Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Szacowana sprzedaż H7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3

Acid Dragon PW
11 stycznia 2016, 20:34
Nie i raczej nigdy się tego nie dowiemy. Jedyne co nam pozostaje to zgadywać i szacować. Oczywiście jest to obarczone ryzykiem popełnienia istotnego błędu, ale mamy takie dane jakie mamy.

Faktem jest jednak, że dane ze steamspy to tylko jedna strona medalu, a drugą jest kontekst. Przykładowo - wspomniany już fakt, że inne gry mają za sobą szereg promocji i wyprzedaży lub fakt, że takie H3 HD było głównie dystrybucją cyfrową, a w przypadku H7 istotniejsze mogą być pudełka.

H7 w mojej ocenie (a raczej przy moim zgadywaniu) ani nie miało dużego budżetu (to było nawet oficjalnie wspominane), ani kosztów marketingu (tego zaś się domyślam po ilości reklam H7 i ofert reklamowych na polskich portalach - a w zasadzie braku i jednych, i drugich). Więc teoretycznie przy niskich kosztach sprzedaż wciąż może być na tyle dostateczna, żeby to przyniosło jakiś zysk.

Ale nawet jeśli, to co dalej? Czy w przypadku Heroes VIII będziemy musieli sobie sami rysować jednostki, bo nie wystarczy i na to budżetu? :P.

Dark Dragon PW
11 stycznia 2016, 20:39
Acid:
H3 HD było głównie dystrybucją cyfrową, a w przypadku H7 istotniejsze mogą być pudełka.
Warto zauważyć, że wersje pudełkowe H3 HD miały klucze steamowe, gdyż ta gra wyszła tylko na Steama.
H7 jest dostępne cyfrowo na dwóch platformach, a wersja pudełkowa zawierała klucze do rodzimego Uplaya. Myślę, że możemy bezpiecznie założyć, że więcej właścicieli posiada właśnie wersję Uplayową.

amanis PW
29 lutego 2016, 13:00
Mnie niska sprzedaż tego, nie bójmy się określenia, BADZIEWIA nie dziwi.
To jest ostatni raz gdy dałem się nabrać UBI.
Nie nauczyłem się na części 6 to mnie część 7 nauczyła.
Nigdy więcej gier tej firmy, a szczególnie na dzień premiery. Może po 2 latach w jakimś bundlu za 30zł...

Do gry wróciłem, po wielkim rozczarowaniu w dniu premiery, patch 1.7 (czyli gra już 7 razy była łatana)i co zastałem?

No nie powiem, nie ma już błędów uniemożliwających przejście misji!! Hurrra!
Niesamowite!

A pozostały wszelkie inne:
- błędnie obliczana ilość zadanych obrażeń
- błędnie wyświetlana kolejka stworzeń
- absurdalne zachowanie AI
- skrajna nieczytelność mapy (nie wiadomo co jest budynkiem, a co tylko ozdobą, puste obszary)
- nieczytelność pola walki
- nie działajace lub źle działajace umiejętności(np strzał kusznika pokazuje inna trajektorię przed i po strzale)
- nieczytelność systemu magii
- i wiele wiele innych
- paskudny i nieczytelny interfejs, przedpotopowe ekrany miast

Jeżeli takie mają być kolejne odsłony Heroesów to niech ta seria już umrze, bo jest w agonii i okropnie się na to patrzy.

flapdzak PW
26 kwietnia 2016, 18:26
Forteca została ogłoszona, więc mam pytanie: czy Heroes 7, porównując do h5 i h6 sprzedało się dobrze? Chcę wiedzieć czy mogę liczyć jeszcze na Sanktuarium i Inferno.

Kammer PW
26 kwietnia 2016, 18:30
Możesz. W formie modów od fanów. :P

flapdzak PW
26 kwietnia 2016, 18:32
Nie! :(
To samodzielny dodatek, czyli koniec Heroes 7? :O

Tarnoob PW
26 kwietnia 2016, 20:36
Nie bój żaby – „Wojownicza Księżniczka” do KB: Legend też była samodzielna.

Alistair PW
26 kwietnia 2016, 21:03
Naprawdę nie wiem kto wymyślił, żeby określać Wojowniczą Księżniczkę jako dodatek do Legendy. Dla mnie to jakaś bzdura do kwadratu. Wojownicza Księżniczka jest samodzielną kampanią, z zupełnie inną historią, innym bohaterem, zmieniono drzewka rozwoju i parę innych rzeczy. Dla mnie to osobna gra.

Ursus PW
8 lipca 2016, 19:29
Od momentu założenia tego tematu trochę użytkowników wg steamspy:
*do H3HD przybyło ok. 50000 graczy,
*do H6 ok. 16000 graczy,
*do H7 ok. 25000 graczy,
* MMX straciło ok. 7000 użytkowników.


Nitj'sefni PW
8 lipca 2016, 21:44
Jestem w tych 50000!
Szczególnie dziwi mnie wzrost zainteresowania Heroesem 6.
Mnie ta gra zniechęciła zaraz po instalacji.

Ursus PW
8 lipca 2016, 22:26
@Nitj'sefni Najpewniej mogło to być spowodowane tym, że po premierze H7 było skopane i niektórzy postanowili zapoznać się z poprzednimi odsłonami, ale i tak dobrze, że H7 podgoniło przez te pół roku.

Ursus PW
7 września 2016, 20:46
Stan na dzień dzisiejszy:
*Heroes 6 jest posiadane przez ok. 653 000 osób,
*MMX jest posiadane przez ok. 180 000 osób,
*H3HD jest posiadane przez ok. 426 000 osób,
*Heroes 7 (wliczając w tym Trial by Fire) jest posiadane przez maksymalnie ok. 114 000 osób.

KammerKammerProsiłbym na przyszłość uwagi co do postów załatwiać na privie z autorem ewentualnie poprzez Lingwinistyczną Puszkę Pandory. Nie róbcie offtopu.

Ursus PW
9 października 2016, 08:39
Stan na dziś:
* H6 jest posiadane przez maks. 660 000 osób,
* H3HD jest posiadane przez maks. 440 000 osób,
* MMX jest posiadane przez ok. 180 000 osób
* H7 wraz z dodatkiem jest posiadane przes maks. 118 000 osób.

Belegor PW
9 października 2016, 10:43
Dobrze, że choć trochę rośnie. Co do MMX to się nie dziwię. Pomysł był raczej słaby, zwłaszcza że użyli recyklingu postaci z poprzednich części. Szkoda, że wówczas nie dali tych pieniędzy na Dark Messiaha 2, ale nie wiem czy wówczas planowali go w ogóle. Może już wtedy Ubi postanowiło jedynie "ścinać kupony" od serii.

Ursus PW
17 października 2016, 09:48
Z ciekawości zobaczyłem na statystyki innych gier MM na Steam i wygląda to następująco:
*Dark Messiah jest posiadane przez ponad 1000000 osób,
*H5 podstawa jest posiadane przez ok. 363 000 osób,
*Kuźnia Przeznaczenia -//- przez ok. 246 000 osób,
*Dzikie Hordy -//- przez ok. 278 000 osób,
*DoC -//- przez ok. 621 000 osób,
*Heroes Online -//- przez ok. 232 000 osób,
*Clash of Heroes -//- przez ok. 270 000 osób.

Acid Dragon PW
17 października 2016, 12:18
Dla starszych gier te dane są niereprezentatywne, gdyż za czasów ich premier (czyli w okresie, kiedy grę kupuje najwięcej klientów) nie były na Steamie. W rzeczywistości więc mają znacznie więcej właścicieli. Oprócz tego były też w wielu wyprzedażach, rozdawane prawie za darmo, więc liczba właścicieli niekoniecznie oznacza realny poziom zysku dla producentów.

Niemniej jednak w porównaniu do H7 z jego poziomem 100 000, to wygląda to smutnie.

Drwal PW
17 października 2016, 12:20
Z tego wynika, że Heroes III HD było co prawda małym, ale sukcesem.

Acid Dragon PW
17 października 2016, 12:25
Owszem, wg moich szacunków H3 HD zarobiło na siebie. Niewiele, ale zarobiło.

W przypadku H7 jednak bardzo słabo to widzę. A o "Trial by Fire" lepiej nawet nie wspominać...

Nicolai PW
17 października 2016, 13:16
Ursus:
Dark Messiah jest posiadane przez ponad 1000000 osób
Nie zdawałem sobie sprawę, że DM był aż takim sukcesem. Aż dziwne, że tytuł poszedł w odstawkę, chociaż sprzedał się dużo lepiej niż Hirki.
Drwal:
Z tego wynika, że Heroes III HD było co prawda małym, ale sukcesem.
I to przy zerowej kampanii marketingowej ;)

Ursus PW
17 października 2016, 13:53
Skoro H5 i DM mają na samym Steam po 1000000 posiadaczy, a zostały wydane na grubo przed Steam to na bank łącznie musiały się sprzedać w nakładzie w liczbie kilku, albo nawet kilkunastu milionów sztuk.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Szacowana sprzedaż H7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel