Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Sylvan] Wszystkie kolory ściółki
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 10 - 11 - 12

Acid Dragon PW
24 czerwca 2015, 18:53
Cytat:
Ogólnie po co się kłócić i rzucać takimi tegesami, skoro wystarczyło powiedzieć "moim zdaniem tak nie będzie (...)" zamiast czegoś typu "jesteś widzę lepiej poinformowany niż sami devsi, i nie pisz głupot, bo żadnych harmonogramów nie ma"

Problem w tym, że Nicolai miał rację - żadnych harmonogramów nie ma. I mogę to powiedzieć z całą odpowiedzialnością.

Owszem, statystycznie niusy pojawiają się na początek i koniec tygodnia - co jest logiczne - ale nie ma jakiegoś z góry ustalonego harmonogramu, że niusy mają wychodzić zawsze w poniedziałki, środy i piątki.

Nicolai próbował Ci delikatnie zwrócić na to uwagę, żebyś nie generalizował i nie tworzył praw i reguł tam, gdzie ich nie ma - zwłaszcza w odniesieniu do frakcji, gdzie niemal każda była prezentowana inaczej (w tym - tylko raz jedyny do dzisiaj zaprezentowano część jednostek frakcji w środę i była to podstawa Nekropolii). W odpowiedzi zaś napisałeś posta, mówiącego, że "takie cosie należy tępić".

Sobieski PW
24 czerwca 2015, 18:57
Nicolai:
Feniks spali las.
Całkiem przypadkiem 45,28% głosujących na Furie Sylanny zapomniało, że lasy na Enroth po H1 i H2, Antagarichu po H3, Axeoth po H4 i Ashanie po H5 mają się całkiem dobrze. :)

Górski PW
24 czerwca 2015, 19:07
@Flapdzak

A mi się spodobała tylko jedna. Ale jazda xD :D

magius123123 PW
24 czerwca 2015, 19:10
@Acid...
Ehh, sam nie wiem, czy chce mi się to ciągnąć - chyba nie, przecież to głupota w ogóle się kłócić o newsy. To, co ja napisałem wcześniej, to były czyste spekulacje i najzwyklejsze oczekiwania. Prześledziłem blog H7 i zauważyłem, że większość newsów pojawiała się w pn. śr i pt (przez kilka miesięcy tak było), wyjątkami były newsy o becie i tłumaczenia czemu ją przesuwają i jeszcze jakieś drobnostkowe np. news o czarach raz się pojawił w czw, albo bohaterów twierdzy raz dali w czw. Stąd też moje spekulacje, poza tym od 2 tygodni się tego trzymają i newsy wychodzą w pn, śr. i pt., a skoro i teraz tak zrobili, to znaczy, że jednak chyba coś w tym jest. A paczajta przy okazji, że napisałem "prawdopodobnie" czyli nie wiem po co się czepiać jak ktoś pisze spekulacje, bo mogą się spełnić lub nie, a skoro miałem jakiś tam malutki dowodzik, żeby je poprzeć (gość piszący w komentach, że modele 3D będą pod koniec przyszłego tygodnia, i te newsy w pn., śr., pt.), to nie trzeba od razu wyskakiwać z niezbyt miłymi tekstami. Powtarzam, nie wiem, o co my się w ogóle kłócimy, skoro to były tylko moje spekulacje, a w tekście "takie cośki trzeba tępić" miałem na myśli to, że naprawdę trzeba tępić niemiłe zachowania w stosunku do ludzi, którzy nie zrobili tobie wcześniej nic "niemiłego". Idąc dalej, przecież już się pogodziliśmy z Nicolaiem, padły słowa "po co się kłócić (...), koniec kłótni" od obu z nas, a ja jeszcze przy okazji przeprosiłem, bo rzeczywiście z tym tępieniem przegiąłem... Więc po co prać znowu stare (heheh, no nie takie stare) brudy?

Ehh i znowu off-top...
W każdym razie czekam na modele 3D, bo może się miło zdziwię, jeśli tam tancerzyki będą wyglądali przyzwoiciej niż na artach, a może nas zaskoczą i wszystko będzie lepiej wyglądało jako 3D model/render niż rysunek?

Alamar PW
24 czerwca 2015, 19:11
@Sobieski

Armia leśnych elfów z pewnej gry ;)

Niestety, logika rzadko skutkuje, gdy w grę ;) wchodzą emocje... i ładne obrazki. :(


@magius123123
Czy aby przypadkiem czegoś nie przegapiłeś?

Nicolai PW
24 czerwca 2015, 19:24
@flapdzak: @Górski: A mi się podoba nieulepszony Tancerz, Driada i Drzewiec (podczas głosowania przedstawiono oficjalny szkic.. tylko czemu ma trzy nogi?). Dwie i pół jednostki. Wygląda na to, że mi Sylwan podoba się trochę bardziej niż Wam ;)

@magius123123: Nikt się nie kłóci, po prostu zwracamy uwagę, że regularność i Ubi-Nox to dwa, niezbyt lubiące się pojęcia.

@Alamar: Nasze polskie wybory nauczyły mnie, że logika to ostatnie kryterium jakiego można się spodziewać.

magius123123 PW
24 czerwca 2015, 19:25
@Alamar
Nie przegapiłem, ale na tym nawet nie widać twarzy tancerzy (ani przodu ani... nic), poza tym to tylko 4 modele z 16. :D

Nerevar PW
24 czerwca 2015, 19:31
Nowy, ulepszony Tancerzyk
http://i.imgur.com/jIhT6V1.jpg

Yogoort PW
24 czerwca 2015, 19:42
Zastanawia mnie, czy wszystkie te głosowania nie były z czapy, przecież wszystko mogło być z góry zaplanowanym szwindlem, frakcje wybrane wcześniej, line-upy wybrane wcześniej, a gracze karmieni papką i mydlinami, że niby mieli jakiś wpływ na kształt gry, że to ich decyzje spowodowały, iż mamy dwie elfie frakcje w podstawowej wersji gry. Mam nieodparte wrażenie, że gdyby znów zabrakło Sylvanu to by poziomu hejtu nawet Ubi nie zniosło, więc Sylvan musiał się pojawić, boby już nikt nie kupił nowej odsłony Herosów. Jak słusznie zauważyliście, Loch jest jedną z ulubionych frakcji poza Nekropolią, więc PRowo też wygodnie było go umieścić w podstawce. Teraz popatrzmy na inna sprawę - jak się okazało, nie będzie w podstawowej wersji gry bohatera, który będzie mógł używać Magii Wody oraz Przeznaczenia na poziomie Arcymistrzowskim - głupota? niedopatrzenie? przypadek? Nie sądzę. Twórcy są od początku przygotowanie na wprowadzenie do gry frakcji dodatkowych, nasuwają się od razu wodne Sanktuarium oraz Krasnoludy lub Demony (tak samo arcymistrza magii ognia ma tylko jeden rodzaj bohatera w Przystani). Od samego początku dialogu developerskiego z fanami, było mówione, iż nie będzie kolejnych frakcji w DLC, ewentualnie w dodatkach. Zaraz po zakończeniu bety przyszła ankieta dotycząca co się podobało, co do poprawy itd itp. Jednym z elementów ankiety były pytania o płatne rozszerzenia, nie dodatki, ale generalnie o jakiekolwiek płatne coś, za co byłbym, jako potencjalny klient i fan Herosów, chętny zapłacić. Otóż poza, mapami, nowymi bohaterami, nowymi mechanikami, innymi sprawami były wymienione również nowe frakcje. Nie zdziwiłbym się, gdyby jednak zmienili zdanie co do DLC i wrzucili nowe frakcje w takiej formie. Czy by to było dobre, czy nie to osobna dyskusja. Zmierzam do tego, że może nam się wydawać, że głosowaliśmy na coś, co chcemy, a tak naprawdę wszystko mogło być zręczną manipulacją. Na pewno głosowaliśmy za pewnymi wyobrażeniami naszych ulubionych frakcji (lub leśnymi dziadami zamiast dumnych krasnoludów ;) ). Wyobrażenia graczy stoją z góry na przegranej pozycji, bo przede wszystkim jest ich za dużo i nie da się zadowolić każdego, poza tym naszych wizji nie klepnie w końcu zarząd, nie da na nie pieniędzy i nie da zielonego światła na ich wykonanie.

Obecny Sylvan będzie, jaki będzie, jako wizja natury sprawdza się dobrze, jako wizja Furii natury - zdecydowanie nie. I tu jest moim zdaniem jedyny problem (poza tym, że został wybrany zamiast Krasnoludów :]] ). Jako Furia natury Sylvan zamiast wesołych jelonków powinien dostać rozszalałe niedźwiedzie, zamiast podejrzanych tancerzy mogły by być elfy dosiadające jakieś tygrysy np czy też pantery, zamiast dwóch rodzajów duszków powinny być węże, drzewce cofnięte do elity, czempionem np modliszka (H4) - szybka, latająca. Furia powinna być furią i budzić respekt - teraz jest bardzo poprawną wersją leśnej parady równości, brakuje tylko, żeby tancerze z druidkami palili sobie magiczne zioło radości w cieniu drzewca.

Ursus PW
24 czerwca 2015, 19:54
Może spojrzenie tancerza będzie obniżać morale wrogich jednostek?

Nicolai PW
24 czerwca 2015, 20:00
@Yogoort: Mi się wydaje, że twórcom było wszystko jedno. Tak czy siak, musieliby stworzyć praktycznie wszystkie modele od zera. Więc teoretycznie nie powinni mieć powodu oszukiwać. No chyba, że wprawienie Fortecą w konsternację 2/3 graczy, którzy wolą elfy to można uznać za jakiś argument.

Także co do wygranej Sylwanu i Lochu nie mam wątpliwości, ale Furia trochę mi śmierdzi. Po prostu to co się wydarzyło po audycie nie klei się do kupy. Wariant ofensywny, który zyskiwał kilka punktów procentowych dziennie, przyczynił się do weryfikacji wyniku ze strony Ubi-Noksa i co? I nico, jego wynik praktycznie nie drgnął, ale za to okazało się, że dużo straciła najsłabsza opcja. To wyglądało dziwnie, bardzo dziwnie...

Edit: Kammer Alamar, jeśli poprawiasz to bądź tak miły i poprawiaj dobrze. "Ubi-Noksa", nie "Ubi-Noxa".

AlamarAlamarZaleca się spolszczanie iksa podczas odmiany słowa, ale forma z samym "x" jest poprawna.

flapdzak PW
24 czerwca 2015, 20:33
@Nicolai
Drzewiec mi też się podoba, ale 7/10. Fajne są te brzoskwinki na czuprynie.
Gdy zaprezentowano ten art pomyślałem sobie:
"Wow. Sylvan będzie piękny". No cóż. Zapeszyłem. Sylvan to jedno wielkie bagno smoczych wymiocin. Ubi dając nam takie elfy myślał sobie:
"Damy im jakieś paskudy, których nikt nie polubi. Jak gracze będą grali z komputerem, nie będą musieli się zastanawiać, kto będzie wrogiem...". Może w odróżnieniu od niektórych, ufałem Ubi (nawet po 6 części (którą i tak polubiłem)), ale po dzisiaj nie wiem, czego mam oczekiwać od Lochu. Pamiętacie tego tajemniczego obieżyświata? JEGO OFICJALNY ART!
http://i.imgur.com/CrcGcDw.jpg
I to elfy i to elfy. Skoro tną koszty... XD

PS. Czy tylko mnie martwi, że tancerz biega w skarpetach?

Tarnoob PW
24 czerwca 2015, 22:52
Halo, halo – tutaj Tarnoob, może ktoś zwróci na to uwagę w tym zalewie głosów. Szkoda, że nikt nie skomentował mojej opinii o tym, że sposób głosowania na jednostki był zły.

Generalnie nie jest jakoś tragicznie i mam już lepsze zdanie niż przy pokazaniu pierwszego filmiku.

Line-up nie jest idealny – brakuje mi feniksa i jednorożca – chociaż z drugiej strony byłoby chyba zbyt monotonnie, gdybyśmy dostali po prostu zestaw z H5 + feniksa, tzn. H7 = H5 + H2. ;-) Może tak jest i lepiej niż w propozycji z feniksem i jednorożcem, ale też z korzennym wężem, który wg mnie pasuje dużo mniej niż jeleń czy nawet ta nieszczęsna (wtórna) driada. Liczę na jednorożca i feniksa jako stowarzyszone neutrale.

Obecnie pokazane stwory są zielone i faktycznie kolorystyka wydaje się już bardziej stonowana – ale bez prze­sa­d­nej monotonii jak mroczne elfy w H6. -_- Jedyne, co bym poprawił, to:
1) kolory rusałek – mogłoby tam być choć trochę niebieskiego, który się lepiej komponuje z zielonym (oba to bar­wy zimne) lub nawet zielonego. Pomyślcie, że skoro skrzydła rusałek przypominają kwiat, to zielona łodyga-suk­nia pa­suje jak ulał. Nie mogę się doczekać fanowskiego moda z czymś takim.
2) kolory jelenia – mogłyby tam być chociaż zielone akcenty, które by dobrze pasowały do reszty miasta, coś jak „pieczątka”, że to nie jest neutral. (Chyba największy problem z tym, że trudno było odróżnić neutrala od stwora z miasta, był w H4). Powtarzanie się barw w różnych elementach to przecież truizm – choinki jedno- i dwubarwne wyglądają bardziej elegancko od pstrokatych, dziecięcych, a ludzie chętnie dobierają strój i dodatki tak, żeby się jakiś kolor powtarzał – np. krawat i oczy albo torebka i paznokcie.

3 elfy to moim zdaniem w sam raz – zwłaszcza, że druid(ka) jakoś nie epatuje swoją „elfiością” i nie razi to tak bar­dzo, jak rój krasnali w H5. Uważam też, że projekty są niesłusznie przyjęte chłodno. Tancerze ostrzy wy­glą­da­ją du­żo lepiej niż w H5 i właściwie nie ma się do czego przyczepić. Proporcje są rozsądne, realne (także uszu). U­biór jest logiczny – nastawiony na walkę (zasłonięty tors; tunika też osłania nogi bardziej niż same spodnie), a nie na ekshibicjonizm (H5).

Pozdrawiam i nie mogę się doczekać ekranu miasta. :-)

Nerevar PW
24 czerwca 2015, 22:58
Cytat:
Proporcje są rozsądne, realne (także uszu). Ubiór jest logiczny - nastawiony na walkę (zasłonięty tors; tunika też osłania nogi bardziej niż same spodnie), a nie na ekshibicjonizm (H5).
Gdzie masz u Tancerzyka zasłonięty tors? Toć ma on trzy (skórzane?) paski na krzyż i odrobinkę materiału (lepiej to widać na szkicu).

Matikun PW
24 czerwca 2015, 23:08
@flapdzak
Tyle, że obieżyświat nie jest elfem, tylko konstruktem xD.

Elita trzyma poziom, jelonek po ulepszeniu jest naprawdę bardzo fajny, tylko szkoda, że podstawa wypada przy nim tak blado. Tancerz nie jest zły, ale jego mina przebija wszystko :D. Druidka mi się naprawdę podoba, więc nie jest źle :D.

Nicolai PW
24 czerwca 2015, 23:38
Tarnoob:
Halo, halo - tutaj Tarnoob, może ktoś zwróci na to uwagę w tym zalewie głosów.
Słyszymy Cię głośno i wyraźnie.
Tarnoob:
Szkoda, że nikt nie skomentował mojej opinii o tym, że sposób głosowania na jednostki był zły.
Czas na krytykę systemu głosowania już był. Teraz to musztarda po obiedzie ;)
Tarnoob:
1) kolory rusałek - mogłoby tam być choć trochę niebieskiego (...)
Czyli chciałbyś fioletowo-pomarańczowo-niebieskie Rusałki? Nie, to jest jednostka, a nie tęcza.
Tarnoob:
2) kolory jelenia - mogłyby tam być chociaż zielone akcenty, które by dobrze pasowały do reszty miasta
Zielona Rogacizna? Widziałeś kiedykolwiek zielonego ssaka... poza leniwcami porastającymi badziewiem? Nie rozszerzajmy naturalnej palety barw jeśli nie ma takiej potrzeby. Słoneczny Jeleń, od biedy, mógłby taki zostać, ale Blaskom Łani przydałby się remastering. Czemu nie mogli dać czarne, tak jak w pierwotnym planie?
Tarnoob:
3 elfy to moim zdaniem w sam raz - zwłaszcza, że druid(ka) jakoś nie epatuje swoją 'elfiością' i nie razi to tak bardzo, jak rój krasnali w H5.
Trzy i pół, Driady to owoc dendrofilskiej nekromancji. Aczkolwiek tak, liczba i różnorodność przedstawicieli tej rasy jest satysfakcjonująca.
Tarnoob:
Tancerze ostrzy wyglądają dużo lepiej niż w H5 i właściwie nie ma się do czego przyczepić. Proporcje są rozsądne, realne (także uszu). Ubiór jest logiczny - nastawiony na walkę (zasłonięty tors; tunika też osłania nogi bardziej niż same spodnie), a nie na ekshibicjonizm (H5).
Raczysz żartować, prawda? Temu co jest nie tak u nich, mógłbym poświęcić cały stand-up. Ogólnie rzecz biorąc Tancerz byłby do zaakceptowania, gdyby był Trzonem. Jakoś nie przystoi, by elitarna formacja leciała na wroga z gołą klatą. Jak niby mają oni stawić czoła Rakszasom, Minotaurom i Sędzinom? Z czym do ludu? A Mistrz Ostrzy? On jest paradną wersją Tancerza, jego uniform może i jest ładniejszy, ale na bank nie jest praktyczniejszy. Pióropusze, frędzle i pasy... Jaką to ma wartość bojową? No i po kiego grzyba wydłużył sobie spódnicę? By krępowała jego ruchy? A może, by zamiatać nią pole bitwy? A ostre zakończenie nakolannika komu ma zrobić krzywdę? Mu czy wrogowi?
W którym miejscu Ty masz zasłonięty tors, bo nie widzę. Ja tam dostrzegam tylko gołą klatę. Czy spódnica osłania nogi bardziej niż same spodnie? Wydaje mi się, że wrogi miecz nawet nie poczuje różnicy. I najważniejsze, od tego zacząłeś... gdzie logika w tym ubiorze? W tym, że chronisz nogi, a nie tors? Czy może w krępujących ruch dodatkach? A może to, że jednostki dystansowe są lepiej opancerzone od jednostki walczącej w zwarciu? Swoją drogą zauważyliście, że Tancerze i Myśliwi podzielili się zbroją po połowie? Jeden dostał górę, drugi dół :)
PS. Odkryłem czemu Mistrzowie Ostrza mają te śmieszne zakrzywienie na końcu miecza. Ono jest po to, by mogli wybrać całą Nutellę ze słoika :)

Vusapion PW
25 czerwca 2015, 00:01
Nie wiem, czy są jakieś plusy tej elity. Tancerz wygląda jak bojowy Chippendales (taki tancerz erotyczny), Druidka szkice ma ładne i przede wszystkim na nich ładną, kobiecą twarz. Na artach wygląda jak Elfia wiedźma i czy Jelonki nie są złe, że te Druidki noszą głowy ich braci na sobie? Łania zbyt smukła, natomiast Jeleń jest porządnie zrobiony i prezentuje nawet większą moc niż Jednorożce.

Dostaniemy w piątek 2 tanki i ogólnie nie sądzę, żeby Sylwan w tej części był mocno grywalny, a to ogromna szkoda, bo wszędzie gdzie występował był u mnie w top 2.

Nerevar PW
25 czerwca 2015, 00:29
Cytat:
Zielona Rogacizna? Widziałeś kiedykolwiek zielonego ssaka...
A widziałeś kiedyś ssaka, który wytwarzał świetlne aureole a'la ten jelonek?

Cytat:
Druidka szkice ma ładne i przede wszystkim na nich ładną, kobiecą twarz. Na artach wygląda jak Elfia wiedźma
Na artach jej zielone oczy (łącznie z zielonym białkiem) pasują bardziej do nekromantów ;)

Yogoort PW
25 czerwca 2015, 10:58
@Vusapion w piątek dostaniemy tanka (Smoka) oraz strzelca (drzewca). Drzewce będą miały atak dystansowy, więc będzie jakiś wybór na czempionie - tank/dystans.

Nicolai PW
25 czerwca 2015, 12:23
Vusapion:
Tancerz wygląda jak bojowy Chippendales (taki tancerz erotyczny) (...)
Takich rzeczy nie trzeba tłumaczyć w Grocie, uwierz mi ;)
Nerevar:
A widziałeś kiedyś ssaka, który wytwarzał świetlne aureole a'la ten jelonek?
Nie... ale czy pisałem, że to podoba mi się?
Nerevar:
Na artach jej zielone oczy (łącznie z zielonym białkiem) pasują bardziej do nekromantów ;)
A czy Arcymag z H5 też bardziej pasował do Nekromantów?
Yogoort:
@Vusapion w piątek dostaniemy tanka (Smoka) oraz strzelca (drzewca). Drzewce będą miały atak dystansowy, więc będzie jakiś wybór na czempionie - tank/dystans.
Drzewiec nie będzie jednostką dystansową. Jakby miał nią być to podkreśliliby to podczas głosowania, jak przy reszcie strzelców. Jaki byłby sens? Pokazać jednostkę, którą wszyscy uznają za piechura, nic nie sugerować i bam... zrobić z niego dystansowca? Równie dobrze można stwierdzić, że Myśliwy nie będzie strzelał tylko walczył w zwarciu, a łuk i strzały to dekoracja. No i jest jeszcze jedna rzecz, która przemawia za tym, że Drzewiec nie może atakować z dystansu... balans. Jeśli masz do wyboru powolniaka i strzelca wspieranego przez Driady to kogo wybierasz? No oczywiście, że tego drugiego. Swoją drogą czym miałby strzelać Drzewiec? Brzoskwiniami?
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 10 - 11 - 12
temat: [Sylvan] Wszystkie kolory ściółki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel