Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI] Mniejsze modyfikacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26

Drwal PW
6 kwietnia 2016, 21:27
Właśnie to miałem na myśli, że przeniosłeś na VCMI. Ja trochę zawaliłem bo się nie wyrobiłem z wrzucaniem tych modów do komnatki. A materiału nie żałujesz ostatnio. Jeszcze trochę i będzie potrzebna jedna strona o modach avatara. :)

avatar PW
6 kwietnia 2016, 21:38
Prawdziwe mody to te, które są tworzone od podstaw. Zbieranie grafik po internecie i wrzucanie je do VCMI to robota gorszego sortu :/

Warmonger PW
6 kwietnia 2016, 21:47
Tereny wyglądają niesamowicie :) Myślę, że to dobry kandydat na nasz serwer.

Andruids PW
7 kwietnia 2016, 01:02
Zwłaszcza woda, która wygląda jak tropikalny ocean daje radę.

Tak nawiasem, można spytać co to za mapy, które widać na screenach?

thunderlord PW
7 kwietnia 2016, 09:44
@Andruids - map_id=368&game=3Empire of the World...

Drwal PW
7 kwietnia 2016, 19:19
Udało mi się dodać trzy ostatnie mody do komnaty:

Autumn Rampart

Fred's Objects Pack Lite

New Terrains

Mam tylko jedną małą uwagę do modyfikacji Irhaka. Przy robieniu screenow zauważyłem chyba mały błąd w grafice ulepszonego elfa. Na niektórych klatkach widać drobne, cyjanowe plamki.


avatar PW
7 kwietnia 2016, 20:20
Dziękówa!
Choć powinno się jeszcze znaleźć miejsce dwa mody z pierwszego posta tego wątku! Oraz dla Greenhouse'a!

A tak w ogóle PR-owo dobrze by wyglądało, gdyby w komnacie VCMI pojawiałyby się newsy o nowych plikach. Potencjalny odwiedziciel widziałby, że coś się w grocie dzieje, jest życie i warto tu wracać regularnie!

A tak w ogóle w temacie odświeżanie grafik Grayface stworzył "mod" który zmienia paletę kolorów na bardziej mroczniejszą i przyjemniejszą dla oka. Ciężko to nazwać modem, bądź robić z tego mod, gdyż to naprawdę tylko jeden plik, który trzeba skopiować do katalogu Data z Herosami. Działa to na wszystko - na zwykłe Herosy, WoGa, Erę, HotĘ, Heroes Chronicles i VCMI. A plik jest tu:
Darkened players.

Drwal PW
7 kwietnia 2016, 20:36
avatar:
Dziękówa!
Choć powinno się jeszcze znaleźć miejsce dwa mody z pierwszego posta tego wątku! Oraz dla Greenhouse'a!

Na szklarnie szykuje dużą podstronę, ale czekam na jakąś nowszą wersję. Gdyby Mad to rzucił w cholerę, pewnie już teraz bym coś o tym pisał. Tak wolę poczekać, bo wkrótce pewnie duża aktualizacja.

Dwa mody z pierwszego postu dodam oczywiście. Zapomniałem o nich

avatar:
A tak w ogóle PR-owo dobrze by wyglądało, gdyby w komnacie VCMI pojawiałyby się newsy o nowych plikach. Potencjalny odwiedziciel widziałby, że coś się w grocie dzieje, jest życie i warto tu wracać regularnie!

Muszę pogadać z Acidem czy jest możliwość niusowania w komnacie VCMI - tak by nie pojawiało się to na głównej stronie (tylko komnata VCMI). Dość dobry pomysł. :)
Btw. jakbyś chciał się zająć opisywaniem modów w komnacie, czy czymkolwiek innym na temat VCMI, to zapraszam serdecznie.

avatar:
Darkened players.
Opisałem ten "mod" jakis czas temu w wogowych modach. Swoją drogą tam też przydałaby się aktualizacja...

Kammer PW
7 kwietnia 2016, 20:43
W sumie niusowanie o modach jest bardzo dobrym pomysłem. Mi to też przechodziło po głowie, ale wolałem najpierw poczekać aż się parę modów uzbiera, a potem mi to jakoś uleciało...

A pisanie tylko w dziale uważam za nieco pozbawione sensu, na głównej mamy cokolwiek deficyt niusów, więc by się to przydało.

Anyway - postaram się skrobnąć niusa w weekend z tych pięciu modów, to jest bardzo rozsądne.

avatar PW
7 kwietnia 2016, 21:01
Komnatę WoG w ogóle by można przemianować na komnatę ERA. Na Heroes Community, można wyczytać, że testowana jest (choć od dłuższego czasu) wersja 2.55, więc może platforma jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa!

Co do pomocy z opisami - pomyślę nad tym. Boję się jedynie, b mam do napisania pracę badawczą w pracy, a im bardziej o tym myślę tym bardziej zajmuję się innymi rzeczami. Normalnie jak na studiach przed sesją :)

Drwal PW
8 kwietnia 2016, 10:03
avatar:
Komnatę WoG w ogóle by można przemianować na komnatę ERA. Na Heroes Community, można wyczytać, że testowana jest (choć od dłuższego czasu) wersja 2.55, więc może platforma jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa!

Problem z tym, że u nas brakuje trochę specjalisty od Ery. Nikt w sposób wystarczający nie zna skryptów, a co za tym idzie mało kto robi mody pod Ere. Ta platforma jest naprawdę stabilna, przyjemna w graniu, daje ogromne możliwości (kto nie wierzy, niech odpali SW mod) - najlepiej, to widać na HC, gdzie wciąż zainteresowanie Erą jest ogromne. Kiedyś był pomysł osobnej komnaty, ale przez brak specjalisty i odpowiedniej wizji nic nie ruszyło. Nie ma więc przypadku, że WoG w kwietniu został ściągnięty 330 razy, a Era 30. :)

avatar:
Co do pomocy z opisami - pomyślę nad tym. Boję się jedynie, bo mam do napisania pracę badawczą w pracy, a im bardziej o tym myślę tym bardziej zajmuję się innymi rzeczami. Normalnie jak na studiach przed sesją :)

Jeśli to praca o ozonie, to chętnie dowiem się więcej. xD A tak wracając do tematu, całkowicie rozumiem oczywiście - jakby co, miejsce ciągle na Cb czeka.

avatar PW
11 kwietnia 2016, 18:46
Ktoś przepisał pod VCMI mod Snow Catle (nie ja!)
http://www.planetavril.altervista.org/Snow-Castle.html


Drwal PW
11 kwietnia 2016, 20:36
Mody do VCMI powstają na dobre. Trochę szkoda, że minął zapał na te większe (czytaj nowe miasta), ale te przeniesione z Woga też mają swój urok. Swoją drogą avatarze, gdzie szukasz informacji o modyfikacjach poza HC, forum VCMI i oczywiście AC?

avatar PW
11 kwietnia 2016, 21:42
Nigdzie. Tylko HC, forum VCMI i AC :) A linka do Snow Castle ktoś wrzucił na facebookowej stronie VCMI, gdzie - jak Kuririn stwierdził - się lansuję :)

Fandor PW
13 kwietnia 2016, 19:38
Ja się bardzo cieszę, że w końcu kolejne modyfikacje w WoGa są przenoszone do VCMI, liczę że te projekty w końcu osiągną taką popularność jak jakiś czas temu miasta, a jednocześnie zaczną być równie perfekcyjnie tworzone, gdyż gra to nie tylko nowe miasta, nowe jednostki, podmienione jako ciekawostkę ekrany miast, jakieś inne mniejsze dodatki też fajnie urozmaicają grę.

avatar PW
13 kwietnia 2016, 19:59
To jeszcze jeden mini-mod: New Siege Creatures. Wymaga włączonego WoGa (a przynajmniej Dowódców). Gdyż Dowódcy, podczas oblężenia, siedzą na wieżyczkach i zadają cierpienie :)


ściągnij tu.

p.s. Mod, mimo iż bardzo prosty w budowie i ciężko w nim o błędy, podczas gry powoduje więcej crashy gry niż zazwyczaj. Dlatego proszę o ewentualne potwierdzenie tej obserwacji w celu zgłoszenia problemu na bugtrackerze.

avatar PW
16 kwietnia 2016, 22:29
Cytat:
Autumn Rampart znane z WoGa(...)
Jeżeli jakiś element został pominięty lub został zawarty proszę o informację ;)
Mystic Pond ma tą samą grafikę co Staw Szczęścia (a Staw powinien mieć jakiś dodatkowy element).

avatar PW
17 maja 2016, 21:36
HotA Balance Mod v0.3 (by Kurinin & HotA Crew).
Mod wprowadza poprawki balansu wprowadzone w HotA a także poprawki graficzne z tego dodatku (zarówno te większe jak i mniejsze) na podstawie tego spisu i które się dało zakodować w VCMI (a sporo się nie da).

Zupdate'owana wersja moda

Pozostało niewykorzystanych mnóstwo hotowskich nowych grafik. Może kiedyś się nauczę jak je dodać do edytora (jak zrobił to Macron1 z obiektami Freda79) a może nie. Tak czy siak - nowe grafiki Puszki Pandory, skrzyni na morzu czy animowane jeziorka i inne do tej pory statyczne obiekty są już dostępne w VCMI.



edeksumo PW
17 maja 2016, 21:57
Podałeś dwa razy ten sam link :)

avatar PW
17 maja 2016, 22:01
Oj, rzeczywiście. Poprawione!
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26
temat: [VCMI] Mniejsze modyfikacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel