Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Star Wars - Gwiezdne wojny
komnata: Podziemna Tawerna
Jak oceniasz Hana Solo?
Pozytywnie - wszystko idzie w dobrym kierunku (7)

33%
Neutralnie - nie jest źle, a mogło być gorzej (8)

38%
Negatywnie - film zawodzi i rozczarowuje (6)

29%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22

Kastore PW
23 lipca 2018, 15:28
Czy to nie jest lekka przesada?

Demorator PW
27 lutego, 17:27
Świetny fanowski 'zwiastun'. W sam raz żeby szybko przypomnieć sobie najlepsze momenty.

Eggyslav PW
16 marca, 19:36
Wiecie co? Miałem ostatnio następujące przemyślenia: Anakin miał blond włosy, które z wiekiem stały się brązowe. Podobnie Luke. Leia, podobnie jak Padme i babcia Shmi miała ciemnobrązowe włosy. Han miał brązowe włosy. Więc po kim Ben Solo odziedziczył kruczoczarną czuprynę? Albo Han miał kogoś w rodzinie z czarnymi włosami, albo Leia i Lando mieli przygodę na boku...

Alamar PW
16 marca, 19:58
Nic z tych rzeczy. Jak na prawdziwego emu przystało, przefarbował sobie czuprynę na "odpowiedni" kolor. :P

Nicolai PW
17 marca, 00:11
Może się nie znam, ale jak dla mnie babcia Shmi miała czarne włosy.

Alistair PW
17 marca, 00:44
I to są niby czarne? No nie sądzę. Choć faktycznie na niektórych zdjęciach wyglądają na czarne. Za to np. biblioteka ossus i starwars.fandom.com podają, że kolor jej włosów był brązowy.

Kastore PW
17 marca, 01:21
Ale niespójność.

Nicolai PW
17 marca, 13:56
Alistair:
I to są niby czarne? No nie sądzę.
A jakie? Przecież nie brązowe. No chyba, że wychodzimy, że wszystko co nie jest kruczoczarne jest brązowe. Głupie, ale wtedy Shmi mogłaby być brązowa.

A Ossus i tak dalej to nie jest oficjalne źródło. To subiektywna paraencyklopedia spisana przez fanów.

Alistair PW
17 marca, 14:17
Nie upieram się, dla mnie mogłaby mieć zielone ;) A tak serio, to pomijając zdjęcia z filmu, to trzeba by zajrzeć do źródła, które wg Was jest rzetelne, bo nie wiem na ile kolor włosów aktorki jest faktycznie oparty na oryginalnym opisie.

Darth Ponda PW
22 marca, 20:58
Jeśli dalej potrzebujecie pomocy z rozwiązaniem tego problemu, to proponuję zacząć od porwania Pernilli August, która grała Shmi. Podczas tortur miękkimi poduszkami zmusić ją do ujawnienia, czy miała farbowane włosy podczas zdjęć i czy ma je farbowane teraz. Jeśli miała farbowane, to porwać głównego charakteryzatora i zmusić go na torturach do mówienia i odtworzenia barwy. Jeśli nie miała, to trzeba zmyć ewentualną farbę i policzyć współczynnik zmiany koloru jej włosów w czasie z wcześniej wyprowadzonego wzoru. Dla pewności można odczekać kilka lat i sprawdzić, czy wzór jest poprawny. Gdy już to zrobicie wrócimy do dyskusji.
Chociaż może dobrym pomysłem byłoby porwanie Adama Drivera już teraz, żeby nie ryrykować że jego włosy zmienią kolor na przestrzeni kilku lat

Kastore PW
22 marca, 21:32
Najlepiej też zrobić test DNA aktorów i jeżeli byłby niespójny z tym co widzimy w filmie to zaaplikować dodatkową dawkę tortur poduszkami.

Alamar PW
23 marca, 08:35
Mroczne Widmo, Terry Brooks; Oparte na opowiadaniu i scenariuszu George'a Lucasa:
Anakin patrzył z wdzięcznością na matkę: jej proste, ciemne włosy poznaczyła już siwizna

Atak Klonów, R.A. Salvatore; Na podstawie opowiadania George'a Lucasa oraz scenariusza George'a Lucasa i Jonathana Halesa:
Była kobietą w średnim wieku, o ciemnych, lekko siwiejących włosach i zniszczonej, zmęczonej twarzy.

To tyle jeśli chodzi o książkowe adaptacje. Skoro w filmie nie widać siwizny (nie pamiętam już, czy tak było), to Shmi najwidoczniej farbowała sobie włosy. Benek zapewne poszedł w ślady babci. :P
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
21 - 22
temat: Star Wars - Gwiezdne wojny