Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI] Mniejsze modyfikacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 ... 24 - 25 - 26

Warmonger PW
18 lipca 2018, 09:14
Fantastyczna robota.

To powinno dać się też zrobić bardziej w stylu H5 - dać bohaterowi specjalność, która sprawia, że zwykły namiot może rzucać truciznę. Choć wówczas nie uzyskamy nowej grafiki.

Hayven PW
18 lipca 2018, 13:24
Akurat w H5 specjalność tylko zwiększała moc namiotu. Za jego ofensywne działanie odpowiadała zdolność "Namiot Zarazy".

Reldi PW
18 lipca 2018, 18:07
Hobbit:
Okej, to Twój wybór, ale mam wrażenie, że jesteś jednak w mniejszości, jeśli chodzi o oczekiwania dotyczące dobrze wykonanych modów. :P

Hej,
Wiem że mój głos się za bardzo w dyskusji nie liczy, ale ja też jestem w tej mniejszości.
Hota jest spoko ale kojarzy mi się raczej z "kolejny dodatek do HoMM3", niekoniecznie z zabawą związaną z WoG.

VCMI postrzegam jako silnik/platformę dzięki której gracz zdobędzie dostęp do profesjonalnej wersji WoG - gdzie "profesjonalnej" rozumiem stabilniejszej i łatwiejszej w rozbudowę.

Hota może być standardem jakości pod względem "jakości moda" - gdzie nawet po kilku latach autorzy wciąż dopieszczają swoje dzieło, natomiast pod względem "pomysłu na mod" to WoG/ERA powinny być standardem. Wiem że to co powiem może być uznane za lekką herezję ale po powiedzmy 10 latach gry w HoMM podstawowe wersje zaczynają się nudzić, Hota jest pomocą na krótką metę gdyż jest tam stosunkowo mało zmian. Przykładowo mojego brata przy Herosach trzyma właśnie WoG właśnie dzięki temu że jest "wogowy".

Personalnie mam nadzieję że będzie jak najwięcej "wogowych" z grafikami w jakości które prezentują pracę Tritha i innych twórców które widuję tu w Grocie.

Pozdrawiam:)

Kammer PW
18 lipca 2018, 18:16
Popieram całkowicie Reldiego.

AmiDaDeer PW
18 lipca 2018, 18:17
Problemem nie jest to, że Wam się podoba WoG. Problemem jest to, że w dzisiejszych cenionych przez ogół modach idzie się raczej w rozbudowanie już i tak dobrej rozgrywki zgodnie z duchem oryginalnej gry, nie zaś zmienianie jej od podstaw. Granice między tymi dwoma podejściami bywają co prawda czasem cienkie, niemniej przez "standard jakości" rozumiem właśnie to, do czego dąży HotA.

VCMI przy tym wspiera i jedno, i drugie, niemniej jeśli chcemy, żeby dany mod się przyjął wśród graczy również "niedzielnych", mniej chętnych do eksperymentów, to do tych eksperymentów ich nie zmusimy. I to jest generalnie "wyższość" standardów jakości Hoty (czy też w dużym stopniu prac MDT, że tak nieskromnie pochwalę swój zespół) nad rozwiązaniami "wogowymi" - łatwiej trafią w gust ogółu fandomu.

Kurek PW
18 lipca 2018, 19:37
Powracam do tematu łączonego artefaktu graala.

Co powiecie na coś takiego:



Złoty kolor nawiązuje do graala, ilość do ilości obelisków.

Każdy z artefaktów dawałby po 250 sztuk złota plus jakaś magiczna właściwość.
W końcu graal przynosi złoto i jakąś magiczną właściwość, więc byłoby cacy.

Magiczne właściwości (przykładowe, wymyślone na szybko):

- Kielich dawałby dodatkowy % maxdmg do stworzeń.
- Hełm dawałby punkt obrony i punkt wiedzy
- Korona dawałaby skuteczniejszą dyplomację
- Świecznik dawałby większy zasięg widzenia
- Waza dawałaby manę
- Statuetka z kotkiem dawałaby szczęście
- Statuetka ze smokiem dawałaby +1 ataku smokom
- Statuetka byka dawałaby punkty ruchu
- Statuetka orła +1 do morale


Fandor PW
18 lipca 2018, 20:13
Ja bym proponował, żeby w skład graala weszły 4 inne artefakty, 2 pierścienie i medalion. Myślę, że to najbardziej sensowne artefakty składowe.

Hayven PW
18 lipca 2018, 22:51
Wszystkie premie cacy, tylko proponowałbym przy kielichu nie % do obrażeń a +1 do obrażeń jeśli już.

AmiDaDeer PW
18 lipca 2018, 22:57
Gorzej że te premie dla artefaktów się dublują z oryginalnymi... Nie lepiej dać jedną nową premię dla każdej części, która by się kumulowała przy składaniu graala?

Fandor PW
18 lipca 2018, 23:41
Zgadzam się z Hobbitem, trzeba obmyślić 7 innowacyjnych premii, które nie zdublują żadnych istniejących artefaktów, będą ciekawe, ale jednocześnie nie WoGowsko przegięte.

Warmonger PW
19 lipca 2018, 07:19
Pomysł Kurka mi się podoba.

Artefakty nie mogą być zbyt silne i zbyt liczne / rzadkie, bo wówczas graczom nie będzie się opłacało poświęcać ich wszystkich dla Graala. O ile kiedykolwiek je zbiorą :P

Kertra PW
19 lipca 2018, 16:11
Nie.

Kastore PW
19 lipca 2018, 19:58
Ale po co to wszystko?

Trith PW
19 lipca 2018, 21:01


Przy okazji dorobiłem kilka nowych fragmentów graala coby dobić do dziewiątki, w zależności ile ostatecznie powinno ich być w takim modzie:




lub drugi wariant, gdyż nie wiem który gorszy.

avatar PW
19 lipca 2018, 21:41
Powoli przygotowuję demo moda z grafikami Tritha (nie odrzucam propozycji Kurka) - chciałem tylko zrobić szkielet zawartości.

Kertra PW
19 lipca 2018, 21:41
Propozycja Trith'a najlepsza! Stylistycznie w punkt! Pasuję do trójeczki i moim zdaniem nikt tej propozycji nie przebiję!

ps: drugi wariant "chyba" lepszy ;)

Kurek PW
19 lipca 2018, 23:29
No i fajnie, mi pasuje to co Trith zrobił.

Andruids PW
29 lipca 2018, 22:58
Użytkownik 4chana, na forum poświęconym grom retro, udostępnił paczkę plików muzycznych, które po skopiowaniu do folderu z muzyką Heroes III, sprawią, że Heroes Orchestra będzie przygrywać nam podczas gry.
https://mega.nz/#!M4RQzaqI!jBSR1NOwKdnl7MtGPVxpc5s--88GHej6hnCspBe_1u0

A ja pozwoliłem zaadaptować sobie tą kompilację do VCMI, w formie moda:
http://www.mediafire.com/file/n6onha2wk9hbiiw/Heroes_III_Orchestra.zip/file

avatar PW
29 lipca 2018, 23:25
Awesome!

Kuririn PW
30 lipca 2018, 20:09
Ooooo Macarena!
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 ... 24 - 25 - 26
temat: [VCMI] Mniejsze modyfikacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel