Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes VII - opinie, wrażenia
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 - 8

Tarnoob PW
31 sierpnia 2016, 12:22
Buczenie na Ashan stało się nudne. Erwan le Breton i Julien Pirou zrobili dużo, żeby mimo bycia jeszcze jednym światem fantasy Ashan było dość ciekawe, a poprzedniemu światu oddano należny hołd.

Pewnie chodzi przede wszystkim o bugi – m.in. u mnie. Tylko dwie gry kupiłem w wydaniach premierowych: KB Legend i H5 TotE. W pierwszym wypadku recenzje i wrażenia z dema były budujące, a w drugim – gra była już do­pracowana.

Nicolai PW
31 sierpnia 2016, 12:38
Pointer:
I właśnie dlatego po raz kolejny się spytam skąd taka niska sprzedaż skoro naprawdę H7 jest jedną z najlepszych odsłon w serii?
Bo od czasów H6 seria MM była pasmem rozczarowań. No, a same H7 kuło oczami modelami z recyklingu? I co ważniejsze... gra nie miała żadnego PR-u.

Tarnoob:
Buczenie na Ashan stało się nudne. Erwan le Breton i Julien Pirou zrobili dużo, żeby mimo bycia jeszcze jednym światem fantasy Ashan było dość ciekawe, a poprzedniemu światu oddano należy hołd.

Ursus PW
31 sierpnia 2016, 13:05
Pointer:
I właśnie dlatego po raz kolejny się spytam skąd taka niska sprzedaż skoro naprawdę H7 jest jedną z najlepszych odsłon w serii?
Cóż z tego, że H7 jest nawet fajną odsłoną MMH, skoro z powodu braku marketingu o jej istnieniu wie tylko wąskie grono fanów.

dvoytek PW
31 sierpnia 2016, 13:37
Przez bugi gra była niegrywalna, a to musiało wpłynąć na sprzedaż. Kampanii nie dawało się ukończyć, a nawet w potyczki nie było sensu grać, bo zapisy się niszczyły i nie można było wczytać gry.

Nawet w wersji 1.7 na mapie Morze Sztormów grając w Hot-Seat skaszaniły mi się zapisy. Teraz mamy 2.1 ale nie próbowałem rozegrać do końca tej mapy lub innej podobnej wielkości, więc dalej nie wiem, czy bug został naprawiony.

Brak marketingu robi swoje. Wśród znajomych mam ludzi co grali w poprzednie części, a nie wiedzą o istnieniu siódemki

Dru PW
31 sierpnia 2016, 13:45
Wydaje mi się że gdyby Heroes 7 było szóstą częścią serii to dobrze by się sprzedało i dostało by nawet drugi dodatek. Ale niestety przez eksperyment jakim było Heroes 6 sporo fanów się odwróciło od serii.

Co do wykorzystania poprzednich modeli, to też miało wpływ. Tak naprawdę pod względem grafiki to obie części są do siebie podobne przez co odbiorcy mogą mieć mylne przekonanie, że jest to ta sama słaba gra.

Rabican PW
31 sierpnia 2016, 15:30
Pointer:
I właśnie dlatego po raz kolejny się spytam skąd taka niska sprzedaż skoro naprawdę H7 jest jedną z najlepszych odsłon w serii?
Tak jak napisali przedmówcy: bugi, brak marketingu, dziedzictwo H6.

Do powyższych dodałbym wspominany przez Acida zmierzch gier strategicznych, zwłaszcza turowych, oraz coraz mniejszy udział w rynku fanów cyklu. Recenzje H7, które rok temu czytałem i oglądałem uznawały za wady m.in. zbyt wiele rodzajów zasobów, mało dynamiczne i nudne walki, skomplikowaną mechanikę czy turowy system rozgrywki (sic!). Chyba nikomu tutaj się wypowiadającemu ww. elementy gry nie przeszkadzały, jednak najwidoczniej odstręczają nowych graczy, pozbawionych emocjonalnego związku z serią. Nie chcę brzmieć jak zramolały piernik, ale być może młodzież wychowana na CoD-zie i LoL-u nie jest zainteresowana Heroesami, niezależnie od ich relatywnej jakości.

anonim1233 PW
31 sierpnia 2016, 15:38
Szóstka taka zła nie była jeśli nie liczyć globalnego przyrostu i oszukującego komputera. Nawet mi tak bardzo nie przeszkadzała ilość frakcji.

Nicolai PW
31 sierpnia 2016, 15:48
Rabican:
Do powyższych dodałbym wspominany przez Acida zmierzch gier strategicznych, zwłaszcza turowych, oraz coraz mniejszy udział w rynku fanów cyklu.
Nie jest tak źle jak to Acid rysuje ;) Total War i Civka cały czas trzymają się bardzo dobrze, AoE 2 przeżywa drugą młodość, a Kozacy przygotowują się do wielkiego comebacku. Niemniej te wszystkie tytuły to stare, dobre i trzymające poziom serie, nowych propozycji za bardzo nie ma... Aczkolwiek według mnie Hirki miały szansę wyrobić sobie stałą pozycję na rynku strategii tak jak Wojna Totalna czy Cywilizacja, ale ciężko o to skoro każda kolejna część była krokiem wstecz. H5 miało dosłownie wszystko co było można wymyślić, H6 było dużo uboższe, a H7 było już tak biedne, że nie było go stać na własne modele.
Rabican:
Recenzje H7, które rok temu czytałem i oglądałem uznawały za wady m.in. zbyt wiele rodzajów zasobów, mało dynamiczne i nudne walki, skomplikowaną mechanikę czy turowy system rozgrywki (sic!).
A potrafiłbyś znaleźć te recenzje? Bo trochę to śmieszne, że z jednej strony ganimy H7 za dziedzictwo H6, a z drugiej ganimy za to, że nie jest Szóstką.

Rabican PW
31 sierpnia 2016, 16:46
Cytat:
A potrafiłbyś znaleźć te recenzje?
Zbyt wiele czasu by to zajęło, ale wryła mi się w pamięć recenzja autorstwa Total Biscuita – notabene jeden z nielicznych jego filmów, które oceniłem negatywnie. Jeśli komuś nie chce się jej oglądać, oto niektóre ciekawe elementy:
- uznanie Confluxu i broni dynastycznych za ciekawe urozmaicenie;
- krytyka nadmiernej złożoności drzewek rozbudowy miast;
- krytyka zbyt dużej liczby umiejętności jednostek;
- krytyka powrotu do czterech rzadkich surowców.

Ponadto TB:
- przyznaje, że grafika w Heroes nie jest zbyt istotna... po czym narzeka na nią przez 15 minut;
- domaga się większej innowacyjności... i jako jej przykład podaje H5 o_O
- uznaje fabułę kampanii za słabą... mimo wcześniejszego stwierdzenia, że w nią nie grał.

Andruids PW
1 września 2016, 01:39
Taka ciekawostka: Koreańczyki biorą się za balansowanie H7. Z opisanych zamian, generalnie jest "więcej" (większe zasięgi czarów, większe statystyki, dodatkowe obrażenia, mniejszy koszt magii) i nie wiem czy to rzeczywiście dobry kierunek, ale jeśli chodzi o umiejętności Magii Ognia i Ziemii zwiększające statystyki podczas walki, to w tym przypadku jestem za. +1 do ataku/obrony za rzucony czar to stanowczo za mało.

Mają jeszcze stronę z dokładnym opracowaniem Heroesów.

Pointer PW
1 września 2016, 10:38
dvoytek:
Brak marketingu robi swoje. Wśród znajomych mam ludzi co grali w poprzednie części, a nie wiedzą o istnieniu siódemki

No z tym się akurat muszę zgodzić. Aczkolwiek mam sporo znajomych, których wiedza o Heroesach skończyła się na 4 lub 5, więc ten sam zarzut powinien dotyczyć już H6...

Rabican:
- krytyka nadmiernej złożoności drzewek rozbudowy miast;
- krytyka zbyt dużej liczby umiejętności jednostek;
- krytyka powrotu do czterech rzadkich surowców.

Jak to czytam to mi się kojarzy tylko jedno stwierdzenie: ta gra jest zbyt skomplikowana i wymagająca myślenia jak na dzisiejsze czasy... Kolejne pokolenia są coraz tępsze (nie licząc oczywiście wyjątków, ale tych jest mało i jeszcze w dodatku nie wszystkie grywają w HoMM czy nawet w ogóle w gry). Jako doktorant na uczelni widzę to po kolejnych rocznikach studentów, nie mówiąc już o tym co słyszę od moich rodziców, którzy od wielu lat pracują w "podstawówce". Mają porównanie dzieciaków, które uczyły się tam 10-20 lat temu i teraz. Jest coraz gorzej, a umiejętność logicznego myślenia powoli idzie do lamusa... To się przekłada na rynek gier. Ma być dużo akcji, krwi, mordowania, najlepiej w szybkim tempie, a jak najmniej TUROWYCH strategii, w których jeszcze trzeba zacząć myśleć, który to zasób jest dla nas cenniejszy, mimo, że rynkowa cena jest identyczna, no i którą budowlę zbudować, żeby do końca tygodnia wyrobić się np. z jednostkami najwyższego poziomu. Heroes 7 to gra która uczy myślenia strategicznego, taktycznego, ekonomicznego i jeszcze czasem umiejętności liczenia wymaga. To za dużo jak dla dzisiejszej ogłupiałej młodzieży. Jak tak dalej pójdzie to ten film stanie się rzeczywistością dużo szybciej niż wymyślili to producenci...

Sir Galuf PW
1 września 2016, 11:31
Ej! Wypraszam sobie! Ja jestem młodzieżą i UWIELBIAM strategie (ale głównie te stare z XX wieku bo w tych nowych to czasami nic się nie dzieje przez GODZINY!) I nie jestem sam! Wielu moich znajomych grywa w Heroesy :). PS.Pointnerze, kiedy powstanie Kronverk!? ^^

Pointer PW
1 września 2016, 11:58
@Sir Galuf

Dlatego napisałem:
ja:
nie licząc oczywiście wyjątków, ale tych jest mało i jeszcze w dodatku nie wszystkie grywają w HoMM czy nawet w ogóle w gry

Widać dobrze trafiłeś :) A co do Kronverk, to chwilowo jak już coś robię z Heroesami to raczej próbuję coś ogarnąć z modami do h7, np korzystając z tutoriali z czeskiego World of Heroes. Ale do Kronverk planuję wrócić jakoś jak się trochę terminy rozluźnią. Aczkolwiek nie roszczę sobie żadnych praw do tego, więc jak ktoś ma czas, ochotę i umiejętności wystarczające by mnie w tym wyprzedzić to proszę bardzo :)

Sir Galuf PW
1 września 2016, 15:36
Dobrze. Życzę powodzenia! :)

Nicolai PW
1 września 2016, 17:00
Rabican:
Zbyt wiele czasu by to zajęło (...)
Szkoda, bo to takie sensacje, że jak nie zobaczę to nie uwierzę :P
Rabican:
- uznanie Confluxu i broni dynastycznych za ciekawe urozmaicenie;
Ale bronie dynastyczne Conflux i bronie dynastyczne same w sobie były ciekawym urozmaiceniem, dopiero to jak je zrealizowano sprawia, że są złe :P
Rabican:
- krytyka zbyt dużej liczby umiejętności jednostek;
- krytyka powrotu do czterech rzadkich surowców.
Jestem ciekawy jak się zapatruje na H6 w tym przypadku :P
Rabican:
- domaga się większej innowacyjności... i jako jej przykład podaje H5 o_O
Wiesz, w stosunku do H7 Piątka była dużo bardziej innowacyjna. System inicjatywy, nowy system organizacji umiejętności, różne poziomy zdolności rasowych czy alternatywne ulepszenia. W porównaniu do H7, które jest Trójką, ale w 3D to H5 było innowacyjne jak diabli ;)

anonim1233 PW
1 września 2016, 18:09
Nie zgodzę się z tym, że H5 jest bardziej innowacyjne od H7. Jedynymi innowacjami były alternatywne ulepszenia i karawany.

Nicolai PW
1 września 2016, 18:28
@anonim: A system umiejętności nie jest innowacją? A system rasowy nie jest innowacją? A inicjatywa nie jest innowacją? A Tryb Ducha nie jest innowacją? A Karawany to już w H4 były... No, ale dobra, skoro według Ciebie H7 jest bardziej innowacyjne to wymień pięć nowinek z Siódemki ;)

Andruids PW
1 września 2016, 18:42
Innowacje, z kilkoma wyjątkami, nie wychodziły serii na dobre. Bardziej godne pochwały są moim zdaniem usprawnienia tych innowacji. Dlatego głównie doceniam 7, bo ma łopatologiczne i szybkie karawany, które można wezwać z każdego miejsca na mapie, przejrzystą, aktualizowaną na bieżąco Inicjatywę, tury morale realizowane od razu, akcję bohatera nieograniczoną Inicjatywą i wprost banalny do opanowania skillwheel. No i alternatywnego 7-poziomowca.

anonim1233 PW
1 września 2016, 18:46
1. Flankowanie jednostek.
2. Straż lokalna w zamkach
3. Podział na 3 klasy mocy i 3 magii w zamkach
4. Heropedia
Piątego jeszcze nie mogę wymyślić.

Nicolai PW
1 września 2016, 19:47
Andre:
Dlatego głównie doceniam 7, bo ma (...), przejrzystą, aktualizowaną na bieżąco Inicjatywę, tury morale realizowane od razu, akcję bohatera nieograniczoną Inicjatywą i wprost banalny do opanowania skillwheel.
Technicznie rzecz biorąc inicjatywa w H5 też była na bieżąco aktualizowana, a w H7 jej nie ma :P Tego z turami nie rozumiem, a SkillWheel wolę z Piątki, acz rzeczywiście ten z Siódemki jest znacznie uproszczony. Tylko, że średnio wyjaśnili jak z niego korzystać, przez co pewnie ludkom zeszło na ogarnianie o co chodzi :P

anonim:
1. Flankowanie jednostek.
To wzięli z Heroes Online ;)
anonim:
2. Straż lokalna w zamkach
W sensie?
anonim:
3. Podział na 3 klasy mocy i 3 magii w zamkach
A co w tym innowacyjnego? Ot trzy podwarianty jednej klasy delikatnie różniące się między sobą umiejkami. Jak dla mnie to raczej była konieczność wynikająca z mechaniki SkillWheela niż nowinka ;)
anonim:
4. Heropedia
A co w tym innowacyjnego? (x2) Ot zebranie w jednym miejscu opisówek, żadnego wpływu na rozgrywkę.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 - 8
temat: Heroes VII - opinie, wrażenia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel