Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Błędy na forum i aktualizacje
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 18 - 19 - 20

Ginden PW
9 października 2010, 19:06
Cytat:
Życzę powodzenia ;P
Mnie TOR nie jest potrzebny, nie potrzebuję innego konta. ;P A jeśli nawet bym potrzebował, mógłbym z niego korzystać z takiego IP jak choćby 195.248.226.10. Albo dziesiątek innych. Proxy jest pełno, wszystkich nie wyłapiesz. A jeśli byś nawet wyłapał, to poproszę kogoś, by dokonał przekierowania portów na mój komputer. :P
Po co tworzyć zabezpieczenia, które są banalnie proste do złamania, skoro można po prostu udostępnić historię czatu?
Cytat:
Wiesz co Gindenie, twoje zachowanie przypomina mi zachowanie pewnego znajomego studenta prawa. Otóż robił on coś takiego, że znajdywał w ogłoszeniach o prace w gazecie informacje w stylu "zatrudnię kobietę", dzwonił do nadawcy ogłoszenia a później się z nim sądził, że jest dyskryminowany jako kandydat na pracownika.

Pomijając to, że jest to zwyczajne naginanie prawa, to po prostu zachowujesz się jak co tu dużo mówić... osoba denerwująca (by nie użyć popularnych, obraźliwych określeń takich osób)...
Nie rozumiem tego postu. ;)

Altair PW
9 października 2010, 19:15
Powodzenia. Na takich spryciarzy są także sposoby. Więc przekierowuj sobie porty jak chcesz. A Jeśli ktoś nadal wierzy w bajkę, że internet jest anonimowy to życzę mu dalej dobrego samopoczucia. :>

Cytat:
:P Ćwiczyć skilla informatycznego zawsze można, prawda?

Znam na to lepsze sposoby.

Field PW
9 października 2010, 19:41
@Mitabrin - Gindena nie znasz... :P

I ja przychylam się do wyświetlania historii w nowym oknie ;) A chat na AJAX-ie bardzo by się przydał. Wystarczy porównać komfort korzystania z Ogniska w JB i nasz chat. Rzucanie palca jest naprawdę męczące :P

Acid Dragon PW
9 października 2010, 22:03
Ginden - właściwie Altair powiedział wszystko. Jeśli myślisz, że IP jest problemem w czasach, kiedy prawie każdy ma zmienne, to tym bardziej - życzę powodzenia. Myślę zresztą, że już sama eradykacja Twojego konta i wszystkich postów powinna być dotkliwa.

Jeśli chcesz walczyć z nami i zabezpieczeniami Groty - droga wolna. Grota nie ma tu nic do stracenia.

Jeśli zaś myślisz, że szantażem do czegokolwiek mnie nakłonisz (bo tak rozumiem Twoje słowa: albo dacie mi dostęp do historii, albo będę łamał zabezpieczenia), to możemy się pożegnać już teraz.

PS:
Cytat:
Gdybym miał zasugerować jakąś zmianę, to fajnie by było gdyby historia otwierała się w nowej karcie w przeglądarce.

Wbrew pozorom, to nie takie proste i na dzień dzisiejszy nie wiem jak można by to zrobić. Nowe okno byłoby możliwe, ale raczej wqrzające.

Mitabrin PW
9 października 2010, 22:40
A nowe okno w stylu "pop-up" (tzn. takie małe, jak niektóre reklamy wyskakują)?

Ginden PW
9 października 2010, 22:41
Cytat:
Jeśli zaś myślisz, że szantażem do czegokolwiek mnie nakłonisz (bo tak rozumiem Twoje słowa: albo dacie mi dostęp do historii, albo będę łamał zabezpieczenia), to możemy się pożegnać już teraz.
Źle zrozumiałeś moje słowa. Nie wiem też, czemu tak jest odebrałeś. Nigdy nie chciałem zaszkodzić Grocie.

Wskazuję na fakt, że nie ma sensu tworzenie zabezpieczeń, które nic nie dają, bo można je ominąć. Można utworzyć drugie konto, którego połączenie z innym jest niewykrywalne. Tak, internet nie jest anonimowy całkowicie, ale jest anonimowy na tyle, by bez nakazu sądu pozostać niewykrytym. Zwłaszcza do tak prostych celów.

Jak to mógłbym zrobić?
Kupuję stronę internetową na darmowym/półdarmowym serwerze. Umieszczam skrypt PHP, który wykonuje odpowiednie zapytania HTTP do Kwasowej Groty. Tworzy konto, loguje się na nie, wchodzi na chat. Pobiera historię/aktualny log chatu. Nic z tym nie zrobisz, bo ktoś wykonał normalne zapytanie. Zapisujemy pliki do katalogu niedostępnego z poziomu WWW. Pobieram przez FTP. Nie da się sprawdzić, kto loguje się do serwera FTP, nie mając praw dostępu do niego. ;)
Cytat:
Wbrew pozorom, to nie takie proste i na dzień dzisiejszy nie wiem jak można by to zrobić. Nowe okno byłoby możliwe, ale raczej wqrzające.
Nie można zmienić przycisku na odpowiednio podrasowany CSSem link? Mogę nawet napisać kod. ;)

Acid Dragon PW
9 października 2010, 22:42
Cytat:
A nowe okno w stylu "pop-up" (tzn. takie małe, jak niektóre reklamy wyskakują)?
Tak, ale to właśnie byłoby wqrzające ;P
Nie wspominając o tym, że wiele osób blokuje w opcjach wyskakiwanie tego typu okien.

Acid Dragon PW
9 października 2010, 22:50
@Ginden

Każde zabezpieczenia da się złamać. To nie znaczy, że nic nie dają i nie ma sensu ich tworzenie. A śmiem twierdzić, że te odnośnie banów w Grocie są akurat całkiem niezłe.

Co do Twojego sposobu - tak, byłoby to trudniejsze do wykrycia, ale zapewniam, ze po dość krótkim czasie zauważylibyśmy użytkownika regularnie logującego się na czat i nic nie piszącego. To naprawdę kwestia 24 godzin - takie rzeczy mamy wręcz na wierzchu i nie trzeba nigdzie głęboko zaglądać. Jak myślisz - jaki poziom IQ trzeba by mieć, żeby się połapać, że taki ktoś to coś w rodzaju bota?

A co do przycisków i nowych okien - tak, tylko CSSem dałoby się to załatwić, ale że przyciski też są potrzebne - nie za bardzo chce mi się sztucznie przekształcać jedno w drugie, lub na odwrót.
A na pewno jest to więcej pracy niż wejść do historii, kliknąć prawym przyciskiem myszy na logo chatu i wybrać "otwórz w nowej karcie". Efekt ten sam.

Qui PW
10 października 2010, 00:22
http://forum.acidcave.net/post.php?pid=42399

Irhak PW
10 października 2010, 03:29
Eee... powyższy link kieruje nie do tego postu, co powinien... :(

Ginden PW
10 października 2010, 12:01
Cytat:
A co do przycisków i nowych okien - tak, tylko CSSem dałoby się to załatwić, ale że przyciski też są potrzebne - nie za bardzo chce mi się sztucznie przekształcać jedno w drugie, lub na odwrót.
A na pewno jest to więcej pracy niż wejść do historii, kliknąć prawym przyciskiem myszy na logo chatu i wybrać "otwórz w nowej karcie". Efekt ten sam.
Okej, to kod JS do otwierania w nowej karcie.
Cytat:
window.open('chistory.php');
Pod Firefoxem, Chrome i Operą działa. Kto tam wie, jak radzi sobie z tym chłam.

Przy okazji - można prosić o więcej stosowania klas i id w kodzie forum? Bo piszę kolejny styl dla Stylisha, a korzystanie z selektorów CSS3 nie zawsze działa i nie zawsze jest łatwe. Zwłaszcza chodziłoby mi o tagi na forum i przyciski u góry.
EDIT: katalog komnaty jest publicznie dostępny.
EDIT2: smoki u góry forum mają podane adresy bezwzględne, a nie względne.
EDIT3: zrobiłem trochę poprawioną grafikę Tawerny. Dodałem przeźroczystość u góry, trochę nasyciłem kolory.
Nowa wersja:

Stara wersja:

EDIT4: zrobiłem tez wersję machiny.
Nowa wersja:

Stara wersja:

Field PW
10 października 2010, 14:01
No dobra - o kodzie sobie gadajcie, ale te grafiki nie wyglądają tak źle. Tylko trzeba sprawdzić jeszcze, jak to się ma do reszty, bo chyba trzeba byłoby też pomyśleć o innych emblematach.

dambibi PW
10 października 2010, 14:16
Acid:
Co do historii po banie - a może jeszcze drink z palemką dla zbanowanego?

Nie. Archiwum w zupełności wystarczy, choćby do tego by zobaczyć za co zostałem zbanowany 2 godziny później, w celu sporządzenia pozwu na strażnika za błądnego bana(czysto teoretycznie ;p).

Acid Dragon PW
10 października 2010, 22:13
Cytat:
window.open('chistory.php');

To jest właśnie często blokowane, panie "mam Acida za idiotę". Na JS wogle lepiej nie polegać.

Cytat:
można prosić o więcej stosowania klas i id w kodzie forum

Raczej nie przewidujemy. Jeśli już będziemy nad czymś przy forum pracować, to raczej nie dla jednej osoby, której spodobała się jakaś wtyczka, ale dla ogólnego dobra.

Cytat:
EDIT: katalog komnaty jest publicznie dostępny.

Celowo. Dziękuję, że musiałeś koniecznie upublicznić tę informację -_-

Cytat:
smoki u góry forum mają podane adresy bezwzględne, a nie względne.

tak. mają. your point? ;P

Cytat:
zrobiłem trochę poprawioną grafikę Tawerny. Dodałem przeźroczystość u góry, trochę nasyciłem kolory.

Żadna z komnat nie ma przezroczystości i raczej mieć nie będzie dla zachowania spójności. Poza tym sprawa ikon komnat na głównej została rozstrzygnięta w ramach konkursu i nie będziemy się już tym przez jakiś czas zajmować.

Cytat:
Nie. Archiwum w zupełności wystarczy, choćby do tego by zobaczyć za co zostałem zbanowany 2 godziny później, w celu sporządzenia pozwu na strażnika za błądnego bana(czysto teoretycznie ;p).

Mechanizm prawie uniemożliwia taką sytuację, aby zbanować kogoś 2 godziny po odejściu z chata. Sytuacja BARDZO teoretyczna. Niemniej jednak jeśliby taka sytuacja powstała - rozważę to.

Ginden PW
11 października 2010, 19:30
Cytat:
To jest właśnie często blokowane, panie "mam Acida za idiotę". Na JS wogle lepiej nie polegać.
Uzgodnijmy, że pewnego sformułowania nie było, dobrze?
Rozumiem, że nie masz czasu sprawdzać każdego polecenia JavaScript, ale może zaufaj komuś, kto pisaniem skryptów się zajmuje? :P
Funkcja window.open w takiej wersji, jaką podałem, nie jest blokowana przez żadną przeglądarkę. Dzisiaj sprawdziłem na wszystkich popularnych przeglądarkach, za wyjątkiem IE. Nie trzeba nic konfigurować, domyślnie wszysto działa. ;) Nie działa w przypadku ustawienia menubar na 0.
A co do niepolegania na Javascript - proponowałem użycie normalnego linku. ;)

Acid Dragon PW
12 października 2010, 11:50
Dzień w którym zaufałbym Ci w kwestiach informatycznych będzie tym samym dniem, w którym Łasic wygra konkurs piękności (a ja zajmę drugie miejsce :P).

QuiQuiI'll turn you into a newt! Oh, you're one already... Nevermind then.

AmiDaDeer PW
12 października 2010, 18:38
A kto by go organizował? :>

Alamar PW
12 października 2010, 19:34
<--

Trith PW
12 października 2010, 21:36
Cytat:
Łasic wygra konkurs piękności (a ja zajmę drugie miejsce :P).

A to chyba całkiem możliwe. Wystarczy, że w jury znajdzie się Rabican.

AmiDaDeer PW
12 października 2010, 21:38
Albo ktoś z niezłym poczuciem humoru (czyt. którykolwiek z "Dwunastu Apostołów" :P).
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 18 - 19 - 20
temat: Błędy na forum i aktualizacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel