Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Grotowy dział Heroes VII
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Acid Dragon PW
5 października 2015, 17:51
Dzisiaj ukończyłem Jednostki w wersji 2.0:
http://www.heroes7.acidcave.net/jednostki.html

Doszły artworki (więc jeśli ktoś jeszcze nie widział jak np. wyglądają machiny wojenne Sylvanu, to ma okazję), poprawne i dokładnie opisy zdolności, poprawione "biografie" oraz dodatkowa nawigacja u góry.

Jeśli więc gdzieś widzicie błąd, to śmiało możecie narzekać.

Sobieski PW
5 października 2015, 18:25
Acid Dragon, skąd wziąłeś artworki neutrali i jednostek wojennych Twierdzy, Sylwanu i Lochu? Na blogu H7 neutralom poświęcono tylko ten news. Masz jakieś prawe kontakty? :) Swoją drogą nie miały być dokładniej omówione?

Brakuje jeszcze artworków jednostek wojennych Nekropolii.

Czy Zemsta Natury i Szał Krwi nie powinny zamienić się miejscami w tym oknie?

Alamar PW
5 października 2015, 18:42
Fixed

flapdzak PW
5 października 2015, 19:00
@Sobieski
To wszystko jest w Heropedii.

Sobieski PW
5 października 2015, 19:34
flapdzak, ja z kupnem H7 zrobię tak jak z kupnem H6. Poczekam aż Ubisoft ogłosi koniec rozwoju H7 i kupię "Complete Edition". Nie dam 150 złotych za coś, co nie jest skończone, a "Complete" H7 będzie tańsze niż "podstawka" H7 obecnie. Więcej, taniej i lepiej.

Do tego czasu Heropedii nie zobaczę.

Acid Dragon PW
5 października 2015, 19:42
Wspomnianie artworki zostały wydobyte z plików gry.
Jeśli więc ktoś nie ma Heroes VII, to może się zapoznać z nimi w Grocie.
A jeśli ktoś ma Heroes VII, to nie musi uruchamiać gry, żeby zobaczyć jakiś szczegół.

Sobieski PW
5 października 2015, 22:56
Skoro artworki pochodzą z gry/Heropedii, to dostaniemy artworki jednostek wojennych Nekropolii?


Istnieje artwork bohatera magii Akademii? Póki co na stronie jest tylko to.

Acid Dragon PW
5 października 2015, 23:38
Dwa artworki machin Nekropolii zostały dodane - ich wcześniejszy brak to wynik mojego przeoczenia.

Dział z klasami bohaterów zostanie uaktualniony. Ale po kolei. Skończyłem jednostki, teraz się biorę za aktualizację frakcji.

Tallos PW
6 października 2015, 10:57
Trzeba zaktualizować artykuły o umiejętnościach. Przykładowo, metamagia na stronie wciąż jest opisywana jako dająca premie do błogosławieństw/klątw, a nie zwiększająca biegłość w rzucanych czarach.

Sobieski PW
6 października 2015, 20:29
To ja doczepię się jeszcze kolejności.

Zarówno na blogu H7 jak i w dziale Ht Groty kolejność frakcji wygląda tak:
Przystań - Akademia - Nekropolia - Twierdza - Sylwan - Loch

Jednak w grze kolejność frakcji wygląda tak:
Przystań - Twierdza - Akademia - Nekropolia - Sylwan - Loch

Czy byłoby możliwe przesunąć Twierdzę pomiędzy Przystań i Akademię w rozwijanym menu działu H7? Mam na myśli takie sekcje jak:
jednostki, frakcje, miasta, umiejętności, klasy bohaterów, bohaterowie i rada Iwana.

Acid Dragon PW
6 października 2015, 20:34
Dzięki za zwrócenie uwagi. Zobaczymy.

Kolejność na stronie reprezentuje kolejność w jakiej frakcje były tworzone i przedstawiane światu. Czyli coś za nią stoi. Wpakowanie Twierdzy na miejsce drugie wydaje się jednak dość arbitralne i nie wiem, czy aby nie jest wynikiem jakiegoś błędu.

Sobieski PW
6 października 2015, 20:38
Może Nekropolię i Twierdzę Ubisoft miał gotową razem z Przystanią i Akademią. Natomiast pierwszą pokazał Przystań, bo to Przystań i zawsze musi być pierwsza, a drugą Akademię, bo nie było jej w H6 w odróżnieniu od Nekropolii i Twierdzy. Samą Nekropolię i Twierdzę zostawili na później, by wszystkiego nie pokazać od razu.

Acid Dragon PW
6 października 2015, 21:00
Nie - byłem przy tworzeniu gry i wiem w jakiej kolejności były tworzone frakcje ;).

Niemniej jednak to nie jest decydujące. Decydujące jest to, czy za kolejnością stoi jakikolwiek logiczny powód. W przypadku Heroes III to był podział na miasta dobre, złe i neutralne. W przypadku Heroes IV chodziło o strukturę gwiazdy szkół magii (każda frakcja miała sąsiadów). W przypadku Heroes V była to kolejność fabularna (chronologiczna) kampanii.

Co stoi za kolejnością w H7 - nie wiem. Jeśli nic, to zachowamy pierwotny układ na stronie, gdyż cokolwiek za nim stoi.

Sobieski PW
6 października 2015, 21:07
Acid Dragon:
W przypadku Heroes V była to kolejność fabularna (chronologiczna) kampanii.
Nie do końca:
Kolejność kampanii:
Przystań - Inferno - Nekropolia - Loch - Sylwan - Akademia - Forteca - Twierdza
Kolejność frakcji w grze i w dziale Groty:
Przystań - Inferno - Nekropolia - Sylwan - Loch - Akademia - Forteca - Twierdza

Co do H3 to kolejność frakcji w Jaskini Behemota jest taka sama jak w grze:
Zamek - Bastion - Forteca - Inferno - Nekropolia - Loch - Twierdza - Cytadela - Wrota Żywiołów
Twierdza jest zamkiem dobrym, więc powinna być co najmniej przed Inferno.

Przecież kolejność frakcji w grze to też jakiś powód, chyba najlepszy. Osobiście uważam, że kolejność w grze jest ważniejsza niż kolejność na blogu, nieukończonym zresztą.

Kolejny argument za:
Acid Dragon:
Umiejętności w innej kolejności były ujawniane, a w innej są na stronie.

Tallos PW
6 października 2015, 21:18
Myślę, że Sobieski ma tu rację. Ludzie grając w H7 się do takiej kolejności przyzwyczają i będą jej oczekiwać na stronie. Poza tym, gość rozwalił Turków pod Wiedniem, nie kłóć się z nim o strategię :)

A ta zła kolejność w H5 to pewnie wynik błędu, opcjonalnie kolejność kampanii się zmieniła w ostatniej chwili i zapomnieli tego wszędzie naprawić (jak to z wieloma innymi rzeczami miało miejsce).

Acid Dragon PW
6 października 2015, 22:21
Twierdza w H3 jest zamkiem neutralnym.
W H7 nie ma kolejności umiejętności, ale jest pogrupowanie według umiejętności mocy, magii, neutralnych i frakcyjnych. Konkretna kolejność była jednak przyjęta przeze mnie.

W kwestii kolejności frakcji - jak mówiłem, zobaczymy.

Acid Dragon PW
10 października 2015, 02:41
Aktualizacja stron z frakcjami

Jeśli ktoś przeczytał już wszystko z oficjalnej strony to i tak zapraszam po dodatkowe informacje (o odmianach danych frakcji i sekcje "czy wiesz, że..."). Poza tym tłumaczenie tekstów jest autorskie, a nie skopiowane z oficjalnej strony, gdzie czasami tłumacz nieco odpływał od pierwotnego znaczenia tekstu.

O kwestii kolejności frakcji pamiętam, ale póki co postanowiłem zostać przy obecnym układzie. W chwili obecnej jestem całkiem pewien, że fani bardziej do niego przywykli (gdyż istnieje od niemal roku) niż do układu z kontekstowego menu w grze, który istnieje od niespełna dwóch tygodni.

flapdzak PW
10 października 2015, 07:17
O WOW! Gratuluję. Świetnie wykonane strony. :)

Tallos PW
10 października 2015, 12:49
Opis Akademii:
Jednakże istnieje możliwość (zapodana przez autorów),
Jakoś mi nie gra użycie tutaj słowa "zapodana". Może po prostu "podana"?
tamże:
W Heroes V i Heroes VII widać, że na skład Akademii wpływ mają wszystkie trzy Domy, a armię zasilają zarówno konstrukty, przywołane dżiny, jak i zwierzoludzie.
I tutaj widać niekonsekwencję autorów w dziedzinie Rakszas. W H5 w ich opisie możemy przeczytać, że są to duchy zemsty, po wielu próbach spętane przez czarodziei. Natomiast w H7 są to już zwierzoludzie. Dlatego też w H5 nie mamy wśród jednostek Akademii stworzeń dostarczonych przez Dom Chimery, chyba że gremliny (ktoś musiał na tych goblinach eksperymenty przeprowadzać).
Opis Nekropolis:
Spośród żywiołów najbardziej cenią Ciemność i Ziemię,
którą nie posługuje się dobrze żaden ich bohater :)
Opis Twierdzy:
Orki stepowe z Ranaaru. Drugim (w Heroes VI) były Orki tropikalne z Wysp Pao. Tym razem są to Orki pustynne z Sahaaru
Proszę Państwa. To są orki:

To są orkowie:

Wiem, że w dawnych czasach większość tłumaczy trzymała się tych orek[ orków, ale w obecnych czasach już się tego nie robi; nie wiem, jak w H6-7, ale w H5 to zawsze byli orkowie.
Może się czepiam za bardzo, ale to mój konik ;)

Ogólnie dobra robota z tym "czy wiesz, że" - np. w końcu wiem, czy w Ashanie są ifryty i komu służą.

Dark Dragon PW
10 października 2015, 13:11
Tallos:
I tutaj widać niekonsekwencję autorów w dziedzinie Rakszas.
Może po prostu podsumujmy to mówiąc, że w H5 Ashan był w powijakach i został "poprawiony".

Tallos:
którą nie posługuje się dobrze żaden ich bohater :)
Ależ posługują. Np. w DoCu. Pamiętaj, że jest to ogólny opis frakcji ze świata gry, a nie samego H7 :).

Tallos:
Ogólnie dobra robota z tym "czy wiesz, że" - np. w końcu wiem, czy w Ashanie są ifryty i komu służą.

Wystarczyło zagrać sobie w DoCa lub przejrzeć nasz dział o tej grze. Czy tak służą to bym nie powiedział. Nie ma na to na razie żadnych dowodów. Na razie wiadomo, że Ifryt to... ktoś kto był kiedyś magiem i próbował wpompować w siebie esencję dżinna. Próba ta okazała się częściowo udana, jednak istota po fuzji nie mogła w pełni zapanować nad nową mocą i stała się Ifrytem.
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: Grotowy dział Heroes VII

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel