Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Sylvan] Wszystkie kolory ściółki
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 10 - 11 - 12

Zehir-12 PW
22 czerwca 2015, 17:59
Dwa duszki sprawdzają się idealnie... -,-

Alamar PW
22 czerwca 2015, 18:28
Dlaczego barwy "bojowe" leśnych elfów przypominają mi to?



Jeśli wciąż ktoś ma wątpliwości, to mogę dodać jeszcze więcej purpury... i różu :D.

Zehir-12 PW
22 czerwca 2015, 18:40
Furia Sylanny, czyli line-up na którego czele stoją takie groźne stworzenia jak:
urocze, niebieskie łanie i nie co mniej urocze rusałki :P

AlamarAlamartęczowe rusałki duszki kwiatowe :P

WhyMe PW
22 czerwca 2015, 18:45
Koncept trzonu armii Elfów pozytywnie mnie zaskoczył. Osobiście głosowałem na Równowagę Sylanny i po zwycięstwie Furii byłem załamany. Całe szczęście z każdym artem mój żal się zmniejsza. Pozwolę sobie ocenić każdą jednostkę z osobna:
Myśliwy--->Wielki Łowczy- standardowa jednostka pociąga za sobą standardowy koncept. Elf z łukiem - żadnych innowacji. Twarz trochę taka nijaka, no i te czarne włosy... Outfitem przypomina trochę myśliwego z Heroes 3 (kompania Gelu ;) )
Driada---->Dębowa Driada - ewidentnie wzorowana na jednostce o tej samej nazwie z Heroes 5 - dodam, że tu zapowiada się jeszcze lepiej. Zdecydowanie jestem na tak.
Nimfa--->Rusałka - chyba najbardziej kontrowersyjna jednostka. Kolorystyką odbiega od zielono-brązowego Sylvanu, mnie jednak urzekła. Wygląda wręcz magicznie. Ośmielę się nawet stwierdzić, że przypomina starą, dobrą Rusałkę z Zamku Czarodziejki (Heroes 2).


Zehir-12 PW
22 czerwca 2015, 19:03
@WhyMe
Równowagę Sylanny? Czekaj, nie kojarzę... :P

flapdzak PW
22 czerwca 2015, 19:10
Pixie? Co za paskuda. Stary, brzydki, obrzygany babol.

WhyMe PW
22 czerwca 2015, 19:15
Zehir-12:
@WhyMe
Równowagę Sylanny? czekaj, nie kojarzę... :P
Wariant, w którym czempionami były Zielone Smoki oraz Feniksy. Pewnie przekręciłem nazwę ^^

Yogoort PW
22 czerwca 2015, 19:43
Wygląd oraz kolor Pikseli ma nawiązywać do tego, że są duchami różnych kwiatów i jak kwiaty w sumie wyglądają. Driady są bardzo ładne na artach. Obawiam się, że animacje WSZYSTKICH jednostek Sylvanu mogą wypaść co najmniej słabo, kiedy już staną w pełnym składzie obok siebie, takie zniewieściałe, cukierkowo, tęczowe towarzystwo - ot taka to furia Sylanny. Jednak bardziej interesujące w tym wszystkim są statystyki, które w filmiku z E3 skazują leśne elfy raczej na szybką zagładę. Pażyjom uwidim.

Zehir-12 PW
22 czerwca 2015, 19:56
@WhyMe
To właśnie o nazwę mi chodziło, stąd ta emotka :P

Acid Dragon PW
22 czerwca 2015, 20:25
Cytat:
Obawiam się, że animacje WSZYSTKICH jednostek Sylvanu mogą wypaść co najmniej słabo

Też mam takie odczucie.
Kolorystycznie robi się z tego jakaś dyskoteka. Brąz i zieleń są oczywiste. Ale jak do tego jeszcze dołożymy biel, żółć, fiolet i neonowy niebieski (Księżycowe Łanie), to robi się lekki przesyt tej plejady barw.

Topork PW
22 czerwca 2015, 21:26
I jeszcze neonowy żółty (ulepszenie łani ma być chyba związane ze słońcem)

Eruanno PW
23 czerwca 2015, 00:58
Dlaczego nie wykorzystano projektów pixeli i tancerzy ostrzy z głosowań? Ktoś zna odpowiedź na to pytanie?

Ciekawi mnie również zdanie Alamara i Acida na temat nowej rasy (nie nazwę tego Sylvanem, nigdy) :P Panowie?

-----------------------------------

Wiem, że zapewne uznacie mnie za oszołoma, ale moim zdaniem projekty jednostek to śmiech na sali i ogromne nieporozumienie na skalę kosmosu. To jest tak mocny kicz, że wykwasiło mi oczy. Kolorystyka myśliwych jest obrzydliwa i ekstremalnie nienaturalna. Jest jak dziecko wyrwane z łona po aborcji. Ludzie narzekali na "pedalskie" modele myśliwych i tancerzy ostrzy w Heroes 5, ale kobieca głowa wsadzona w męskie ciało im nie przeszkadza. Jak już napisałem w komentarzach, całość sprawia wrażenie ogródkowo-kwiatkowego party u babci Zosi, a miała być frakcja leśna. Miało być naturalnie, zgodnie z naturą. Jest krzykliwie i plastikowo, a w tle leci "jesteś szalona". "Piątkowemu" Sylvanowi ten cyrk do pięt nie dorasta. Wszyscy kpili z JeremiahaEmo, a niestety mamy myśliwego z głową kobiety, driady, pixele, grumpy łanie i smokozaury z samiczym zarysem. Zamek czarodziejki jak nic. Dzwońcie po lalki barbie i różowe kucyki to zrobimy tęczowy piknik. Pokeballe też przynieście, poke-bambi już czeka.


Tęsknię za "piątkowymi łamigarstkami" z wyczuciem stylu i harmonii z naturą. Cała frakcja z H5 wyglądała jak leśna rodzina. Zamek wróżek z H7 będzie zabijał brokatem, dusił wiankami i oszołamiał wrogów brakiem smaku. Miał być zapach lasu i szyszek ale przez ciężkie kwiatowe perfumy babci Zosi własnie straciłem przytomność.

-------------------------------

PS.

flapdzak:
Pixie? Co za paskuda. Stary brzydki obrzygany babol.

Pokochałem Cię za to określenie. Idealne.

Andruids PW
23 czerwca 2015, 03:08
Pozwolę sobie odpowiedzieć : p
Eruanno:
Dlaczego nie wykorzystano projektów pixeli i tancerzy ostrzy z głosowań?
Prawdopodobnie stwierdzono, że kwiatowa wróżka będzie lepsza niż kolejny pokemon. I jakich tancerzy ostrzy? Jeśli chodzi o myśliwych, to pewnie dlatego, że był to art z MMX. Z resztą, elementy na obu ilustracjach są niemal identyczne. Łuk i kołczan ze strzałami - są. Naramiennik - jest. Liściasty płaszcz - jest. Czarne włosy - są. Tatuaże - są. Długie uszy - są. ???
Eruanno:
(nie nazwę tego Sylvanem, nigdy)
Wszystko po staremu z jednym wyjątkiem. Zamiast jednorożców mamy jelenie. Niby driady i rusałki to oddzielne jednostki, a tancerze ostrzy i enty awansowali o rangę, ale ciągle są w mieście. ???
Eruanno:
Pokeballe też przynieście
Ja już zdążyłem złapać charmandera w becie.

I zostaw tą babcię Zosię. Starowinka ma swoje lata, a ciągle dba o ten ogródek. Pomógłbyś jej lepiej podlać rusałki : p

Wg mnie design myśliwych wymiata. Tylko ten naramiennik bym zabrał. U podstawy wygląda nawet fajnie, ale przy ulepszeniu już wydaje się niepotrzebny. Driady są spoko, ale rusałki mogły wyjść lepiej. Na upartego można szukać różnic między "elfim duchem lasu", a "kwiatową wróżką", ale jeśli nie będą się różnić umiejętnościami (oprócz tej zapowiedzianej synergii z Entami), to może wyjść kiepsko.

Bacus PW
23 czerwca 2015, 08:35
ANDRE:
I jakich tancerzy ostrzy? Jeśli chodzi o myśliwych, to pewnie dlatego, że był to art z MMX. Z resztą, elementy na obu ilustracjach są niemal identyczne. Łuk i kołczan ze strzałami - są. Naramiennik - jest. Liściasty płaszcz - jest. Czarne włosy - są. Tatuaże - są. Długie uszy - są. ???

Raczej chodzi o tego tancerzyka

Driady bez szału, ale i bez tragedii, a rusałki? Tragedia... istna tragedia.

Dobrze czułem, że ten Sylwan mi się nie spodoba i miałem rację :P

Ursus PW
23 czerwca 2015, 09:20
Mi tam z Sylvanu to tylko zależy na jeleniach i smokach.

flapdzak PW
23 czerwca 2015, 09:50
http://i.imgur.com/U3VmedB.png
Gdy patrzę na TO, przypomina mi się barwna postać. :)
Może nie widać, ale postawione włosy - są
Też nie widać paznokci Yzmy, ale ma takie jak piksel - czyli są
Przesadny makijaż - jest
długie rzęsy - są (może u piksela te wielkie czułki nie wychodzą z nad oczu, ale to mi rzęsy mniej więcej przypomina)
"Ostry" podbródek - jest
Blada skóra - jest
Loczek - jest (czarny loczek u Yzmy, a ten dziwny znaczek u wróżki)
"Stara, że mózg się marszczy" - jest
Wielki dekolt - jest
No i oczywiście sukienkę mają podobną.
Postura chudzinki - jest
Jak bardzo kocham to drugie (:)), tak pierwszego nienawidzę.

I jeszcze jedno. Jak się samochodem wjeżdża do myjni, to potem jest taki blask. I właśnie ten blask przypomina mi usta tego potwora.

KammerKammerPosty poświęcone stricte Sylvanowi zostały przeniesione.

Eruanno PW
23 czerwca 2015, 12:31
ANcientDRuids:
Wszystko po staremu z jednym wyjątkiem. Zamiast jednorożców mamy jelenie. Niby driady i rusałki to oddzielne jednostki, a tancerze ostrzy i enty awansowali o rangę, ale ciągle są w mieście. ???

Chyba tylko z nazwy. Zduplikowano wróżkowatość, w mieście wymarli mężczyźni (sorry, ale nikt nie wmówi mi, że ta głowa i twarz u myśliwych pochodzi od mężczyzny). Smok to samica, druid to kobieta. Pozostał wampir cygan (bo oczywiście wszystkie elfy są teraz czarnowłose, elfickość tak bardzo). Zamiast zieleni i brązów mamy ogródek babci Zosi. Połączenie żółtego i zielonego u myśliwych dało mi raka. Idealny sposób na kamuflaż. Całość wygląda ciężko. Jesteście teraz zachwyceni, bo zobaczyliście kilka oddzielnych jednostek. Szybko zapomnieliście o filmiku, gdzie widać, iż jednostki zupełnie do siebie nie pasują stylistyką. Miał być las, jest parada równości. Miał być Sylvan, jest zamek Czarodziejki.

Wszyscy chyba wiedzą, że art myśliwych pochodził z MM. Szokuje mnie, że nie wiedziałeś o tym genialnym arcie tancerza ostrzy.



Cóż, Rosjanie wiedzieli jak wyglądają elfy. Niemcy i Francuzi chyba nie bardzo.

LivingAnarchy PW
23 czerwca 2015, 12:59
Eruanno:
Cóż, Rosjanie wiedzieli jak wyglądają elfy. Niemcy i Francuzi chyba nie bardzo.

Nie no, nie mogę się powstrzymać przed skomentowaniem tego.

Pomijając przeogromny poziom żeżuncji w grach z serii Heroes oznaczonych numerami 5 i 6, to czy do diaska elfy istnieją naprawdę, że używasz zwrotu: wiedzieli jak wyglądają elfy? :D

Ja na przekór powiem, że mi się Sylvan podoba. Niektórzy mają jakąś obsesję na punkcie jednolitości kolorów jednostek. To takie dziecinne, sylvan musi być zielono-brązowy, a inferno koniecznie całe czerwone... Takie brednie doprowadziły do fioletowego dunga i innych kwiatków.

Pozdrawiam

Acid Dragon PW
23 czerwca 2015, 13:14
Sądzę, że istnieje jeszcze spory obszar pomiędzy jednolitością kolorów a wszystkimi kolorami tęczy - zwłaszcza jeśli są one nawet niedobrane odcieniami.

Rampart w H3 też nie był kolorystycznie jednolity, a jednak można było na niego patrzeć bez bólu gałek ocznych. Uważam, że purpura i neonowy niebieski w Sylvanie to już zdecydowanie przegięcie.

Eruanno PW
23 czerwca 2015, 13:15
Mateuszu, nie nawołuję do kolorowania minotaurów na fioletowo. Również uważam to za dziwny zabieg. To czego oczekuję od ich projektów to odrobiny naturalności w fantastyce. Rozkładających się ciał zamiast neonowo-zielonych oczu. Pozbawionych pigmentu stworów zamieszkujących podziemia. Skoro elfy opisywane są wszędzie w ich fabule jako żyjące w harmonii z naturą, wtapiające się w nią, szybkie, lekkie i zwinne to niech takie będą. Na obecną chwilę wygląda to jak "Moda przeciwko przemocy". Stanowczo jednak zaznaczę, że strojowi myśliwych daleko od udanych kreacji.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 10 - 11 - 12
temat: [Sylvan] Wszystkie kolory ściółki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel