Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [beta] Wrażenia, rewelacje, nowinki
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 - 12 - 13

Yogoort PW
26 sierpnia 2015, 23:02
Na temat długości tur jest info na blogu MMH7 - pracują nad tym, i są świadomi problemu. Zawsze można sobie ustawić jednego przeciwnika na każdej mapie ;)

magius123123 PW
26 sierpnia 2015, 23:08
uwaga! rozdają klucze do bety jak ktoś jeszcze nie ma :)
http://www.gry-online.pl/promocje.asp?ID=189
Ja swój miałem wcześniej, ale kolega się załapł właśnie z tego miejsca :D Miłej gry wszystkim, bo jak na razie gra mi się dość przyjemnie, aż mi odeszła ochota na psucie ich gry i granie nekro/strongholdem i sprawdzanie tych modeli :P (chociaż pewnie i tak ich nie ma... po co się fatygować)

Markham98 PW
26 sierpnia 2015, 23:36
Również u mnie największą bolączką bety jest nie grafika (obiekty na mapie przygód, biedne efekty graficzne zaklęć), lecz dłuugie tury graczy komputerowych. Szukałem opcji na zwiększenie szybkości ruchu SI, ale nic nie ma. To strasznie dłuży i nuży rozgrywkę.

Wie ktoś jak można zwiększyć płynność gry? Poprzez jakieś dodatki/wsparcie dl gier?

Yogoort PW
26 sierpnia 2015, 23:41
Loch - każdy mag jest arcymistrzem w magii ciemności, cóż z tego, skoro po wybudowaniu gildii magów, nie możemy wybrać specjalizacji gildii w czarach magii ciemności ... Fuck logic, brawa dla UBI logic ... idę spać... trzeba sobie do poduszki pierwsze wersy nowego feedbacku ułożyć ;)

Idai PW
27 sierpnia 2015, 00:04
Yoogort, w Lochu nie wyspcjalizujesz sie w ciemności, bo to podstawowa szkoła tego zamku.

XaRRo PW
27 sierpnia 2015, 00:24
Niby beta i brakuje sporo do ideału, przede wszystkim animacji, a i tak gra mi się lepiej niż w H6 z dodatkiem. Sporo zmian na lepsze. Podebrali co lepsze rozwiązania ze wcześniejszych części. Choćby ta opcja losowania skilli - niby drobnostka, a dla mnie sporo zmienia.

I zróżnicowanie jednostek jest ciut większe niż w szóstce, staty np. w trzonie chyba bardziej się różnią, nie jest tak że każda elita ma 80hp... Bardziej czuć siłę jednostek, walki nie będą się ciągnęły tak jak w H6. Nadal brakuje mi cieniasów typu pierwszego ze starszych części, ale jest nieźle.

Failanis PW
27 sierpnia 2015, 08:39
To może dopiszę też coś od siebie. Pograłem wczoraj ponad godzinkę Sylvanem aka Bastion. Koncept zamku moim zdaniem świetny w tej części. Jest dużo lepiej niż w moim ulubionym H3. Jedyne co bym zmienił to wywalił jedną jednostkę z zestawienia nimfa/driada. Lata to i wygląda w sumie podobnie ;D Wstawiliby elfa na pegazie i byłoby super. Muzyka i klimat bezbłędny - jak słyszę motyw na tym tureckim klarnecie to aż mam ciarki. Model miasta na mapie przygód poprawny, ani nie razi, ani szału nie robi. Dodano bardzo przyjemny motyw muzyczny na zmianę tury! Fajnie umila ten przydługawy proces - na pewno do poprawy, czyli skrócenia. Dołączam się do stwierdzenia kogoś powyżej, że zieleń wygląda na trochę wyblakniętą. Co do jednostek - zauważyłem, że jak ulepszy się łowców, to naprawdę jest to prawie op jednostka. Łącząc ją ze skillem na brak kary zasięgowej, wrogowie często gęsto dochodzili jedynie do połowy kwadratów w bitwie. Jeśli szybko zbudujemy siedlisko, to w początkowej części gry mamy ich na tyle, żeby podzielić oddział na dwa, całkiem rozsądnej liczebności, co bardzo pomaga nam czyścić mapę przygody. Czary wyglądają dalej przeciętnie, jednak nie mogę powiedzieć żeby dyskwalifikowało to grę w moich oczach na ten moment. Co do płynności, grafiki itp. Ustawiłem wszystko na full - gra chodziła bardzo płynnie, w okolicach 60 fps, speed na walkach miałem ustawiony na 130%. Również zauważalny progres w poruszaniu się bohatera, interakcji z otoczeniem - jest dużo płynniej niż w becie I. Jedynym problemem były w moim przypadku okolicznościowe crashe, co jednak jestem w stanie wybaczyć, biorąc pod uwagę, że to jednak jeszcze beta i nie występują one u każdego - może to wina win 10 w moim przypadku. Chociaż zaobserwowałem, że występowały tylko na mapie przygody i tylko na jednej z tych nowych map. Dla porównania pograłem na innej, dostępnej w becie I i problem wywalania z gry zniknął.
Podsumowując - zapowiada się bardzo, bardzo mocny przedstawiciel serii. Jeszcze widać elementy wymagające doszlifowania, ale nie przysłaniają one ogólnego, dobrego wrażenia. Jeśli edytor będzie tak zaawansowany jak zapowiadają twórcy, to jestem spokojny o tą część :)

---zmrożone---

I mam jeszcze do was pytanie: czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak krowie na rowie mechanikę działania jednoczesnych tur, także w odniesieniu do trybu "spalonych pośladków", gdzie także można wybrać tą opcję?

marchewsz PW
27 sierpnia 2015, 11:51
A ja mam pytanie nt. Lochu. Nie oglądałem filmików z Gamescomu itd, więc nie widziałem Lochu w akcji. Na moim 10-letnim komputerze beta chodzi całkiem nie do końca płynnie, więc gram na minimalnych i powiedzcie mi proszę, czy wędrowcy serio chodzą jak jacyś upośledzeni, czy ma to związek po prostu z moimi ustawieniami? ;o

Idai PW
27 sierpnia 2015, 12:09
Gdy włączyłem betę, rzuciłem się na Loch. Ponieważ muszę zakuwać do kolokwium z prawa gospodarczego, miałem czas obejrzeć zamek. Z zewnątrz świetny, wewnątrz… uwielbiam ekrany 2d z 3, te mi się podobają wole je od V, a biją na głowę VI.
Potem zerkałem jak moja żona gra leśnymi elfami, oto moje wrażenia:
Nacja bardzo fajna, jedne duszki bym podmienił tak jak ktoś wcześniej pisał, ale ja pozbyłbym się Driad. Nimfy z brakiem kontrataku są rewelacyjne i nie giną tak jak w poprzednich częściach.
Umiejętność dyplomacji, o dziwo przydaje się! Można sobie zwerbować porządną armie, gdy jest się daleko od domu i do tego za free.
KOCHAM MUZYKĘ W CZASIE ZA DŁUGIEGO OCZEKIWANIA NA SWOJĄ TURĘ!!! Brak mi tam tylko szpiega z krainy Deszczowców.
Wyłapałem błąd. Nie jestem w stanie podbić zamku. Ciągle bohater w nim siedzi z tą samą armią. Mieliście takie coś? Może to taka umiejętność Orny :p Nigdy nie pada ta anielica.
Taktyka na szybkie walki magiem ziemi. Duża inicjatywa, stawiamy tylko smoka i trzęsienie ziemi. Wszystko martwe poza nami.
Hełm nag jest potężny. Zaklęcie, jakie nam daje rzucone na łucznika zmienia go w snajpera. Większość wrogów pada po strzale. Jak to będzie Druidka, to jej strzała może przestrzelić wszystkich po kolei.
Synergia drzewców i driad działa na wszystkie jednostki.
Myśli moje są pourywane, bo pisałem je w przerwach między turami dziś z rana, jak miałem chwile pograć sam w mapę żony mej wymarzonej.
Mnie kolory odpowiadają.
To na tyle…

flapdzak PW
27 sierpnia 2015, 12:10
Loch w ogóle prezentuje się gorzej niż na stronie. I chyba chodzą dziwnie. XD

rtx PW
27 sierpnia 2015, 13:52
W kwestii łazików - po prostu mają zdecydowanie za szybkie animację, szczególnie chodzenia. Aczkolwiek trzeba przyznać, że ich akrobacje są bardzo ciekawe. Osobiście podoba mi się to, jak się kłaniają po wygranej bitwie. Zdecydowanie moja ulubiona jednostka w H7.
Synergia drzewców jest fajna, ale powinna się nazywać po prostu synergia.
Miło, że z metamagii zrobili coś, co w ogóle da się zrozumieć.
A teraz... Ekrany miast, muzyka, kamera i w ogóle oprawa audiowizualna. Muzyka jest [moim skromnym zdaniem, oczywiście] miejscami bardzo przyjemna, na przykład w Sylvanie i Lochu, miejscami irytująca, tak jak na początku bitwy oraz podczas [długiego, ale od czego jest Reddit] oczekiwania na swoją turę, a w Akademii po prostu dziwna.
Według mnie, ekrany miast są najgorsze w całej serii. Są nieczytelne, zatłoczone i przepełnione, a pojedynczych budowli nie sposób odróżnić. W Lochu zlewają się z tłem, w Sylvanie po prostu nie ma miejsca [dlaczego 'słoneczna polana' jest złotą gruszką? I dlaczego na monotonie niebieskim ekranie tak trudno znaleźć złotą gruszkę?], a do tego w żadnym mieście nie są one imponujące. Jakby chociaż podświetlały się obwódki, to już byłby sukces.
Zaś kamera... O tym już chyba pisałem, więc skwituję - kamera jest po prostu kiepska.
Aha, no i miasta są za małe na mapie, nawet nie widać, że to miasta.
Aha, no i w ogóle wszystko na mapie jest za małe. Jak gra została zapowiedziana, narzekałem, że bohaterowie i jednostki to kolosy. No, a teraz ledwo je widać, a przybliżenie jest niewystarczające i jeszcze zmienia kąt widzenia w irytujący sposób.
Zaś z tego co mi wiadomo, jednoczesne tury to opcja, który w ogóle nic nie robi.

Edit: zapomniałem napisać, że w trawiastym utworze w tle jest dzwoniący telefon. To rozprasza...

Lord Baffourd PW
27 sierpnia 2015, 16:30
Na mnie beta nie zrobiła dobrego pierwszego wrażenia. Po pierwsze: mapa - grafika w porządku, aczkolwiek tonacją kolorów pasuje bardziej do serii Disciples niż Heroes. Wygląd miast natomiast, tak jak zauważono już przede mną, jest karygodny. Od części czwartej wzwyż, miasta cechowały się dość dużym rozmiarem na mapie przygody. A tutaj czasem nie widać właściwie że mamy do czynienia z miastem. To spory minus, choć natury estetycznej.
Podobnej natury jest moje drugie zażalenie: Ekrany miast. Wydają się być przytłoczone przez "ciężkie" elementy interfejsu. Coś tu zdecydowanie nie gra. Drażni mnie również kakofonia trzasków i pstryknięć która towarzyszy każdej czynności. Nie można wrócić do H3 albo H4, w których każde okienko zamykaliśmy z przyjemnym pstryknięciem? Albo do H5 i H6, gdzie dźwięki interfejsu były minimalistyczne? Szczegół, ale drażniący uszy.
O długości tur nie będę się rozwodził, bo już poruszano tą kwestię. Dodam jedynie że muzyczka lecąca w tle podczas owych dłużyzn nie przypadła mi do gustu. Tak jak i reszta soundtracku. Niestety, ale moim zdaniem to co dzieje się na ekranie i to co leci w słuchawkach/głośnikach nie pasuje do siebie zanadto.

PS. Czy nie będzie w tej części paneli jednostek? Nie wierzę, aby można było oglądać ich modele jedynie podczas bitwy, a nic takowego nie znalazłem.

Yogoort PW
27 sierpnia 2015, 18:20
Lord Baffourd, jak klikniesz prawym klawiszem na jednostkę w zamku, w panelu rekrutacji, to zostaną wyświetlone podstawowe statystyki oraz ikony reprezentujące zdolności tejże jednostki. Jakbyś chciał poczytać, co te ikony znaczą... to nie poczytasz. ;)

broman05 PW
27 sierpnia 2015, 18:44
To może i ja swoje 3 grosze wtrącę odnośnie pierwszego wrażenia z bety.
Generalnie jako całość może być, szału nie ma, ale i nie jest tragicznie jak na betę. Lecz obawiam się, że ilość poprawek i potrzebnych zmian jest tak ogromna, że za miesiąc w dniu premiery otrzymamy produkt który w dalszym ciągu wymagał będzie wielu szlifów. Pomijając długie tury, które absolutnie muszą przyspieszyć kosztem chociażby połowy populacji Limbicu :), to:

- wygląd świata jest strasznie słaby i mało na nim zauważalnych detali, przy dalszym oddaleniu ciężko cokolwiek rozpoznać, dodatkowo mapy zielone, mają jakąś taką pustkę w sobie, brakuje jakiś krzaczków strumyków itp., wg mnie powinni każdy obiekt z którego się korzysta oraz przeciwników powiększyć o jakieś 15-20% względem normalnych obiektów mapy.

- GDZIE JEST KONIK!! Kto był tak głodny w UBI/LIMBICU i zjadł kursor konika!, ten kursor bramy przy aktywacji jakiegoś obiektu jest beznadziejny.

- ekrany miast wyglądają słabo i są chyba najsłabsze z całej serii (pomijając I-wsze z 6-ki)- no i cały interfejs miasta przysłania sporo, brak podświetlenia budynków i pojawiania się budynku podczas budowy.

- brakuje mi jakoś większej interakcji dźwiękowej, nie mówiąc już o tych niektórych dźwiękach że są niedobrane jakieś ciężkie dla ucha, no i podczas walki jakoś nie ma się wrażenia, że to jakaś wielka bitwa (brzęk stali, okrzyki, stukanie kopyt, cokolwiek), tylko takie szachy z Kasparowem...

- minerały też nie wyglądają za fajnie..

- polska lokalizacja też musi sporo popracować, bo często nie widać całego tekstu.

- brak otworzenia stałego okna jednostki poza walką, oraz możliwości zapoznania się ze zdolnościami jednostek.

- słabe efekty czarów i ataków jednostek, np. te zielone driady jak łapkami pacną to szkoda słów, mogliby dodać już do uderzenia jakiś niewielki zielony błysk czy coś...

- no i zdaje sobie sprawę ze w finalnej wersji multi będzie działać, ale wypuszczając betę na miesiąc przed premiera powinni to mieć już opanowane, a tym czasem multiplayer nie działa... a przynajmniej mi i wielu osobom z tego, co czytałem na różnych forach.

Co do balansu, to nie będę się wypowiadał, bo nie przegrałem jeszcze nawet 1 mapy całej, ale tak na szybko to jednostki niskich poziomów powinny mieć wydaje mi się z +4-5 hp więcej, żeby czary leczące miały większy sens

Jak coś jeszcze zauważę, co mi nie pasuje, to się podzielę moimi przemyśleniami. ;)

Pointer PW
27 sierpnia 2015, 18:59
POMOCY! Mam problem. Kupiłem sobie preorder w MediaMarkt z kodem do bety. Kod wpisałem, ściągnąłem ten Ubisoft Game Launcher, ale nie wiem co dalej... Ktoś coś wie?

marchewsz PW
27 sierpnia 2015, 19:04
http://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/cb2-readme proszę, wszystko opisane ładnie ;)

Pointer PW
27 sierpnia 2015, 19:50
Dzięki. Ale teraz mam problem dalej. Wyświetla mi komunikat, że nie może pobrać bety H7; sprawdź połączenie z netem (mam) i miejsce na dysku (mam prawie 500GB wolnego...). Coś poradzicie?

Dru PW
27 sierpnia 2015, 19:50
Czy tylko mi gra strasznie zamula, mimo że mam wszystko na najniższych detalach? Przesuwanie ekranu mapy świata czy poruszanie się bohatera - wszystko zamula i wszystko chodzi wolno. Dodatkowo tury przeciwników potrafią trwać nawet kilka minut przy siedmiu przeciwnikach i to na początku gry. Mam komputer z 2010 roku, więc nie oczekuję cudów, ale strzelanki czy gry RPG na silniku Unreal chodzą płynnie na średnich ustawieniach, a to jest przecież strategia! Czy panowie z Ubisoftu planują poprawić optymalizacje po beta testach?

Pozdrawiam.

marchewsz PW
27 sierpnia 2015, 20:00
Pointer:
Coś poradzicie?
Na pewno masz ustawione w Uplayu, żeby ściągało na tą partycję, gdzie masz 500GB? :)
Dru:
Czy panowie z Ubisoftu planują poprawić optymalizacje po beta testach?
I tak optymalizacja poprawiła się względem Bety 1, osobiście liczę na cud, bo jak nie to będę musiał inwestować w nowy sprzęt, bo również (do moda: chyba nie napisałem również przez U?!) moja gra jest niezbyt komfortowa. Co do długich tur przeciwnika, to wszyscy mają ten problem niezależnie od sprzętu, ale jest to na liście "do zrobienia", osobiście polecam podczas tur komputera zminimalizować sobie i przeglądać internet (gra pięknie się minimalizuje i wraca, chwała za to!) do tego muzyka podczas tury przeciwnika również ma właściwości relaksujące i znacząco się zmienia, gdy jest Twój ruch, po czym łatwo poznać ,że to już ten czas, aby włączyć okno z grą. ;)

dvoytek PW
27 sierpnia 2015, 20:08
@dru długie tury komputera są wymienione w wiadomych problemach przez devów, więc zapewne planują to naprawić.

Ja za to borykam się z problemem psucia sejwów, z którego powodu przełożono pierwszą betę w maju, a którego doświadczałem w tamtej becie i nadal mam w obecnej. Przy większym zapisie gdzie minęło już wiele tur, gra się wczytuje po 20 minut, jest ogromny wyciek pamięci, a po takim długim ładowaniu gra się okropnie zacina i szybko zawiesza.
Niestety mogę grać jedynie na małej mapie, bo tylko ona nie zdąży zepsuć zapisu. Nawet jeśli spróbuję przechodzić większą na jednym posiedzeniu bez wczytywania, to prędzej czy później spotkam się z crashem (których jest dużo mniej niż w pierwszej becie, ale jednak są) i będę musiał wczytać prawdopodobnie zepsuty zapis.
Wiem, że nie tylko u mnie tak jest.
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 - 12 - 13
temat: [beta] Wrażenia, rewelacje, nowinki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel