Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod/projekt] Wrota Żywiołów w Heroes VII
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 21 - 22 - 23

Kurek PW
22 lutego 2017, 00:38
@Fandor

Nic nie trzeba zamieniać, do gry łatwo dodać nowe jednostki bez potrzeby zamiany starych. Te nowe jednostki można dać jako neutralne, lub neutralno-frakcyjne, czyli na przykład Arcymaga spotkasz tylko na mapie, ale w statystykach będzie miał przynależność do Akademii.

Zapomniałem o wisience na torcie. Uwaga na rogi:
MUUUUUUUU!!!


Fandor PW
22 lutego 2017, 00:57
Kurek, zapewne znajdą się fani, dla których ilość ma znaczenie, ale mnie jednak za bardzo gryzie w oczy, gdy więcej niż jedna jednostka (pomijając ulepszenia) korzysta z identycznego modelu, także poczekam, aż będzie można w całych miastach podmienić sobie np. wyglądy wszystkich ulepszeń.
Popracuj trochę nad Nieumarłym Minotaurem, wiem że wyżej napisałem, że gryzie mnie w oczy dublowanie modeli, ale akurat nieumarły z DoCa jest według mnie jedną z oryginalniejszych jednostek uniwersum, a w AC brakuje alternatyw do Necro.

Godzilla PW
22 lutego 2017, 11:49
Zdecydowanie za dużo kolorowanek, próbowałeś kiedyś w ogóle zrobić nową animację czy model?

Kurek PW
22 lutego 2017, 12:01
@Głodzilla
Nie umiem. Jak mnie nauczysz to zrobię :D

Fandor PW
22 lutego 2017, 12:37
Chyba ciągle jeszcze nie ma nikogo, kto by potrafił włożyć całkowicie nowy model z własną animacją do gry, więc jeszcze trochę zajmie dodanie jednostek zupełnie innych od obecnych w grze.

Godzilla PW
22 lutego 2017, 12:43
Fandor:
Chyba ciągle jeszcze nie ma nikogo, kto by potrafił włożyć całkowicie nowy model z własną animacją do gry, więc jeszcze trochę zajmie dodanie jednostek zupełnie innych od obecnych w grze.
Są.

Kurek PW
22 lutego 2017, 14:34
@UP
No może nie jest to najlepszy przykład, bo są to animacje i modele z innej gry zrobionej pod Unreal Engine 4, lepszym byłyby modele twórców z HC z moda "Ashan to Trashcan", gdzie np. ktoś połączył model goblina z Kabirem, żeby powstał Gremlin, a także smoczy golem z tegoż moda. AC MOD Acida przywraca Panterę bojową w kościanej zbroi z MMX, to z kolei przykład przeniesienia modelu z innej gry do pasującego animsetu i szkieletu animacji w HVII. Możliwości jest wiele, ja na przykład chciałbym zrobić Gargantuana z przemalowania jednego z modeli z tego moda z kosmitami. Tak samo chciałbym z Pomnijszym Żywiołakiem Wody zrobić, bo model tego węża, co mają jako katapultę by pasował, pod warunkiem, że jest jakaś animacja chodzenia.

kochan PW
24 kwietnia 2017, 16:34
16 kwietnia minął rok od pierwszego posta, czy coś jeszcze jest robione w temacie czy rip jak reszta tego typu projektów?

Kurek PW
24 kwietnia 2017, 22:51
@UP
Nie RIP, ale bardzo wolno ze względu na brak czasu. Ostatnio Dvoytek zrobił hełm dla Magic Elementala

Na brak rąk u Umyślaka nie patrzcie, bo to tylko takie testy moje były.

Jeśli chodzi o dalszy progress to udało mi się sprawić, że podczas zapisywania moje mapy się mniej zawieszają o jakieś 30%. Więc jak zapisuję cokolwiek to średnio "tylko" 70% szans na crash.

Andruids PW
24 kwietnia 2017, 22:56
Te gwiazdki na szatach są po prostu wstrętne. Obu żywiołakom przydałyby się bardziej proporcjonalne, czyli mniejsze oczy.

flapdzak PW
25 kwietnia 2017, 18:47
Usuń proszę te gwiazdki... Są straszne.

Asderuki PW
25 kwietnia 2017, 19:50
No niestety zgadzam się, te gwiazdki to nie jest dobry pomysł, a szczególnie w takich ilościach :<

Robi się sieczka i przestaje być czytelne. Modele różnią się od siebie wystarczająco, nie potrzeba tych gwiazdek dodatkowo.

Ursus PW
26 kwietnia 2017, 06:08
W sumie troszku napaćkane tymi gwiazdkami, ale oczka można pozostawić bez zmian, są pocieszne.

Kurek PW
7 lipca 2017, 15:49
Niedługo dobre wieści! Projekt nie jest może jeszcze ukończony, ale udało mi się wprowadzić wiele rzeczy, które mocno ruszyły prace nad modem. :)

Godzilla PW
7 lipca 2017, 17:30
Kurek:
Niedługo dobre wieści! Projekt nie jest może jeszcze ukończony, ale udało mi się wprowadzić wiele rzeczy, które mocno ruszyły prace nad modem. :)
Jakie to rzeczy?!

Kurek PW
22 lipca 2017, 00:18
UPDATE 14.08

Do zrobienia wciąż:

- przez siedzibę dla lesser elementali da się przechodzić, nie wiem czemu :(

- zdolność kontrataku dla Greater Light Elementala nie działa wciąż, chciałbym osiągnąć taki efekt, jak w HVI, czyli że mrygnie światłem na wszystkie kierunki, raniąc wrogów i lecząc przyjaciół

- Summoner często nie zadaje w ogóle obrażeń, a czasami robi to poprawnie, sprawa jest dziwna

- Efekt graficzny przywołania pomnijszych żywiołaków nie ma tego ładnego kolorowego mrygania, dziwne, bo nic nie zmieniałem, a działało. Tak samo jest z przywołaniem poszczególnych żywiołaków (oddzielne czary) lub Feniksów. Czary działają prawidłowo, ale brak ładnej animacji

- z nieznanych przyczyn jeden z kawałków pizzy na skillwheelu elementalisów (każdy rodzaj) nagle pokazuje puste pole, muszę zrobić im pizzę od nowa, powinno wtedy działać

- Modele lokacji do zrobienia: fort, siedliska zwykłych żywiołaków (prawie ukończone, problemy z modelem drobne), siedliska czempionów (chyba każdy będzie miał inny budynek), poziom 2,3,4 miasta

- zdolność specjalna nowej elementalistki o imieniu Hester (mój awatar) nie działa (bohaterka kampanii), chciałbym, żeby umiała doprowadzać wrogie żywiołaki do stanu amoku.

- Zdolność frakcyjna zrobiona do połowy, jeszcze nie wszystko działa niestety

- artefakty do zrobienia (choć grafiki dla nich namalowane i staty zostały już spisane), gotowy na razie dysk shantiri i 6 różnych scrolli do przywołania poszczególnych żywiołaków

- Ekran miasta dostał nowy lifting (mury były brzydkie), nie jest zrobiony w grze, bo brakuje mi czasu, dużo bardzo klikania bezmyślnego i nudnego pisania mnie czeka

- czary przywołania do zrobienia: feniksa, księżycowego feniksa, oddzielne czary dla każdego żywiołaka, tak jak w HVI - UPDATE, ZROBIONE!

- nie ustaliłem, jakie mają być u każdego bohatera wrót ilości domyślne stworów i jakie kto ma zdolności na początku przy kupowaniu ich w tawernie

- Opis moonfire aury księycowego feniksa jest błędny i nie pokazuje obrażeń tylko jakieś %dmg0cośtam, jest to bug do poprawienia

- circle of winter rzucany przez Większego Żywiołaka Wody ma zbyt wolny czas odniesienia obrażeń, co głupio wygląda, łatwe do naprawienia w sumie ;P

- gotowa mapa walki w Składzie żywiołów (model tej lokacji wzięty z H5 i działa ładnie :D), ale nie umiem jej zaimplementować w lokacji, czekam na to, aż czescy modderzy wstawią poradnik jak to zrobić, bo mi obiecali

- mapa oblężenia miasta/fortu żywiołów niezrobiona, bo nie działa mi tam wszystko dobrze, podobnie czekam na poradnik od Czechów

- po ataku na odległość greater air elementala pozostają brzydkie smugi w powietrzu przez jakiś czas, naprawić tego nie mogę, bo mi się edytor Particle Systems w edytorze zepsuł, kiedyś poproszę o poprawienie tego pliku przez kogoś, kto umie to naprawić i ma w pełni sprawny edytor do HVII, bo nie wszyscy doznają crash, z tego, co wiem tylko połowa ludzi ma ten problem - chyba udało mi się naprawić!

- Acwalandar za mocno chlapie wodą przy różnych animacjach

- nie wiadomo, czy kiedykolwiek nowe pliki dźwiękowe znajdą się w grze, gdyż nie chcą działać po zaimportowaniu :((((((((

Jeżeli czegoś nie wspomniałem, to znaczy, że działa i jest fajnie z tym.

kochan PW
11 sierpnia 2017, 15:26
@kurek

Potrzebujesz jakoś pomocy?

Kurek PW
11 sierpnia 2017, 16:37
Czy masz H7? Sprawdź, czy ci działają pliki Particle Systems, czy zawiesza edytor, czy nie. Potrzebuję kilka efektów porobić. To proste, ale u mnie od ostatniego update wywala program.

dvoytek PW
11 sierpnia 2017, 19:16
@Kurek
...\Dokumenty\My Games\Might & Magic Heroes VII\MMH7Game\Config

W katalogu Config usuwasz wszystkie pliki. Włączasz edytor, tworzą się nowe pliki konfiguracji, particle systems nie zawieszają edytora.

Napisz, czy działa, a jeśli nie, to co dokładnie robisz, że się zawiesza. U mnie pomogło.

Kurek PW
12 sierpnia 2017, 13:25
Dvoytek! Jesteś najlepszy! Działa, od teraz mogę zrobić o wiele więcej!

A tutaj dwa obrazki:
ARTY WSZYSTKICH BOHATERÓW, pani w prawym górnym rogu potrzebuje jeszcze "wycięcia" i przerobienia, ale reszta jest. Warto zwrócić uwagę na nowy art Pasis, Monere i Erdamona.

A tutaj ostateczna wersja ekranu miasta, targowisko i magazyn mają mniej pstrokate kolory, mury obronne mają zupełnie nowy, lepszy wygląd, dodatkowo tytani zamiast wieżyczek obronnych, Żywiołaki Ciemności mają ładniejsze siedlisko, nowy portal miejski.




I 2 pytania:
Czy podoba się wam ekran miasta? Czy Thunar ma odpowiedni art, czy jest zbyt "retro"?
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 21 - 22 - 23
temat: [mod/projekt] Wrota Żywiołów w Heroes VII

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel