Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA/mod] Obiekty Freda
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Drwal PW
20 lutego 2017, 17:15

Kuririn PW
20 lutego 2017, 23:06
Coś tutaj diablo 2 pachnie...

Magiellan PW
21 lutego 2017, 12:18
Faktycznie wygląda jak Diablo. Czyli co, był Herek 3 w świecie Herka 2, to teraz czas na Herka w świecie Diablo ;)

Kuririn PW
21 lutego 2017, 12:55
Jakiego herka?:D

GrzegorzSiodmy PW
24 stycznia 2019, 16:45
Czołem wszystkim.
Przeszukawszy internety wzdłuż i wszerz postanowiłem, że zapytam w tym martwym od dwóch lat wątku. Czy znacie jakieś mapy, które używają obiektów Freda?
Od trzech lat czasem sobie buduję proste mapki do hot seatsa na długie wieczory z najbliższymi i poszukuję czegoś podobnego. Pytałem już na HC i wygląda na to ze oprócz przygód gunduli Szamana i oniriki utopii nie ma nic ukończonego i (w miarę) gotowego do odpalenia.

Może ktoś coś??

avatar PW
24 stycznia 2019, 18:24
Map z obiektami nie tylko freda ale wieloma innymi trochę powstało (pod Erę). Szukaj pod winietką Scenarios tu:

GrzegorzSiodmy PW
24 stycznia 2019, 20:35
Dzięki za odpowiedź. Erowe mapomody znam oczywiście. Źle postawiłem pytanie.
Chodzi mi o to, że patche freda dają bardzo fajne narzędzia do tworzenia map bardziej zaawansowanych estetycznie, ale wciąż utrzymanych w konwencji oryginalnej trójki. Większość obiektów i dekoracji z jego paczek nie gryzie się graficznie z tym, co w hirkach już jest (czego nie można powiedzieć o innych paczkach i wielu mapomodach). Myślałem, że po prostu znajdą się ludzie który używają jego patcha do robienia 'waniliowych' map lub fabularnych kampanii.

Skazo PW
25 stycznia 2019, 12:55
Chciałbym przejrzeć sobie obiekty Freda, i zastąpić nimi oryginalne pliki WoG/Hota. Po pobraniu pliku z obiektami, mam plik .pac, gdzie jak się domyślam znajdują się grafiki od nich. Nie wiem jednak jak je przeglądać/wypakować (?) Możecie mi podpowiedzieć jak to zrobić, oraz jakim programem przeglądać i podmieniać te grafiki?

avatar PW
25 stycznia 2019, 14:02
Tym samym, których używasz do plików *.lod czyli MM Archive. To ten sam rodzaj plików tylko z innym rozszerzeniem.

avatar PW
6 kwietnia 2019, 09:52
Pojawił się mod-mapa Stalker inspirowana serią gier o tym samym tytule. Mapa używa nie tylko obiektów Freda, ale też i swoich własnych. Mod nie wymaga instalowania niczego dodatkowego, wszystko ma "już w sobie" (także mod z obiektami wykorzystującymi kanał alfa).

Ma dwa minusy:
- mapa jest po rosyjsku
- przetestowana na Erze 2.7.7, nie wiadomo czy z niższymi wersjami nie będzie problemów.

Oto parę screenów.


strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [ERA/mod] Obiekty Freda

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel