Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Sylvan] Wszystkie kolory ściółki
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 - 12

Bacus PW
29 czerwca 2015, 19:47
A mnie się ten ekran nie podoba... Jest nieczytelny, brzydki i bardzo brzydki. Jedynym plusem jest ładne niebo, ale reszta? Słabiutko im to wyszło...

Ursus PW
29 czerwca 2015, 19:54
Może ten pomnik przedstawia Sylannę?

Nerevar PW
29 czerwca 2015, 20:01
Cytat:
Może ten pomnik przedstawia Sylannę?
Primo, czemu więc pomnik Sylanny umieszczony wyżej nie ma tych skrzydeł? Secundo, Sylanna nie ma skrzydeł (a na pewno nie takie). ;)

Alamar PW
29 czerwca 2015, 20:05
To jest Sylanna.
Nie wiem tylko, który elf był na tyle dowcipny, by doczepić jej skrzydła. :P



Ursus PW
29 czerwca 2015, 20:06
@up Skoro Sylanna jest boginią ziemi, to może sobie z gałązek dorabia skrzydła?

magius123123 PW
29 czerwca 2015, 20:11
@Alamar dziękuję za mianowanie :D Lubię skrzydełka i damskie ciuszki, a kolorki tęczy teraz akurat są bardzo trafne :*

*jokes aside* wydaje mi się, że to nie jest Sylanna, tylko jakiś "callback" do starych dobrych smoków z H5. Albo Sylanna ukazana w jakiejś innej formie, której (jeszcze) nie znamy?
Moim zdaniem to może równie dobrze być zwykła budowla, ale jedno mnie zastanawia... Budynek graala to przecież Sylanna, a ten smok gapi się jej prosto w oczy (przypatrzcie się, między świecącymi oczyma budynku Sylanny a oczami budynku smoków można narysować prostą linię, nawet łby mają zwrócone ku sobie).

Ursus PW
29 czerwca 2015, 20:15
@up Sylanna dogląda swych dzieci.

Tego PW
29 czerwca 2015, 23:06
LINK1 LINK2

Generalnie przedstawienia bóstw się różnią, prawdopodobnie nawet na Ashanie. Nie ma co się czepiać o kawałek skrzydła z kamienia.
Zawsze mnie zastanawia ta ludzka czepialskość o najgorsze głupoty i nieumiejętność założenia, że być może czegoś się nie rozumie.

Nerevar PW
29 czerwca 2015, 23:30
Jest jedna, drobna różnica - pomniejsze smoki są zrobione na obraz i podobieństwo boskiego rodzeństwa (więc wiadomo, że Sylanna nie ma takich skrzydeł). Jezuski z twoich linków się różnią, ale żaden nie ma ogona czy skrzydeł.

I zawsze zastanawiała mnie ludzka skłonność do szukania na siłę usprawiedliwień i nieumiejętność założenia, że niektórym zależy na spójności świata przedstawionego.

Acid Dragon PW
29 czerwca 2015, 23:46
No właśnie nie za bardzo.

Nie wiem, czy to efekt zamierzony przez twórców, czy nie, aczkolwiek Marzhin wspominał przy okazji pierwszej prezentacji Zielonych Smoków w H7, że awatary smoczych bogów mogą być każdego kształtu i rozmiaru. Niekoniecznie więc są na podobieństwo danego boga. Napisał też - w nawiązaniu do H5 - że mniejsze z Zielonych Smoków są zdolne do lotu, a większe są PRZEWAŻNIE bezskrzydłe.

Nie wyklucza to więc uskrzydlonych, starszych/większych zielonych smoków, być może na wzór tego pomnika.

Tarnoob PW
30 czerwca 2015, 00:43
Ekran Sylvanu skomentuję tak: Moonlight Shadow. :-) Wszystko wydaje się bardzo gęste i bajkowe, w klimacie Warcrafta. Brakuje tylko skaczących gumisiów. :-P

Mam nadzieję, że na ekranie w grze wygląda to dużo lepiej, tak jak ekrany miast w Heroes VI wyglądają lepiej niż na pomniejszeniu.

Osobiście uważam, że dużo lepiej wyglądał artwork pokazany przy głosowaniu – majestatyczna wieża wśród drzew – no ale trudno, nie jest tragicznie. Choćbym i czekał do Heroes XI, to nie doczekam tak dobrych grafik jak ekrany miast w H3. :-P

Nicolai PW
30 czerwca 2015, 01:18
Tego:
Zawsze mnie zastanawia ta ludzka czepialskość o najgorsze głupoty i nieumiejętność założenia, że być może czegoś się nie rozumie.
A ja z kolei, podobnie jak Nerevar, nie potrafię zrozumieć usilne usprawiedliwianie wszystkich bubli i ganienia jakiejkolwiek formy krytyki. Ciebie może to nie ruszać, ale mnie osobiście drażni jak widzę potworki pokroju Kuźni, do której bez liny wspinaczkowej nie dostaniesz się, czy Gaj składający się z jednego drzewa.
W każdym razie, tutaj akurat jest tak jak napisał Acid. Te posągi najprawdopodobniej przedstawiają podgatunek Zielonych Smoków, które posiadają skrzydła. Aczkolwiek i tak to jest trochę śmieszne, że siedlisko bezskrzydłej istoty przedstawia jego skrzydlaty wariant. To jest trochę bez sensu...

Bacus PW
30 czerwca 2015, 09:49
Tego:
Zawsze mnie zastanawia ta ludzka czepialskość o najgorsze głupoty i nieumiejętność założenia, że być może czegoś się nie rozumie.
Bo lepiej przytakiwać nawet jak nam się nie podoba lub coś jest głupie?

Ogólnie ekrany póki co są fatalne. Można bronić, że ładne, że bajkowe, ale serio... taka firma jak Ubi powinna dać nam znacznie ładniejsze prace i bardziej przemyślane... Lepszy efekt by był gdyby dali konkurs dla ludzi z np. takie deviantarta... taniej, a efekt zapewne byłby lepszy :P

Nicola:
Aczkolwiek i tak to jest trochę śmieszne, że siedlisko bezskrzydłej istoty przedstawia jego skrzydlaty wariant. To jest trochę bez sensu...
Znajdź w tym mieście coś z sensem... mamy kuźnię do której nie da się wejść, rollercoster, gwiazdy przed chmurami, bramę wychodzącą na jezioro... serio kto to zaprojektował? xD

Alamar PW
30 czerwca 2015, 10:09
Na pewno nie żaden absolwent architektury czy ogrodnictwa. Podejrzewam, że projektant przybył z tego miasta:


Tego PW
30 czerwca 2015, 10:29
Nie uważam, żeby to miasto było dobrze zaprojektowane - pod newsem sam napisałem, że mi się nie podoba i zwróciłem uwagę na gigantyczny kwiatek na pierwszym planie (ogólnie są pewne problemy z perspektywą). Rozumiem też oburzenie na kuźnię, do której nie ma dostępu. Miałem tylko na myśli to, że smok nie jest na tyle istotną sprawą. Podobnie jak malarze malujący Jezusa, rzeźbiarz wykonujący Sylannę prawdopodobnie nigdy jej nie widział. Zresztą naprawdę to nie jest najistotniejsza rzecz. Ten kamulec lepiej wygląda ze skrzydełkami, jest w ten sposób nieco czytelniejszy.
Ubi stworzyło beznadziejne uniwersum, ale przynajmniej stara się go trzymać, nie próbujmy więc posądzać ich o każdą złą rzecz na tym świecie.
Projektant namaział skrzydła, trudno, kij z tym, wyglądają dobrze, Sylanna nie zieje ogniem, Ashan się na pół nie połamał.

Andruids PW
30 czerwca 2015, 12:27
Nico:
A ja z kolei, podobnie jak Nerevar, nie potrafię zrozumieć usilne usprawiedliwianie wszystkich bubli i ganienia jakiejkolwiek formy krytyki.
Ale to naprawdę jest mała pierdoła, o którą nie warto rwać sobie włosów z głowy. Można sobie napisać "o, Sylanna ma skrzydła, hehe" i tyle. Ale odbijanie każdego wytłumaczenia jest już pieniactwem : p
Tak samo jak doszukanie się, że nie prowadzi żadna droga do Kuźni, czy Areny. Serio, tego nie widać na pierwszy rzut oka. Ile spędziłeś nad doszukiwaniem się mankamentów związanych z tym ekranem?

Nerevar:
I zawsze zastanawiała mnie ludzka skłonność do szukania na siłę usprawiedliwień i nieumiejętność założenia, że niektórym zależy na spójności świata przedstawionego.
To czeka Cię jeszcze wiele momentów zastanowienia, bo to normalna ludzka cecha. I ironicznie, jest właśnie przejawem szukania sensu i regularności w świecie, czy to prawdziwym czy wyobrażonym.


Jest coś takiego jak "suspension of disbelief", czyli po polsku zawieszenie niewiary. W fantastycznej twórczości to nie powinien być za duży problem, bo wszystko można sobie wytłumaczyć "bo magia". Ja osobiście nie widzę problemu z niedostępnymi segmentami drzewnego miasta. Do Kuźni może prowadzić jakaś droga zza gałęzi, której nie widać, a Tancerze są najzwinniejszymi zbiegami przed prawem wojownikami w Sylvanie, więc nie powinni mieć problemów z tak umieszczoną placówką. A nawet jeśli, to pod spodem, w Świętym gaju jest Ent, który może ich podsadzić.

Nie zrozumcie mnie źle. Według mnie ekran jest okropny i mógłbym na niego sarkać i wytykać jego wady godzinami, ale i tak najważniejszy fakt pozostanie faktem, że zupełnie nie pasuje do reszty gry. Na takie narzekanie jest już po prostu trochę za późno.

Nicolai PW
30 czerwca 2015, 12:55
Tego:
Podobnie jak malarze malujący Jezusa, rzeźbiarz wykonujący Sylannę prawdopodobnie nigdy jej nie widział.
A wystarczyło spojrzeć na Graala :D I tak na marginesie to raczej Zielone Smoki, a nie Sylanna.
ANdrut:
Ale to naprawdę jest mała pierdoła, o którą nie warto rwać sobie włosów z głowy.
Potwierdzam, sam tego z początku nie zauważyłem. Tylko zdradź mi... ktoś sobie włosy z głowy rwie z tego powodu? Bo jakoś nie zauważyłem ;)
ANdrut:
Ale odbijanie każdego wytłumaczenia jest już pieniactwem : p
Ten zarzut na pewno do mnie? Ja w temacie tych pomników wypowiedziałem się raz i... poparłem tłumaczenie Acka :P
ANdrut:
Tak samo jak doszukanie się, że nie prowadzi żadna droga do Kuźni, czy Areny. Serio, tego nie widać na pierwszy rzut oka. Ile spędziłeś nad doszukiwaniem się mankamentów związanych z tym ekranem?
Praktycznie od razu to zauważyłem. Cóż, nie wiem czy wiesz, ale różni ludzie mogą mieć różne kryteria oceny. Dla Ciebie może liczyć się, by całość względnie wyglądała, dla mnie ważne jest to, by to w miarę trzymało się kupy. Jak widzę, że obiekty są porozkładane bez ładu i składu to taki ekran mi się po prostu nie podoba. Jeśli coś można nazwać pieniactwem to odrzucanie faktu, że innym może zależeć na czymś takim jak logice, ale darujmy sobie te wzajemne docinki ;)
ANdrut:
Do Kuźni może prowadzić jakaś droga zza gałęzi, której nie widać, a Tancerze są najzwinniejszymi zbiegami przed prawem wojownikami w Sylvanie, więc nie powinni mieć problemów z tak umieszczoną placówką. A nawet jeśli, to pod spodem, w Świętym gaju jest Ent, który może ich podsadzić.
Jeśli musisz tłumaczyć urbanistkę to wiedz, że jest po prostu zła :P
ANdrut:
Na takie narzekanie jest już po prostu trochę za późno.
Wczoraj wrzucili ekran i jest już za późno? To kiedy mieliśmy marudzić? Przed pokazaniem ekranu?

Andruids PW
30 czerwca 2015, 13:08
Nicolai:
Ten zarzut na pewno do mnie? Ja w temacie tych pomników wypowiedziałem się raz i... poparłem tłumaczenie Acka :P
W tych stronach nikt nie jest wolny przed tym zarzutem. Tym razem akurat padło na Ciebie. Jutro padnie na mnie. Wszyscy jesteśmy pieniaczami, tylko jeszcze o tym nie wiemy : p
Nicolai:
Jeśli coś można nazwać pieniactwem to odrzucanie faktu, że innym może zależeć na czymś takim jak logice, ale darujmy sobie te wzajemne docinki ;)
Powiedziałbym raczej, że to "ślepy fanboyism", ale powiedzmy sobie szczerze. Fanboye Ubisoftu? W Grocie? : p

Nicolai:
Wczoraj wrzucili ekran i jest już za późno? To kiedy mieliśmy marudzić? Przed pokazaniem ekranu?
To jest już trzeci ekran miasta. Ich stylistyka raczej się nie zmieni.

EDIT: No, to jeszcze lepiej.

AlamarAlamarPiąty: Przystań, Akademia, Nekropolia, Twierdza.

magius123123 PW
30 czerwca 2015, 18:41
Hmm.. jakiś rusek zrobił wersję dzienną zamiast nocnej :D

http://i.imgur.com/cycaeup.jpg

Jak dla mnie lepiej to wygląda, ale zbyt kolorowo... gdyby stonować obraz i zmniejszyć bloom, a dać SSAO i depth of field (ta DoF na obrazku 2D. :D jakoś by się chyba dało) byłoby perfekcyjnie i milion razy lepiej od tego co mamy. Ale kurde, mimo tego, że normalny (oryginalny) mi się nie podobał, to gwiazdy były takie piękne, że szkoda ich poświęcać.

Jak sądzicie? Noc była dobrym wyborem?

Poza tym skoro podczas bety pliki były praktycznie niezabezpieczone, to może będzie można je podmienić i dać taki ekranik lub swój własny zamiast oryginalnego, a wtedy każdy będzie zadowolony (no może prócz fanów 3D).

Wellplay PW
30 czerwca 2015, 19:02
Czekać tylko na mody jak gra wyjdzie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 - 12
temat: [Sylvan] Wszystkie kolory ściółki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel