Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [beta] Wrażenia, rewelacje, nowinki
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13

Kurek PW
28 sierpnia 2015, 16:28
@Arial

Masz rację, ciosy jednostek i animacja "obrywania" są często źle skoordynowane. Dobrym przykładem jest atak legionisty, który uderza trochę zbyt wolno i bez dźwięku. Dodatkowo, jego zamach tarczą przed bodnięciem jest niesłyszalny i pozbawiony efektów.
Podobnie z dźwiękiem poruszania się. Nie słyszę kroków jednostek, a to nie pasuje np. do metalowych butów żołnierzy Przystani. Mam nadzieję, że to poprawią, bo tak być nie powinno.

Dodatkowo dodam, że zoom kamery zarówno podczas bitwy, jak i poza nią, jest zbyt słaby. Ciężko się wtedy obserwuje szczegóły jednostki, do czego miewamy często ochotę.

rtx PW
28 sierpnia 2015, 19:07
W kwestii dźwięku ruchu jednostek - jest tam, ale z jakiegoś powodu nie na maksymalnym ustawieniu prędkości walki.

kochan PW
28 sierpnia 2015, 20:33
U Was też SI wychodząc z zamku robi drift? :D

Znalazłem bug, pojawiające się puste karawany przy trybie tur jednoczesnych - http://scr.hu/1n1f/e1q7x

W momencie najmu drugiego bohatera karawana, przejmuje ruch gracza z zamka, jednocześnie nie tracimy jednostek ruchu u tego bohatera - bug, który jest użyteczny - szczególnie jak mamy młyn czy magazyn złota w pobliżu :P

http://scr.hu/1n1f/pp00r

http://scr.hu/1n1f/gq05r


Jeśli natomiast jesteśmy w zamku, karawany się nam nagrodzą, a pojawi się wróg w pobliżu, to nie możemy wyjść - niewidzialny mur.

http://scr.hu/1n1f/ylvs3
http://scr.hu/1n1f/g7j2g

Arial PW
28 sierpnia 2015, 21:13
@ KUREK
Nawet nie chodzi mi o źle skordynowane obrywanie. Chodzi mi o animację "błysku", która następuje, jak jakaś jednostka uderzy w drugą. W H7 w ogóle tego nie ma. Proponuję zobaczyć gameplaye z H6 i H5 i skupić uwagę na tym efekcie, ja do niedawna nie zdawałem sobie sprawy jak pusto walka wygląda bez niego. ; )

Andruids PW
29 sierpnia 2015, 00:09
Z drugiej strony, niepotrzebnych fajerwerków nie ma też w Heroes 1-4...

Moim zdaniem jednostki na polu bitwy i tak zanadto się błyszczą. Gdyby dodać jeszcze troglodytów strzelających z dzid iskrami, wyszedłby całkowity karnawał.

XaRRo PW
29 sierpnia 2015, 01:18
Szybka walka to faktycznie kpina. Wierzę, że to poprawią. Nie powinno być idealnie, w końcu rozgrywanie samemu powinno być jakoś premiowane, ale komp grubo przesadza. Nie uważam się za "mistrza Heroesów", a spokojnie czasem wyciągam nawet 90% mniejsze straty.

Travis PW
29 sierpnia 2015, 13:35
Jeżeli chce ktoś wypróbować jeszcze betę, bo nie miał takiej możliwości to czekam na wiadomość PW. Standardowo - pierwsza osoba, która się zgłosi otrzyma kod do bety. Wiem, że zostało mało czasu, ale da radę przetestować jeszcze to i owo :)
Już po ptokach :) powodzenia w testowaniu gry @lukkkk!

rtx PW
29 sierpnia 2015, 20:55
Czy tylko mi ta beta losowo crashuje czasem jak zaczynam walkę?

dvoytek PW
29 sierpnia 2015, 21:02
Nie tylko Tobie crashuje. Od czasu do czasu się to zdarza. Po wczytaniu zapisu można bez problemu zacząć od nowa walkę. Gorzej jak nie da się go normalnie załadować, bo gra psuje sejwy.

flapdzak PW
29 sierpnia 2015, 21:38
O co chodzi ze specjalizacjami bohaterów. Asad - rakshasa +1, Theodorus - czeladnik +2. Nie działa u mnie.

dvoytek PW
29 sierpnia 2015, 21:44
@flapdzak musisz wybrać bohatera na zarządcę miasta, żeby działało.

flapdzak PW
29 sierpnia 2015, 21:45
Jak to zrobić?

kuba13131315 PW
29 sierpnia 2015, 22:34
Up@:Jak jesteś bohaterem w zamku to musisz go przeciągnąć na takie koło w lewym górnym rogu

flapdzak PW
29 sierpnia 2015, 22:35
Dziękuję. Zaraz testuję. :D

Działa! :D

karmazynka PW
30 sierpnia 2015, 01:22
Krótko; dziękuję @giltos za klucz do bety.
Wielkość miast w sam raz, wygląd mapy, interfejsu i jednostek jak najbardziej w porządku, wygląd miasta nie pasuje klimatem do reszty, ekran budowy nie do przyjęcia. Dobrą decyzją było wykorzystanie modeli z poprzedniej części. Beta ma za dużo błędów póki co (z drugiej strony - szóstka nadal jest niegrywalna na moim laptopie, nie ma co się dziwić).

Na tą chwilę gra mi się mniej przyjemnie niż w 6 - tamta część była dużo bardziej dynamiczna przez silniejsze jednostki podstawowe, a w tej części tak naprawdę nie wprowadzono żadnych nowych usprawnień dotyczących przyspieszenia tempa gry.

Nie podoba mi się ograniczenie umiejętności gracza w skillwheelu, może to tylko kwestia przyzwyczajenia. Zmuszanie gracza do nabycia umiejętności podrzędnej w celu zdobycia umiejętności głównej jest nieporozumieniem.

morthi PW
30 sierpnia 2015, 06:10
A ja nadal mam klucz do odstąpienia, ale jakoś chętnych brak. :)

dvoytek PW
30 sierpnia 2015, 15:25
Wam się nie psują zapisy na innych mapach niż mała? Na razie grałem tylko z komputerem, nie wiem jak jest na multi. Na forum bety jest grupa osób, która potwierdza problem, ale chyba to się nie dzieje na każdym komputerze, bo inaczej widziałbym narzekania w co drugim poście.

XaRRo PW
30 sierpnia 2015, 15:40
@karmazynka
Szóstka dynamiczna? Zaryzykowałbym stwierdzenie, że to najbardziej ślamazarna odsłona. Trzy pierwsze jednostki były tragiczne. Statystyki słabe, a życia o wiele za dużo. Z elitą podobnie. Nigdzie się tak walki nie ciągnęły, jak tu.

TTTr96 PW
30 sierpnia 2015, 23:32
Jeśli ktoś ciągle nie zagrał w betę Heroesa VII, to ciągle mam 2 kluczyki, więc rzutem na taśmę można coś pograć. Kluczyki na privie. :P

Tego PW
31 sierpnia 2015, 10:20
Ogólne wrażenie: bardzo obiecująca gra.

Nie zgadzam się z większością padających zarzutów: według mnie ekrany miasta bardzo pasują do klimatu gry i w niej samej są bardzo ładne (choć osobno mi się nie podobały). Podobnie ekran rozbudowy miasta czy pizza umiejętności - to dobre decyzje, które bardzo usprawniły interfejs i sprawiły, że teraz jest znacznie bardziej przejrzysty.
Najbardziej podobają mi się rozsądnie powolne tempo rozwoju postaci i rozbudowy zamku, dobry aspekt ekonomiczny i większa dojrzałość graficzna (powoli skręcamy z high-high-high-animej fantasy na rzecz zwyczajnego high fantasy).
Oprócz błędów normalnych dla bet poprawiłbym rozmiar obiektów na mapie przygody (jednostki są groteskowo duże, można byłoby nieznacznie je zmniejszyć) i dodałbym możliwość obrotu kamery, bo za tymi drzewkami i pagórkami często coś się kryje (Murzyni i homoseksualne dżino-ptaki?).
Zaskoczeniem było to, jak mało rzuca się w oczy wszędobylski recykling. Wręcz przeciwnie - dzięki temu za pomocą modów można w pewien sposób połączyć H7 z H6.
Jeśli chodzi o aspekt techniczny - mój komputer ledwo potrafiący uruchomić przeglądarkę radzi sobie z grą na tyle przyzwoicie, że jest brzydka, ale całkowicie grywalna.
Moje obawy dotyczą tylko tego, że to, co teraz nazywają "betą", postanowią za miesiąc nazwać "grą". Grałem też w betę H6 i miałem raczej dobre zdanie, a potem spotkał mnie wielki zawód, kiedy zauważyłem jak niewiele różniła się od wydanego produktu.
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13
temat: [beta] Wrażenia, rewelacje, nowinki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel