Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA II] [Amethyst/Emerald] Amethyst Upgrades i balans moda
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

majaczek PW
2 sierpnia 2016, 20:16
Cześć, czy ktoś chciałby mi pomóc w zbalansowaniu mojego moda?
Mój mod między innymi ma dodawać nowe stworki, w tym dodatkowe ulepszenia, oraz nowe artefakty, w tym nowe zestawy.

Jest dostępna wersja rozwojowa moda, ostatnia ma drobny błąd o wrednych skutkach, który próbuję naprawić.

Pomocy oczekuję póki co w edycji pliku zcrtrait.txt tak, by gra miała jakiś balans. Mod robię po angielsku, ale po wersji "wystarczająco finalnej" możemy wydać spolszczenie.

Do tej pory moda robiłem sam, ale korzystałem z dostępnych zasobów, oraz Fandor pomagał mi w balansie w tym zawartości pliku zcrtraits.txt.

Nicolai PW
2 sierpnia 2016, 20:19
A mógłbyś podrzucić link do tego moda i opisać go szerzej, bo na chwilę obecną nie mamy jak pomóc pomimo szczerych chęci ;)

majaczek PW
2 sierpnia 2016, 20:37
Tutaj temat na HC.

Tutaj link do pobrania modów.

Potrzebuję pomocy w Amethyst Upgrades przy pliku zcrtrait.txt.

PS: Mod chwilowo nie działa, ponieważ mam problem z wdrażaniem nowych funkcji (wtyczka Emerald).

---zmrożone---

zcrtraits.txt i ogólnie folder z plikami txt do moda.

---zmrożone---

Plik z defami nowych stworów.

KammerKammerZaleca się korzystać z przycisku do edycji postów i stosować kropki, przecinki i wielkie litery w ilości niezbędnej.

Nicolai PW
2 sierpnia 2016, 20:55
PAC? Co to za rozszerzenie i z czym to się je?

Drwal PW
2 sierpnia 2016, 20:56
Standardowe rozszerzenie w Erze (pakowanie plików jak lody). Nikoś chyba nie gra w mody. Możesz je otwierać MMArchive.

majaczek PW
2 sierpnia 2016, 20:56
Pac to rozszerzenie dla ERY, działa jak lod.
To się je przy pomocy MMArchive.
(jak zainstalujesz ERA 2.46, to będziesz miał w folderze tools).

EDIT: Ninjad. :)

PS Kammer sorki. Natomiast nazwy plików i rozszerzenia często pisze się z małej litery. ja za to przegiąłem w drugą stronę i za to przepraszam.

sugeruję napisać na Linuxie w konsoli PS lub Ps - nie zadziała, i ps - zadziała :)

rozumiem że ta hiperpoprawność wynika z bycia moderatorem?

Za to nic mnie nie usprawiedliwia przed triple postem, wybaczcie o starożytni ;P

=======================================================================

Chat:
21:19 :46 majaczek : nowe pseudo-miasta w stylu dragon peaks Bersy'ego
21:19 :33 Kammer : Ale w temacie, nie tu. :P
21:19 :21 majaczek : nowe artefakty w tym zestawy
21:19 :10 majaczek : obrońcy miast jak w disciples
21:19 :00 majaczek : nowe stworki w tym nowe ulepszenia
21:18 :47 majaczek : Amethyst Upgrades jest trochę połączony
21:18 :26 Kammer : Both
21:18 :16 majaczek : Knightmare Kingdoms czy Amethyst Upgrades?
21:17 :57 Nicolai : czy zepsuć? zgaduję, że H3 nie pozwoli na wyprodukowanie więcej jednostek niż max_int
21:17 :52 majaczek : chociaż część rzeczy jest nie tego owszem
21:17 :44 Kammer : Co ma zawierać ten mod, wymień.

=======================================================================

Knightmare Kingdoms ma być połączeniem modów Amethyst Upgrades, Knightmare Warchest, Knightmare Heroes i Knightmare Difficulty, oraz obu wymaganych łatek: WoG Revised i WoG PLUS

Knightmare Heroes dodaje nowe umiejki i specjalności dla bohaterów i poprawia istniejące. Knightmare warchest poprawia maszyny wojenne, dowódców i parę innych rzeczy których nie wymienię z pamięci.

Knightmare difficulty podnosi trudność dla gracza ludzkiego.

EDIT: Większość tych osiągnięć już jest w modzie, mam tylko problem z wtyczką emerald (kiedyś zrobiłem parę combosów bez emeralda wykorzystując blanki ale stwierdziłem że to nie wystarczy)

Fandor PW
2 sierpnia 2016, 23:31
Moda bardzo polecam, Majaczek wkłada w niego naprawdę wiele serca i czasu, ja go tylko spowalniam momentami, a teraz w sierpniu całkiem wysiądę, więc mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto mu pomoże. Myślę, że modem powinien się zainteresować Kuririn, ponieważ już zbalansowane statystyki będzie mógł wykorzystać w swoim modzie do VCMI, a Majaczek mógłby wykorzystać defy jednostek ulepszonych jak już powstaną.

majaczek PW
3 sierpnia 2016, 07:10
dodałem wersję która *działa* na czas aż naprawię problemy z emeraldem :|
można zwiedzać mod :)

majaczek PW
5 sierpnia 2016, 22:20
Rozwiązałem większość problemów z emeraldem :)

tydzień - dwa może będzie gotowe (póki co szło żółwim tempem)

zamierzam po ukończeniu moda pograć w towarzystwie na HotSeat zapraszam tutaj
temat: [ERA II] [Amethyst/Emerald] Amethyst Upgrades i balans moda

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel