Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI] Mniejsze modyfikacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26

GILU PW
21 lutego 2016, 18:20
Nie wiedziałem gdzie o tym napisać, więc postanowiłem, że stworzę nowy temat. Chciałbym przedstawić tutaj moje małe modyfikacje na platformę VCMI. Nie wprowadzają one jakichś kolosalnych zmian, ale myślę, że komuś na pewno się spodobają i będzie ich używał.

1. Axolotl Creatures Pack
Wersja: 1.0.0
Waga: 9,74 MB
Języki: ENG
Opis: Modyfikacja wprowadza do gry 12 neutralnych stworzeń. Wszystkie grafiki są autorstwa Axolotla.
Download: Kliknij tutaj!

2. Alternative Look Units
Wersja: 1.0.0
Waga: 0,65 MB
Języki: ENG
Opis: Modyfikacja wprowadza do gry alternatywne wyglądy dla jednostek. Aktualnie tylko dla pikiniera/halabardnika oraz orka/uruka.
Download: Kliknij tutaj!

Oprócz rozwijania wyżej wymienionych modyfikacji mam w planach napisanie kilku innych, m.in nowe wyglądy dla miast, nowe artefakty, ulepszenia dla jednostek neutralnych i pewnie jeszcze coś. Jeśli ktoś chciałby pomóc (głównie szukam pomocy od strony graficznej, bo na programowaniu się troszeczkę znam :P ) to z chęcią przyjmę taką osobę. Jestem także otwarty na propozycje i czekam na zgłoszenia błędów albo propozycje dot. balansu.

Drwal PW
21 lutego 2016, 19:09
Fajnie, że powstała kolejna wersja moda, w najbliższym czasie postaram się uzupełnić komnatę o najnowsze informacje i linki.
Co do osobistych odczuć, nie byłem i dalej nie jestem fanem tej modyfikacji. Nie mam większych zastrzeżeń do statystyk, ale wybrane grafiki mi się nie podobają. To nie jest styl Heroes 3.
Poza tym defy na mapie przygody są odrobinę za duże. Należy też pamiętać o siedliskach. Aż 12 dodanych jednostek brzmi nieźle, ale bez budynków na mapie przygody są praktycznie niezauważalne. Zwłaszcza, że w VCMI nie mamy edytora i ciężko je nawet przetestować.


avatar PW
21 lutego 2016, 20:01
Do ułatwienia testowania nowych jednostek niech posłuży ten mini-mod autorstwa Macrona: Ban Mod v0.3. Mod standardowym jednostkom nadaję właściwość 'special' co chyba oznacza, że rzadko (albo wcale) nie pojawiają się na mapach losowych. Więc na mapach pojawiają się właściwie jednostki z modów.

Drwal PW
21 lutego 2016, 20:52
Pierwsze słyszę o tym narzędziu, nie wiem skąd to wytrzasnąłeś. xD Zdaje jednak świetnie egzamin, szkoda, że nie miałem go wcześniej w swoich kościstych łapskach.

avatar PW
21 lutego 2016, 20:59
Dużo pomocnego stuffu jest w tym wątku: http://forum.vcmi.eu/viewtopic.php?t=763

krasnolud99 PW
21 lutego 2016, 21:27
W tym modzie są takie stworzenia jak yeti i ten potworek(słodki)

Warmonger PW
22 lutego 2016, 09:19
Cytat:
Dużo pomocnego stuffu jest w tym wątku: http://forum.vcmi.eu/viewtopic.php?t=763
Nie widziałem wcześniej Ban Moda. Rzucę na to okiem i jeśli się sprawdzi, wgram na Launcher - przydatne narzędzie.

avatar PW
30 marca 2016, 23:22
Pozwolę sobie podpiąć się do tematu Gilu. "Stworzyłem" coś co nazwałem Fred's Objects Pack Lite. Fred79 stworzyłem 1800 nowych defów, Macron1 połowie z tych defów napisał maski a części z nich przypisał funkcję. A ja z tego ogromu dość losowo wybrałem kilkadziesiąt tych obiektów i zapakowałem w odchudzoną wersję moda.
Oto on: Fred's Objects Pack Lite v0.1. Ta wersja zawiera 10 submodów. Różnych. Dużo w nich jest typowo graficznych urozmaiceń nic nie robiących, część z nich podmienia istniejące grafiki.
Mniej więcej wygląda to tak:



Lepsza rozdzielczość:
http://i.imgur.com/uwIh5YE.jpg
http://i.imgur.com/58deENa.jpg
http://i.imgur.com/GOpEqXh.jpg

Jeśli przy tworzeniu mapy losowej, gra się wywali - trzeba próbować wygenerować do skutku :) I oczywiście, mod się [póki co] nie lubi z edytorem map.

Warmonger PW
31 marca 2016, 12:08
Dobra robota.

Widać, że obecne algorytmy RMG są niewystarczające dla nowych obiektów. Przynajmniej będę miał na czym robić testy ;)

Drwal PW
31 marca 2016, 13:25
Mi o dziwo mapa załadowała się 3 razy z rzędu - aczkolwiek dość długo to trwało. Większość nowych obiektów to przeszkody albo nowe grafiki zasobów. Na pewno ciekawe urozmaicenie. W przypadku tych pierwszych mam wrażenie, że za często pojawiają się na mapie, zwłaszcza ta babeczka z podniesionymi rękami. Nie wiem czy da się to jakoś zmienić, ale jeśli tak, to stanowczo bym za tym optował.


avatar PW
31 marca 2016, 13:42
Domyślam się, że za częstość odpowiada ten fragment kodu:
"rmg" : {
"zoneLimit" : 3,
"value" : 1500,
"rarity" : 80}

Pytane tylko, na jakie wartości zmienić by było dobrze. Zgaduję, że Macron1 też zgadywał pisząc je:)

Warmonger PW
31 marca 2016, 13:46
Nie w przypadku obiektów terenu. Te są rozmieszczone innym algorytmem (bardzo prymitywnym zresztą).

Nie sądzę też, by publiczne rozpowszechnianie erotycznych fantazji freda było w dobrym tonie.

Irhak PW
31 marca 2016, 16:13
To dorzucę też swój grosz. Autumn Rampart znane z WoGa (pierwotny zarys - Morn, ostatnie wydanie by me dostępne w dziale WoG) ma wersję 0.9 również na VCMI. Aktualnie tylko po polsku.

Wersja 0.9 zawiera:
- nowy ekran miasta Rampart
- nowy ekran oblężenia Rampart
- nowe tła jednostek
- nowy wygląd krasnoluda ze zmienionymi statystykami (+ zmieniny wygląd drzewca, enta, wysokiego elfa, jednorożca bitewnego i stzelca)
- nowe tło muzyczne dla miasta
- nowe ikony bohaterów

Jeżeli jakiś element został pominięty lub został zawarty proszę o informację ;)

Drwal PW
31 marca 2016, 17:09
Rozumiem, że to nad tym pracowałeś przez ostatnie dni? Trochę skromny temat wybrałeś, bo mod jest naprawdę dość duży.

Mówiąc szczerze dopiero teraz zauważyłem, że budynki w mieście też są inne. Byłem pewny, że została dodana tylko mgła. Szkoda, że nie zostawiliście oryginalnych krasnoludów. Z tego co widzę ulepszony jednorożec też ma nowy (czyt. nieoryginalny) def. Pograłem trochę, błędów nie było, także jak najbardziej mogę polecić. Zapomniałeś tylko dodać, że bohaterowie mają inne portrety.

Niedługo postaram się oba mody jakoś opisać w komnacie VCMI.

Irhak PW
31 marca 2016, 17:23
Cytat:
Rozumiem, że to nad tym pracowałeś przez ostatnie dni? Trochę skromny temat wybrałeś, bo mod jest naprawdę dość duży.
Właściwie to był gotowy już we wtorek do publikacji i leżał odłogiem aż sobie o nim przypomnę. A temat taki, bo to nie jest już tak duży jak był na WoGu... przepisać tylko na VCMI wystarczyło. Widziałem, że kiedyś była już robiona ta konwersja, ale link wygasł. Widząc jednak, która wersja na WoG się toczyła po necie zrobiłem konwersję późniejszej. A pytanie brzmi czy jeszcze jakieś elementy miasta nie zostały zmienione? Pomijając to, że jesień zawitała tylko we wnętrzu miasta.

Lista zmian wyedytowana.

avatar PW
31 marca 2016, 17:32
Do szczęścia brakuje tylko defów zmienionego miasta na mapie przygody (i to zmieniającego się w zależności od wybudowanego Fortu/Cytadeli/Zamku). Ale cieszę się, że w końcu jest pod VCMI!

A tak w ogóle to mam drobną uwagę do wszystkich robiących miasto. Chodzi mi o defy z budynkami w mieście i odpowiadające im pliki z obwódkami i czerwonymi polami. Najłatwiej robić je od razu w rozdzielczości 800x374 piksele z umiejscowieniem dokładnie takim, jakim są na ekranie miasta - wówczas konfiguracja w pliku json jest banalnie łatwa, bo wszystkie współrzędne są x-0, y-0 i z-0. Mod Another Rampart jest tego dobrym przykładem!

witchking PW
31 marca 2016, 17:35
Cytat:
A tak w ogóle to mam drobną uwagę do wszystkich robiących miasto. Chodzi mi o defy z budynkami w mieście i odpowiadające im pliki z obwódkami i czerwonymi polami. Najłatwiej robić je od razu w rozdzielczości 800x374 piksele z umiejscowieniem dokładnie takim, jakim są na ekranie miasta - wówczas konfiguracja w pliku json jest banalnie łatwa, bo wszystkie współrzędne są x-0, y-0 i z-0. Mod Another Rampart jest tego dobrym przykładem!

Taka metoda generowała czasami błędy (których nie wypluwała konsola) w starszych wersjach VCMI, nie wiem czy nadal tak się nie dzieje.

avatar PW
6 kwietnia 2016, 21:00
Ten mimimod zastępuje dobrze nam znane tereny nowym, bardziej hm... jaskrawymi grafikami. Jest konwersja pod VCMI moda z ERY II.




New Terrains

Drwal PW
6 kwietnia 2016, 21:10
To Twoje dzieło czy gdzieś to znalazłeś?
Co do tej modyfikacji, to mówiąc szczerze korzystam z niej dość często w Wogu w wersji Era 2. Ma ona jednak dość poważna wadę - przy graniu powyżej godziny oczy bolą bardziej niż przy różowych kucykach na chacie.

avatar PW
6 kwietnia 2016, 21:23
A gdzie tam moje dzieło :) Ja mam więcej zapału niż talentu. Skonwertowałem mod z ERY który jest na Heroes Community i który używasz :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26
temat: [VCMI] Mniejsze modyfikacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel