Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Sylvan] Wszystkie kolory ściółki
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 10 - 11 - 12

Eruanno PW
23 czerwca 2015, 21:06
Moi drodzy, jestem naprawdę zdziwiony, że jeszcze tego nie zauważyliście wprost. Heroes 7 to jedno wielkie wysypisko śmieci z H6 i RECYKLING. To, że projekt ma strasznie niski budżet widać z każdym krokiem coraz mocniej. Sylvan daje jedynie złudne wrażenie nowych modeli. Recykling jest bardzo wyraźny. Driady są przecież modelowane na syrenach z H6, a pixele robiono na modelu bezimiennych. "Zielony" smok = Kirin+Czarny Smok z H6. Wystarczy się przyjrzeć. Pewnie dlatego nie uraczyliśmy latających listków ani badassowych tancerzy ostrzy. Jak widać modele 3D drzewca i druidki wyczerpały finanse twórców na resztę stworzeń i trzeba było przerabiać śmieci. Jeżeli nie ogromne luki w budżecie to jakie jest wytłumaczenie na odrzucenie genialnych projektów? Całe forum zachwycało się tancerzami. Gdzie w tym logika by w takiej sytuacji zmieniać projekt?

Druga sprawa - proszę Was, nie zwalajcie winy na line-up. Gdyby ta gra naprawdę powstawała, tak jak powinna, to nie byłoby problemu dwóch podobnych jednostek. Driady wcale nie musiały latać. Mogły wyglądać jak Sprigganie ze Skyrima. Dodajcie latający listko-pixel i od razu lepiej. Ale po co? Lepiej wstawić dwie paniusie i transseksualna myśliwą.

magius123123 PW
23 czerwca 2015, 21:22
@Eruanno lepiej nie można tego opisać. Na każdym kroku widać, że modele są bazowane na starych. Niektóre przypominają nawet te z H5 (postawa tancerzy ostrzy strasznie przypomina postawę Rakshasy z H5). Zielony smok to przecież Kirin, piksel to bezimienny z H6, Driada to albo syrena z H6, albo duch wody z Sanktuarium z H6, lammasu i ducha w ogóle nawet nie tknęli, gwardziści z przystani tacy sami jak w H6, srebrnogrzywi przypominają neutralne czarne wilki z H6, kapłanki to... kapłanki z H6 z dodanym fajniejszym płaszczem. Kościste smoki to kościste smoki z H6, nawet żywiołaki wyglądają tak samo, tylko gdzieś tam polepszyli teksturkę, tu dodali efekcik i gotowe. Jedynie Twierdza wygląda na jakiś unikat, bo jedynie centaury i harpie jestem w stanie jakoś zidentyfikować, nawet cyklopy i orkowie się bardzo tam zmieniły, więc czemu nie robią tak z resztą frakcji? BRAK KASIORKI.... Szczerze to ta gra miała ogromny potencjał, ale brak funduszy i złe podejście twórców może ją zniszczyć. Pamięta ktoś live? To było okropne, oni nie wiedzieli czasem o czym mówią, sami nie wiedzieli, co robią grając we własną grę, poza tym serio? Dali byle kogo (tak, to był byle kto, pierwszy lepszy... to coś w stylu: Przychodzi dyrektor produkcji, i mówi "ej ty za biurkiem trzeci z lewej, poprowadzisz live za 5 minut, bo nie mamy kasy na kogoś innego" i nawet nie zwrócili uwagi na to, że Ci goście ledwo ledwo znają angielski, a jeszcze ich zrozumieć to już wyzwanie) i sprawa załatwiona. Dziwią się, że H6 się sprzedawało, a H7 w ogóle nie idzie jako pre-order - bo ludzie się przekonali po słabej jakości H6, że dobrych Heroesów już raczej nie będzie. Poza tym, H6 miało dobry budżet, więc skoro dobrze się sprzedało, to czemu H7 nie ma dużego budżetu? Ehh chyba się na tym nie znam, ale może ktoś mnie tu oświeci jak to działa.

Górski PW
23 czerwca 2015, 21:36
Powiem szczerze, że jestem zawiedziony. Boli mnie, że driady i nimfy będą oddzielnymi jednostkami. A teraz do rzeczy, podstawowa forma myśliwych to jakiś zlepek niepasujących kolorów. Te żółte spodnie oraz miedziany (zardzewiały :p) naramiennik wprost męczą moje oczy. Do ulepszonych myśliwych nie mam zastrzeżeń, przypominają mi odrobinę te z Mrocznej Puszczy. Driada... co by tu o niej powiedzieć... kolor fajny, pasuje do ducha natury, boli tylko, że to oddzielna jednostka. Jak wiadomo będą wspierać drzewce, co chyba wyklucza smoki z gry. Nimfy... jak na to patrzę, to mnie coś bierze. Kolory ohydne, bez zgrania, zupełne przeciwieństwo pierwowzoru. Odstaje całkowicie od reszty, tutaj wielki minus, o wróżce kwiatów chyba tylko tyle mogę napisać. Księżycowe łanie wyszły jak najzwyczajniejsze łanie, tylko kolor nie pasuje, bo gdzie z tym neonowym niebieskim, a potem złoto, a one będzie chyba jeszcze gorsze, tak jak myślałem od początku, po tej jednostce wiele nie można było oczekiwać. Tancerz ostrzy, taaa miało być tak pięknie, solidnie zbudowany, szczupły, elf blondyn, wywijający swoimi ostrzami, a zamiast tego dostaliśmy gościa w spódniczce i za to właśnie minus. Zielone smoki, nawet ciekawie jak na kamienne kurczaki pokryte mchem, choć jak włączyłem sobie filmik, to myślałem w pierwszej chwili, że patrzę na drzewca. Ogólnie daję na razie 4/10. Liczyłem na coś więcej, na potężną frakcję chroniącą pokój i harmonię, a nie wróżkoland, spódniczkoland oraz bezładoland. Szczerze mówiąc, wg mnie sposób, w jaki odbyło się głosowanie, był błędny. Według mnie, powinno odbywać się to w następujący sposób: mamy do wyboru trzy armie, ale nie że w każdym wariancie co druga jednostka jest taka sama, tylko te armie znacząco się różnią np. "Siła Lasu" jak nazwa mówi powinna prezentować potęgę natury, czyli dobrze byłoby tu umieścić stworzenia związane z naturą jak korzenne węże, białe tygrysy, feniksy itp. Furia Sylanny mogłaby dominować elfami, zaś Równowaga Ziemii byłaby mieszaniną i sił natury i elfów.

Matikun PW
23 czerwca 2015, 23:42
A wiecie co? Mi ten cały recykling nie przeszkadza. Może dlatego, że nie próbuję się doszukać Kirina w smoku i bezimiennych we wróżkach. Nawet ci tancerze ostrzy nie są źli, poza tym nie wiemy jak będą wyglądać po ulepszeniu. Bambi kompletnie nie rozumiem, ale to już wybór graczy, wiedzieli, na co idą. Łowcy są super! Najlepszy design dwukrotnych strzelców w serii. Driady są nie najgorsze, smok też ciekawy. Drażnią mnie tylko kolory piksela, gdyby była niebieska i złocista po ulepszeniu, wszystko mogłoby się ładnie komponować. Sylvan nie podbił mojego serca, ale też nie rozczarował, jest ok.

Eruanno PW
23 czerwca 2015, 23:54
Przepraszam bardzo, który z Was, głosujących na Furię Sylanny wiedział, jak będą wyglądać jednostki? Podobno wiedzieliście, na co się piszecie. No słucham? Mnie chyba coś ominęło.

Vusapion PW
24 czerwca 2015, 00:48
Nie rozumiem większości z was, bo najpierw oburzenie, że stworzenia w zamkach są zbyt jednolite kolorem, a teraz kiedy mamy stworzenia robione nie patrząc na to, by miały te same kolory jest znowu lament. I tak źle i tak niedobrze.

Co do podstawy Sylwanu, to Driady prezentują się bardzo ładnie i kolegom szukającym "podobieństw" do stworzeń z poprzednich części radzę nabrać trochę dystansu do tego, bo nie zawsze jest to złe i ograniczone budżetem. Pixie wygląda ciekawie, nie tego się spodziewałem, ale przypomina to z lekka wróżki z pierwszych części. Bardzo ładne i kolorowe, trochę minusem ten brak twarzy, z tym byłoby świetnie. Myśliwi to jednostki które są nieco kontrowersyjne dla mnie, bo ogólny wygląd podoba mi się, a Wielki Łowczy nawet bardzo, ale nie mogę zdzierżyć tych tatuaży na twarzy.

Teraz reszta, która była na filmiku i tutaj Tancerz to dla mnie kompletne nieporozumienie. Facet w piątej części wyglądał dobrze, a teraz miało być więcej tego i lepiej, a wyszedł gość z dziwnie upiętymi włosami z dwoma szabelkami w spódnicy. Bambi prezentuje się średnio. Z jednej strony to łania i powinna mieć delikatny kształt, ale patrząc na statystyki tego stworzenia to przed oczami ukazuje się porządny bitewny stwór. Mogli chociaż mocniej mięśnie zarysować, mam nadzieję, że Słoneczny Jeleń będzie wyglądał o wiele bardziej okazale. Zielony Smok, to na razie Leśny Smok i ogólnie prezentuje się bardzo ładnie, ale ciągle mam żal, że nie zobaczę latającego Szmaragdowego Smoka. Na koniec bohater i ten w całej okazałości przypasował mi najbardziej ze wszystkich, które zobaczyłem w tej części. Na majestatycznym Jednorożcu ze sporym płaszczem w fajnych łachach.

P.S. W głosowaniu line-upów Elfów początkowo oddałem głos na Furię, ale kiedy dowiedziałem się, że smoki nie latają to zmieniłem na Balans.

magius123123 PW
24 czerwca 2015, 13:42
Ja akurat nie mam żadnych zastrzeżeń co do kolorów i wyglądu (chociaż widać recykling, to nie zawsze jest źle wykonany). Rusałki i Piksele bardzo mi się podobają (nawet najbardziej). Moim zdaniem, natura to nie tylko kolor zielony i brązowy, popatrzcie na kwiaty i na motyle, i to właśnie przypominają mi te Rusałki, motyla w różnych kolorach natury. Driady to duchy drzew, więc zielony pasuje jak ulał. U strzelców srebrna zbroja kojarzy mi się ze Skyrimem i elfimi zbrojami, co też jest trafne. Jedyne co mi nie pasuje to kobieca twarz i włosy strzelców i spódniczka u tancerzy. Włosy u elfów powinny mieć blond kolor, zresztą nawet wg. jakiś historyjek (K)ashanu, blondyni wśród elfów byli bardziej szanowani i mieli o wiele większe umiejętności. Zgodnie z tym, zrozumiałbym, gdyby nieulepszone wersje łowcy i tancerza miały kobiece rysy + ciemne włosy, a ulepszone bardziej męskie rysy i blond włosy. Może nawet zostać ta spódniczka bo będzie fajny efekt przy ataku, ale niech pokażą to za czym ludzie głosowali - umięśnionego blond elfa, który pokazuje, że elfy to nie zbiór tylko transseksualnych facecików i pięknych kobitek (chociaż druidka powinna być taką pikną kobitką :D, ale niech pokażą tancerza, który chociaż trochę przypomina tego z artów do głosowania). Co do Bambi, no cóż, nie mieli za bardzo jak się wykazać... dostajesz misję narysować jelonka, to ją wykonujesz. To samo z jednorożcami, nie rozumiem miłości do tych stworzeń przecież to zwykłe konie (i też był neonowy niebieski i złoty w H5 i nikt nie narzekał).

Nerevar PW
24 czerwca 2015, 15:15
Już całkiem pewne, że dziś dostaniemy elity:
https://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150624_Sylvan_2/MMH7_Blade_Dancer_A.jpg
https://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150624_Sylvan_2/MMH7_Blade_Master_A.jpg
https://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150624_Sylvan_2/MMH7_Druid_A.jpg
https://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150624_Sylvan_2/MMH7_Druid_Elder_A.jpg
https://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150624_Sylvan_2/MMH7_Moon_Doe_A.jpg
https://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150624_Sylvan_2/MMH7_Sun_Deer_A.jpg

https://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150624_Sylvan_2/MMH7_Blade_Dancer_T.jpg
https://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150624_Sylvan_2/MMH7_Blade_Master_T.jpg
https://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150624_Sylvan_2/MMH7_Druid_T.jpg
https://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150624_Sylvan_2/MMH7_Druid_Elder_T.jpg
https://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150624_Sylvan_2/MMH7_Moon_Doe_T.jpg
https://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150624_Sylvan_2/MMH7_Sun_Deer_T.jpg

Sobieski PW
24 czerwca 2015, 15:17
Głosuj na Furię Sylanny, mówili. Będzie fajnie, mówili. Taa.

Ja chcę Doskonałą Równowagę Ziemi. :(

Nerevar PW
24 czerwca 2015, 15:22
Wiem, że na tym forum to zabrzmi jak herezja, ale chyba już lepsze byłyby te krasnoludy ;)

Andruids PW
24 czerwca 2015, 15:29


Przynajmniej to nie krasnoludy : p

Sobieski PW
24 czerwca 2015, 15:37
Serio, już lepsze były by krasnoludy.

Sylwan występował już w 5 częściach i każdy ma jakąś tam wizję Sylwanu, a z 3 zaprezentowanych wizja ofensywna była najmniej podobna do poprzednich 5 odsłon.

A krasnoludy? Występowały tylko w 1 części, więc nikt nie zdążył się do nich przywiązać i wyrobić jakiejś wizji Fortecy. Zepsuć zatem za bardzo ich się nie dało, ale wprowadzić nieco świeżości już tak, po ich "nieudanej według niektórych" wersji z H5. Świątynia pojawiła się w H6 i raczej się spodobała, może Forteca z H7 również by się spodobała. Tym bardziej, że H7 jest bardziej podobne do H6 niż do H5.

Jeśli wyjdzie jakikolwiek dodatek do H7 z nową frakcją, liczę na Fortecę. Inferno dostaliśmy w H5 i H6, a Świątynię w H6. Forteca ostatnio była w H5, więc ma największe szanse.

Górski PW
24 czerwca 2015, 15:38
Ja też chcę Równowagę Ziemi, chcę feniksy, korzenne węże oraz szmaragdowych wojowników. :(

KammerKammerChcę, Górski, pisze się chcę. Albo chciałbym. Pod żadnym pozorem nie chcem...


Ale nie, ludzie zobaczyli tancerza ostrzy i "o Jezu, jaki on boski!!!"... i dostali takie gów*o. Ale zbytnio odbiegam od tematu. Sorry, ale na tym arcie tancerz ostrzy wyszedł jak najzwyczajniejszy menel. Z druida zrobili druidkę, tego nie będę komentował, słabe, jak chłop w Heroes I. Księżycowe łanie oraz słoneczne jelenie wyszły naprawdę dobrze. Jedyne co mi się podoba w Sylanna's Fury. A wszystkie inne jednostki to śmiech na sali, ja nie cieszę z tego, co dostałem, tylko wkurzyłem się, bo miałem dostać dużo lepsze jednostki (chodzi o wykonanie). Sam "recykling" mnie nie denerwuje, bo zielony smok wypadł dobrze, trzon ludzi też niczego sobie. Po cichaczu liczę na mod który trochę zmieni armie elfów.

I na serio, krasnoludy byłyby DUŻO LEPSZYM WYBOREM.


Andruids PW
24 czerwca 2015, 15:48
Sobieski:
Zepsuć zatem za bardzo ich się nie dało

Co byśmy dostali - brodę na nogach, brodę na niedźwiedziu, latającą brodę w kształcie kobiety, brodę rzucającą ogniem, olbrzymią teleportującą brodę i może jakąś armatę. Ognisty smok miałby pewnie ten sam model, który teraz ma smok ziemi, a walkiria driady. Brzmi jakby rzeczywiście nie dało się tego spartolić. Ale to w końcu Ubisoft : p

Ursus PW
24 czerwca 2015, 15:50
A jednak się myliłem co do płci druidów.

Sobieski PW
24 czerwca 2015, 15:54
ANcientDRuids

Co mamy w Przystani? Kolesia z kuszą, kolesia z włócznią, kolesia z lancą, kolesia z mieczem, kolesia z laską, kolesia z większym mieczem, kolesia z dwoma większymi mieczami.

Co mamy w Inferno? Demon x 7.

Co mamy w Sylwanie? Elfa z łukiem, elfa z laską, elfa z dwoma mieczami.



Jak ktoś jest uprzedzony tak jak Ty, to nic mu się nie spodoba. Choćby w Fortecy jakimś cudem znalazły się nagi (No co? Znalazły się w Lochu, to w Fortecy nie mogą?) to dla Ciebie też by były krasnoludami z brodą.

Andruids PW
24 czerwca 2015, 16:12
@Sobieski To była wizja Fortecy oczami Acida :c

Ja ogólnie jestem za krasnalami i żałuję tego, że tak nieuczciwie zostały obsadzone w głosowaniu. Gdyby wybór był między nimi a mrocznymi elfami, wynik mógł być inny, zwłaszcza jeśli Sylwan wygrałby w uprzednim głosowaniu z Inferno.

A za każdym razem kiedy piszę "przynajmniej to nie krasnoludy" hm... wiem, że to niemożliwe do wyczucia (choć obrazek głupiej miny elfa z głupim podpisem jest dobrą wskazówką), ale to sarkazm : p

Morgan Grin PW
24 czerwca 2015, 16:13
Prawda jest taka, że da się zrobić z zamku krasnoludów ciekawy, różnorodny zamek. Potrzeba jedynie trochę kreatywności i odejścia od utartych stereotypów. Niestety z tym też jest problem, bo wrzask podnosi się zarówno gdy Ubi powtarza sztampy, jak i gdy próbuje być choć trochę oryginalne.
Problem z Sylwanem chyba doskonale to obrazuje. Ja rozumiem, że narzekam gdy coś nie idzie po mej myśli. Przegrała Forteca? Ok, trudno - może w dodatku. Przegrała moja ulubiona wizja Lochu z Bezimiennymi i Obserwatorami? Szkoda, ale świat się nie zawalił. To jest normalne. Ale wręcz przerażająca jest ta histeria jaką nie raz wyczytuję w komentarzach. Ludzie prawie walą w klawiaturę i wrzeszczą wniebogłosy, jakby świat się miał zaraz zawalić.
Panowie i panie, mniej nerwów, więcej dystansu. Rozumiem wszystko, ale to jest tylko gra. Naokoło nas dzieją się sprawy ważniejsze i godniejsze takiej zapalczywości czy oburzenia, niż to czy Tytan ma grzebień na arcie, czy też nie.

flapdzak PW
24 czerwca 2015, 16:22
W głosowaniu Loch/Forteca, wygrałby Loch. Czytałem gdzieś kiedyś, że Loch to 2 najbardziej lubiana frakcja (ja uwielbiam Loch :P). Pierwszą jest Nekropolia.
Co do jednostek... FUU. Tancerze to jakieś osiwiałe dziadoszki, druidka moim zdaniem urodą nie grzeszy, a jeleń to jak na razie jedyna super jednostka (reszta albo fajna (np. driada), albo brzydka (np. Pixie >:()).
I PO CO BYŁA TA FURIA?! Ja chciałem jednorożce i feniksy. Oba te line-upy były boskie, a to?
Sylvan wygląda jak...
Nie podoba mi się.
Przynajmniej to nie krasnoludy... Latające strzelające brody, jak to ktoś wcześniej powiedział XD.

Sobieski PW
24 czerwca 2015, 16:23
ANcientDRuids:
To była wizja Fortecy oczami Acida :c
Zatem to Acid jest strasznym ignorantem. :)

ANcientDRuids:
Ja ogólnie jestem za krasnalami i żałuję tego, że tak nieuczciwie zostały obsadzone w głosowaniu.
Co do głosowań na frakcje. Według mnie powinno być jedno głosowanie, ewentualnie w dwóch turach. W pierwszej turze dostajemy wszystkie te frakcje, które zostały do wyboru, czyli:
- Forteca,
- Inferno,
- Loch,
- Sylwan,
- Świątynia.
Do drugiej tury przechodzą trzy frakcje z najlepszym wynikiem w pierwszej turze. Do gry wchodzą dwie frakcje z najlepszym wynikiem w drugiej turze. Trzecia frakcja znalazłaby się w ewentualnym dodatku.

ANcientDRuids:
Gdyby wybór był między nimi a mrocznymi elfami, wynik mógł być inny, zwłaszcza jeśli Sylwan wygrałby w uprzednim głosowaniu z Inferno.
Wątpię czy cokolwiek wygrałoby z Lochem. Nie wiem też, jak miałby na to wpłynąć wynik poprzedniego głosowania.

ANcientDRuids:
A za każdym razem kiedy piszę "przynajmniej to nie krasnoludy" hm... wiem, że to niemożliwe do wyczucia (choć obrazek głupiej miny elfa jest dobrą wskazówką), ale to sarkazm : p
W Kwasowej Grocie niechęć do krasnoludów jest wpisana w regulaminie, zatem ciężko wyczuć sarkazm ich dotyczący. :)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 10 - 11 - 12
temat: [Sylvan] Wszystkie kolory ściółki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel