Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [H7/Forteca] Zapite brody ogrodowe
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7

Ursus PW
10 kwietnia 2016, 10:30
@Kammer W Przystani żołnierze, będący pod bezpośrednim dowództwem Imperatora, wyróżniali się swymi złoto-barokowymi zbrojami, zaś reszta księstw posiadała zwykłą zakutą w żelazo armię, jak widać w H7, więc Krasnoludy "ogniste" są pewnie prywatną armią Króla.

Belegor PW
10 kwietnia 2016, 10:34
To że krasnoludy to było pewne od MMDays, ale że tak szybko? Jeśli większość bugów została naprawiona to spoko, ale nadal mamy problem z kusznikiem i druidem, którzy strzelają do tyłu oraz z 3 mapą kampanii orków (nie miałem cutscenki z burzą piaskową).
Co do line-upu, to twórcy mieli pewnie jakieś pomysły. Ciekawe, czy wrócą na stare forum i będziemy decydować, które co jest lepsze. Pomysły w kreowaniu frakcji i jej elementów był fajny, choć nie przeszło bez błędów (głosowanie na line-up Sylvanu). Jedynie teraz można zgadywać, jakie jednostki będą, ale chyba można przewidzieć, że czempionami będą ogniste smoki (oby nie wyglądały jak Arkath z HVI) i ogniste olbrzymy. No i jak było w ich opisie pewnie dostaniemy jakieś zmechanizowane jednostki - "Eksperci od oblężeń".

Alamar PW
10 kwietnia 2016, 12:31
Kammer:
Swoją drogą - jestem ciekaw, gdzie krasnale mieszkałyby.
Tam gdzie zawsze: wśród śniegów, pod górami i w pobliżu wulkanów.

Zapewne ich miasto będzie wyglądać tak (lub podobnie), jak na tym szkicu, zapodanym przy którychś materiałach do H7:



Kammer:
W H5 poznaliśmy górskie krasnoludy, w H6, jak widać na grafikach promocyjnych, byłyby to takie... ogniste.
Ogień jest domeną Arkatha, więc i kurdupli. Nic w tym niezwykłego.

Belegor:
No i jak było w ich opisie pewnie dostaniemy jakieś zmechanizowane jednostki - "Eksperci od oblężeń".
Niestety nie. Jak było to wspomniane kiedyś podczas któregoś ze streamów, kurduple to ogień, a nie mechanika (to aspekt Domu Materii z Akademii), więc na typowe krasnoludzkie wytwory wojenne w Ashanie nie masz co liczyć. Na Yeti czy Elzę :P też nie. Ogień, lawa, miśki i runy to domena kurdupli.


Ursus PW
10 kwietnia 2016, 12:41
@Alamar Szkic miasta przedstawia wstępną koncepcję Fortecy z H5, a samo miasto H7 wg mnie będzie raczej na górze.

Alamar PW
10 kwietnia 2016, 12:49
Koncept Fortecy z H5 wyglądał tak:


Dla porównania ten nowszy:

Ursus PW
10 kwietnia 2016, 13:01
Skoro czarny smok i pomnik Malassy w lochu H7 wyglądają tak samo to magmowy smok będzie taki sam jak Arkath http://img7.gram.pl/20130422100041.jpg ?

Alamar PW
10 kwietnia 2016, 13:04
Niestety, prawdopodobnie tak. Smoki "muszą wyglądać" jak ich bóstwa. :(

Markham98 PW
10 kwietnia 2016, 13:27
Ognisty motyw krasnoludów gryzie się z demonami. Mogliby dać coś mroźnego. Ashan przez założenia twórców jest zbyt schematyczny.

Ursus PW
10 kwietnia 2016, 13:30
Może istnieje jednak jakaś szansa, bo dajmy na to jaskinia przygód (walczysz z wszelakimi gałganami za artefakt i złoto)- ja myślałem, że jej model na mapie to głowa magmowego smoka, która została wykorzystana po przegranej Fortecy w głosowaniu na potrzeby gry. W ogóle to mi się godzilla w H5 bardzo podobała.

flapdzak PW
10 kwietnia 2016, 13:49
A mi się Arkath na czempiona podoba. Każdy smok z Ashanu jest super. Gdyby dali jeszcze Sanktuarium z Kirinem i Feniksami (księżycowymi z H6). :O

Ale to jest tylko koncepcja wyglądu miasta, więc posągu może nie być. A, zielony smok jest inny, niż Sylanna.

Ursus PW
10 kwietnia 2016, 14:12
@flapdzak Zgodzę się z tobą, że smoki wyglądają przyzwoicie, ale żeby model i nazwa do siebie pasowały - czarny smok jest złoty, kryształowy smok jest z kamienia, kościany smok jest ze szkła. Magmowy smok ma być z ognia i magmy, a nie dać mu czerwone diody zamiast oczu i kilka podświetlonych kolców na plecach i jeszcze powiedzieć, że jest bogiem krasnali.

Tarnoob PW
10 kwietnia 2016, 14:38
Arkath z H6 nie jest taki zły. W sumie magmowe smoki z H5 też nie były złe.

Rozumiem, że dwie ogniste frakcje – Forteca i Inferno – to ryzyko powtórzeń, tylko że:
– w H7 nie ma póki co Inferno i może go wcale nie być
– w H5 Inferno i Forteca jakoś się nie duplikowały.
Forteca to ogień tylko częściowo, obok mrozu – nawet widać po obrazkach, że ten lód znowu będzie dominował.

Belegor PW
10 kwietnia 2016, 15:06
Alamar said:

Owszem, to domena Domu Materii, ale nie chodziło mi o konstrukty typu golem czy tytan, ale typowe machiny oblężnicze. Same jednostki miały być przystosowane do oblężeń - tak było w opisie do wyboru frakcji między krasnoludami a leśnymi elfami. Nie zdziwiłbym się, gdyby chodziło o jednostki specjalne (oblężnicze), a jednostka z podstawy miała zdolność naprawiania tych jednostek.

Alamar PW
10 kwietnia 2016, 15:28
Nic z tego. Było takie pytanie odnośnie krasnali do twórców i jasno powiedziano, że kurduple w Ashanie to ogień + runy, a nie technologia. Nie masz co liczyć na jakiekolwiek machiny oblężnicze czy górnicze. :(

Ursus PW
10 kwietnia 2016, 15:34
Do zestawu oblężniczego krasnali należą m.in.: katapulta szybkostrzelna wraz z załogą oraz zespół od rozstawiania min, zaś w zdolności rasowej będzie można zapewne przywołać walkirię, jeżeli zginie odpowiednia liczba wojowników: http://might-and-magic.ubi.com/universe/pl-PL/universe-world-ashan/factions/fortress/index.aspx

Alamar PW
10 kwietnia 2016, 16:38
Nie wierz we wszystko, co przeczytasz na polskich stronach Ubisoftu, bo poza błędnym tłumaczeniem, często są tam nieaktualne informacje.

Marzhin:

Jak już wspomniałem, podczas streama wyjaśniono dokładniej, co jest domeną kurdupli, a czego unikają.

Jeśli chodzi o Walkirię, to masz jej podobiznę na grafice, którą wcześniej podałeś... i jest to jednostka (o czym wspomniano w Kompendium Ashanu).

Ursus PW
10 kwietnia 2016, 16:59
Ja nie liczę na krasnale z armatkami i miotaczami ognia, ale pomyślałem,że mógłby być jakiś bonus rasowy, np. zginie 20 krasnali to można przywołać walkirię (która byłaby zarazem normalną jednostką fortecy jak i tymże bonusem).

Belegor PW
10 kwietnia 2016, 17:15
https://mmh7.ubi.com/pl/blog/post/view/discover-fortress

https://mmh7.ubi.com/pl/blog/post/view/sylvan-vs-forteca

"Siege engine", saperzy i inżynierowie - poza tym...zapomniałeś o Brimstonie. Krasnolud, który miał "parostatek"? Sam o nim gdzieś wspominałeś. Owszem, nie musi to świadczyć o całej frakcji krasnoludów, ale chyba nie będziemy mieli do czynienia z bandą namalowanych brodatych niskich szkotów z ogniem na głowie. Ogień i magia runiczna owszem, ale inżynierowie i saperzy bardziej pasują pod ekspertów od oblężeń niż, runicznych kapłanów.

PS. Też nie chcę by line up fortecy opierał się o machiny, czy coś w tym stylu. Ja raczej wzmiankowałem to iż krasnoludy jako frakcja miała opierać się o oblężenia - to znaczy mieć bonusy w trakcie oblężeń wrogich zamków.

Garett PW
10 kwietnia 2016, 18:14
@Belegor Brimstone został wygnany za pomysł zbudowania parostatku, więc to tyle odnośnie steampunkowych krasnoludów w Ashanie. ;P

Ursus PW
10 kwietnia 2016, 18:21
A zatem do gry wchodzą klasycznie włócznie i topór :), ale przydałaby się katapulta z brodatą załogą jako machina wojenna.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7
temat: [H7/Forteca] Zapite brody ogrodowe

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel