Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI] Mniejsze modyfikacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 24 - 25 - 26

avatar PW
19 marca 2018, 20:40
Zanim potestuję to dodam, że tego moda pod Erę to chyba napisali Rosjanie z Igrikiem na czele a nie Warmonger...

Warmonger PW
19 marca 2018, 20:43
Ja na pewno żadnych modów pod Erę nie pisałem. Natomiast nowe zaklęcia pod VCMI, owszem.

MinosKing PW
19 marca 2018, 20:47
Warmonger przepraszam za wprowadzenie w błąd, nie wiem skąd mi się wzięło to z tym że to ty jesteś autorem moda pod Erę. ;/

Edit: Aha faktycznie pod VCMI zrobiłeś podobny mod tyle że z Zaklęciami, no nic może to dlatego coś mi się ubzdurało z tym że to ty byłeś autorem moda Another Summon pod Era. :P

Andruids PW
20 marca 2018, 04:23
Hej Minosie.

Jeśli zależy Ci, żeby zachować standardy Heroes 3, koszt zaklęć zmienia się tylko w przypadku znajomości danej magii (czyli odpowiednio kategorii basic, advanced i expert), dokładnie o wartość poziomu danego zaklęcia. Czyli np. jeśli normalnie rzucenie "Summon Wight" należące do Magii Ziemii, które ustawiłeś na 2 poziom, kosztuje 16 punktów magii, w momencie poznania umiejętności Magii Ziemii, powinno kosztować 14 punktów zarówno na poziomie podstawowym, zaawansowanym i eksperckim.

Dodatkowo, podobnie jak w wypadku czaru przyzywania Żywiołaków, użycie jednego z czarów z twojego moda uniemożliwia w czasie tej samej bitwy przyzwanie innej istoty. Umieściłbym o tym informację w opisie czaru (np. "Allows you to summon wights/genies/efreeti/angels to aid you on the battlefield. Once cast, no other creature can be summoned.")

Zdradzę jeszcze coś związanego z nowymi czarami w VCMI. Żeby w opisie czaru wyświetlała się jego nazwa na żółto, należy na początku dodać:


avatar PW
20 marca 2018, 08:34
Andruids:
Jeśli zależy Ci, żeby zachować standardy Heroes 3, koszt zaklęć zmienia się tylko w przypadku znajomości danej magii (czyli odpowiednio kategorii basic, advanced i expert), dokładnie o wartość poziomu danego zaklęcia.
Człowiek uczy się całe życie - nie wiedziałem o tym! Choć muszę sprawdzić cię czy to reguła :)
Cytat:
Dodatkowo, podobnie jak w wypadku czaru przyzywania Żywiołaków, użycie jednego z czarów z twojego moda uniemożliwia w czasie tej samej bitwy przyzwanie innej istoty.
Wczoraj krótko potestowałem zaklęcia i... wcale tak nie jest. Można w jednej turze przywołać Zjawę, w drugiej Anioła, w trzeciej Ifryta... Osobiście nie mam pojęcia czy da się napisać zaklęcie przywołania by podczas walki przyblokowało inne.

Jedna rzecz mnie tylko niepokoi/zastanawia. Minoking napisał ten mod na podstawie mojego szkieletu kodu, który zresztą skopiowałem z netu ;p
Mianowicie w sekcji "animation" jest podana ścieżka do animacji, która powinna się wyświetlić podczas rzucania przywołania. Minos żadnych defów z animacją nie umieścił w modzie a gra w ogóle się o to nie burzyła. Gorzej - w moim testowym modzie umieściłem wszystko co trzeba i animacja... dalej się nie wyświetlała. Czy to bug czy też coś innego zmieniło się w formacie- trzeba obadać!

MinosKing PW
20 marca 2018, 11:21
@Andruids Dziękuję za cenne informacje. ;]

@Avatar Tak człowiek uczy się cały życie, no i czasami trudno coś przewidzieć. Ale też dodam że jest to dopiero wersja testowa tego moda i nie ma jeszcze nawet numerku. Gdy pozbieram trochę więcej cennych informacji, to myślę że w niedalekiej przyszłości zmiany w modzie wyjdą na lepsze. A tym czasem byłem tylko ciekaw jak to będzie wyglądało w samej praktyce. :P

Teraz zastanawiam się też jak zrobić by ilość przywołanych istot niebyła zależna od mocy, a by ich ilość można było ustawić jakoś za pomocą kodu? Bo przykładowo jak taki Bohater będzie miał 50 mocy to przyzwie aż 50 Dżinów, Ifrytów bądź nawet Aniołów. Zaś co do Zjaw to ta liczby nie byłaby taka groźna. Hm no ale do wszystkiego dojdę drobnymi kroczkami.

Pointer PW
20 marca 2018, 13:13
Cytat:
Bo przykładowo jak taki Bohater będzie miał 50 mocy to przyzwie aż 50 Dżinów, Ifrytów bądź nawet Aniołów. Zaś co do Zjaw to ta liczby nie byłaby taka groźna.

No tak, ale właśnie dlatego Przywołanie Zjaw to poziom 2., czyli czar raczej mało groźny, a przywołanie Aniołów to poziom 5., czyli już czar bardzo groźny (to tak jak porównanie Lodowego Pocisku i Implozji na przykład).

Kurek PW
20 marca 2018, 14:13
Niby spoko, ale te ikonki są brzydkie. Może zrobię bardziej pasujące.

Andruids PW
20 marca 2018, 14:18
avatar:
Wczoraj krótko potestowałem zaklęcia i... wcale tak nie jest. Można w jednej turze przywołać Zjawę, w drugiej Anioła, w trzeciej Ifryta... Osobiście nie mam pojęcia czy da się napisać zaklęcie przywołania by podczas walki przyblokowało inne.
Rzeczywiście, mój błąd. Wziął się on stąd, że za pierwszym razem, po przyzwaniu jednego z 4 stworów, spróbowałem rzucić przywołanie żywiołaka, po czym dostałem taki komunikat:




Doszedłem wtedy do wniosku, że to po prostu właściwość wszystkich czarów przywołujących ^^"

avatar:
Osobiście nie mam pojęcia czy da się napisać zaklęcie przywołania by podczas walki przyblokowało inne.

Robi to linijka kodu: "exclusive":true,

I jeszcze jedna ważna rzecz. Zjawy są tylko trochę w tyle względem Żywiołaków jeśli chodzi o statystyki, dlatego zaklęcie przyzywające je umieściłbym na 3 albo 4 poziomie. Zwiększyłbym też jego koszt punktów magii, do co najmniej 18.

Zaklęcia przyzywające Dżiny i Ifryty, przewyższające pod każdym względem Żywiołaki, powinny być na 5 poziomie.

Dość w kłopotliwym miejscu stawia to Anioły, ale chyba wpadłem na dobry pomysł - pozbawić czaru możliwości wylosowania w gildii. Sprawi to, że jedynymi sposobami na zdobycie go będą:
1) losowa nagroda w Złotej Piramidzie,
2) losowo umieszczony artefakt - Zwój,
3) Kapelusz Czarodzieja
4) albo Graal Wrót Żywiołów.

Warmonger PW
20 marca 2018, 14:47
^Jeszcze Puszki Pandory na mapach losowych.

Tak czy inaczej, możliwość przyzwania np. 20 aniołów na mapie losowej wydaje się lekko przegięta.

MinosKing PW
20 marca 2018, 15:19
@Warmonger hm więc co do przyzwania Aniołów to albo pomyślę nad tym co proponuje mi Andruids, albo pomyślę nad tym w inny sposób bo faktycznie 20-30 Aniołów może narobić sporo kłopotów w trakcie bitwy, a zwłaszcza gdyby dostało się to zaklęcie w łapy przeciwników AI.

Więc podsumowując mogę pozbawić Anioła losowości w gildii magów? I tym samym sprawić że jedynym sposobem na zdobycie go będzie Puszka Pandory, Złota Piramida, co do zwojów to nie wiem jak to będzie wyglądało? Kapelusz Czarodzieja i Graal Wrót Żywiołów. Albo mogę też jeśli okaże się zbyt dobrym zaklęciem przyzwania wykluczyć go z moda. Poczekam na opinię Grotowiczów co o tym sądzą, by mieć pewność która z tych opcji będzie tą właściwą.

Szkoda też że nie da się ustawić czasu działania zaklęcia przywołania, co dałoby jeszcze jedną możliwość. A konkretnie ustalenie w turach jak długo dany przywołaniec będzie wspomagał nas w trakcie bitwy. Coś podobnego było w Disciples 3 bodajże? Więc gdyby się dało coś takiego ustawić, to ustawiłbym np. takiego przywołańca na max 3 albo 4 tury na poziomie Mistrza. Zaś na None, Podst. i Zaawans. na 2 albo 3 tury, czy coś w tym stylu. Potem by zniknął i można by było przyzwać następnego. No ale póki co raczej tak się nie da. ;/

witchking PW
20 marca 2018, 16:43
Proponowałbym podmienić anioła na nereide z hoty. Czar obecnie jest przypisany do magii wody więc nereida pasuje jak najbardziej. Do tego jest to duch wody, dżin jest duchem powietrza a ifryt ognia.

W przyszłości można rozważyć dodanie dao z oazy jako ducha ziemi.

Mod mi się podoba, sam myślałem o czymś podobnym. Możliwość przyzywania bardziej zróżnicowanych istot jest bardzo na plus. Rozważyłbym jeszcze dodanie zaklęcia które przyzywa demony ewentualnie chochliki. Występowanie tego czaru można ograniczyć tylko i wyłącznie do gildii inferno.

Ikonki wymagają przeróbek, jeżeli kurek znajdzie chwile by się tym zająć to wrażenia z moda będą dużo lepsze.

MinosKing PW
20 marca 2018, 17:28
@Witchking zastanawiałem się nad czymś podobnym zamiast Anioła i Ifryta, tylko brakowałoby mi grafik dla zamienników. Zacząłem się zastanawiać nad Syreną i Demonem, tylko problem w tym że nie znam się na grafikach, nie mam też możliwości dorobić nowych. Tak czy inaczej można to uwzględnić jako alternatywny pomysł w niedalekiej przyszłości.

Na razie zaś takowych grafik nie ma, więc będę myślał o tym co mam obecnie. Ale to dobrze że dochodzą nowe propozycje jak i możliwości, które będę mógł uwzględnić przy modzie nim wydam właściwą jego wersję. Cieszę się też że wersja testowa zyskała jakieś zainteresowanie. ;]

Dziękuję też wszystkim za opinie jak i wszystkie propozycje, będę starał się uwzględnić je w wersji finałowej moda. :P Co chcąc nie chcąc zajmie mi masę czasu. Mod pewnie wydaje się banalny do poprawienia i ustawienie danych wartości, lecz w rzeczywistości takie nie jest. No ale tak czy inaczej co do niego, to jestem dobrej myśli.

Andruids PW
28 marca 2018, 05:54
Natchniony sugestią Kuririna, postanowiłem przygotować nowe grafiki dla znanego moda autorstwa Warmongera: "New Old Spells" i po około tygodniu prac, mam przyjemność podzielić się z wami "New Old Spells +"!



Oprócz nowych grafik, dopisałem kilka linijek do jsonów czarów, dzięki czemu są dostosowane do nowego formatu VCMI, wszystkie posiadają nazwy, razem z poziomem zaawansowania w oknie z opisem, a także wprowadziłem kilka zmian w balansie i nazewnictwie czarów. Jestem wielkim fanem symetrii, dlatego przydzieliłem po 2 czary do każdej ze szkół magii, a Strach ustawiłem jako uniwersalny, podobnie jak w przypadku Magicznej Strzały i Wizji.

Jeśli komuś nie odpowiadają te zmiany, przygotowałem wersję zawierającą wyłącznie kosmetyczną modyfikację.

Link do moda: New Old Spells+.rar
Link do wersji kosmetycznej: New Old Spells 0.9.2.rar

Warmonger PW
28 marca 2018, 07:19
Ale kiedy Wampiryzm dałem do magii wody właśnie po to, aby poprawić balans. W oryginalnej grze magia ziemi jest najsilniejsza, a magia wody - najsłabsza. Ma tylko jeden bezużyteczny czar na 5. poziomie -.-

avatar PW
28 marca 2018, 08:35
Ikonki są git!

Kuririn PW
28 marca 2018, 08:55
Nie powiem. Masz "opie" rękę do 2D :]

Andruids PW
28 marca 2018, 21:28
Być może nie powinienem był dotykać jsonów czarów, wprowadzone przeze mnie zmiany nie wynikają z balansu, a raczej z próby wpisania ich w charakter szkoły (no i we wspomnianą symetrię - żeby nowych czarów było po równo w każdej ze szkół).

Umieszczenie wampiryzmu w Magii Ziemii wydało mi się najlepiej pasować, jako że w trójce do tej szkoły należą czary związane ze śmiercią (Ożywienie Nieumarłych i Fala Śmierci). Natomiast pod względem balansu, chyba najwięcej sensu miałoby umieszczenie go w szkole powietrza - która nie ma żadnych czarów leczących.

Magia wody, mimo że nie może się równać z ziemią pod względem wszechstronności (spowolnienie, kamienna skóra/tarcza, wskrzeszenie, portal do miasta, deszcz meteorów, implozja), moim zdaniem nie jest taka całkiem beznadziejna, może się pochwalić najlepszym buffem w grze, a po dodaniu czaru odbierającego kontratak na 3 poziomie i ofensywnego czaru rywalizującego z implozją, moim zdaniem wystarczająco zyskuje na grywalności.

Szaman PW
28 marca 2018, 21:59
Nowe czary zastępują/nadpisują stare? Czy działają jak w opisie. np:wampiryzm pobiera życie, lewitacja, omijasz przeszkody, mury zamków itp...

Czy mogę wykorzystać grafiki do swojej księgi zaklęć które robię do Przygód Gunduli?

Kurek PW
28 marca 2018, 22:30
Zrobiłem nowe ikonki do modu z nowymi zaklęciami summonowymi.










strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 24 - 25 - 26
temat: [VCMI] Mniejsze modyfikacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel