Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Sylvan] Wszystkie kolory ściółki
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 10 - 11 - 12

magius123123 PW
24 czerwca 2015, 16:35
Druidki i te łanie i jelenie mi się nawet podobają, ale tancerze są ohydni. Przypominają mi starych Indian albo łowców głów z Amazonii. Są okropni, ilość biżuterii (kolczyki w uszach, dziwaczne pióra ozdobione kamyczkami na łbie) i tatuaży... ehhh. Już nawet tatuaży bym się nie czepiał, ale gdzie są blond włosy? Gdzie są jakiekolwiek muskuły? Owszem wygląda groźnie, ale nie jak elf. Szczerze to zawsze wybrałbym elfy ponad krasnoludy, ale teraz zaczynam mieć wątpliwości co do swojego wyboru, poza tym... to jest ostatnia postać w elicie, są zaraz przed smokami/drzewcami, a wyglądają mniej groźnie niż gwardziści od przystani (1 poziom) i tu już nawet nie chodzi o zbroję czy jej brak.

Acid Dragon PW
24 czerwca 2015, 16:36
Cytat:
Co do głosowań na frakcje. Według mnie powinno być jedno głosowanie, ewentualnie w dwóch turach.
Wątpię, aby wynik był wtedy inny.

Tak trudno się pogodzić z faktem, że większość fanów HoMM po prostu nie lubi krasnali? :P.

A na serio - rozumiem, każda frakcja ma swoich zwolenników i przeciwników, a to że jakaś frakcja ma mniej zwolenników niż inna nie znaczy, że jest gorsza. Niemniej jednak Ubisoft zdecydował się na głosowanie większościowe i w takim wg mnie Forteca nigdy nie mogła wygrać, obojętnie w jakiej konfiguracji.

Inna sprawa, że od samego początku głosowaliśmy tylko na koncepcje, na swoje własne wyobrażenia frakcji. Ewentualnie w oparciu o artworki, które nigdy nie były reprezentatywne. Dopiero po pokazaniu rzeczywistych artworków jednostek widać, czy frakcja jest przyjęta ciepło (Twierdza), chłodno (Sylvan), czy wręcz z oburzeniem (pierwotna Nekropolia).

Cytat:
Co mamy w Przystani? Kolesia z kuszą, kolesia z włócznią, kolesia z lancą, kolesia z mieczem, kolesia z laską, kolesia z większym mieczem, kolesia z dwoma większymi mieczami.

Co mamy w Inferno? Demon x 7.

Co mamy w Sylwanie? Elfa z łukiem, elfa z laską, elfa z dwoma mieczami.

Przystań jest nudna i gdyby to zależało od fanów, na pewno by taka nie była.
Inferno nie ma w ogóle - przegrało prawdopodobnie z tego samego powodu, co Forteca - zbyt jednolita i nudna armia. I dlatego, że się wszystkim przejadło.
Sylvan zaś ma 3 elfy zamiast 6, więc ma lepsze zróżnicowanie niż Forteca.

Sobieski PW
24 czerwca 2015, 17:01
Acid Dragon:
Wątpię, aby wynik był wtedy inny.
Ja jakoś nie jestem przekonany. Druga sprawa że sam bym głosował w takim głosowaniu (5 frakcji na raz) na Loch i Sylwan. Jednak wtedy bym wiedział że Forteca (czy też Inferno czy Świątynia) przegrała, bo tak chciała większość, a nie dlatego, bo tak została rozstawiona. Zobacz też, że jeśli Forteca zostałaby rozstawiona z Inferno (albo Świątynią), to miała by szanse wygrać.

Acid Dragon:
Tak trudno się pogodzić z faktem, że większość fanów HoMM po prostu nie lubi krasnali?
Jakieś badania, dowody? Równie dobrze można mówić, że większość fanów HoMM po prostu nie lubi jednorożców i feniksów. Nie żebym był jakimś tam fanem krasnali (w moim rankingu są pod Lochem i Sylwanem, ale nad Infernem i Świątynią), jednak strasznie nie podoba mi się podejście do krasnoludów w Kwasowej Grocie. Wszystko jest tu lepsze od nich, nawet psie odchody. Rozumiem nie lubić danej frakcji, ale nie trzeba się z tego nabijać na każdym kroku. Ja nie cisnę po Świątyni w każdym miejscu gdzie tylko się da i czym się da.

AlamarAlamarw Grocie. Na Grocie, a raczej nad nią jest fauna. Wszelkie komnaty jak i forum (a w tym i dyskusja) są "w Grocie".


Acid Dragon:
Sylvan zaś ma 3 elfy zamiast 6, więc ma lepsze zróżnicowanie niż Forteca.
Tego nie wiemy, wszak Fortecy
Acid Dragon:
nie ma w ogóle

Alamar PW
24 czerwca 2015, 17:04
Sobieski:
Głosuj na Furię Sylanny, mówili. Będzie fajnie, mówili. Taa.
Akurat w Grocie (jak i na oficjalnym blogu) przekonywaliśmy do Równowagi Sylanny. :P
Jednak wszelkie argumenty zdały się na nic, ponieważ obrazek elfa z gołą klatą i dwoma mieczami zrobił swoje. :P
Choć nie powiem, jest teraz pewna satysfakcja z czytania narzekań zwolenników Furii na wygląd sztandarowych jednostek tego wariantu armii szpiczastouchych. :P

I jeśli Cię to pocieszy, to kurduple dostałbyś wyglądające równie brzydko, ponieważ graficy nie tworzyli nowych konceptów jednostek od zera - musieli je stworzyć na podstawie modeli z H6, uwzględniając wszystkie ich wady.
Także Walkiria na pewno bardzo przypominałaby Chwały z Przystani, brodacze zapewne miałyby dużo z orków, a Ogniste Olbrzymy zapewne miałyby maczugę młot cyklopa.

Sobieski:
Jakieś badania, dowody?
Już po zakończeniu cyklu wydawniczego Heroes 6, Ubisoft rozesłało ankiety do graczy z m.in. pytaniem o ulubioną frakcję.

Sobieski:
Tego nie wiemy, wszak Fortecy
Acid Dragon:
nie ma w ogóle
Kurdupel z toporem/młotem i tarczą (Obrońca z H5 i MMX), Kurdupel z kuszą (Zwiadowca z MMX), Kapłan Run, Kurdupel na miśku, Walkiria (duchy kurdupli), Ognisty Olbrzym (kurdupel po kąpieli w lawie).
Kłopot z krasnalami w Ashanie jest ten, że nawet jednostki "pomocnicze" okazują się krasnalami (z leśnymi elfami też nie jest najlepiej - driada choćby). Brakuje tu typowych dzikich zwierząt (dziki, niedźwiedzie, mamuty, krety) czy potworów (trolle, prawdziwe lodowe olbrzymy, yeti).
Widzieliśmy w H5 na czym Forteca stoi, a nowe informacje z Kompendium Ashanu wcale tego obrazu nie poprawiają - nawet olbrzymy okazują się krasnalami, a z powodu "zastoju średniowiecznego" kurduple prochu palnego czy inżynierii nie rozwinęły w takim stopniu, jak w innych światach fantasy.

Sobieski PW
24 czerwca 2015, 17:10
Alamar, sam od samego początku głosowałem na Doskonały Balans Ziemi, dlatego że miałem tu i enty i smoki i feniksy, a nie tylko enty i smoki.

Argumenty ludzi na blogu H7 o kolorze feniksa, albo o tym, że spali las mnie po prostu załamywały.

Alamar:
Ubisoft rozesłało ankiety do graczy
Do mnie nic nie przyszło.

Andruids PW
24 czerwca 2015, 17:13
Diss Dragon:
Tak trudno się pogodzić z faktem, że większość fanów HoMM po prostu nie lubi krasnali?

;_;

Nerevar PW
24 czerwca 2015, 17:16
Ubi już się nawet nie stara o zrobienie ciekawych opisów: http://mmh7.ubi.com/pl/blog/post/view/armies-of-the-silva-part-2

Alamar PW
24 czerwca 2015, 17:17
Sobieski:
Do mnie nic nie przyszło.
Do mnie też nie. :(
System newsletterów Ubi jest skopany (kogoś to dziwi? :P), ale owe ankiety dotarły jednak do graczy. Nie do wszystkich, ale jednak były.

EDIT:
Cytat:
Needless to say, mating is a rather complicated affair for Twilight Stags, as the males and females can only meet during the short periods when both sun and moon are in the sky!
Lol!
Przecież mamy mnóstwo dni, gdy księżyc jest widoczny na niebie w dzień i to nieraz w samo południe. :P

Sobieski:
Alamar, sam od samego początku głosowałem na Doskonały Balans Ziemi, dlatego że miałem tu i enty i smoki i feniksy, a nie tylko enty i smoki.
Nie mówiłem o Tobie, ale chodziło mi o to, że po ujawnieniu grafik Tancerza Ostrzy, wsparcie dla Furii skoczyło nagle o kilka procent. Przed pojawieniem się grafik szanse były wyrównane (lekka przewaga jednej lub innej opcji), ale gdy tylko pojawił się ów "bad ass z dwoma ostrzami" Furia zostawiła resztę opcji w tyle.

Acid Dragon PW
24 czerwca 2015, 17:19
Cytat:
Zobacz też, że jeśli Forteca zostałaby rozstawiona z Inferno (albo Świątynią), to miała by szanse wygrać.
Wątpię, ale nawet jeśli, to takim razie wygrałaby niesprawiedliwie, wbrew rzeczywistym preferencjom graczy. To już jest stosowanie sztuczek.

Cytat:
Jakieś badania, dowody?
Oczywiście - ankiety Ubisoftu, oficjalne głosowanie, ankiety w Kwasowej Grocie, Jaskini Behemota, Heroes Community - krasnale zawsze przegrywały.
Nie znam jednego badania, jednej ankiety, w którym krasnale z czymś by wygrały :P.

KammerKammerA ankieta pod tytułem Kogo by tak tu utopić? :P


Cytat:
jednak strasznie nie podoba mi się podejście do krasnoludów na Kwasowej Grocie.
Masz tendencję do oskarżania całej Kwasowej Groty o swoje wyobrażenia.
Nie, nie wszyscy w Kwasowej Grocie nie lubią krasnali, ani też nie wszyscy lubią H3 ponad wszystko i nikt nie powiedział, że H3>all, albo coś w tym stylu.
Natomiast owszem, w Grocie widać pewne tendencje większościowe i są z reguły (choć nie zawsze) w zgodzie z tendencjami innych ugrupowań fanów HoMM.

Więc ustalmy - to nie Kwasowa Grota nabija się z krasnali na każdym kroku, tylko ja :> (no dobra, jest to jedna z nielicznych rzeczy, w jakiej zgadzamy się z Alamarem :P). I mam do tego święte prawo. A Tobie ma prawo się to nie podobać.

Nicolai PW
24 czerwca 2015, 17:46
magius123123:
Widocznie nie uważałeś albo nie śledziłeś gry.
Ja nie śledzę newsów, ja je tworzę. Niemniej smutna sprawa, usłyszeć po kilku miesiącach heroldowania, że nie jest się na bieżąco.



magius123123:
Zawsze newsy o frakcjach wychodziły w: poniedziałki, środy, piątki.
Wybacz, ale nie wrzucałem newsów z kalendarzem w ręku, więc nie jestem w stanie na szybko zweryfikować czy rzeczywiście tak było. Musiałbym sprawdzać dany wszystkich newsów, ale najzwyczajniej w świecie mi się nie chce. Jestem heroldem, nie kronikarzem. W każdym razie może i rzeczywiście wrzucali newsy frakcyjne w te trzy dni, ale nawet jeśli, to była to jedyna regularność w newsach. Jedne frakcje pokazano w trzech rzutach (Przystań), inne w dwóch (Nekropolia), jeszcze inne w jednym (Twierdza). Prawość Rycerzy poznaliśmy szybko, a Nekromancję przedstawiono zaledwie tydzień temu. Do tego piłem, a nie tego czy wrzucą news we wtorek czy środę.

magius123123:
Sorki, że w taki sposób, ale jakoś trzeba tępić takie cusie, bo przed pisaniem czegoś w taki sposób jak ty to zrobiłeś (sarkastycznie, niegrzecznie, aj niegrzecznie xD), to trzeba najpierw sprawdzić info.
Oczywiście, trzeba sprawdzać info przed pisaniem, oj trzeba, bo potem kończy się tym, że kłócić się z newsmanem ;) Jak mówię, że nie ma harmonogramu, to wiem o czym mówię, a nie wysilam się na złośliwości. Wygląda na to, że plany na ten tydzień zgadłeś, ale wcale tak być nie musiało. Mogliby to wrzucić w dwóch rzutach jak Akademię, bo tak... Za Ubi nie nadążysz.

magius123123:
A lepiej poinformowany niż reszta (może nie tyle co Ubi-Nox) to może troszkę jestem, bo od jakiegoś czasu grzebię sobie w plikach z bety i znajduję coraz to lepsze rzeczółki...
Winszuję, ale zdradzę Ci tajemnicę... to jest beta. Nie zdziw się jak do jesieni wiele rzeczy się zmieni.

Ale dosyć offtopu... wróćmy do Leśnej Dyskoteki. Ogólnie to poziom szkiców nie umywa się do tych z H6. Mam wrażenie, że jakbym poćwiczył kolorowanie w Photoshopie to stworzyłbym coś na podobnym poziomie. @Kammer potwierdzi ;) Co do oceny poszczególnych jednostek to tak:
1) Myśliwy jak to Myśliwy. Kamuflaż, maskujące barwy i łuk. Trochę zbyt napakowany w moim mniemaniu, ale może po prostu wyrobił sobie bicepsy naciągając łuk. Tylko po co mu scyzoryk? Idzie na dziki z mieczem jak Cirilla? Na ulepszenie chyba nie mieli pomysłu, więc zakuli dziada w zbroję, przydatna podczas polowań niemal tak bardzo jak dzwoneczek na szyi. Swoją drogą tylko mi Wielki Łowczy przypomina Taliona?
2) Driada jako jedna z nielicznych jednostek Lasu może pochwalić się sensownym szkicem. Fajna jednostka tylko wyszła zbyt zjawowato. No i czy mi się wydaje, czy ulepszenie obłożyli lampami choinkowymi?
3) Rusałki to jakaś pstrokata porażka. Nie wierzyłem, że to powiem, ale wolałem poprzedni, pokemoniasty szkic niż to... to... to pstrokate coś. W ogóle do czego ma to być podobne? Do Yuuzhan Vonga przebranego za żonkila?
4) A ja będę oryginalny i powiem, że mnie Tancerz się podoba. Może nie jest tak epicki jak na wstępnym szkicu, ale i tak nie jest zły. Tylko co oni odwalili z ulepszeniem? Wrzucili na nie wszystko co przyszło im do głowy... poza zbroją. Widać nie wystarczyło pancerza dla wszystkich, więc dali je Myśliwym. Przecież to logiczne, że walczącym z dystansu bardziej się przydadzą niż walczącym w zwarciu. Swoją drogą ciekawe jak się teraz czują Ci co zagłosowali na Furię właśnie dla Tancerzy?
5) Druidka średniawa, ale samo wykonanie szkicu kiepskawe. Ulepszenie wyglądałoby lepiej bez tego debilnego trofeum w formie czapki. Ciekawe jak to wpływa na morale Rogacizny? Poza tym na kiego grzyba zmieniono płeć tej jednostki? Przecież mamy już dwa i pół żeńskiego oddziału. Było za mało feministkom z Ubi-Nox czy co?
6) Kompletnie nie czuję tej jednostki. Nie jestem zwolennikiem Jednorożców, ale już wolę ich od neonowej zwierzy łownej. Myśliwi muszą kochać polowania na nie. Łanie są tak miłe, że świecą w ciemności, by ułatwić im zadanie, a Jelenie poszły jeszcze dalej i zamontowały sobie tarczę strzelecką między rogami.

Ogólnie rzecz biorąc to Soft: Ubi popadł ze skrajności w skrajność. W Lochu z H6 przesadzili z monotonią, w Sylwanie z H7 przesadzili ze zróżnicowaniem. Zieleń, pomarańcz, fiolet, żółcień i błękit. Brakuje tylko granatowego i czerwonego do kompletu Latarni.

Nerevar PW
24 czerwca 2015, 17:59
Cytat:
Ciekawe jak to wpływa na morale Rogacizny?
A czytałeś Ubi-Noksowego newsa? Umierające Rogacze same chcą oddać swoją skórę (i kości) elfom, więc morale jest ok. ;)

Alamar PW
24 czerwca 2015, 18:02
Jak tu nie kochać mitologii Ashanu. :P

Cóż... przynajmniej kościane smoki są tworzone z kości smoków, które zrabowano z ich cmentarzysk. Żaden smok nie zostaje "honorowym" dawcą dla swych nieumarłych krewniaków dobrowolnie. ;)

magius123123 PW
24 czerwca 2015, 18:13
@Nicolai
No w sumie sorki, troszkę przegiąłem, ale nie zmienia to faktu, że twój wcześniejszy komentarz był troszkę niemiły. Ogólnie po co się kłócić i rzucać takimi tegesami, skoro wystarczyło powiedzieć "moim zdaniem tak nie będzie (...)" zamiast czegoś typu "jesteś, widzę, lepiej poinformowany niż sami devsi, i nie pisz głupot, bo żadnych harmonogramów nie ma". Okazuje się jednak, że miałem rację co do pon. śr. pt. (zawsze wtedy wstawiają), a co do przyszłego tygodnia to były tylko spekulacje. Mogą równie dobrze nic nie dać przez cały tydzień, a dopiero w piątek wrzucić modele, a mogą przez pon i śr dać jakieś info (typu ekran miasta itd itp), tak jak mówiłem. Tak czy inaczej, na jedno wychodzi.

A wracając do tematu, jak 3 jednostki podstawowe mi się bardzo podobały (serio, były świetne), tak elitą jestem troszkę zawiedziony. Łanie i jelenie wypadły nieźle, druidki nieźle, ale mogłoby być o niego lepiej, a tancerze to totalna porażka...

Nie zgadzam się z tymi, co mówią, że Sylvan ma za dużo kolorów, popatrzcie sb na H5, był brązowy, żółty, złoty, neonowy niebieski (jednorożce), zielony, szmaragdowy, czerwony, fioletowy i multum innych i nikt nie narzekał. Teraz dostajemy motylową rusałkę kojarzącą się z naturą i driadę wyglądającą jak prawdziwy duch drzew i nagle fani mają ból-pupci, serio tego nie rozumiem, a o twarz łowcy mało kto ma wąty. Chociaż co do hejtu na tancerzy fani nie zawiedli, bo ten hejt jest akurat bardzo uzasadniony.

Nicolai PW
24 czerwca 2015, 18:16
Nerevar:
A czytałeś UbiNoxowego newsa? Umierające Rogacze same chcą oddać swoją skórę (i kości) elfom, więc morale jest ok ;)
Jak napisałem te zdanie to jeszcze nie było właściwego newsa. W każdym razie, podpisuję się pod słowami Alamara. Nie sposób nie kochać mitologii Ashanu. No wyobraźcie to sobie, jesteście sobie Druidem, siedzicie na głazie i kontemplujecie przyrodę, aż tu nagle podbiega do Ciebie umierający Jeleń, który oznajmia: "Hej, nie chciałbyś odrąbać głowę od mojego truchła i używać jej jako czapki? Byłbym bardzo wdzięczny...". RED pisząc dla jaj nie tworzy tak zacnych kwiatków jak Ubi-Nox tworzący na poważnie. Swoją drogą na Chacie dużo śmiechu przyniosło nam wymyślanie gatunków Tańca Wojennego, o którym wspomniano... Tango Ostrzy, Kankan Zagłady, Polonez Mieczy... Tyle opcji :P

@magius123123: Pisząc "redakcja" miałem na myśli newsmanów AC i opisywałem nasz stan wiedzy ;) Ale dobra, koniec kłótni.

flapdzak PW
24 czerwca 2015, 18:22
Nie mam pewności czy dobrze wszystko przeczytałem, ale tylko jednej osobie podoba się tancerz. Moim zdaniem, ta jednostka to wielka wielka wielka porażka. W ogóle skopali Sylvan.

Ps. Fajnie się czyta, jak inni gnoją jednostki elfów. :)
Mam nadzieję, że Ubi zrozumie, że niektórym (bardzo nieliczne grupy)... się podoba XD, a reszcie nie. Proszę, niech zmienią line-up na feniksy!

A wam się podobał Ent jak trwały głosowania?

Bacus PW
24 czerwca 2015, 18:27
@flapdzak Mnie też Tancerz się podoba... ta mina, te mieczyki, ta sukienka... Ktoś taki mógłby mnie bronić przed uzbrojonymi po zęby kawalerzystami, wampirami czy rakszasami :P

Ogólnie czemu łucznik dostał zbroję, a piechota już nie? Przecież to głupie xD
Jak by to powiedział Nicolai - "Kammer Logic"

Górski PW
24 czerwca 2015, 18:31
Święta prawda, dać feniksy!!! Ja, szczerze mówiąc, nie rozumiem fanów. Ludzie nie chcieli feniksów w Sylvanie, bo co? Bo las się spali? Bo zbyt podobny do magicznych ptaków? A w Heroes I-IV (i prawie V) nie było z tym problemu? Doprawdy, dziwny jest ten świat. Choć z jednej strony głupio zrobiło Ubi. Nie pomyśleli, by zamiast magicznych ptaków dać równie potężne smocze golemy, które w Ashanie występują właśnie w Akademii.

Nicolai PW
24 czerwca 2015, 18:42
@Bacus: Zdążyłem dopisać uwagę o zbrojach do poprzedniego postu, ale skoro przerzucamy się złośliwościami to dorzucę jeszcze kilka... Tancerz Ostrzy bierze dwa miecze na wypadek, jakby jeden mu się złamał, to jasne, ale kto z Was zauważył, że Mistrz Ostrzy jest przygotowany na ewentualność złamania drugiego miecza? Wówczas wali z kolanka uzbrojonego w ostrze. Jak weźmie zamach w krocze przeciwnika, to musi dopiero boleć. Co do Druidki to widać tak bardzo śpieszyła się na bitwę, że zapomniała założyć drugi karwasz.

@Górski: Nie chcę Cię martwić, ale jakby zamiast Furii wybrano Równowagę, to i tak Sylwan wyglądałby słabo. To wina grafika, a nie lineupu. Niemniej Równowaga z Feniksami była dużo bardziej sensowna. A czemu wybrano Furię? Cóż, powody były równie bzdurne jak zwolenników JOWów, ale jak chcesz to Ci wypiszę argumentację:
- Ofensywny Sylwan to jest to. Kit, że ta "ofensywa" ma dwóch nielotnych tanków jako Czempionów, w przeciwieństwie do alternatywy, która miała latającego Feniksa, który na bank byłby mniej defensywny.
- Feniks spali las. Co z tego, że w Ashanie Feniksy nie są ogniste tylko księżycowe (aczkolwiek przebąkiwano coś o świetlistych)?
- Bo Tancerz Ostrzy jest taki epicki. To, że ten szkic nijak ma się do gry to szczegół.

Górski PW
24 czerwca 2015, 18:49
@Nicolai

Święte słowa. Jak mogłyby spalić las, jak one są tam księżycowe. Fakt, ten tancerz całkowicie odstaje od szkicu. I z czempionami też racja. Ale czy Równowaga Ziemi byłaby słaba - nie wiadomo.

flapdzak PW
24 czerwca 2015, 18:49
Ktoś mi powie dlaczego elity ludzie (tancerz i druidka) siwieją po ulepszeniu?

Ale jazda. Z Sylvanu polubiłem tylko 2 jednostki! :(
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 10 - 11 - 12
temat: [Sylvan] Wszystkie kolory ściółki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel