Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [H7/Forteca] Zapite brody ogrodowe
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

Sobieski PW
11 kwietnia 2016, 18:49
flapdzak:
Krasnale są krasnalami, i krasnalami będą.
Skąd ta pewność? Jakoś w Akademii (czarodzieje, 1 z 8 w H7), Lochu (mroczne elfy, 2 z 8 w H7), Sanktuarium (nagowie, 2 z 7 w H6), Sylwanie (elfy, 3 z 8 w H7) i Twierdzy (orkowie, 3 z 8 w H7) rasowych jednostek jest mniej niż połowa. Jedynie w Inferno (demony, 7 z 7 w H6) i Przystani (ludzie, 6 z 8 w H7) jest ich więcej niż połowa.

Jak będzie z Fortecą? Może dadzą 4 krasnale, 1 niedźwiedzia, 1 olbrzyma, 1 smoka i 1 walkirię. Co będzie lepszym wynikiem niż w Przystani z H7 (4 z 8 vs 6 z 8) i Fortecy z H5 (4 z 8 vs 6 z 7).

Wyjątkiem jest Nekropolia bo tam ciężko wyznaczyć jakąś rasę przewodnią.

Nicolai:
Dręczyciel i Niszczyciel podobni? Z której strony? Bo jak dla mnie to dwie całkowicie różne jednostki. To już więcej wspólnego ma Koralowa Kapłanka i Kenshi.
A co wspólnego ma Koralowa Kapłanka i Kenshi?

Nicolai:
Walkiria jest... ciężko to wytłumaczyć, ale kolektywem dusz poległych krasnali :P
A krzesło na którym siedzę było drzewem, to co obecnie mam w żołądku wczoraj było makaronem, a za kilka dni będzie klockiem. Walkiria krasnalem nie jest. Olbrzym jak i Walkiria kiedyś może i byli 100% krasnalami, ale teraz nimi nie są. Szukanie we wszystkim krasnali na siłę. Dali by wam katapultę to byście marudzili, że zrobiona przez krasnale.

Jak bardzo zła nie będzie Forteca w H7, to i tak będzie lepsza od tej z H5.

Nicolai PW
11 kwietnia 2016, 19:00
flapdzak:
Takie same?
Napisałem, że bardziej podobne. Jakby nie patrzeć Kapłanka i Kenshi to ludzie z ogonem zamiast nóg. Przez co mają więcej wspólnego niż Dręczyciel i Niszczyciel.
Sobieski:
Jedynie w Inferno (demony, 7 z 7 w H6) i Przystani (ludzie, 6 z 8 w H7) jest ich więcej niż połowa.
Ja o tym napisałem, Alamar o tym napisał, flapdzak o tym napisał... a Ty dalej swoje. Demony nie są rasą, demony są całokształtem stworzenia Urgasha. I jak byśmy mieli patrzeć z tej samej perspektywy to zarówno ludzie, elfy jak i krasnoludy są jedną rasą :P

Sobieski PW
11 kwietnia 2016, 19:08
Nicolai:
Demony nie są rasą, demony są całokształtem stworzenia Urgasha.

Chronologia Ashanu:
Zazdrosny o dokonania Ashy, Urgash stworzył sześcioro własnych dzieci, które były zbrukanymi odbiciami Smoków Żywiołów: Ur-Jubaala, władcę szaleństwa, Ur-Vomocha, władcę żarłoczności, Ur-Aazheela, władcę rozrostu, Ur-Traggala, władcę cierpienia, Ur-Khraga, władcę zniszczenia i Ur-Hekala, władcę nienawiści. Obdarzył ich też własną rasą, nad którą mieli panować - demonami.

Więc kto ma rację? Nicolai że demony nie są rasą, czy chronologia Ashanu że demony są rasą?

Zauważyłem coś jeszcze w waszym rozumowaniu. Mimo że w Inferno wszystko to demony, to jest dobrze bo każdy wygląda inaczej. Natomiast w Fortecy mimo że olbrzym i walkiria wyglądają inaczej i nie są krasnalami, to jest źle bo kiedyś krasnalami były. Ja wiem że w Kwasowej Grocie redakcja nie lubi krasnali i próbuje wszystkich do tego przekonać, ale może by zachować tak trochę obiektywności.

flapdzak PW
11 kwietnia 2016, 19:21
Ok. Demony to rasa, ale i ogólnie całe Inferno.
Cerbery, Sukkuby, Zmory zaliczają się do demonów, bo demonami są. Ale nie wmówisz nikomu, że kobieta ze skrzydłami jest identyczna jak Trzy(w H6 dwu)głowy pies, płonący koń, czy ifryt. Demony to ogół całej frakcji.

Nicolai PW
11 kwietnia 2016, 19:22
Oczywiście... możemy łapać twórców za słówka i udowadniać, że płonący koń, skrzydlata kobieta i ośmiornica na nóżkach to jedna i ta sama rasa, ale wystarczy spojrzeć na nie, by stwierdzić, że to nie ma sensu. A o biologicznej perspektywie lepiej nie mówmy, bo skoro miałaby to być jedna i ta sama rasa to powinny one być na tyle zgodne ze sobą genetycznie, by móc mieć ze sobą płodne potomstwo i tak dalej :P Swoją drogą zwierzoludzie też raz czy dwa razy zostali nazwani rasą, co jest przecież głupotą.

Acid Dragon PW
11 kwietnia 2016, 19:25
Tak, Demony są określane jako rasa. Czasami nawet nieumarli są określani jako rasa.
Nie ma to jednak znaczenia.
Nieistotne jest czy to się nazywa rasa, czy nierasa, ale jak bardzo jest zróżnicowane.

Demony mogą być bardzo zróżnicowane, gdyż mamy tam praktycznie wszystkie możliwe kształty, kombinacje łap, skrzydeł, szponów, kopyt i macek. Zaś rasy takie jak elfy czy krasnoludy nie są zbyt zróżnicowane, gdyż opierają się najczęściej tylko na innej broni.

Czy to naprawdę istotne czy taki Cerber zostanie zaliczony do Demonów (H5), czy też nie (H3)?
Wg mnie bardziej istotne jest, żeby ten cerber w ogóle był i się odróżniał od reszty.

Inferno w H6 było trochę mało zróżnicowane w tym sensie, że miało 3 humanoidalne Demony atakujące wręcz (Maniak, Niszczyciel, Oprawca).
W H5 było lepiej, bo zamiast Maniaków były charakterystyczne Impy, a zamiast oprawców płonące konie. I tu same Demony, i tu, ale różnica jest wyraźna.

flapdzak PW
11 kwietnia 2016, 19:25
Nasze rozumowanie:
W Inferno jest kilka ZUPEŁNIE INNYCH demonów, a w Fortecy "ogromna różnorodność" (rozum. sarkazm :P):
-Walkiria
-Smok
-6 identycznych, brodatych,rudych bądź osiwiałych krasnali.

PS. Nie tylko redakcja.

Sobieski PW
11 kwietnia 2016, 19:28
flapdzak, całe wasze rozumowanie operacie na linupie frakcji, która była tylko 1 raz w dodatku 10 lat temu. Nie dajecie nawet 2 szansy.

flapdzak:
-6 identycznych, brodatych,rudych bądź osiwiałych krasnali.
Skąd wiesz że 6? Znasz lineup? Może będzie tak jak napisałem wyżej że tylko 4? Może będzie 0 krasnali? A może będzie 8 krasnali? Pewne jest tylko to, że ilość krasnali będzie w przedziale 0-8.

flapdzak:
PS. Nie tylko redakcja.
Przecież napisałem, że próbuje wszystkich do tego przekonać. :)

flapdzak PW
11 kwietnia 2016, 19:30
Przypuszczenia, ale nie nastawiaj się, że w Fortecy będzie mniej niż 4/5 krasnali.
+Krasnal na niedźwiedziu przypomnijmy.

Sobieski PW
11 kwietnia 2016, 19:35
Nie widzę powodu aby na niedźwiedziu musiał siedzieć krasnal. Na wilku w Przystani też nie siedzą ludzie. Krasnale do siedzenia mają mamuty, tak jak ludzie konie.

W skrócie, niedźwiedź bez krasnala. Podstawa goły niedźwiedź, a ulepszenie niedźwiedź w pancerzu. Tak jak w filmie Złoty Kompas.

Niby nie chcecie krasnali, a wciskacie je gdzie tylko się da. :)

flapdzak PW
11 kwietnia 2016, 19:37
W H5 krasnal siedział na niedźwiedziu.
A człowiek na wilku wyglądałby co najmniej dziwnie.

Sobieski PW
11 kwietnia 2016, 19:40
To że w H5 krasnal siedział na niedźwiedziu nie znaczy, że musi siedzieć na niedźwiedziu przez kolejnych 100 części Heroes. Jak by tak było to wilk byłby zawsze w Twierdzy, a w H1 i H2 był w Twierdzy bez jeźdźca, w H3 był w Twierdzy z jeźdźcem, w H4 był w Sylwanie, w H5 i H6 neutralny, a w H7 w Przystani.

Po co wciskasz wszędzie krasnale, nawet tam gdzie nie są potrzebne, ja ci tak przeszkadza ich ilość?

Człowiek na wilku wyglądałby dziwnie? Ale już goblin na wilku w H3 dziwnie nie wygląda?



PS
Wiem Alamar. Po prostu ujednoliciłem wszystkie nazwy frakcji do aktualnie obowiązujących. Nie piszę o zamkach rycerza, barbarzyńcy, czarodziejki, czarnoksiężnika, czarodzieja i nekromanty w H1 i H2 tylko Zamek, Twierdza, Sylwan, Loch, Akademia i Nekropolia.

AlamarAlamarW H4 miasto natury to Rezerwat.

Nicolai PW
11 kwietnia 2016, 19:44
Sobieski:
A krzesło na którym siedzę było drzewem, to co obecnie mam w żołądku wczoraj było makaronem, a za kilka dni będzie klockiem.
Pardon, ale wcześniej nie doczytałem tego ;) Po prostu podaję wytłumaczenie fabularne twórców. Wiem, że nie ma to sensu (tak jak rasa demonów), ale skoro wałkujemy ten temat przedstawiam jak wygląda to z perspektywy Ubi-Limbic.
Sobieski:
Walkiria krasnalem nie jest. Olbrzym jak i Walkiria kiedyś może i byli 100% krasnalami, ale teraz nimi nie są.
Technicznie rzecz biorąc w Fortecy nie ma czegoś takiego jak "Olbrzym", są Thanowie, którzy są tak samo krasnoludami jak Knechtowie ludźmi, ale tak... to nie ma być sensu, bo olbrzymi krasnolud to oksymoron.
Sobieski:
Szukanie we wszystkim krasnali na siłę. Dali by wam katapultę to byście marudzili, że zrobiona przez krasnale.
Przyganiał kocioł garnkowi... sam wciskasz nam, że kolczasty pomiot, dwugłowy pies i płonąca klacz to jedna i ta sama rasa, a jak zwracamy Ci uwagę, że fabularnie rzecz biorąc Walkiria i Olbrzym to krasnolud, jakkolwiek głupio to nie zabrzmi, to się oburzasz. Skończmy z tą hipokryzją. Trzeba się pogodzić z tym, że w Ashanie nie wszystko można brać na poważnie i tyle :P
Sobieski:
flapdzak, całe wasze rozumowanie operacie na linupie frakcji, która była tylko 1 raz w dodatku 10 lat temu.
Jakie nasze rozumowanie? Ja po prostu odpieram argumenty o małej różnorodności Inferno i tyle... Czy nie dajemy im szansy? Powiem tak... najpierw chciałbym dostać frakcje, które lubię i których mi brakuje. Jak będą w grze, dopiero wtedy możemy porozmawiać o nieudanych eksperymentach sprzed dekady.

Aayren PW
11 kwietnia 2016, 20:27
Naprawdę? Każdy powtarza kilkukrotnie swoje stanowiska, chociaż nie zmieniło się nic poza mglistą informacją, że krasnale się pojawią. Yea... Bracia krasnoludy, radujcie się, bo najfajniejsza rasa fantastyki będzie grywalna! :D A na dyskusję przyjdzie czas, gdy cokolwiek zostanie pokazane, po co strzępić języki i piłować klawiatury? Pokój! ;)

Morgan Grin PW
11 kwietnia 2016, 20:35
Szczerze to ja już zaczynałem tracić nadzieję, czy rzeczywiście jakiś dodatek wyjdzie, a tutaj jak niespodzianka :D
Bardzo się cieszę, że na pierwszy ogień idzie Forteca, bo choć line-up z Heroes 5 nie zachwycał różnorodnością, to tym zamkiem grało mi się naprawdę dobrze. Może po prostu lubię taktykę defensywną, a krasnoludy od razu mi się kojarzą ze ścianą tarcz i mocnym pancerzem.
Jestem bardzo ciekaw, czym twórcy nas zaskoczą, bo wyraźnie widać zmiany w filozofii tworzenia line-upów począwszy od części piątej, przez szóstą, aż do siódmej włącznie. Jedynie żałuję, że Kabiry znalazły się w Akademii, bo jako duchy ognia idealnie nadawałyby się na strzelców.
Ciekaw jestem, jakie stworzenia neutralne pojawią w dodatku? Może Kiriny i Kenshi? Byłbym wniebowzięty. <3

Belegor PW
11 kwietnia 2016, 20:58
Kurcze, ledwo mnie nie ma i już taka dyskusja się robi. Samo miasto raczej będzie bardziej urozmaicone niż miało to miejsce w piątce. Jestem ciekaw jednakowoż jednostek, ze względu na ich umiejętności. Kapłan run będzie raczej bohaterem magii, a tutaj za strzelca raczej będziemy mieli kusznika - gdyż nie raz wspominali, że to ich twór i nieźle się nią obsługują.

Ursus PW
11 kwietnia 2016, 20:59
Nowe jednostki neutralne w tym dodatku to na pewno będą importy z H6, czyli resztki Sanktuarium oraz Inferno (spodziewałbym się czartów i wyżej wspomnianych Kirinów).
I mogliby zrobić coś z dźwiękiem ataku (wam też przypomina walenie deską?).

Belegor PW
11 kwietnia 2016, 21:09
Owszem, raczej to będą nagi i demony. Szkoda, bo to będzie oznaczać, że po krasnoludach raczej nie będzie drugiego dodatku (zostanie dalej czekać czy w herosach będziemy mieli lodowe albo pustynne nagi).

Alamar PW
11 kwietnia 2016, 21:10
Belegor:
za strzelca raczej będziemy mieli kusznika
Akurat kusznik Fortecy może okazać się zaskoczeniem. ;)

magius123123 PW
11 kwietnia 2016, 21:12
Jeeej ^^ mogę odzyskać staż jako grotowa wróżka... czekajcie, bo mi się fusy w herbatce zalęgły... oo! Już mam!

Otóż wielu z was widzę narzeka, że to właśnie krasnoludy będą nową frakcją w grze. Pytanie 'czemu właśnie one?' - a odpowiedź równie prosta. W "NOWYM" Ashanie, który pojawił się wraz z HeroesVI, nie było wiele wzmianek o krasnoludach. Cały koncept jednostek i frakcji z HV został po tej grze porzucony, bo świat Ashanu nie był wtedy w ogóle kompletny. Świat z HVI w ogóle nazwałbym jakimś "Ashanem2". Jest to w końcu szansa dla Ubi, aby pokazać krasnale i ich kulturę/historię w swej pełnej okazałości w tym nowym i kompletnym świecie ;P.

Wiele można Ubi zarzucić, ale moim zdaniem fabuła i historia Ashanu są dość ciekawe (prócz dość wielu niuansów). Denerwuje mnie jednak to, jak prędko cały świat H5 został zapomniany.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
temat: [H7/Forteca] Zapite brody ogrodowe

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel