Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [H7/dodatek] Kurduple w gorącej lawie kąpane
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 12 - 13 - 14

Acid Dragon PW
1 sierpnia 2016, 15:46
To nie moje przypuszczenie - to informacja :). Pudełek tym razem nawet w Polsce nie będzie. Chyba że polski oddział Ubisoftu zdecydował o czymś, o czym Limbic nie wie.

I owszem - marketing Ubisoftu na H7 spadł w zasadzie do zera. Ze świecą szukać jakiejkolwiek promocji czy reklamy.

Alamar PW
1 sierpnia 2016, 16:04
Coż, jeśli będzie to jednak tylko wersja elektroniczna, to chyba jednak sobie odpuszczę. Grać i tak nie na razie nie zagram, więc sam zakup byłby bez sensu, skoro nie można będzie tego postawić sobie na półce.

Drwal PW
1 sierpnia 2016, 16:09
Poczeka się pół roku i gra będzie za 20 zł w Biedronce. :) A tak na serio, to najlepiej poczekać ten tydzień od premiery, spadnie szum, może cena, naprawią część błędów.

Sydnej501 PW
1 sierpnia 2016, 16:15
Albo zakopią H7 pod metrową warstwą ziemi

Nicolai PW
1 sierpnia 2016, 16:22
Alamar:
- Nival pracował wtedy na Allods Online i nie był w stanie stworzyć stworzyć gry. Owszem, różnice w "wizji" też były, ale Nival nie jest bez winy.
Pewnie masz rację, ale to tylko nasze domysły, bo oficjalnym powodem przerwania współpracy była "rozbieżność w wizji". Niemniej nawet jeśli przesunięcie programistów do Allods Online też miało wpływ na to, że Ubi podziękował za współpracę to i tak Ubi się przyczyniło do tego. Mieli doświadczonych programistów, którzy stworzyli dla nich bardzo dobrą grę, a Ci nie byli w stanie przebić ofertę no-name'owego MMORPG.
Alamar:
Premiera się obsunęła, bo gra była niegrywalna, podobnie jak w przypadku Heroes 5.
Też, ale w tym kontekście chodziło mi o to, że Ubi musiał znaleźć nowy team, który zacząłby wszystko od nowa.
Alamar:
Akademię wycięto ze względu na koszta i to już na początku, a nie z powodu opóźnień Ubi.
Czy na początku i tylko przez koszta? No jakby nie patrzeć Czarodzieje musieli wyjść z fazy koncepcyjnej, bo Ci z H7 to niemal 1:1 Ci, którzy mieli pojawić się w H6.

Alamar PW
1 sierpnia 2016, 16:28
Nicolai:
Pewnie masz rację, ale to tylko nasze domysły, bo oficjalnym powodem przerwania współpracy była "rozbieżność w wizji".
W Grocie akurat masz dokładniejsze wyjaśnienia, co się wydarzyło, dzięki postom Sylatha.

Nicolai:
Czy na początku i tylko przez koszta? No jakby nie patrzeć Czarodzieje musieli wyjść z fazy koncepcyjnej, bo Ci z H7 to niemal 1:1 Ci, którzy mieli pojawić się w H6.
Chodziło mi o początek tworzenia modeli 3D. Z tego co pamiętam, to jakieś próbne modele 3D dla Akademii stworzono (chyba Rakszasę), ale potem podliczono całość kosztów i postanowiono wyciąć Akademię.

Fandor PW
1 sierpnia 2016, 17:07
Alamar, ale modele powstały, bo były pokazane znacznie przed premierą H7.

Nicolai PW
1 sierpnia 2016, 17:18
Ale nie wszystkie :P

Ursus PW
1 sierpnia 2016, 17:19
@fandor510 W sumie to jedyne co łączy akademię z H7 z konceptem z H6 to model rakszasy i szkice tytana, dżina, golema i maga.

Nicolai PW
1 sierpnia 2016, 17:24
W sumie jedyne co łączy... i wymienił milion rzeczy xD

Ursus PW
1 sierpnia 2016, 17:27
W sumie jedyne co łączy obie akademie to wszystko, ewentualnie, że w H6 nie było mistycznych orłów :)

Nitj'sefni PW
1 sierpnia 2016, 17:40
A zamiast Kabirów miały pojawić się Derwisze.

Ursus PW
1 sierpnia 2016, 17:45
@Nitj'sefni W ogóle dla mnie wszystko w H7 wygląda jakby było z H6 albo miało być.

Alamar PW
1 sierpnia 2016, 17:48
Może dlatego, że przez środki włożone w H6, ta gra stała się bazą dla kolejnych tytułów jak Duel of Champions, Heroes Online, Might and Magic 10 czy właśnie Heroes 7? Innymi słowy, to co stworzono podczas produkcji Heroes 6, zostało potem wykorzystane w kolejnych grach, wliczając to grafiki koncepcyjne czy właśnie modele 3D.

Ursus PW
1 sierpnia 2016, 17:50
Dla mnie MM10 to był największy składak jeśli chodzi o modele 3D.

Asderuki PW
1 sierpnia 2016, 18:58
Smutłam wielce czytając ten nawał postów. Jako, że nadzieje umiera ostatnia to mam nadzieję, że albo Ubi będzie chciało sprzedać markę, albo ktoś zwęszy moment i sam się ubiegnie o prawa do niej... no albo po prostu ktoś wypuści serię podobną ale w innym świecie. Wszak gier typu MOBA jest jak grzybów po deszczu i jedyne co ich różni to oprawa graficzno/lorowa. Znaczy się tak samo mogła by powstać gra o podobnej mechanice do Herosów, ale z inną nazwą i w innym świecie. Ostatnie Disciples były bliższe Herosom niż jakakolwiek inna gra strategiczna i jakoś nie dostali żadnych pozwów... o tyle o ile mi wiadomo.

Także ten... nadzieja...

A ja pewnie kupię ten biedny dodatek i tę podstawkę. Wersja elektroniczna mi nie przeszkadza i nie widzę powodu aby się jej wystrzegać. Nie ma różnicy w zapłacie papierkiem a przelewem z konta.

Nicolai PW
1 sierpnia 2016, 19:24
Ale kto chciałby odkupować MM? Teraz ta marka już nic nie znaczy. Ostatni gwizdek na jej reformowanie był w czasach H6, wtedy jeszcze było co ratować. A teraz? A teraz po pięciu latach porażek i strzelania w kolano MM jest traktowane przez wydawcę jak i graczy jako masa upadłościowa, a H7 było gwoździem do trumny. Niedopracowane, zrobione po kosztach (niektóre modele są w trzeciej grze z rzędu) i z żenującym marketingiem.

Asderuki PW
1 sierpnia 2016, 19:54
No skoro tak uważasz... ja jestem osobą, która kupi H7 i jej dodatek i jakbym zobaczyła solidną zajawkę nawet od innych developerów to też bym ją kupiła, bo lubię rodzaj tego typu strategii. Są nowi gracze, to widać, choć nie tak dużo, bo właśnie marka jest spychana przez deweloperów na dalszy tor. Jeśli ciągle są fani, to ciągle jest potencjał aby było ich więcej. Gdyby faktycznie seria była uznana przez fanów za upadłą, to nie pisalibyśmy na tym forum. Ani tym bardziej na HC gdzie robią ludzie wrzawy buntując się na to co się z marką dzieje. Także rynek zbytu moim zdaniem jest.

Samo z resztą Ubi pokazało, że serię da się odświeżyć po tym jak zaliczyła wtopę - czyt Heroes 4 dla sporej części fanów. Heroes 5 było przyjemne do grania, szczególnie po 2 dodatku.

Ja bym i mogła dostać tę samą mechanikę pod inną nazwą i bym się cieszyła. Bo Ubi pewno by dało zastrzeżenie do M&M bo coś tam. Jakoś nie sądzę, że oddałoby markę każąc zmieniać tylko świat. Fakt poznawanie na nowo to nie to samo co zagłębianie się - ale bądźmy szczerzy przyjemnie by było poczuć ten powiew świeżości :P

Nie wiem, nazwijcie mnie optymistką. Jednak gdyby faktycznie M&M miałoby paść na stale to podwinę rękawy i sklecę małe studio gier i zrobię nowe. Może nie za rok, albo dwa, ale za cztery lub pięć. Pomysł na świat i frakcje już od liceum mam, a i nie od teraz myślę nad studiem gier, nawet jeśli jestem tylko grafikiem.

Exo PW
1 sierpnia 2016, 19:55
Rożnica jest duża, wręcz kolosalna dla graczy: Polski, Rosji, Słowacji, Węgier i Czech

W Empiku dajmy na to zapłacę za niego 69 zł, na Uplayu czy Steamie od 140 - 210zł po przeliczeniu na nasze. To się tym krajom, które wymieniłem nie kalkuluje (przez przeliczniki właśnie wolę kupować w pudełku bo taniej), a też te kraje są teoretycznie największymi fanami, to jest tak jakby sam Ubisoft nie chciał, aby dodatek przyniósł zyski?

Łatwiej by im było dać to jako aktualizacje za free, dodać narzędzia dla moderów, żeby mogli przenosić z h6 do h7 co potrzebuje i uważają za przydatne i tyle, przynajmniej po części zabiliby markę, ale zostawiliby ją w pewien sposób w rekach fanów. Ci by swoje zrobili.

Pewnie by z czasem przenieśli i Sanktuarium, i inferno do h7, i by jeszcze alternatywy porobili jak w h5, stworzyli by multum bohaterów, żeby było w czym wybierać... moderzy nie znają granic, to tylko narzędzia bądź ich brak ich ogranicza, czas i chęć też, ale bez tego pierwszego to i tak jest lipa.

Nicolai PW
1 sierpnia 2016, 20:04
Adseruki:
Gdyby faktycznie seria była uznana przez fanów za upadłą, to nie pisalibyśmy na tym forum.
Tylko zauważ, że przez bardzo długi czas były trzy portale o MM, teraz żyje tylko Grota.

KammerKammerTo jest ten moment, gdy zanosimy modły o wykresy aktywności. :P

Exo:
W empiku dajmy na to zapłacę za niego 69 zł, na Uplay czy Steam od 140- 210zł po przeliczeniu na nasze to się tym krajom które wymieniłem nie kalkuluje (...)
Dokładnie, w Empiku prędzej czy później będą musieli trwale zejść z ceną, by wywietrzyć magazyny i tak teraz H7 kosztuje u nich 70zł kiedy na Uplayu stoi za zaporowe 50€... oczywiście często-gęsto są wyprzedaże na Steamie, ale tych nie ma na zawołanie :P Poza tym wielu woli kupić edycję pudełkową, by mieć co na półce położyć, a tak to Ubi zamyka się na jedną formę dystrybucji i jakby przyznawało się, że nawet nie opłaca się im tłoczyć płyt...
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 12 - 13 - 14
temat: [H7/dodatek] Kurduple w gorącej lawie kąpane

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel