Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [beta] Wrażenia, rewelacje, nowinki
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 - 13

Pointer PW
27 sierpnia 2015, 20:11
Cytat:
Napewno masz ustawione w Uplayu, żeby ściągało na tą partycję gdzie masz 500GB? :)

Tak, na pewno, przestawiałem właśnie, bo na drugiej partycji mam 4GB...

broman05 PW
27 sierpnia 2015, 20:15
A tak w ogóle czy Wy też macie problem z multiplayerem i dołączeniem do sesji?? Czy ja z kolega mamy tylko pecha..

rtx PW
27 sierpnia 2015, 20:18
Kolejne 2 bugi - machiny wojenne są zdecydowanie zbyt pewne siebie i podają prognozowane obrażenia w tysiącach z modyfikatorem obrażeń rzędu *40.
Metamagia - Pomijam już to, że nie ma efektu wizualnego w postaci latającego tekstu, jak Zemsta Natury, bardziej chodzi mi o to, że umiejętność Arcane Empowerment wyraźnie głosi, iż zadaje zero obrażeń...
A skoro już jestem przy umiejętnościach, to pragnąłbym zaznaczyć, iż wiele z nich ma opisy, z których niewiele wynika. Czymże są poziomy machin wojennych? Oraz dlaczego Fast Reload [tudzież, według Groty, Szybkie Przeładowanie] nie działa z potrójnym strzałem balisty? Et cetera...
Pewnie sobie jeszcze coś przypomnę i napiszę.

Edit: Czy tylko u mnie umiejętność, która daje 1 Metamagię za rzucenie czaru po prostu nadpisała tą, która daje to samo za atak machiną?

broman05 PW
27 sierpnia 2015, 20:26
Z bugów znalazłem na razie 1 sytuację, która się zdarzyła 1-raz, więcej nie miała okazji się jeszcze na razie powtórzyć - mianowicie: obok druida stała duża jednostka i blokowała mu strzał, po zabiciu ja bohaterem, druid dalej był blokowany do strzału przez ciało trupka, ale mógł już przez niego przejść i zaatakować inna jednostkę wręcz.

vrhedny PW
27 sierpnia 2015, 21:02
Okazało się, że ultra zamulenie gry było spowodowane pracą na karcie Intel. Ściągnąłem jakiś Catalyst Control Centrel, zmieniłem kartę na Radeon podczas gry i chodzi o wiele lepiej, aczkolwiek nadal mam wrażenie, że nie jest to płynność znana z V czy VI.
Czekanie na kolejną turę rzeczywiście męczące dlatego gram przeciwko jednemu xD
Nadal nie podobają mi się zamki, nie mam pojęcia jak można coś takiego zrobić po tym co było w Heroes V.
Troglodyci są wg mnie za silni jak na jednostki podstawowe. Driady i te drugie zbyt podobne do siebiee.
Zbliżanie i obracanie ekranu jest koszmarne, powinno być pełne zbliżenie a nie zmiana kąta widzenia.
Nadal nie zachęca mnie to do gry, ale chociaż ogarnąłem, że mam dwie karty graficzne :D

Lord Baffourd PW
27 sierpnia 2015, 21:23
Kilka kwadransów spędzonych z grą później i stwierdzam że... magia tytułu nadal działa. Mimo błędów, gra wciąga jak ruchome piaski (nieobecne w serii zresztą od dłuższego czasu). Po grze armiami Lochu i Sylvanu przyznaję rację osobom mówiącym, że Troglodyci są zbyt żywotni jak na swój poziom. Duchy i Driady są mi całkiem obojętne, za to Łowczy to jednostka, która może się podobać. Silna, dopracowany model i animacje. Duży plus. Nie mogę tego samego powiedzieć o Prześladowczyniach z Lochu. Gdy zobaczyłem jak w zwarciu pakuje z obu kusz bełty z przyłożenia w oczy mojego tancerza ostrzy o zboczonym portrecie, złapałem się za głowę. Miejmy nadzieję iż zyska ona jakąś animację walki w zwarciu. A i jej model kojarzy mi się z jakimś odpadem po Assassin's Creed. Druidka wydała mi się jakoś słaba, ale umiejętność posiada przydatną.

Powiedzcie mi jednak jedno: Ja rozumiem, że czasy są jakie są i że terminy gonią, a pieniądz trzeba zarobić. Ale czemu już w trzeciej grze widzę wymęczoną niczym oczy serialowej Toruviel-Dygant, twarz Yeshtar, oraz te same portety bohaterów Lochu? Czy to naprawdę aż taki problem - zadbać o różne portrety z gry na grę? Recykling modeli 3D - to mogę zrozumieć jeszcze - ale grafika 2D? Przecież nawet do DoC powstało już pewnie pół tysiąca grafik...

Z innych spraw: Nie wiem czy ktoś miał ten sam problem, ale zdarzyło się, że po paru turach, turecka przyśpiewka o Cynicznych Córach Zurichu z Sylvan przestała grać. Nie przestała natomiast grać muzyczka trawiastego terenu, która, jak zauważył Rtx, rzeczywiście zawiera w sobie dźwięki wibracji telefonu.

No i czy tylko mi, dźwięk odwiedzanego kamienia wiedzy, kojarzy się z odsuwaną płytą nagrobną? :)

kuba13131315 PW
27 sierpnia 2015, 22:18
Mam pytanie odnośnie bety: po co są kody? Bo jak wszedłem na konta Uplay, to miałem betę, nawet nie musiałem nic wpisywać, po prostu tam była do ściągnięcia. I czy to jest jakiś wyjątkowy przypadek, czy betę może ściągnąć każdy, a kody służą do czegoś innego?

flapdzak PW
27 sierpnia 2015, 22:20
Co do kodów, nie wiem. Ale dlaczego gryfy to podstawa, a sukkuby elita?

Markham98 PW
27 sierpnia 2015, 22:42
Nie rozumiem, że Gryf jest w trzonie, zaś Niszczyciel będąc w elicie posiada zaledwie 33 HP, natomiast Lillim awansował do elity.

Idai PW
27 sierpnia 2015, 23:42
Gryf jest w trzonie, bo w kampanii Iwana zastąpi wilki. To najbardziej logiczne rozwiązanie.

dvoytek PW
28 sierpnia 2015, 01:08
Ktoś wie jak uniknąć psucia się zapisów? Problem opisałem w poprzednim poście.

Yogoort PW
28 sierpnia 2015, 08:57
U mnie się coś dzieje z umiejętnościami. Na pizzy czasem mogę wybrać jakaś zdolność nie wbijając wcześniej wymaganego do niej poziomu (miałem tak z metamagią oraz magią ziemi). W przypadku magii ziemi nie mogłem wbić poziomu master, umiejętności z poziomu master a potem umiejętności z poziomu grand master - po wydaniu punktów i zamknięciu okna, punkty wracają do nie wydanej puli, a umiejki są nie nauczone, save/load nie pomaga. Wcześniej mogłem wbić Mistrz Ziemi II lub Mądrość Ziemi nie wydając punktu na odblokowanie nawet poziomu eksperta.

Jestem niesamowicie mile zaskoczony Sylvanem. Po prezentacji nie byłem zachwycony tą wizją zamku i ogólnie wszystkim co z nim związane, tak teraz, po zagraniu kilku godzin nim, jestem zachwycony. Jedynie bym podmienił/wywalił któregoś duszka (co sugeruje wiele osób). Sylvan świetny jest i basta, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że w mojej ocenie najlepszy Sylvan w całej serii Heroes.

EDIT: dla tych którzy potrzebują mieć wszystko przedstawione wprost - "[...]najlepszy Sylvan w całej serii Heroes." - mam tutaj na myśli frakcję reprezentującą naturę oraz leśne elfy tj. Miasto/Zamek Czarodziejki (H1&2), Bastion (H3), Rezerwat (HIV), Sylwan (HV). Dziękuję za uwagę.

Dark Dragon PW
28 sierpnia 2015, 10:31
Cytat:
Jedynie bym podmienił/wywalił któregoś duszka (co sugeruje wiele osób).
Popieram. Mogliby bardziej zróżnicować te jednostki.

Cytat:
pokuszę się nawet o stwierdzenie, że w mojej ocenie najlepszy Sylvan w całej serii Heroes.
Dużej konkurencji nie miał, w końcu pojawił się w zaledwie dwóch częściach (wliczając właśnie H7)...

morthi PW
28 sierpnia 2015, 11:53
Mam kolejny kod do bety do wydania. Zainteresowaną osobę proszę o pw.

XaRRo PW
28 sierpnia 2015, 12:41
Kolejki komputera może i trwają długo, ale za to grając z kimś w hot seacie nigdy nie było równie szybko. Bez żadnych komunikatów, ładowania itd. - wciskasz koniec tury i następny jedzie od razu. Wniosek: nie testować z CPU :)

Gra na maksymalnych detalach nie ma u mnie żadnych problemów, płynnie, bez crashy. Komp to Core i3 i GeForce 750 Ti, nic nadzwyczajnego.

Failanis PW
28 sierpnia 2015, 13:34
Każdy wie, o co chodzi - po co się licytować na detale?...

/

Czy ma ktoś z was też problemy z dołączeniem do gry online? Mam tu na myśli dwie dostępne opcje: Online i LAN? Pozwala stworzyć grę do momentu wyboru zamków itp. jednak gracz, który chce dołączyć do mojej gry, ciągle dostaje komunikat o przekroczeniu czasu oczekiwania. Ta sama sytuacja, gdy nie jestem hostem.

Arial PW
28 sierpnia 2015, 14:03
Czy Wam też bardzo brakuje "błysków" kiedy jedna jednostka uderza drugą podczas walki? Były w h6 i h5 i według mnie pojedynek bez nich wygląda jakoś tak... mało ciekawie. Niestety raczej nie dodadzą ich przed premierą, ale muszę być dobrej myśli ;/

Ursus PW
28 sierpnia 2015, 14:34
Ja mam win 7, amd fx-6100 3.3 ghz, 8 gb ram oraz nvidia geforce gt 630, a gra chodzi mi na minimalnych w 20-28 fps.

kochan PW
28 sierpnia 2015, 14:35
Okazało się, że jednak działa mi płynnie beta, co prawda da średnich teksturach i reszta na wysokim ale co prawda i3 x4 3,2hz Geforce 460 2gb i 8gb ram to za wiele nie mogę wymagać, ale ruch kamery obrotowy jest straszny, nie ma obrotu o 360, muli. Zbliżenie niepełne do detalu, a tylko jakaś część. Za to poruszanie się kamery przód tył płynnie aż nadto, czasami nie idzie opanować precyzyjnie, bo leci jak strzała.

Wielkość budynków do postaci ciut nieproporcjonalna, wyjęty z H6 - brzydka, nie czepiam się już 3d miasta, ale niech zamek będzie ciut większy od zwykłego siedliska czy konia..

Muzyka ok, przyjemność. Chociaż jak ktoś zauważył ma dar wyłączenia się w czasie przemijania tury.

Denerwuje brak natychmiastowego awansu w sensie zdobywasz poziom, to sam musisz kliknąć na pizze niż z automatu jak to było w H5.

Brak animacji w siedliskach, w ogóle nie nic poza awatarem. Brzydkie :(

Co do samego balansu, łowczy op, z duszka kwiatowego nie korzystam, wolę grać w sześciu.

excaidium PW
28 sierpnia 2015, 14:46
No niestety, ale Ubi musi jeszcze mocno popracować nad optymalizacją, żeby ich wymagania w ogóle jakoś się miały do rzeczywistości. Gram na 2048x1152, mam fx-8320e (niepodkręcony) + gtx 960 (model z OC 100Mhz na rdzeniu ponad) i standard 8 GB ram 1866 Mhz. Jest to sporo ponad ich wymagania rekomendowane, a mimo to na full detalach mam 45 fps (nawet w menu głównym O.o). Może to nie jest tragedia, ale chciałem zobaczyć na jakich detalach uda mi się wycisnąć te stabilne 60 fps, no i się kurde nie udało, na minimalnych detalach bardzo często jest 55 fps. Gdzie mój komp, a gdzie minimalne wymagania.
A co do samej gry, to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, bo żadna cześć po 3 nie pograłem dłużej niż 2h, a tu nawet pomimo crashy, i licznych bugów (sam kilka zgłoszę jak uda mi się zalogować na ich stronie) gram cały czas.
A z nurtujących mnie pytań, to jak sprawdzić zdolności jednostek, klikam prawym na jednostkę, jest opis, są ikonki zdolności no ale nijak da się zobaczyć co pod taką ikonką się kryje. Jedynie w walce można zobaczyć zdolności :/

Edit: Mam jeszcze przemyślenia na temat szybkiej walki. To chyba jakiś żart Ubi, bo nawet na trywialnym, gdzie wystarczy walnąć w odział lodowym pociskiem i strzelić jednostkami, potrafi stracić cały oddział elit. Jakim cudem? Tak słabo to nawet 4 letnie dziecko by nie walczyło.
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 - 13
temat: [beta] Wrażenia, rewelacje, nowinki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel