Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Loch] (chł)Obcy z Podmroku
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Eggyslav PW
6 sierpnia 2015, 23:27
Szalenie śmieszy mnie fakt że Prześladowczynie używają podwójnych kusz, na arcie rzeczywiście wygląda to fajnie i złodupnie, no ale, o ile nie są to Chu-Ko-Nu, albo inna kusza automatyczna (na co się raczej nie zapowiada), to ciekawi mnie, jak będą te kusze ładować i naciągać, mając obie ręce zajęte?

flapdzak PW
6 sierpnia 2015, 23:30
Pewnie tak jak u kuszników Przystani. :D

Tego PW
7 sierpnia 2015, 09:36
Będzie stała koło niej krwawa kusicielka w skąpym stroju, której zadaniem będzie przeładowywanie kusz, poprawianie pelerynki, a także wycieranie śliny troglodytom.

Tarnoob PW
7 sierpnia 2015, 11:04
Pewnie moje zdanie nikogo nie obchodzi, ale co tam.

Uważam, że dwójka elfów – jedno ze sztyletami, drugie z kuszami – to lekka przesada. Ten zabójca wystarczy – i dobrze, że bardziej przypomina tego z H6 niż z H5, bo H6 mimo bycia gorszą grą miała o niebo dojrzalszy styl graficzny.

Zamiast tej elfki widziałbym złe oczko. Ogólnie zestaw stworów z Lochu w H3 był dobry – z tym że oczywiście har­pie od H4 zadomowiły się w Twierdzy, a w H7 na czempiona dochodzą też hydry. Do Zamku Czarnoksiężnika z H1–2 nie ma jak wrócić, bo gryfy, centaury i gargulce porozchodziły się do innych miast. Za to Azyl z H4 był po­rażką (lawl wut?! ifryt, zmora i ork?! biegiem do innych miast z nimi). W H5 było lepij, ale też nieidealnie.

Szkoda, że przy wybieraniu stworów do Sylwanu i Lochu w H7 fani zostali zmuszeni do wyboru „między dżumą a cholerą”. Każdy stwór powinien być oceniany indywidualnie, a dopiero na tej podstawie można by podsuwać ze­s­tawy. W Sylwanie w ogóle nie było dogrywki, a w Lochu dogrywka była prymitywna, przez II turę. Ktokolwiek sły­szał o głosowaniach preferencyjnych i tzw. instant run-off (to co innego niż STV, bo jest jeden zwycięzca), np. przy wybieraniu prezydenta Irlandii albo senatorów Australii, to by wiedział, że można było to załatwić od razu. Wy­s­tar­czyło, żeby fani zaznaczali, który zestaw chcą najbardziej, a który by ew. poparli w dogrywce.

Kammer PW
7 sierpnia 2015, 12:48
Muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Prześladowczynie/Tropicielki są nadzwyczaj udane, doskonale przypominają skrytobójców z H5, których bardzo polubiłem, liczę, że one dostana trutkę, co pozwoliłoby grać nimi niczym skrytobójcami.
Zabójcy/Cienie, niestety, oni dostali truciznę, nawet nie są tacy beznadziejni. Niezbyt lubiłem w Piątce taktykę chowania się i atakowania znienacka (a Purpury nie kupiłem), więc tak średnio mi pasuje dawanie tej jednostce trutki.
Troglodyta/Chtonianin (notebene, nazwa ulepszenia ZAWSZE mi się będzie kojarzyć z takimi pociesznymi stworkami z Titan Quest) - bardzo boli mnie to paskudne zagranie na sentymencie i to, że taka rzesza graczy się na to nabrała. Wszak Loch z H1-4 != Loch z H5-7. Jednakże jednostka nie wyszła całkowicie beznadziejnie, ma pewien... potencjał.

Alamar PW
7 sierpnia 2015, 12:52
Loch miałeś tylko w H3 (i w Ashanie). :P
Akurat zabójcy z H6 w grze byli całkiem, całkiem, zwłaszcza z umiejętnością rasową, pozwalającą na stanie się niewidzialnym i atak od tyłu. Podejrzewam, że w H7 ta opcja ponownie się pojawi (nie pamiętam dokładnie danych z plików bety), zaś atak z flanki jeszcze bardziej wzmocni tę jednostkę.


EDIT:



Kammer PW
7 sierpnia 2015, 13:07
Przepraszam - (kreacje czarnoksiężnika z H1-2, Loch z H3 i Azyl z H4) != Loch z H5-7. :P

Mimo wszystko - bardziej odpowiadał mi koncept mroczne elfy - mistrzowie niszczycielskiej magii od konceptu teraz nas widzisz, teraz nas nie widzisz, a teraz masz sztylet w plecach i konasz od trucizny.

Yogoort PW
7 sierpnia 2015, 13:24
Wrzucili kolejne arty. Meduza znakomita, Minotaur to przyjemna przekolorawanka z szóstki (czego się można było spodziewać), no i te dziwne Bezduszne pokraki - sam nie wiem, co o nich sądzić, jakieś takie za chude jak na mój gust.

mrgolec PW
7 sierpnia 2015, 13:35
Już jest elita Lochu https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/armies-of-the-abyss-part-2
Cytat:
Meduzy posiadają kostur i podobno nie wyglądają jak kopia nag z H6.



Kurek PW
7 sierpnia 2015, 13:44
Meduza- 10/10
Meduza Czarownica- 7/10 (bo się prawie niczym nie różni od poprzedniczki)

Minotaur- 9/10 (CZEMU RUDY!? Na szczęście to jest do przemodowania)
Minotaur Strażnik- 10/10

Obieżyświat/Wędrowiec/Włóczęga- 2/10
-Nie jest nikomu potrzebny
-Brzydki
-Wolałbym mantykorę
-To ma być elita?

Bezduszny- 3/10
-niczym się nie różni od pierwszego
-nie ma żadnych broni
-tylko nazwę ma spoko

Mogło być lepiej, dobrze, że można modować grę.

flapdzak PW
7 sierpnia 2015, 13:49
Elity znakomite! Meduza super, zwłaszcza ulepszona, Konstrukt (jak mu tam, "obieżyświat" ?) jest świetny. Po wypowiedzi użytkownika Z HC wyobrażałem go sobie inaczej i myślałem, że będzie beznadziejny (Powykręcane kończyny? Really?), ale NIE. Minotaury... TAK TAK TAK! Model z H6!

I teraz mam dylemat: Grać Lochem czy Akademią? ;)

pawllo PW
7 sierpnia 2015, 16:18
Dlaczego Koralowa Kapłanka w Heroes VI wyglądała na 20-letnią pannę, a Meduza w Heroes VII na 40-letnią babę? :/

Nerevar PW
7 sierpnia 2015, 17:01
Cytat:
Dlaczego Koralowa Kapłanka w Heroes VI wyglądała na 20-letnią pannę, a Meduza w Heroes VII na 40-letnią babę? :/
Brak słońca źle wpływa na cerę ;)

flapdzak PW
7 sierpnia 2015, 17:10
Niedobór witaminy D! XD

pawllo PW
7 sierpnia 2015, 17:35
Możliwe też, że w Sanktuarium odnaleźli fontannę młodości xD
A tak swoją drogą, niezależnie od wyglądu jednostek i tak będę grał Lochem, bo to w większości części była moja ulubiona frakcja jak i Akademia zresztą :)
Oby tylko ta Meduza miała swoją zdolność z Heroes III i IV, bo głównie za to uwielbiam tę postać ;)

Tarnoob PW
7 sierpnia 2015, 20:19
Elita nie wygląda jakoś źle. Znowu ładnie się łączy tradycję z nowoczesnością. Ci bezduszni przypominają mimów oraz pokemona Mr. Mime – mają w sobie pewną tajemniczość, kojarzą się z Pustką i są z tzw. „doliny nie­sa­mo­wi­toś­ci” (zwł. przez dziwnie zgięte kończyny; Hubertus wie, o czym mówię). To pewien atut. Trochę szkoda, że przez to zabrakło bezimiennych z H6, no ale nie można mieć wszystkiego. Bezduszni nieźle łamią pewne stereotypy i za­miast tego kierują się logiką – np. „obowiązkowa” często peleryna im by tylko przeszkadzała.

Generalnie w Lochu brakuje 3–4 stworów: złych oczu, mantikor i bezimiennych właśnie. Szkoda, że nie będzie ich nawet w neutralach.

flapdzak PW
7 sierpnia 2015, 20:46
Złe oczy i bezimienni (jak z bety wynika) będą machinami wojennymi Lochu... Chyba ;D. Także myszka w dłoń i moduj Kolego.

Tarnoob PW
7 sierpnia 2015, 21:14
No to super. :-) Nawet w takiej postaci mi to zdecydowanie wystarcza – to nawet lepiej niż gdyby dostawać je po raz kolejny jako standardowe jednostki. Szkoda tylko, że brakuje mantikor. :-/

flapdzak PW
7 sierpnia 2015, 21:28
Też mi przykro z tego powodu. :(
Ale mam nadzieję, że ten tajny projekt Marzhina to jakiś kreator jednostek/frakcji. Fani może wykopią model mantikor z H6 i dodadzą do H7. Oby...
Acid Dragon ostatnio napisał, że nowe modele lisza i wampira były kosztem czegoś. Przypuszczenia naszego smoka to:
a) neutrali (syreny były na liście z bety)
b) jednostek wojennych Lochu.
Ja boję się, że ucierpią oczy. Bezimiennych mogą wstawić jako strzelców i medyków jednocześnie. Więc wiwerny i bezimienni są (tak myślę).

Tarnoob PW
7 sierpnia 2015, 23:49
Dochodzimy do szerszego problemu – w wielu miastach po prostu brakuje kompletu. Miasta z H7 są bardziej „kom­pletne” niż w poprzednich częściach – dzięki 8 stworom oraz sprytnym połączeniom (np. czarny rycerz z H3–4 i ko­s­tu­cha z H5 → jeździec z H7, albo goblin + bazyliszek → jeździec). To godne pochwały, ale to ciągle nie to. W Lo­chu brakuje mantikor (mimo, że kotki są już w Akademii), oczu i bezimiennych, w Nekropolii brakuje zombie, mumii i ghouli, w Akademii roków (mogłyby być zamiast simurgów i byłby to ukłon w stronę H2), a w Sylwanie feniksów i pegazów. Od biedy można by wetknąć jeszcze parę nowinek z H4, np. tygrysek w Sylwanie, ale H4 chyba naj­bar­dziej odstawało od wszystkiego pod kątem zestawu stworów i nie da się tego w pełni kontynuować ani nawet nie ma takiej potrzeby. :-P

Miejmy nadzieję, że fani znowu dopiszą i być może dodadzą brakujące stwory jako „sojusznicze neutrale”. Wątpię, żeby dało się ingerować w grę tak głęboko, żeby dodać więcej siedlisk w miastach lub zwiększyć garnizon z 7 stwo­rów na 8–9.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: [Loch] (chł)Obcy z Podmroku

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel