Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Loch] (chł)Obcy z Podmroku
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Lukasz89 PW
12 sierpnia 2015, 20:19
Nigdy chyba nie zrozumiem tej firmy. Rozumiem niski budżet, jednak ten smok był już Bossem w H6, potem tnąc koszty wsadzili go jako jednostkę lochu w H6, przy okazji obrabiając ten model na smoka kościanego w H6, teraz w Heroes 7 wsadzają go ponownie kompletnie bez zmian wiedząc, że ta karykatura smoka nie podoba się fanom. To jest chyba jakiś żart, widząc obrazek miałem nadzieję a tu co? Dla jakiś "pierdółek" na tworzenie modeli mają pieniądze, to samo tyczy się guzik potrzebnych zabawnych animacji, a tu jedna z najsłynniejszych jednostek w tej grze i takie coś po raz kolejny. Mądry człowiek, organizacji ucz się na błędach. Technicznie rzecz biorąc kościany smok ma też ten model. Lepiej chyba jakby "wycieli" model z H5, tam ostatni raz smoki zachowały klasę.

Topork PW
12 sierpnia 2015, 22:37
Dokładnie... Ja tylko czekam na ten dzień, gdy prawa do Heroesów przejmie inna firma,która NAPRAWDĘ przyłoży się do gier z tej serii.

marchewsz PW
12 sierpnia 2015, 22:49
A ja odezwę się w obronie Ubisoftu, a raczej twórców gry.
Pewnie, że wszyscy wychowiani na H3 i innych starych częściach oczekują od czarnego smoka powagi, "męskości", majestatu. Ostatnio doszedłem do wniosku, że jest to błędne myślenie, w Ashanie czarne smoki są awatarem Malassy - bogini ciemności, sekretów, ma tysiące twarzy, oraz jest najinteligentniejsza. Przez ten fakt, nie powinniśmy oczekiwać smoka który wyglądałby jak w HoMM3 lub nawet HoMM5. Ta motyla forma własnie ma to obrazować, taką ulotność, lekkość zmiany itp. Jest to smok używający podstępu, więc nie może być ukazany jako potężny gad.

Odrazu zaznaczę, że nie twierdzę, że model jest idealnie wykonany, bo nie jest. Jednak warto spojrzeć na tego smoka z innej perspektywy, nie oczekiwać smoka takiego jak w HoMM3, bo w Ashanie czarny smok jest czymś całkiem innym.

Lukasz89 PW
12 sierpnia 2015, 22:59
A w HoMM5 to nie Ashan? Jednak smok mógł tam wyglądać po smoczemu. Smok to smok, nie motyl. Niestety ta motyla forma obrazuje tylko cięcie kosztów. Mogli ten model chociaż trochę zmienić, tak aby przypominał tego na arcie. Po co w ogóle te arty? Jednostka w grze kompletnie tak nie wygląda.

Ursus PW
13 sierpnia 2015, 09:40
H5 było w nowym uniwersum, które nie było jeszcze całkiem gotowe, więc smoki były typowo gadzie, a dopiero w późniejszych częściach zaczęto przykładać większą wagę na wygląd, aby pasował do smoczych bóstw, więc mamy sylvańskiego smoka z kamieni i mchu oraz czarnego smoka, który udaje słabego, a tak naprawdę pod osłoną cieni i kłamstwa istnieje bestia do zabijania.

Kastore PW
13 sierpnia 2015, 10:14
marchewsz:
Ta motyla forma własnie ma to obrazować, taką ulotność, lekkość zmiany itp. Jest to smok używający podstępu, więc nie może być ukazany jako potężny gad.
Jestem prawie pewien, że Mutare była bardziej przebiegła od Malassy i wszystkich jej smoków. :P

PS Jeżeli przez fabułę smok wygląda jak motyl to jest z nią bardzo poważny problem.

Fandor PW
13 sierpnia 2015, 16:35
Bo z fabułą (K)Ashanu jest poważny problem i przekłada się to na miasta i jednostki. Dopóki nie zmienimy uniwersum, miasta i jednostki dalej będą beznadziejne.

Ursus PW
13 sierpnia 2015, 16:50
Nawet jeśli kiedyś powstanie nowe uniwersum to twórcy i tak będą wykorzystywać modele z wcześniejszych części.

Sobieski PW
13 sierpnia 2015, 16:54
fandor510:
Dopóki nie zmienimy uniwersum, miasta i jednostki dalej będą beznadziejne.

Ciekawe. Mógłbyś rozwinąć swoją myśl?

Rozumiem że Minotaury z Enroth w stroju Borata są lepsze od rudych Minotaurów z Ashan, ponieważ nie są rude, a zmiana uniwersum na uniwersum Muminków zniweluję ich rudość, poprawi poziom gry i sprawi, że gracze będą szczęśliwsi oraz na świecie zapanuje pokój i powszechna miłość.



Dlaczego gracze chcą dostawać cały czas HoMM3, tyle że z wyższym numerkiem? Dlaczego po prostu nie zamkną się w pokoju, zasłonią okna, pograją sobie w HoMM3 i wypną się na HoMM4-7, najlepiej się przy tym nie odzywając?

Na blogu H7 są 3 rodzaje postów:
- ludziom H7 się podoba,
- ludziom H7 się nie podoba, ale potrafią to wytłumaczyć,
- ludziom H7 się nie podoba, bo nie jest H3.

Nie przeszkadzają mi posty w stylu H7 mi się nie podoba. Przeszkadzają mi posty w stylu H7 mi się nie podoba, bo nie jest jak kiedyś (H3).

Są rzeczy, które mi się nie podobają lub ich nie ma w Heroesach Ubisoftu, ale są w Heroesach NWC&3DO. Jednak w takim przypadku gram sobie w Heroesy NWC&3DO, a nie jak nijaki ulubieniec tłumów GalaadleHaut terroryzuje blog H7, bo nie dostał w H7 H3.

Mamy nowe Uniwersum, w którym w Nekropolii bardzo często przewija się motyw pająków. Tak po prostu zostało to wymyślone i tak po prostu jest. W starym uniwersum w Nekropolii nie było śladu pająków, w nowym uniwersum jest pełno pająków. Właściwie to nawet nie wiem o co mu chodzi. O to że pająków jest za dużo, czy o to że Nekropolia nie kojarzy się z pająkami. Jeśli o to drugie, to niech ktoś mi przedstawi definicję Nekropolii. To że Nekropolia to miasto nieumarłych nie wyklucza, że wspomniani nieumarli nie mogą mieć jakiegoś kultu. W Heroesach Ubisoftu padło na kult pająka. GalaadleHaut i inni powinni się cieszyć, że nie dostali kultu kota.

Kastore PW
13 sierpnia 2015, 17:49
Sobieski,
a może jest jakiś powód, dla którego tak dużo ludzi nie podoba się to, co Ubi robi z serią i porównuje wszystko z Trójką? Tylko proszę, z łaski swojej, postaraj się, żeby Twoje myślenie było nieco szersze, niż "bo to nie je H3".

Sobieski PW
13 sierpnia 2015, 17:58
Kastore,
jeśli jest jakiś powód to mi go przedstaw. Dla mnie powodem dla którego tak dużo ludzi nie podoba się to, co Ubi robi z serią jest to, że porównuje wszystko z Trójką i wychodzi im, że H7 nie jest H3. Jeśli jest jakiś inny powód słucham.

To dlaczego nikt nie pisze "bo to nie jest H1/H2/H4". H5 i H6 nie wymieniam z oczywistych względów.

Rozumiem narzekania na mechanikę i na to czego nie widać, bo po co zmieniać coś co działa dobrze. Można coś dodać, coś odjąć, ale nie przewracać na drugą stronę.

Ale jeśli idzie o to co widać, głównie o jednostki i właściwie nie o sam wygląd, a o koncept, to narzekań nie rozumiem. Ludziom nie podobają się Bezimienni, nie podobają się pająki. Ciężko jest zrobić coś nowego jeśli nowe rzeczy się nie podobają, bo woli się stare. Są jednostki, które według mnie muszą być w każdej części. Jednak jeśli mamy 8 jednostek w zamku to 1-2, mogą być czymś zupełnie nowym, aby zapewnić oddech świeżości. Jakie są komentarze do Obieżyświata:
- nie jest nikomu potrzebny,
- wolałbym Mantykorę.
Gdyby jeszcze wygląd byłby bezpłciowy jak u Meduzy, ale o dziwo Obieżyświat mimo że dziwny, to jednak jest ciekawy.

Ja bym akurat wolał Bezimiennego zamiast Obieżyświata, ale nie dlatego, że mi się Obieżyświat nie podoba (bo o dziwo mi się podoba, chociaż podczas głosowania byłem nastawiony na nie), ale dlatego, że Bezimienni są przeciwieństwem Aniołów i tak jak ludzie przejęli wiarę w Elratha od Aniołów, tak mroczne elfy przejęły wiarę w Malassę od Bezimiennych. A w H7 nie dość że Anioły są czempionami a Bezimienni nie, to na dodatek Bezimiennych nie ma w ogóle.

Natomiast Mantykorę wołałbym zamiast Meduzy. Skoro i tak wygląda jak Koralowa Kapłanka z Sanktuarium, to niech już w tym Sanktuarium Meduza zostanie. Wystarczy że ludzie i elfy zmieniły wiarę, starczy i nie dorzucajmy do tego nag, bo w H8 demony zmienią wiarę z Urgasha na Elratha, Bezimmienni z Malassy na Elratha, Anioły z Elratha na Malassę, a krasnoludy z Arkatha na Shalassę.

Alamar PW
13 sierpnia 2015, 17:59
Sobieski:
Rozumiem że Minotaury z Enroth w stroju Borata są lepsze od rudych Minotaurów z Ashan
Chyba nie pamiętasz, jaki strój nosił na sobie Tezeusz, który zabił mitologicznego Minotaura. Zresztą nie tylko ten heros, inni także. To jest nawiązanie do mitu. ;)
Co zaś do wyglądu minotaurów, to kwestia gustu, ale tym z Heroes 6 i 7 nic nie brakuje (wyjątek to fioletowe ulepszenie z H6), czego nie można powiedzieć o minotaurach z Heroes 5.

Sobieski:
Dlaczego gracze chcą dostawać cały czas HoMM3, tyle że z wyższym numerkiem?
Ja khcem Heroes 2. :P
(I tak, jak chcę zagrać w H2, to sobie je odpalam ;) ).

Sobieski:
Na blogu H7 są 3 rodzaje postów:
- ludziom H7 się podoba,
- ludziom H7 się nie podoba, ale potrafią to wytłumaczyć,
- ludziom H7 się nie podoba, bo nie jest H3.
Mógłbyś nie wspominać o tym czymś. Sam pomysł był dobry, ale niestety największą uwagę przyciągają krzykacze, zazwyczaj bez argumentów.

Sobieski:
Właściwie to nawet nie wiem o co mu chodzi. O to że pająków jest za dużo, czy o to że Nekropolia nie kojarzy się z pająkami.
Problem w tym, że Ubisoft nie zna powiedzenia: "znaj proporcjum, mocium panie". Zawsze przesadza w jedną lub drugą stronę i nie potrafi znaleźć złotego środka - coś, co jednak NWC się udawało (z mniejszymi lub większymi efektami). To samo z pająkami - są dosłownie wszędzie: na ubraniach, jako broń, jako jednostki wojenne (plująca pajęcza katapulta i Namtaru), nawet jako wygląd budynków w mieści... które samo wygląda jak pająk. Akurat motyw pająka jako miasta mi się podoba (same budynki i ich rozrzucenie już nie), ale po skumulowaniu tego wszystkiego, po prostu gracze mają przesyt tych pająków. To jest problem.

Sobieski PW
13 sierpnia 2015, 18:26
Alamar, jeśli chodzi o H2 to jest nas dwóch. H2 to była pierwsza część Heroes w jaką grałem, a zamek czarodzieja pierwsza frakcją, którą grałem. Było to w 4 klasie podstawówki. Kumpel przyniósł płytkę z H2 i sobie graliśmy na informatyce. Była to wiosna 2002 roku.

Na tej samej płytce było H1, ale bitwy były dosyć długie (długie animacje efektów, wolne ataki i poruszanie się jednostek po planszy) i nie za bardzo mi ta część przypadła do gustu.

Kolejna część, do której mam duży sentyment to H4, bo była pierwszą, z którą byłem na bieżąco i rozegrałem w niej najwięcej godzin ze wszystkich czterech części od NWC&3DO.

Z H3 zetknąłem się jako ostatnią ze starego uniwersum, ale cały mój zachwyt nad Heroesami zostawiłem przy H2 oraz H4 i już nie potrafiłem zrozumieć fenomenu H3.



Także: H2>H5>H4>H3>H6>H1



Ból mój był wielki, kiedy dowiedziałem się, że nie będzie Akademii w H6. Jeszcze większy, kiedy dowiedziałem się, że miała być, ale ją wycieli, bo kasy im zabrakło.

Nicolai PW
13 sierpnia 2015, 19:16
Sobieski:
Rozumiem że Minotaury z Enroth w stroju Borata są lepsze od rudych Minotaurów z Ashan, ponieważ nie są rude, a zmiana uniwersum na uniwersum Muminków zniweluję ich rudość, poprawi poziom gry i sprawi, że gracze będą szczęśliwsi oraz na świecie zapanuje pokój i powszechna miłość.

Tutaj chodzi o to, że lineup jest plot-driven. W H1-H4 twórcy nie przejmowali się konwencją tylko ładowali do armii to co im się żywnie podobało. Centaur co grę był w innej frakcji i było fajnie. Tutaj już na takie coś nie możemy liczyć, bo koncepcja jest przerośnięta, wszystko musi mieć przydługie backstory, nawet głupie scyzoryki. Przez to też już nie zobaczymy Czerwonych Smoków w Lochu i Złotych w Sylwanie. Do tego musimy znosić takie kwiatki jak niebieskie Feniksy, gender kolektyw Walkiria, Driady aka Drzewny Poroniec czy też Krasnolud na sterydach zgrywający Olbrzyma.

Sobieski:
Dlaczego gracze chcą dostawać cały czas HoMM3, tyle że z wyższym numerkiem? Dlaczego po prostu nie zamkną się w pokoju, zasłonią okna, pograją sobie w HoMM3 i wypną się na HoMM4-7, najlepiej się przy tym nie odzywając?

Tutaj nie chodzi o to... H3 jest grą genialną i dopracowaną w każdym aspekcie (no, może poza balansem), wiec nic dziwnego, że robi za punkt zaczepienia dla każdej kolejnej części. To tak jak ze Starą Trylogią. Nieważne jak dobry epizod powstanie i tak będzie z nią porównywany.

I tutaj zaczynają się schody, bo mogłoby się wydawać, że wraz z rozwojem technologii i możliwości programistycznych gry powinny być coraz bardziej rozbudowane, a tak nie jest. Mamy wprawdzie te pełne 3D (które wszak i tak było zastosowane przy tworzeniu H3), ale na tym rozwój serii zatrzymał się. Ekrany miast są malowane, a nie renderowane. Miast i jednostek jest dużo mniej. Większość modeli trąci myszką. System umiejętności jest żywcem wyciągnięty z H4.

Tylko H5 daje radę w tym zestawieniu. Osobiście uważam, że z H3 przegrywa tylko na polu estetyki (i może fabuły), a cała reszta to tylko i wyłącznie sentyment. Oczywiście można mówić, że więcej miast znaczy lepiej, ale więcej umiejętności znaczy gorzej, ale to zwykła demagogia :P

Sobieski:
Na blogu H7 są 3 rodzaje postów (...)

Nie trzy, a dwa rodzaje postów:
- ludzi, którzy znają angielski,
- Rosjan.

Eteryczny Smok:
Generalnie chodzi o to, że mając w serii ponad 20 tytułów i rozbudowane lore, to nie tworzysz "świata od nowa", srając przy tym na fanów tworząc kontynuacje "tylko z numerka".

Mam zacząć przepytywać z fabuły starego uniwersum i udowodnić, że ten argument to był blef? Zauważ, że większość graczy kładzie lachę na historię świata MM i gra dla frajdy. No i nie zapominajmy o tym, że HoMM (nie MM) pod względem fabularnym szału nie robiła. H1 to bieg po władzę, H2 to bieg po władzę. H3 to dla odmiany odzyskiwanie władzy, dodatki z kolei to typowe macguffiny. H4 to powrót do sprawdzonego schematu, czyli bieg po władzę. Dodatki to ukłon w stronę H3, czyli macguffiny.

Eteryczny Smok:
(...) a tu widzimy potwory dodane (ba, całe kulty nawet) na odwal i tak po prostu bez większego wytłumaczenia, bo od tak po prostu damy tutaj pająki i nie trzeba tego nikomu tłumaczyć, bo przecież czary i magia, i po prostu sobie jest i tyle.

Wybacz, zakrztusiłem się. Nie było można wymyślić gorszego argumentu broniącego starego uniwersum. Tam to, jeśli się przyczepić, to wszystko było na odwal. Jednostki krążyły między frakcjami bez ładu i składu. Gryf był u Czarnoksiężników, ludzi i elfów, bo tak... A kulty? Jak sobie przypomnę, że w tamtym świecie zaserwowano nam czcicieli zwierzęcych odgłosów to nie potrafię traktować to co piszesz na poważnie.

Fandor PW
16 sierpnia 2015, 14:22
Jest jeszcze jakaś szansa by Ubi zrobiło w Lochu, to co zrobiła z Necro? Zdecydowanie koncept meduzy (http://www.heroes7.acidcave.net/sphinx/mm_dungeon_medusa.jpg) wyglądał dużo lepiej niż to obecnie.

pawllo PW
16 sierpnia 2015, 14:45
Wydaje mi się, że już nic nie zrobią z tą Meduzą, bo jest za mało czasu, a szkoda. :/
No chyba że fani by się aż tak domagali, to wtedy by pewnie napisali: No dobra, popracujemy nad tą Meduzą, ale premierę gry przesuwamy o miesiąc (lub nawet o więcej przypuszczając, że tak jak w przypadku Lisza i Wampira mielibyśmy głosować, jak ma wyglądać).

Ursus PW
16 sierpnia 2015, 16:34
Tamten koncept meduzy z łukiem pochodzi chyba z chińskiego homm.

jbnp5 PW
20 sierpnia 2015, 11:01
Mi też się tak zdaje. Głównie z powodu gęby i pancerza.

Douger PW
20 sierpnia 2015, 17:29
Nie rozumiem jednego. Porównywania modeli do H4 jako wyznacznik czegoś. Serio? W H4 nie było nawet jednej jednostki, która wyglądałaby dobrze. I pomyśleć, że projektowali je (chyba) ci sami ludzie co H3.

Alamar PW
20 sierpnia 2015, 18:15
Cytat:
W H4 nie było nawet jednej jednostki, która wyglądałaby dobrze
Anioł, Balista, Kościany Smok, Czempion, Smoczy Golem, Czarodziejski Smok, Modliszka, Katapulta, Zła Czarodziejka, Gobliński Rycerz, Gargantuan.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: [Loch] (chł)Obcy z Podmroku

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel