Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: M&M 10 z CD-Action
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)

gryfheroes6 PW
11 sierpnia 2015, 16:49
W CD-A nr. 7/2015 na płytce była dołączona gra M&M 10. Ponieważ jeszcze nigdy nie kupowałem tej gry w wersji pudełkowej, postanowiłem ją zainstalować. Jednak uruchamiając menu natrafiłem na taką instrukcję (przepisuję skrótowo)
1. instalacja Uplay
2. instalacja gry M&M
3. instalacja DirectX 9.0c
4. instalacja Microsoft Net. Framework 3.5
5. dalej standard: uplay, kod z płyty itd.

Najbardziej zdziwił mnie punkt 3 i 4. Nie cierpię tego typu wykonywać "operacji", źle mi sie kojarzą :) Czy to że mam nowy komputer pozwoli ominąć te punkty? A może są one zbędne? Tak to pobrałbym z internetu, jednak te 12 gb... przerażają :)

Pytam się, ponieważ nwm jak wyglądała instalacja wersji pudełkowej (takiej ze sklepu). Czy ktoś może instalował tę grę z płyty CD-A?

Pozdrawiam


Demorator PW
11 sierpnia 2015, 17:05
Jeżeli masz nowy komputer, to zakładam (może błędnie), że masz też nowego Windowsa (7,8,8.1,10). Jeżeli tak to zarówno Direct X, jak i .NET masz w nowszych wersjach niż, te wymagane. Podczas instalacji, program powinien przeanalizować twój komputer, po buczeć przez parę minut i przejść do kolejnego punktu.

Ewentualnie, jeżeli z jakiegoś powodu nie wykryje nowszych wersji możesz:
a) wejść w panel sterowania i poszukać opcji aktualizacji tych programów
b) wejść na oficjalną stroną Microsoft i stamtąd pobrać najnowsze (lub starsze) wersje


PS. Zarówno Direct X, jak .NET mają kluczowe znaczenie dla działania wielu gier i programów, więc jeżeli okaże się, że nie masz najnowszej wersji, radziłbym ją zainstalować, chyba, że rzeczywiście nie masz tych kilku (-nastu) GB na dysku.


gryfheroes6 PW
12 sierpnia 2015, 12:14
Sprawdziłem na komputerze, miałem nowszy DirectX i Net Framework (aczkolwiek na płycie w razie czego były dostępne te programy) więc nic nie instalowałem dodatkowo, instalacja samej gry bezproblemowa (wersja 1.5 więc bez ściągania żadnych aktualizacji).

Na razie żaden błąd nie wyskoczył, gra włączona, więc... witaj przygodo!
temat: M&M 10 z CD-Action

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel