Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] The Forge - temat ogólny
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 ... 29 - 30 - 31

fishkebab PW
7 kwietnia 2012, 14:04
Co do nagi to zgodzę się, iż nie wygląda najlepiej, a minotaura bym musiał jeszcze dopracować, lecz co do ogrów, to wydaje mi się, że są dobre, a wyrzutnie rakiet wzorowałem na tej z oryginalnego szkicu.

HobbitHobbitWybacz, ale musiałem.

Alamar PW
7 kwietnia 2012, 14:26
Co to jest "wyżutnia"?

PS
Naga wyszła beznadziejnie. Bullverine też niezbyt. Reszta OK.

witchking PW
7 kwietnia 2012, 15:49
Moim zdaniem Ogr z wyrzutnią nie jest zły. Naga wymaga pewnych poprawek

gold dragon PW
7 kwietnia 2012, 16:14
@Alamar: No to dawaj, robisz lepszą. :P
Mi na przykład wszystkie jednostki się podobają, chociaż nagę można by nieco poprawić (praktycznie to po nic jej takie długie gąsienice), mimo to z radością zobaczyłbym ją w grze. ;)

Alamar PW
7 kwietnia 2012, 16:41
Proszę bardzo.

Dlaczego się domagasz "robienia lepszych", skoro fishkebab zamieścił je najwidoczniej z zamiarem, by poddać ocenie?

Od razu widać po jednostce, że:
- czołg wygląda jak przenośnik taśmowy, a nie pojazd opancerzony, chroniący ogon nagi;
- środek ciężkości nagi tak umiejscowionej spowodowałby glebę przy ruszaniu (o gwałtownym hamowaniu już nie wspomnę);
- czołg jest tylko dodatkiem dla nagi, a nie jej integralną częścią - ergo, ona musi pod pancerz wejść, a tu nie ma jak, nawet nie jest poprawnie "zintegrowana";
- czemu uczepiono się nagi, skoro Cyclops z H2 wypadłby lepiej, zwłaszcza z laserowym wzrokiem (i wtedy sprawa broni byłaby załatwiona)?

Z jednostek Kuźni widzieliśmy tylko trzy pierwsze, a nawet one nie przeszły jeszcze etapu akceptacji - mogły zostać zmienione na coś innego (i tak miało się stać z zombiakami). Szkice stingera i nagi to tylko jedna z wersji projektów i choć Stinger najprawdopodobniej by pozostał, to naga już nie.

gold dragon PW
7 kwietnia 2012, 18:17
Niczego się od ciebie nie domagam Alamarze, lecz delikatnie chcę zwrócić uwagę, że komentarz (tudzież, ocena) 'beznadziejne' nie jest zbyt konstruktywny i niczego nie wnosi, myślę, że zawsze warto należycie uargumentować swą wypowiedź. ;)
Wszak dziękuję, że raczyłeś tego dokonać po moim poście.
Pozdrawiam. :)

AmiDaDeer PW
7 kwietnia 2012, 19:38
Alamar wcale nie musi zrobić niczego lepszego ani w ogóle znać się w jakimkolwiek stopniu na tworzeniu jednostek, żeby jego krytyka była wartościowa. Miał prawo do wyrażenia opinii, a konstruktywizmu nie trzeba wcale od niego wymagać.

Dragon Lord PW
10 kwietnia 2012, 20:36
Na wstępie chciałbym się z wszystkimi przywitać, jako że jest to mój pierwszy post w Kwasowej Grocie.
Jestem gorącym entuzjastą Forge i postanowiłem stworzyć własną jednostkę do Heroes 3 na podstawie projektu jednostki Naga Tank. Oto link do pierwszych pięciu klatek animacji. Proszę o konstruktywną krytykę.

PS: Jest to oczywiście wersja wstępna, którą zapewne dopracuję pod względem szczegółów.

AmiDaDeer PW
10 kwietnia 2012, 20:38
Czołg wygląda zbyt paintowo i ma za mało szczegółów. Czarne linie też psują efekt. Poza tym podskakuje we wszystkie strony i w grze nie będzie to wyglądało w ogóle dobrze.

Warmonger PW
11 kwietnia 2012, 11:54
Oryginalna postać nagi została stworzona przez doświadczonego grafika w postaci modelu 3D. Ty dorysowałeś do niej jednokolorowe figury geometryczne z painta. To nie może i nie będzie działać.

(Naprawdę nie rozumiem, dlaczego tyle osób to robi i pyta, czy się podoba. Czyżby zapanowała jakaś epidemia bezguścia?)

witchking PW
11 kwietnia 2012, 21:22
Jeśli chodzi o modelowanie w 3d to polecam blendera. Jeśli chciałbyś próbować to mogę pomóc z podstawami. Co do samego rysunku to niestety za mało tam odcieni. Brak też szczegółów które dodały by realności obiektowi.

Sporo modeli z gąsienicami można znaleźć tutaj http://www.blendswap.com/?showall=true

fishkebab PW
12 kwietnia 2012, 16:20
Widzę, że chęci są, lecz z umiejętnościami gorzej. Na zachętę dodam, iż praktyka czyni mistrza.

Co do samej jednostki, to zgodzę się z "przedmówcami". Mało szczegółów i brak odcieni. Może przestudiuj Gimp'a, jest darmowym programem do obróbki grafiki 2D, w sam raz na początek przygody. Polecam również Blendera do pracy z 3D.

Dragon Lord PW
25 kwietnia 2012, 10:51
Co do mojego Naga Tanka, to chyba jednak porzucę ten pomysł. Zaczynam zauważać, że stworzenie dobrej, a nawet "znośnej" jednostki to więcej pracy niż sądziłem, szczególnie dla amatora.

AmiDaDeer PW
13 czerwca 2012, 21:47
Forge wyszło... na Ukrainie. :P Jest to podmiana Confluxu działająca poprawnie tylko na jednej nowej mapce - skrypt z tej mapki można jednak skopiować na dowolną inną bez ERM.

Download

Instalacja (tylko na WoG!):
1. Wrzucamy Forge.wog i shoot.wog w katalog Update i instalujemy za pomocą H3wUpd.exe
2. Wrzucamy pliki .82m i .txt w Data
3. Podmieniamy plik Elemtown.mp3 na jaki tylko chcemy

Post ten miał się tutaj pojawić dawno temu, ale mod został odkryty trochę później, potem olany, a teraz sobie o nim przypomniałem... półtora miesiąca po wyjściu. Nie jest to jednak wielka strata, osobiście bowiem ze względów graficznych potraktowałbym to miasto bardziej jako ciekawostkę aniżeli coś rzeczywiście grywalnego.

Screeny: 1 2 3 4

voncur PW
15 czerwca 2012, 21:54
wow, jestem zdziwiony że przez tyle lat nie znalazło się kilku grafików na świecie, coby zrobili kilkaset grafik przez kilka lat do najlepszej turówki.
No ale już za jakieś 2/3 lata będzie vcmi i ten pseudo forge będzie dokończony i wyeksportowany do w/w xD

galo11 PW
19 czerwca 2012, 00:27
Szczerze mówiąc, mam ogromną nadzieję, że jeśli Forge znajdzie się w HotA to będzie jakaś możliwość "wyłączenia" tego zamku, bo tak cholernie mi on nie pasuje do klimatu H3 na którym się wychowałem, że aż mnie skręca od samego patrzenia na to miasto.

Dark Dragon PW
19 czerwca 2012, 09:39
To praktycznie jedyne miasto, które naprawdę pasuje klimatem do H3...

Kradziej PW
19 czerwca 2012, 15:08
Mi to miasto bardzo pasuje ale czemu tylko to pasuje jakieś uzasadnienie.

OGARexs PW
19 czerwca 2012, 15:36
Cytat:
Szczerze mówiąc, mam ogromną nadzieję, że jeśli Forge znajdzie się w HotA to będzie jakaś możliwość "wyłączenia" tego zamku, bo tak cholernie mi on nie pasuje do klimatu H3 na którym się wychowałem, że aż mnie skręca od samego patrzenia na to miasto.
Właściwie to jest HoMM3. Właśnie MM. Seria ta od początku do...MM8/HC8 to seria przede wszystkim SF a nie fantastyka.Ot znalazło się 5% graczy którzy byli "wielkimi znawcami" i NWC wycofało najbardziej EPICKIE miasto w historii gier turowych...

AmiDaDeer PW
19 czerwca 2012, 15:49
Dark Dragon:
To praktycznie jedyne miasto, które naprawdę pasuje klimatem do H3...
Gdzie tam, o wiele bardziej w H3 brakowało miasta piratów aniżeli starożytnej technologii à la hitlerowskie Niemcy.

I nie, argumenty fabularne do mnie - i zapewne wielu innych graczy - nie trafiają. Nie jestem przeciwnikiem Forge, osobiście chętnie bym je zobaczył w grze, jednocześnie jednak nie byłbym wcale zadowolony, gdyby na każdej mapie mogły się losowo pojawić np. minotaury z jetpackami (a na to niestety wygląda!). Rozumiem że jak najbardziej miały należeć do lore, ale jednak HoMM rządzi się innymi prawami niż MM i futurystyczne miasto "jak każde inne" po prostu nie wyszłoby tej grze na dobre.

Myślę, że o to przede wszystkim chodziło galo i jego pytanie stwierdzenie nie wynikało z nieznajomości uniwersum.
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 ... 29 - 30 - 31
temat: [ważne] The Forge - temat ogólny

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel