna ze stron nie wygrała. Po bitwie na czarnych koniach przybył odziany w czarną suknie i czarny miecz. Nie miał twarzy , nie miał skóry były to tylko kości nic więcej. Z jego oczodołów wydobywał się jakiś zielony gaz. Zwał się Nekromantom , władca nieumarłych i pogromcom Duchów. Gaz z jego oczów opadał na ziemię. Martwe szczątki zaczęły się ruszać a ich oczy zabarwiły się na zielono. Mógł nimi rządzić jak marionetkami ale Nie. Dał im ich dawne dusze i mogli ruszać w własną stronę. Jednak zostali i zaczęli budować pierwszą Nekropolie. A na jej szczycie wybudowane wielki zielony Krzyż. Niebo na tych terenach zaczęło się szarzeć a z Krzyża wydobywała się zielona fala. Wiele lat później Nekromanta podbijał i tworzył własne małe państwo...

Nicolai PW
5 sierpnia 2016, 11:13
Prędzej czy później ktoś zada te pytanie, więc niech formalności stanie się zadość: oro, to Ty?

KacperNew PW
5 sierpnia 2016, 11:18
Kto to Oro?

Crystal Dragon PW
5 sierpnia 2016, 11:36
Widać kolega nie czai klimatu Groty ani tego, co się tu dawniej działo, dkatego proszę usiąść, będzie opowiastka :P

Niegdyś w grocie był sobie gostek o imieniu orodreth. Ten interesujący osobnik tworzył własne teorie odnośnie HoMM, łącząc wraże uniwersum z innymi, co tworzyło zupełnie niezrozumiałe i nielogiczne posty. Z czasem zaczął dokładać postacie ze strzelanek oraz kreskówek, co tylko zwiększtło bezsens jego teorii. Apogeum swej twórczości osiągnął, zaszczycając swymi cudownymi teoriami inne tematy. Zakończyło się to tym, iż Oro musiał pożegnać Grotę, lecz jego twórczość dalej gości gdzieś w odmętach Jarmarku Cudów.

Coś pominąłem? :P

KacperNew PW
5 sierpnia 2016, 11:38
Dziękuje za wytłumaczenie o co chodzi.

Krotos PW
5 sierpnia 2016, 12:37
@Crystal Dragon On tworzył teorię nie tylko o HoMM, ale nawet o rzeczach takich, jak obcy, seksualność czy to, dlaczego groszek jest zielony. :P

Ursus PW
5 sierpnia 2016, 12:46
@Krotos Potwierdzam. Kiedyś z czystej ciekawości oglądnąłem ten temat i się przeraziłem. Nie dość, że wymyślał jakieś gwałty pomiędzy kałamarnicami a centaurami to jeszcze powstały rysunki na podstawie tych zboczonych opisów.

KacperNew PW
5 sierpnia 2016, 12:50
Zapomniałem też o napisaniu ras z mojego Universum więc oto one:
Leśne Elfy, Mroczne Elfy, Wysokie Elfy, Elfy Saugasa, Bagienne Elfy, Piekielnie -mroczne Elfy, Latające Elfy, Elfy cienia, Elfy Pustyni,, Kruki, Ludzie, Dzicy Ludzie, Gobliny, Orki, Stworzo -Orki, Trollo-Orki, Orki cienia,Dasssergowie, Gnolle, Magowie,Jaszczurko-ludzie, Gremliny, Golemy, Nagi, Gargulce, Demony, Białe Demony, Stare Demony, Krasnoludzie, Pradawne Krasnoludy, Troglodyci, Koźlaki, Minotaury, Pelonianie, Mnisi morza, Żelaźni ludzie, Nekromanci, Licze, Lisze, Feniksi, Smokosy, Pomroczniaki, Perunczycy, Pieronokosy, Troki, Troniść,Tytani, Olbrzymy, Trolle, Minerał-nici, Zwierzo-stworzenia, Drzewoludzie , Żywe Zbroje,Centaury,Kartony,Drodiidzi,Cienie,Zimoludzie,Hardkorzy, Hejterzy, Żywiołaki, Tytani,Taklioni.


Crystal Dragon PW
5 sierpnia 2016, 12:55
Krotos i Ursus - faktycznie, wyleciało mi to z głowy. A i moją twórczość dopadł :P

Xandro PW
21 kwietnia 2017, 21:19
1.A czym różnią się licze od liszy?
2.Czy w tym uniwersum nie ma żadnych innych stworzeń(jaszczurek, żab, małp, owadów, lub wszelkiego innego zwierza?
3.Czy może te wszystkie elfy (których jest od groma) są tak.zmutowane, że zastępują braki w innych stworach?
4.Ile występuje osobników rasy "żywa zbroja", że ją wypisałeś?

Kastore PW
21 kwietnia 2017, 21:56
Odpowiadasz na prehistoryczny post, Xandro. :P

Dren PW
21 kwietnia 2017, 22:06
Zdaję sobie sprawę z tego, że to stary i w ogóle nie aktualizowany temat, ale czy nazwa nie powinna brzmieć "Moje Uniwersum?

Belegor PW
21 kwietnia 2017, 22:16
Spoko, to było dzieło multikonta Orodretha, czyli zawsze z błędami i zbytnio wybujałą wyobraźnią.

Kastore PW
21 kwietnia 2017, 22:36
KacperNew to orodreth? O_0
To potwierdzone?

Nitj'sefni PW
21 kwietnia 2017, 22:45
Nie. To kompletna bzdura.

Acid Dragon PW
21 kwietnia 2017, 23:31
Cokolwiek by to nie było, to nie jest miejsce na pseudo-dochodzenia, a autora tego tematu dawno nie ma, więc też i nie odpowie na żadne pytania. Temat zamykam.
temat: Moje Universum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel