Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Loch] (chł)Obcy z Podmroku
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

pawllo PW
8 sierpnia 2015, 00:24
I ja także ubolewam nad brakiem Mantykory w Lochu, bo tak na dobrą sprawę 2 najfajniejsze jednoski EVER dla mnie to Meduza i Mantykora właśnie. I od Heroes III nigdy jeszcze te jednostki w Lochu się nie spotkały :(

Acid Dragon PW
8 sierpnia 2015, 01:56
Cytat:
b) jednostek wojennych Lochu.

Gwoli ścisłości dodam, że chodziło mi o to, że zamiast oryginalnych jednostek wojennych dostaniemy recycling z H6, co już w zasadzie wiemy.

flapdzak PW
8 sierpnia 2015, 09:58
Oh, to przepraszam. Źle zrozumiałem :I

Lux PW
10 sierpnia 2015, 17:01
https://mmh7.ubi.com/pl/blog/post/view/armies-of-the-abyss-part-3

W sumie nic nowego. ;)

Kastore PW
10 sierpnia 2015, 19:03
Hail Hydra!
Karpioxenomorfowąż jest, nomen omen, najjaśniejszym punktem Lochu... i w zasadzie chyba całego HVII.
Natomiast smok jest beznadziejny. No cholera, czy tak trudno jest zaprojektować coś, co rzeczywiście wygląda jak wielki, skrzydlaty gad, a nie jak drewniana, spróchniała figurka ze skrzydłami motyla (czy tylko ja mam takie skojarzenia? :P). I w ogóle, skąd ta nazwa? Dlaczego czarny smok? On nie jest czarny. A przynajmniej nie jest to w żaden sposób podkreślone. W zasadzie to wręcz przeciwnie, zresztą popatrzcie jaki kolor się zmnienia w ulepszeniu - fioletowy na złoty i minimalnie odcień na ciemniejszy. Tak minimalnie, że praktycznie mogłoby się to nazywać: Fioletowy Smok -> Złoty Smok, bo w zasadzie tak to wygląda. I w ogóle, dlaczego Smok Cienia? Czy awatar zjawiska "czernienia" nie powinien być, no nie wiem, czarny? I dlaczego ulepsza się do czegoś, co nazywa się Czarny Smok? Czy naprawdę jest między ich czarnością aż taka różnica, żeby podkreślać kolor, który na dobrą sprawę jest niemal taki sam, jak podstawa? Jeden jest grafitowo czarny a drugi węglowo czarny. Czy jest między nimi aż tak duża różnica w odcieniu czerni, że ktoś pomyślał, żeby jeszcze ją zaznaczyć w nazwie, chyba nie zauważając, że zmienia im się ich drugi kolor z cholernego fioletu na cholerny złoty!!! To tak, jakby stworzyć dwa fioletowe smoki, minimalnie różniące się odcieniem i pierwszego nazwać Fiołkowy Smok a drugiego Fioletowy Smok, tak jakby ten pierwszy nie był fioletowy!

I po co one tak dymią? Czy przez to elfy muszą im wietrzyć jaskinie, żeby się biedactwa nie udusiły? Może to jest ta zapłata za ich pomoc, kto wie. I dlaczego mają te świecidełka na skrzydłach? Po jaką cholerę one są! Ze świata zwierząt wiadomo, że niektóre, najczęściej te mniejsze stworzenia jak owady czy żaby mają specyficzne kolory i różniaste wzorki na ciele, żeby odstraszyć potencjalnego agresora... Ale to jest, kurna, smok! Najgroźniejszy drapieżnik ze wszystkich! Tak jak każdy drapieżnik powinien się wtapiać w tło! I przypuszczam, że by to robił, przecież jest czarny i mieszka w jaskiniach. Byłby wręcz niewykrywalny przez ofiarę. Byłby, gdyby nie te bezcelowe świecidełka!

A odnosząc się do pytania zawartego w opisie Czarnego Smoka - wygrałby mimo wszystko Czarny Smok, bo o dziwo Tytan wygląda jeszcze gorzej. Tytan Shantiri jest nawet spoko, ale normalny Tytan już nie. ^^

zmudziak22 PW
10 sierpnia 2015, 19:40
Już w H5 lepiej ze smokiem się postarali. Ten widać że wyjęty z 50 odcieni Purpury. Smoki powinne wtapiać się w otoczenie. Przecież to są jaskinie i podziemia Ashan. Rozumiem słabe istoty jak kameleony czy małe płazy.

Douger PW
11 sierpnia 2015, 14:37
Smok nie ma wyglądać jak czarny gad, bo smoki w H7 nie są gadami.

Kastore PW
11 sierpnia 2015, 15:17
Douger:
Smok nie ma wyglądać jak czarny gad, bo smoki w H7 nie są gadami.
Zapytałbym Cię czym w takim razie są, ale wiem, że i tak mi nie odpowiesz. Poza tym, wiem, że to miało wyglądać jak gówno właśnie tak, ale sam widzisz, że prezentuje się paskudnie jak na gówno przystało. ^^

@Douger, żeby nie spamić tematu - Nie ma za co. I tak mało mnie to obchodzi.

@Down Tak, ale wciąż awatarem może być cokolwiek.

Ursus PW
11 sierpnia 2015, 15:42
@up Czarne smoki w Ashanie to awatary Malassy.

Douger PW
11 sierpnia 2015, 17:00
Och dziękuję Kastore, że jesteś strażnikiem mojego gustu i dokładnie wiesz, co mi się może podobać. Bez ciebie nie dałbym rady. Jeszcze raz ze wzruszeniem dziękuję.

Setillos PW
11 sierpnia 2015, 17:11
@Ursus
Są avatarami Malassy, owszem, ale to chyba nie znaczy, że są bezpłciowe/posiadają jedną płeć prawda? I na dodatek, smoki to z założenia gady. Nieważne, że w Ashanie są bogami, to dalej gady, gadzi bogowie, jeżeli wolisz, ale jednak. :P

Nerevar PW
11 sierpnia 2015, 17:25
Oficjalny opis rasowej umiejki ciemniaków: https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/skill-shroud-of-malassa

Ursus PW
11 sierpnia 2015, 19:12
Smoki w Ashanie na pewno są rozdzielnopciowe, tylko ich pochodzenie jest boskie tak jak ludzie (dzieci Sylatha).
PS Przepraszam za błedy, pisane z tableta, nie wiem jak wstawiać polskie znaki.

Nicolai PW
11 sierpnia 2015, 21:40
A co z tego, że Smoki w Ashanie są awatarami Bóstw? Z tego powodu nie podlegają klasyfikacji gatunkowej czy co? Smoki od zawsze z założenia są gadami, ale... co to zmienia?

Ursus PW
11 sierpnia 2015, 22:07
Smoki to najnormalniejsze gady, tylko ich pochodzenie jest boskie.

Matikun PW
12 sierpnia 2015, 16:18
Strona Lochu wraz z modelami:
https://mmh7.ubi.com/en/factions/dungeon

flapdzak PW
12 sierpnia 2015, 17:20
Meduza ma brzydką twarz. :P

pawllo PW
12 sierpnia 2015, 17:32
A ja niestety mam aktualnie dostęp tylko do tableta i nie mogę zobaczyć modeli 3d :(

Degraf PW
12 sierpnia 2015, 18:37
Smok to smok i kij. Nie wiadomo, jaka jest klasyfikacja gatunkowa na Ashanie. Znacie marker genetyczny determinujący gadziość oraz genotyp smoków? A może tam w ogóle nie ma genetyki i wszystko sprowadza się do duchów? Tutaj człowiek nie pochodzi od małpy, zatem cały biologiczny bełkot jest biologicznym bełkotem.

Alamar PW
12 sierpnia 2015, 18:41
Oficjalnie smoki to dzieci Smoczych Bogów, podczas gdy starsze rasy zostały stworzone przez Ashę i w ich żyłach płynie krew danego Smoka Żywiołów... i chyba na tym lepiej zakończyć dyskusję, bo nic mądrego z tego nie wyniknie.

KammerKammerMożna ewentualnie przenieść się tu.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: [Loch] (chł)Obcy z Podmroku

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel