Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [beta] Wrażenia, rewelacje, nowinki
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 11 - 12 - 13

Minastir PW
6 czerwca 2015, 12:59
@flapdzak no to cię zasmucę, ale Walkiria jest już oficjalnie w Fortecy (Ashan Compendium).

magius123123 PW
6 czerwca 2015, 21:15
Co do theme'u mrocznych elfów - widać, że trochę niedokończone, poza tym one się ukrywają, więc wiadomo, że muzyka powinna być bardziej tajemnicza, cicha. Moim zdaniem pasuje perfekcyjnie, nawet w takim stanie w jakim jest teraz. Ogólnie muzyka w tej grze jest fantastyczna.

Co do moich dalszych odkryć - pograłem tymi innymi frakcjami (tyle ile się dało, bo walczyć się nie da, więc musiałem polegać na znalezionych surowcach) i żadna jednostka nie ma modelu w grze. Gra freezuje się przy ataku bohaterów lub rzucaniu zaklęć (nawet na mapie przygody). Niektóre jednostki Sylvanu mają w pełni "oskryptowane" umiejki i pasywki, a rusałka ma nawet głos podczas ataku. W innych frakcjach (prócz dunegonu) wszystkie jednostki mają umiejki i pasywki, a niektóre mają głos. Wampiry i Lisze używają odgłosów z H6, ale to pewnie placeholder do czasu zmiany modelu.

To chyba wszystkie info jakie mogłem wam dać... Będę updatował listę specjalizacji. Zespoilowałem praktycznie caaały tryb gorących krzeseł. Macie wszystkie jednostki, zdolności rasowe, budynki do każdego z miast, muzykę, bohaterów i specjalki i tu chyba będę musiał skończyć i podać moje odczucia.

Pomijając oczywistego buga, który mi się przydarzył, gra mi się przyjemnie. Inne bugi, które odkryłem, dotyczą raczej tylko kontrataku jednostek i dziwnych animacji wilków. Nie mam problemów z latającymi jednostkami tańczącymi po ziemi, ani nie napotkały mnie też freezy, glitche ani crashe. Gra jest we wczesnym stadium, brak dźwięków (np. ataku bohaterów), balans jest średniawy, interfejs okropny, ekrany miast, które nie są wcale dobre, to tylko kilka problemów, z którymi gra musi się uporać. Moim zdaniem i tak jest milion razy lepiej niż w przypadku bety H6. Tam do wyboru mieliśmy jedynie Nekropolię, połowy jednostek po prostu nie było, a i tak pojawiały się na mapach, ekrany zamków nie istniały, a gra była po prostu (s)"hitem". Tutaj jest o wiele lepiej, aaaale, H6 BETA była troszkę dalej oddalona od daty premiery, nie były to 3 miechy, tylko 5, a i tak musieli przesunąć i datę bety, i premiery. To co teraz widzimy grając w betę, to po prostu ból oczu i nic więcej, gra jest niedokończona i jestem praktycznie pewien, że przesuną datę premiery do początek 2016 i wyjdzie to tej grze jedynie na dobre.

Lux PW
6 czerwca 2015, 21:29
Ja byłbym zainteresowany utworem Lochu w całości. ;)
Tak jeszcze w kwestii muzyki... Próbki utworu Lochu mnie urzekły. Zawierają w sobie dekadencję, którą tak lubię u mrocznych elfów. Powiedzcie jeszcze, czy każda frakcja ma "swoją" muzykę podczas oblężenia? Da się wszystkie utwory odkopać z plików gry?

kuba13131315 PW
6 czerwca 2015, 22:22
@magius123123: Wielkie dzięki że udostępniasz te wszystkie informacje.
Zdolność tego nekromanty z szkołą światła jest bardzo ciekawa. Mam nadzieje, że np. Kaspar będzie wzmacniał regenerację i stawałaby się ona mocnym czarem, choć w sumie nie wiem, czy taka specjalizacja byłaby skuteczna w późniejszym etapie gry. Bardzo podobają mi się statystyki w tej części, bo: wiedza wzmacnia też regenerację many, a szczęście i morale nie są ograniczone do ilości 1, 2, 3, a morale zmieniają się dodatkowo w czasie walki.

Giltos PW
6 czerwca 2015, 22:37
Moim zdaniem, system morale w H7, chyba, jest najlepszy ze wszystkich części.

magius123123 PW
6 czerwca 2015, 23:06
Obecnie z plików gry nic nie odkopiemy. Nie da się ich po prostu otworzyć/odtworzyć, dlatego większość rzeczy dot. jednostek neutralnych to po prostu zgadywanka po nazwach plików. Muzykę Lochu udostępniłem sam, nie ma obecnie sposobu na zlokalizowanie i odtworzenie jej z plików gry. Ten bug, który u mnie występuje nie pozwala na oblężenie zamków 4 niegrywalnych frakcji, bo zamki nie mają modeli na mapie przygody, przez co nie da się na nie kliknąć i, co za tym idzie, dokonać ich oblężeń, więc muzyki w tym wariancie nie jestem w stanie sprawdzić/nagrać. :D Swoją drogą, skoro (jak udowodniłem) muzyka Lochu jest w plikach gry, to czemu nie jest udostępniona na SoundCloud albo głównej stronie gry, jak reszta?

Eruanno PW
6 czerwca 2015, 23:28
Magius123123, mógłbym ładnie poprosić o sprawdzenie dokładne skillów dla bohaterów Sylvanu? Ciekawi mnie, jakie 3 główne umiejki ma każda z klas. :D

Vusapion PW
7 czerwca 2015, 00:18
Mam pytanko do graczy bety: Czy są budynki odpowiedzialne za zwiększenie przyrostu wszystkich stworzeń?
Wiem, że są budynki gdzie wybiera się między 1 i 2 jednostką i zwiększa to wybranej jednostce przyrost.

Eruanno PW
7 czerwca 2015, 00:28
Vusapionie, nie ma takich budynków chyba że coś przeoczyłem :-)

Tallos PW
7 czerwca 2015, 01:08
Kilka wrażeń z bety:

1. Wszystko jest tak cholernie małe! Nawet na maksymalnym przybliżeniu nie widać żadnych szczegółów, a nie ma w ogóle rozeznania.

2. Ekran wyboru frakcji tragiczny - nic nie wiemy ani o niej, ani o bohaterach, no po prostu same nazwy (a i to nie wszystkie - dłuższe imiona przez malusią czcionkę są nierozczytywalne).

3. Czasy ładowania bardzo krótkie, to na pewno na plus. Pomiędzy turami graczy nie ma nawet sekudny przerwy.

4. Bojowe machiny wojenne mają tendencję do samopowielania się - mój rekord to 7 (!) małych piramid. Oczywiście słabe są jak cholercia, ale przynajmniej namiot medyka wskrzesza.

5. Rozwój miasta ciekawy, zwłaszcza alternatywna rozbudowa. Przydałoby się ją dopracować, bo wybory typu ulepszona jednostka a coś tam są zbyt oczywiste. Ekran rekrutacji tragiczny - musi tam być po pierwsze porządek), a po drugie statystyki i zdolności wojsk.

6. Na mapie może występować kilku tych samych bohaterów, nawet w jednej frakcji - to muszą zmienić. Rozwój bohatera (losowy) ok, tylko mogli mi powiedzieć, że nie można mieć więcej niż 5 umiejętności.

Ogólnie gra się fajnie - wszak są to Heroesy. Kilka rzeczy trzeba zmienić, ale są podstawy pod fajną grę.

Eruanno PW
7 czerwca 2015, 01:28
Właśnie dostałem screeny SkillWheelsów dla elfów i mroczniaków. Żadna z klas nie posiada przeznaczenia na poziomie arcymistrzowskim. Błąd? Jeżeli nie, to wychodzi na to, że w grze nie istnieje klasa mogąca korzystać z arcymistrzowskiej umiejki! Szaleństwo!

Sylvan Magic Heroes:

-Offensive -
Thornsower:
GM: Nature's Revenge, Earth Magic, Warfare
M: Prime Magic, Water Magic, Offense
E: Leadership, Paragon, Defense, Explorer
----------------------------------------------------
-Balanced-
Mystic:
GM: Nature's Revenge, Earth Magic, Paragon
M: Prime Magic, Leadership, Explorer
E: Air Magic, Water Magic, Warfare, Economy
----------------------------------------------------
-Defensive-
Starsinger:
GM: Nature's Revenge, Earth Magic, Defense
M: Prime Magic, Air Magic, Diplomacy
E: Destiny, Paragon, Explorer, Leadership
----------------------------------------------------

Sylvan Might Heroes:

-Offensive -
Avenger:
GM: Nature's Revenge, Warcries, Offense
M: Earth Magic, Paragon, Explorer
E: Destiny, Water Magic, Defense, Warfare
----------------------------------------------------
-Balanced-
Ranger:
GM: Nature's Revenge, Warfare, Explorer
M: Paragon, Destiny, Warcries
E: Air Magic, Earth Magic, Diplomacy, Leadership
----------------------------------------------------
-Defensive-
Warden:
GM: Nature's Revenge, Leadership, Defense
M: Paragon, Warcries, Explorer
E: Air Magic, Earth Magic, Offense, Warfare
----------------------------------------------------





PS. Tallosie, czy punkt trzeci to żart?

Yogoort PW
7 czerwca 2015, 07:28
Właśnie, Tallosie też z punktem 3. nie mogę się zgodzić, a wręcz powiem coś zupełnie innego - u mnie trwa to długo, nie bardzo długo, ale jednak nie potrafię sobie wyobrazić przyjemnej gry na mapie dla 8 graczy z takimi czasami jak teraz.

Tak na marginesie jesteście w stanie wbić umiejętności na poziom grand master? Ja doszedłem do 3 możliwych (magia ziemi, magia powietrza i machiny wojenne) i za każdym razem, gdy na ekranie skillpizzy wbijam punkt w grand master, to jeszcze jest, ale po zamknięciu okna wybór zostaje anulowany i punkt wraca do puli możliwych do wykorzystania, natomiast poziomu grand master nie ma. I tak za każdym razem, w przypadku tych trzech umiejek.

Tak samo u mnie jest zbugowana zdolność potrójnego strzału w machinach wojennych - na polu walki pokazuje właściwe obrażenia i właściwą liczbę potencjalnych zabitych, natomiast po strzale zadaje jedynie 1/3 wartości wyświetlanej.

Na plus całej bety ogromny, muszę powiedzieć, że bardzo mi się podobają mapy, po których przychodzi nam pomykać naszymi Herosami. Projekty są ciekawe, bogate w różne terenowe ozdobniki, bardzo przyjemnie, jest odczuwalna różnica wysokości na mapie, jest dużo znajdziek, jest co robić na mapie, przy tym każdy punkt startowy jest bardzo zbalansowany, więc nie ma mowy o jakiejś przewadze jednego z graczy nad innymi pod tym względem. Przynajmniej na tych dwóch mapach z Bety ofc ;).

Brakuje mocno ostrości i podkreślenia szczegółów, jak powiedział Tallos, zresztą bardzo dużo ludzi o tym pisze, czy jest to związane z rozmiarem wszystkiego, że za małe? W pierwszych dniach miałem takie odczucie, ale muszę przyznać, że im dłużej gram, tym bardziej się utwierdzam we właściwości rozmiarów prezentowanych obiektów. Ma to związek z tym, iż prezentowane obiekty czy to bohaterowie, czy też budynki pasują rozmiarem do otoczenia - nie ma efektu, że bohater jedzie na koniu na szczyt góry, który tak naprawdę sięga mu szczytem lekko ponad grzywkę - dzięki takiemu skalowaniu jak jest obecnie, jest zachowane moim zdaniem logiczne wymiarowanie obiektów. Niemniej jednak brakuje im soczystych kolorów, wyrazistości oraz szczegółów.

AlamarAlamarInterpunkcja!

Tallos PW
7 czerwca 2015, 10:17
:
Właśnie, Tallosie też z punktem 3. nie mogę się zgodzić, a wręcz powiem coś zupełnie innego - u mnie trwa to długo, nie bardzo długo, ale jednak nie potrafię sobie wyobrazić przyjemnej gry na mapie dla 8 graczy z takimi czasami jak teraz.
He, zabawne. U mnie nawet niektórzy współgracze narzekali na za krótkie ładowanie. I nie jest to kwestia mojego kompa, bo grałem na dwóch różnych.
:
Ma to związek z tym, iż prezentowane obiekty czy to bohaterowie, czy też budynki pasują rozmiarem do otoczenia
Ale chyba nie do siebie? Bo bohater na koniu większy jest niźli wiatrak. Mnie to osobiście nie przeszkadza, bo jak dla mnie to zamierzony efekt - coś w rodzaju że poruszamy się po mapie rozłożonej w namiocie jakiegoś generała.

Idai PW
7 czerwca 2015, 11:07
Dzięki uprzejmości UBIforumowicza miałem możliwość zagrać w betę (właściwie to po chwili grała moja żona, ja mogłem tylko patrzeć :)). Poniżej podzielę się swoimi wrażeniami:

1. POZIOM TRUDNOŚCI
Czy ktoś z grających ustawił sobie HARD? Ja tak zrobiłem za pierwszym razem, to był istny koszmar gdyż jednostki neutralne miały tak duży przyrost, że po kilku tygodniach musiałem walczyć z 500 jednostkami, gdy ja nawet do Magów nie dotarłem. Na szczęście w opcjach tworzenia gry istnieje możliwość zmodyfikowania przyrostu jednostek neutralnych. Ja jednak uznałem, że zagram na normalnym poziomie.

2. WYBÓR MIASTA ITP.
To co wszyscy mówią i ja potwierdzam. Ledwo można zdekodować imiona bohaterów, a brak ich specjalizacji to już przesada. TO trzeba powiększyć.

3. OPRAWA GRAFICZNA I MUZYKA
Mi się podoba i kolorystyka, i rozmiary budynków na mapie. Grafika jest miła dla oka i nie przesłodzona. Byłem już zadowolony z 6 (na 5 nie mogłem paczać), teraz jestem jednak wniebowzięty.

Muszą jednak poprawić nieco to całe rozmazanie. Jak wyłączyłem antyleasing wszystko zaczęło lepiej wyglądać. W ogóle jakoś ładniej wszystko wygląda u mnie na niższych wymaganiach.

Muzyka rewelacyjna. Walc magów idealnie pasuje do Akademii.

Ekran miasta. Ja byłem zwolennikiem powrotu 2D. Żałuję, że nie udało się wrócić do stylu z H3. Przy tamtych zamkach miało się wrażenie, że one żyją i istnieją gdzieś w tej alternatywnej rzeczywistości. Niemniej, ten styl ma swój charakter i jest raczej spójny z oprawą całej gry. W Akademii mogliby jednak zrobić coś z tym PARAPETEM ta beznadziejna budowla straszliwie drażni moje oczy. Kto na środku placu stawia sześcian z jakimś jednym gargulcem. Już lepiej gdyby to były jakieś 3 kolumny z gargulcami, gdzieś z Kapitolem zestawione.

Ekran rekrutacji do poprawki, żądam przynajmniej grafik 2D przy jednostkach. Co do bałaganu to mnie nie przeszkadza, mam wrażenie, że u mnie były poukładane wg. siły.

DO usunięcia powinny iść te świecące wskaźniki powiązań budynków. Są fuj.

4. GRA NA POLU (NA DWORZE)
Rzucenie zaklęcia na mapie przygody kończyło się zawieszką. Tura przeciwnika była tak długa, że musiałem ładować ponownie grę albo mogłem zrobić obiad. Pomysł z tymi zaklęciami - rewelacja.

Tury przeciwnika są zbyt długie.

Komputer na normie jakiś taki leniwy i niekumaty mi się wydaje.

30 lvl to za mało! Powinni przynajmniej 40 dać!

5. WALKA
Podoba mi się. Jednostki mają odpowiednią ilość zdolności. Zaklęcia powietrza są świetne, zwłaszcza w połączeniu z dużą ilością Kapirów.

Nie działają zwoje. Zakupiłem kilka i mogę używać tylko jednego, bo na cokolwiek klikam i tak wyświetla mi się ten pierwszy, a dodatkowo nie zużywa się. Chyba nie tak miało być?

No, na razie to wszystko co mi do głowy przyszło.

Matikun PW
7 czerwca 2015, 12:15
Jedna rzecz mnie bardzo frapuje - jak jest z siłą jednostek? Twórcy powiedzieli, że jedna z jednostek trzonu jak i elity w każdej frakcji będzie mocniejsza od reszty. To prawda? Jeżeli tak, to które są to jednostki? I czy rzeczywiście czempioni są takimi badassami jak zapewniali twórcy? :P

Markham98 PW
7 czerwca 2015, 12:23
Z tego co zauważyłem, to w trzonie Przystani jest to Dire Wolf (w przypadku ataku i obrażeń).

Eruanno PW
7 czerwca 2015, 12:28
@Matikunie, rzeczywiście niektóre jednostki odstają od swojego poziomu. Np. kawaleria w Przystani. Niestety jestem zawiedziony czempionami, wydaje mi się iż powinni być silniejsi. Tych czempionów jest mniej i jak mają rozwalać legiony słabszych jednostek to już niestety tacy wydajni nie są.



@Tallosie, mi również zdarzało się bardzo krótkie ładowanie, ale podejrzewam że wynikało z błędu w działaniu AI. Miałem sytuację kiedy AI nie wykonywał od pewnego momentu aż do samego końca gry żadnych ruchów i właśnie wtedy czas oczekiwania był tak krótki.



Wiem, że robię dramę ALE

Czy naprawdę wisi wam to, że w grze nie ma arcymistrza z przeznaczenia? Co straszniejsze - ELFY NIE MAJĄ ARCYMISTRZOWSKIEJ ZDOLNOŚCI PRZEZNACZENIA.

*drama_mode_on*

Wellplay PW
7 czerwca 2015, 12:28
Natomiast w Akademii jest to Golem i Rakszasa.

Yogoort PW
7 czerwca 2015, 13:49
@Eruanno szczerze powiedziawszy to nie wierzę w brak bohatera z arcymistrzowskim przeznaczeniem, zwłaszcza jeżeli chodzi o Sylvan. Po pierwsze to po co w grze byłaby zdolność arcymistrzowska przeznaczenia skoro nikt by nie mógł jej użyć? Przygotowanie pod dodatki? Nie sądzę. Po drugie, pliki wygrzebane w becie to nie są oficjalnie ogłoszone informacje więc przejrzeć je oczywiście można ale do momentu ich ogłoszenia proponuję wstrzymać się z podpalaniem pochodni i ostrzeniem wideł na twórców. Nie chcę też tutaj przesadnie bronić Ubi-Limbic bo przeróżne głupoty w kreacji bohaterów zobaczyłem w becie, jednakże o aż tak wielkie głupstwo bym ich nie posądzał.

Eruanno PW
7 czerwca 2015, 14:50
Yogoorcie, ja się z Tobą w pełni zgadzam :-) Ja tylko alarmuję i mam pełną świadomość tego iż są to dane z bety, która nawet nie miała w założeniach pokazywania czegokolwiek z Sylvanu.

Gdyby ktoś jeszcze był ciekawy to:

Class - Hero name

Thronsower - Agathin (Hero starts with the Offense skill on novice rank and the "Archery" ability)
Mystic - Tieru (Governor: +100% to the weekly base growth of Druids and Druid Elders in the town's area of control)
Starsinger - Dirael (Governor: +100% to the weekly base growth of Pixies and Sprites in the town's area of control)
Avenger - Ossir (Hero starts with the Destiny skill on novice rank and the "Treasure Finder" ability)
Ranger - Ciele (Hero starts with the Exploration skill on novice rank and the "Native Terrain" ability)
Warden - Jenova (The hero provides 250 gold per day to this kingdom)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 11 - 12 - 13
temat: [beta] Wrażenia, rewelacje, nowinki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel