Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: Heroes 3 w Diablo 2
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3

Nephretes PW
8 grudnia 2015, 10:32
Bardzo się wzbraniałem, ale jednak wyszło mi ostatecznie blisko Witch Doctora.



Lubię duże i masochistyczne projekty, więc chcę zrobić nową postać. Poza tym pewnie przeniosę część potworów robionych pod H3 do Diablo 2 :)

Edit:
Małe porównanie


Nephretes PW
13 grudnia 2015, 19:21
Gdyby ktoś był ciekawy: zrobiłem trochę animacji dla trybu "HTT = Hand to Hand"

Town neutral/ Neutral w plenerze

Town walk/ Walk w plenerze



Attack/ Throw


Run/ Casting Spell


Ta robota jest bardziej masochistyczna niż dodanie nowego miasta w H3.

Tutaj fotomontaż przedstawiający początki gry:




J. M. Sower PW
13 grudnia 2015, 20:23
Heh, coś o tym wiem. ;) Modyfikowałem RTSa Tzar, gdzie tworząc nową animację jednostki musiałem przygotować ją pod czterema kątami, zatem domyślam się jak to jest z ośmioma. xD Mam nadzieję, że uda ci się osiągnąć coś ciekawego.

Skoro zabrałeś się na poważnie za dorobienie klasy postaci, to znaczy, że dowiedziałeś się, iż jej dodanie jest możliwe, czy po prostu tworzysz ją z nadzieją znalezienia sposobu w przyszłości?

Nephretes PW
13 grudnia 2015, 20:49
Sower:
(...) zatem domyślam się jak to jest z ośmioma.

Bohaterowie posiadają 16 kierunków. Generalnie jest to o wiele bardziej pokomplikowane.



Aktualnie zrobiłem prawie w całości HTH czyli "Hand to Hand". Dla każdego trybu broni ze środkowej tabelki należy zrobić prawie wszystkie animacje z tej po lewej. Potem natomiast trzeba wyrenderować każdą część modelu osobno jak widać w tabelce po prawej stronie, gdyż wygląd bohatera składa się ze złożenia tych warstw.

Już dla samego HTH wyszło mi koło 2000 klatek, a to jedynie walka gołymi pięściami. W przypadku innych animacji związanych z bronią, oręż również będzie trzeba odtworzyć, jak zebrałem to w tej tabelce:


KLIK

To jest masochizm w czystej postaci, ale póki co mam dużo zabawy.

===

Co do community diablo 2 to jest to idealny świat, gdzie to grafików jest deficyt a programistów mnóstwo :P Dodanie postaci jest możliwe od strony silnika, w tym wypadku graficzne wymagania są na tyle przytłaczające, że dotychczas nikt się tego nie podjął :p Mogę sobie poprzebierać w ofertach i wybrać który mod wydaje mi się najciekawszy, pewnie stąd mój zapał :)

The Doom PW
13 grudnia 2015, 21:32
Ubóstwiam nazwę pliku w poście wyżej ♥

Jestem pełen podziwu. Grafiki i animacje miodne. Jeżeli uda Ci się to wprowadzić do gry, to będzie to chyba prawdziwy przełom w moddingu Diablo :3 A i starzy wyjadacze będą z pewnością zachwyceni ^^

Nephretes PW
14 grudnia 2015, 01:38
The Doom:
Ubóstwiam nazwę pliku w poście wyżej ;P

Ups.. wydało się ;x

==

Modding Diablo poszedł trochę w złym kierunku. Mam nadzieję, że uda mi się stworzyć coś wartościowego :)

Śmierć:

*Blerhphhh* Obrzydliwość :>



GhostHamster PW
4 stycznia 2016, 13:42
Bardzo fajny pomysł na moda! Też uwielbiam Diablo II, więc na pewno pobiorę go gdy będzie gotowy. Ale poza dodaniem postaci należy pamiętać o przedmiotach klasowych, nowych unikatach i zestawach (o umiejętnościach nie wspomnę). Od siebie mogę dodać, że moim pomysłem na przedmiot klasowy jest orb (taka kula xD)w miejscu tarczy, lecz zamiast obrony dodawałby obrażenia. Z tego co się zorientowałem, każda postać ma w miastach "specjalne" powitanie (nekromanta u Gheeda, barbarzyńca u Charsi, paladynu Warriwa etc.), więc o tym też można by pomyśleć.
Pozdrawiam i życzę udanej pracy :)

Nephretes PW
6 stycznia 2016, 07:03
Nowe przedmioty, unikaty i zestawy to typowa zawartość omal każdego moda, tego też. Pokusimy się także o kilka zmian w istniejących. Dla przykładu żadne unikatowe buty, czy rękawice nie mają swoich rozpoznawalnych grafik.

Czarodziejki mają już orby, co prawda w innej formie ale posiadają. Dodanie czegokolwiek dla klasy wymagałoby odtworzenia jej animacji, czego się nie podejmę. Jeśli jednak jest jakaś animacja można to rozwinąć, np specjalne kosy dla nekromanty.

Szamanka będzie zawierać to co każda klasa powinna. Raczej nie uda się udźwiękowić tego w ten sam sposób, ale z pewnością specjalne powitania będą.

Rzucam kilka ostatnich przedmiotów (pomniejszona skala)


avatar PW
6 stycznia 2016, 09:24
A jak wieść o Twoim modzie przyjęła społeczność Diablo? Wiadomo, że entuzjastycznie, chodzi mi o to czy entuzjastycznie ale sceptycznie jeśli chodzi o szansę czy też entuzjastycznie i pojawili się dodatkowi ludzie chętni do pomocy?

Nephretes PW
6 stycznia 2016, 09:35
W przeciwieństwie do h3, tam się nie trzeba prosić o dobrego programistę i szczypać, że czegoś nie można. Mają za to deficyt grafików. Aktualnie pracuję z jednym z najlepszych koderów tamże.

Mod jeszcze nie jest ogłoszony, bo jesteśmy w fazie projektowania co w nim będzie.

avatar PW
6 stycznia 2016, 09:40
To zrób transakcję wiązaną, by po skończeniu Wiedźmy użyczył trochę swoich zdolności do H3 :)

Nephretes PW
6 stycznia 2016, 10:18
To tak nie działa, poznanie silnika przez programistę jest dość czasochłonnym zadaniem. Co innego grafik, przygotować scenę, dopasować paletę i można się bawić.

Dlatego po Oasis i alternatywach przerzucę się całkiem na diablo..no chyba, że okaże się nagle, że w Herosach też mogę zrobić to co chcę

Btw o ile nie przepadałem nigdy za odtwórczą robotą, to fajnie mi się pracuje przy przedmiotach diablo 2 (może dlatego, że przez większą rozdzielczość nie są kupką pikseli jak w H3). Berła mają tylko trzy rodzaje i żadnego specjalnego wyglądu dla unikatu, dlatego po odtworzeniu dodaję szczegóły i mamy unikat :)

Tak to wygląda:


Lewo oryginał, środek odtworzony, po prawej gotowa wersja Zwiastunu Śmierci (Knell striker) dla Berła do podmiany.

J. M. Sower PW
6 stycznia 2016, 11:06
Te twoje modele przedmiotów są cudne. :D Mam nadzieję, że w razie czego będziesz mógł je przesłać, aby przydały się też w H3. No i czekam z niecierpliwością na modyfikację. :)

Nephretes PW
7 stycznia 2016, 05:29
@Sower

Spoko, jak zbiorę ich trochę więcej to będzie w czym wybierać. Niestety nie wszystko będzie wyglądało dobrze w rodzielczości H3. Rozdzielczość w diablo 2 mam większą, więc sobie pozwalam na więcej szczegółów, do tego muszę robić to pod ograniczoną paletę kolorów w d2, także raczej będzie trzeba je upraszczać i teksturować ponownie w niektórych wypadkach

Przykład przedmiotu, który dobrze przechodzi przeprowadzkę między grami:


Jest to nowy wygląd przedmiotu legendarnego, Korona wieków

Oczywiście styl gier się różni więc należałoby popracować i nad tym aspektem w tym przypadku

Ale taki wyjątek tyczy się tylko przedmiotów zajmujących 1x1 albo 2x2 miejca w ekwipunku, zatem proporcjonalnie mniejszych. W diablo hełm to 62x62, w herosach artefakt to 44x44 w ekwipunku, 32x32 na mapie przygody. Dwukrotne pomniejszenie jest zatem do przeżycia, ale jeśli rozdzielczość spada nam z 62x118 dla takiej broni drzewcowej: robi się już nieprzyjemnie.



voncur PW
7 stycznia 2016, 16:35
Ciekawa praca, ale mnie co innego zainteresowało.
Jeśli można wiedzieć ofc. Wszedłeś na forum o d2 i napisałeś posta, czy sam poszukałeś programiste z jakiegoś ulubionego moda?
No i na jakimś forum o d2 przydałby się temat, bo w sumie tutejsze forum jest o M&M przeważnie :P

Nephretes PW
7 stycznia 2016, 18:19
Wszedłem na forum d2, zaprezentowałem moje prace i pomysły i programiści sami się zgłosili. Wybrałem najlepszego. Tak wygląda idealny świat grafika.

Ależ mod będzie miał swój temat jak wyklaruje się już koncepcja. Nie widzę powodu by co jakiś czas czegoś tutaj nie wstawić, szczególnie gdy część z tych itemów będę też konwertował na diablo 2. Poza tym jesteśmy w Jarmarku cudów



Nowy Okulus!

Nephretes PW
11 stycznia 2016, 03:16
Odtworzyłem już dość pokaźną liczbę modeli. Ciężko jest zbliżyć się w 100% do Blizzarda, więc należy to traktować raczej jako podstawowe modele przed teksturami na których bazie bedę tworzył coś nowego :)



Część z nich przeniosę też do herosów.

Nephretes PW
22 stycznia 2016, 21:44
Katedra z diablo 1 anyone?


grudnio PW
28 kwietnia 2016, 22:12
Czemu ja się dopiero teraz o tym dowiedziałem? :p
Bardzo szanuję, że poświęcasz czas dla właściwie wąskiej niszy, obyś się nie poddawał.
Jestem pod ogromnym wrażeniem :)

Nephretes PW
28 kwietnia 2016, 22:18
Zasadniczo ostatnio bardziej marnotrawię czas na giercowanie, ale od tamtej pory przybyło trochę nowości.

1) Z pomocą jednej osoby udało się wrzucić kilka klatek nowej klasy do gry (podmiana), ale na ten moment nikt nie wie jak właściwie ustawić offsety, aby model nie drgał (tudzież wina jest po mojej stronie). Prawdopodobnie będę wprowadzał większe zmiany w samym wyglądzie postaci, aktualnie jest dość szara i zlewa się z tłem.
KLIK
2) Tutaj kilka nowszych itemów w grze

3) A tu znany z Oasis duch piasku wrzucony już do Aktu 2.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Heroes 3 w Diablo 2

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel